Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pisał że w jakiejś cut scence miał błąd i włączył mu się ruski dubbing. Ja gram po polsku i nic takiego nie miałem.

Mi pojawił się błąd w napisach a mianowicie w chapterze bodaj

23,gdy Drake odzyskał od Chloe sztylet ...przy polskich znakach pojawiały się dziwne liczby i litery jak 10ox itp.o :P

 

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
Gość RejdenForce

Moze mi ktoś powiedzieć jak w bodajże 23chapterku gdy jesteśmy na dużym placu gdzie jest duzo ciezkich karabinów GAU mam sie tam wspiąć do tego okienka otwartego bo próbuje i nie daje rady nie wiem gdzie stanąć dokładnie :confused:

Z jednej strony masz wiszący łancuch, a z drugiej na wysokości zerwanych balkonów wystają cegły z muru i po nich właśnie się dostaniesz do okienka.

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał że w jakiejś cut scence miał błąd i włączył mu się ruski dubbing. Ja gram po polsku i nic takiego nie miałem.

Mi pojawił się błąd w napisach a mianowicie w chapterze bodaj

23,gdy Drake odzyskał od Chloe sztylet ...przy polskich znakach pojawiały się dziwne liczby i litery jak 10ox itp.o :P

 

 

z tego co wiem to mial sie wlaczyc wloski dubing ale nie jestem pewny

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał że w jakiejś cut scence miał błąd i włączył mu się ruski dubbing. Ja gram po polsku i nic takiego nie miałem.

Mi pojawił się błąd w napisach a mianowicie w chapterze bodaj

23,gdy Drake odzyskał od Chloe sztylet ...przy polskich znakach pojawiały się dziwne liczby i litery jak 10ox itp.o :P

 

Miałem dokładnie to samo: znaczki i liczba 10 w 23 chapterze.

Odnośnik do komentarza

 

Owszem masz rację, każdy ma swój gust i wyraża swoje zdanie. Mam jednak nadzieję że zdajesz sobie że Twoja opinia o Uncharted 2 jest w mniejszości i to niewielkiej mniejszości.

 

np. ja kompletnie nie pojmuję jarania się serią Final Fantasy i żadna z części szczególnie wrażenia na mnie nie zrobiła. Jednak wiem o tym iż jest to kamień milowy w historii gier i nie zamierzam twierdzić iż to gra słaba. Dla mnie słaba ale ze względu na fakt iż jestem w mniejszości z taką opinią, to daruję sobie komentowanie owej gry.

No ja za FF tez nigdy nie przepadalem :)

BTW. Wcale nie twierdze ze U2 jest slabe czy cos....ba...troche wczesniej jest nawet moj komentarz mowiacy ze gra jest bardzo dobra i zdecydowanie zasluguje na 9. Z cala pewnoscia scisla czolowka w tym roku...nie zgadzam sie tylko ze stwierdzeniem ze jest jedna z najlepszych w historii i to tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś gra od razu z polskim dubem to nawet nie wie ile traci nie grając od razu z angielskim.Polski dubbing jest po prostu słaby.Drake czy Chloe ujdą,ale już taka Elena,Flynn czy główny strażnik

pilnujący sztyletu w pociągu

są wręcz beznadziejni...czuję się jakbym w jakąś kreskówkę grał... :down:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Ja teraz zacząłem grać z angielskim językiem. Ukończyłem całą grę po polsku i stwierdzam że niektóre postacie lepiej wypadają w naszej wersji. Np. Chloe w oryginale brzmi według mnie słabo, wręcz dennie. Lazarevic też mi bardziej pasuje w polskiej wersji. Jednak Elena po angielsku brzmi lepiej. Nathana stawiam na równi.

 

Mam pytanie. Co się dzieje z tym facetem, który opuścił Naughty Dog? Mam tu na myśli człowieka, który był głównym filarem w tej firmie i wymyślił Crasha.

 

PS. Swoją droga to nie zazdroszczę ekipie ND. W końcu nie zagrają w tak świetny tytuł jak Uncharted 2, bo z góry znają całą fabułę i zakończenie. :P

 

PS2. Po tej grze ciężko odpalić cokolwiek innego. Nawet myśl o nadchodzącym MW2 nie wzbudza we mnie żadnych emocji. ND postawili poprzeczkę tak wysoko że chyba tylko oni będą mogli ją przeskoczyć. Żadna inna firma raczej nie będzie w stanie stworzyć takiego dzieła sztuki.

 

PS3. Polecam bonusowe filmiki ze sklepiku. Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wykorzystaniu Cell'a i jego mocy oraz zobaczyć jak pracuje ND. Warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał że w jakiejś cut scence miał błąd i włączył mu się ruski dubbing. Ja gram po polsku i nic takiego nie miałem.

 

Również miałem błąd tłumaczenia wersji PL w momencie gdy:

Nathan wyruszył w góry z Tenzinem i pytał się go po co mu nóż.

 

Niestety nie wiem co to był za język ale zalatywało francuskim bądź hiszpańskim :)

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

dla mnie ten źle podłożony język w rozdziale 17 to raczej rumuński ;)

 

ja mimo że zacząłem grać po angielsku to skończyłem grę po polsku - po paru rozdziałach zdałem sobie sprawę z tego że mnóstwo dialogów mi umyka przez to że są prowadzone podczas akcji, więc mimo że ze zrozumieniem angielskiego nie mam problemów to jednak bez skupienia się na tym co mówią postacie dużo mi uciekło (tym bardziej że chociażby Chloe czy Lazerevicz mają specyficzny akcent). przełączyłem więc na polski, a po wszystkim stwierdzam że warto było - po raz pierwszy dubbing mi nie przeszkadzał, błędów było niewiele, poza tym pokuszono się o precyzyjne przełożenie dialogów na polski a nie po prostu przełożenie na pałę z angielskiego. jedyne co mi przeszkadzało w dubbingu to parę zdań bez wyrazu emocji oraz tandetne głosy stękania podczas skakania czy okrzyków bólu Eleny i Chloe - brzmią jakby wymiotowały ;) ogólnie jest ok, ale drugi raz będę grał po angielsku.

 

poza tym nie rozumiem skąd te zdania o przepaści pomiędzy U1 a U2 - graficznie wcale nie jest jakoś wybitnie lepiej - wiadomo że fajna jest fizyka, ale też częściej mamy do czynienia z "tylko" dobrymi teksturami - takich w jedynce było niewiele, a w większości były rewelacyjne i praktycznie cały czas trzymały poziom. w U2 są mniej równe pod tym względem. gameplay też nie jest jakiś mega-lepszy, poza bardziej zróżnicowanymi sceneriami czy większą liczbą skryptowanych sekwencji, brak jest większych zmian. co samo w sobie jest ok - ale przepaści tutaj nie widzę.

 

dlatego U2 ode mnie dostaje 9+/10, będąc zarazem grą znacznie lepszą niż U1, przy czym U1 w swoim czasie było dla mnie grą na 10/10.

Odnośnik do komentarza

http://news.vgchartz.com/news.php?id=5584

 

440 tys. kopii sprzedanych w pierwszym tygodniu w USA!!!

Tyle w 4 dni w stanach. 50 tysięcy w ciągu pierwszego dnia w samej Japonii. W Europie brak danych, ale licząc nawet rozsądnie, milion poszedł w 4 dni. ^^

 

U nas możliwe że padnie jakiś rekord sprzedaży. W sobotę prawie wszyscy z mojej firendlisty grali w U2. Nie przypominam sobie żeby przy okazji innej gry tak się zdarzyło...

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

poza tym nie rozumiem skąd te zdania o przepaści pomiędzy U1 a U2 - graficznie wcale nie jest jakoś wybitnie lepiej - wiadomo że fajna jest fizyka, ale też częściej mamy do czynienia z "tylko" dobrymi teksturami - takich w jedynce było niewiele, a w większości były rewelacyjne i praktycznie cały czas trzymały poziom. w U2 są mniej równe pod tym względem. gameplay też nie jest jakiś mega-lepszy, poza bardziej zróżnicowanymi sceneriami czy większą liczbą skryptowanych sekwencji, brak jest większych zmian. co samo w sobie jest ok - ale przepaści tutaj nie widzę.

 

dlatego U2 ode mnie dostaje 9+/10, będąc zarazem grą znacznie lepszą niż U1, przy czym U1 w swoim czasie było dla mnie grą na 10/10.

 

Oj to chyba nie wiesz o czym piszesz. Efekty cząstkowe, HDR, czy mnogość szczegółów oraz akcji, smaczki typu śnieg na ubraniu, marznące nogawki po wejściu w lodowata wodę, reakcja roślin na wiatr czy sama fizyka obiektów to coś czego nie było w jedynce. Dla mnie skok jest ogromny. Tekstury są bardziej równe ale w jedynce faktycznie więcej było takich mega kozackich. No i modele postaci. Te z U2 miażdżą poprzedniczkę. Porównaj sobie też liczbę szczegółów na mapach np. w dżungli. Sam Nepal pokazuje jak ogromny skok został wykonany. Mnogość efektów jest porażająca.

 

Zresztą polecam odpalić sobie materiały dodatkowe z produkcji gry. Zobaczysz jak duży skok wykonali.

Odnośnik do komentarza

Ale chyba nikt nie wspominał tutaj o przepaści pomiędzy U1 i U2 więc nie wiem po co w ogóle zacząłeś.

co chwilę czytam jaka to przepaść jest (nie tylko wobec U1 ale gier w ogóle) i jaki to U2 krok milowy w dziedzinie gier.

a ja po prostu widzę doskonałą pod każdym względem grę - ale jakiegoś nowego boga gier czy mesjasza który sprawi że branża nagle nie będzie już taka sama po prostu tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...