Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli doslownie wszystkie serwisy wystawiaja Uncharted 2 tak wysokie oceny to jest cos na rzeczy. to mowi samo za siebie.

GTA IV dostalo swietne oceny, wszystkie serwisy sie nad nim wrecz rozplywaly, a jakos tutaj na forum przynajmniej polowa zaslyszanych opinii byla negatywna. Spora czesc osob uwaza, ze ta gra jest nudna. Wiele osob nawet do tego stopnia, ze gry nie skonczylo.

A przeciez wyrocznie gra sie zachwycaly!

Do recenzji powinno sie podchodzic z dystansem i czasami wziac poprawke na to, co bylo w niej zawarte, a jak jest w rzeczywistosci. Jest wiele gierek zarowno niedocenionych, jak i rowniez przecenionych. Heavenly Sword zostalo zjechane przez kilka serwisow, a jest swietna gra. Nad GTA IV sie natomiast rozplywano, natomiast wg. mnie jest to poprostu bardzo dobra gierka, nic niesamowitego.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

ND zabija przemysł gier.

 

Naughty Dog might not have meant for this, but it happened. They Temporarily killed the Gaming Industry.

 

Uncharted 2 has brought gaming to the next level.

 

Unfortunately, because of this, All of the games releasing this Holiday season will make the industry look like it has taken a step backwards.

No other game can compare when it comes to the amount of detail put into Uncharted.

The Flow, The Story line, The Addictiveness, The Controls, The Dialogue.. Everything was polished to create a milestone in Gaming.

 

I do believe that it will take a while for other developers to catch up to Naughty Dog?s Standards? And that's how they temporarily killed the gaming Industry!

(no other games come close)

 

http://www.gamesonsmash.com/?p=10946

 

Już dawno powtarzałem że ta gra to inny poziom niż jakikolwiek inny tytuł. Naughty Dog to geniusze. Nie ma drugiego, tak zdolnego dewelopera.

Odnośnik do komentarza

Jestem starym graczem i sadzilem, ze juz nigdy nie zachwyce sie jakas gra tak jak to bylo np na poczatku lat 90-tych. Mylilem sie, dzieki tej grze nabralem wiary w przyszlosc elektronicznej rozrywki:) U2 dla mnie to dzieło i zaluje, ze wielu ludzi nie bedzie moglo przezyc tej swietnej przygody z powodu braku czarnulki:(

Edytowane przez rela2
Odnośnik do komentarza

Obserwuje twoje bardzo emocjonalne wypowiedzi i dopatruje się grubej przesady . Proponował bym więcej pokory i troszkę ochłody ^_^

 

Why so serious?

 

Również to zauważyłem, bez przesady ta gra nie jest na tyle epicka by mówić o geniuszu, owszem chłopaki wyciągneli z PS3 naprawdę dużo bo trudno by było to zrobić mając support, epic, sony, Sony Santa monica i masę innych developerów. Jak dla mnie gra zasługuję na naprawdę mocną 9, nic innowacyjnego w niej nie ma, wiec nie mówmy o rewolucji. O geniuszu mogliśmy mówić przy takich tytułach jak MGS, FF7. Ta gra niczym nie zaskakuję mamy świetną filmową historie, bardzo fajnego bohatera i świetną grafikę, strzelanie i zagadki były już powielane milion razy. Trochę denerwujący jest hype wywoływany właśnie przez takie osoby jak Ty ; p

 

 

Pozdrawiam, bobi

Odnośnik do komentarza

Obserwuje twoje bardzo emocjonalne wypowiedzi i dopatruje się grubej przesady . Proponował bym więcej pokory i troszkę ochłody ^_^

 

Why so serious?

 

Również to zauważyłem, bez przesady ta gra nie jest na tyle epicka by mówić o geniuszu, owszem chłopaki wyciągneli z PS3 naprawdę dużo bo trudno by było to zrobić mając support, epic, sony, Sony Santa monica i masę innych developerów. Jak dla mnie gra zasługuję na naprawdę mocną 9, nic innowacyjnego w niej nie ma, wiec nie mówmy o rewolucji. O geniuszu mogliśmy mówić przy takich tytułach jak MGS, FF7. Ta gra niczym nie zaskakuję mamy świetną filmową historie, bardzo fajnego bohatera i świetną grafikę, strzelanie i zagadki były już powielane milion razy. Trochę denerwujący jest hype wywoływany właśnie przez takie osoby jak Ty ; p

 

 

Pozdrawiam, bobi

Hype zasłużony, sequel idealny masakrujący większość gier które wyszły do tej pory ND to geniusze i mistrzowie designu i koniec kropka

Odnośnik do komentarza

Nie sposób zaprzeczyć, że Uncharted 2 jest znakomitą grą - dla mnie chyba najlepszą jak dotąd w tej generacji - ale też można jej trochę rzeczy zarzucić. Przede wszystkim AI. Przy wprowadzeniu do gry pewnej ilości elementów stealth głupota wrogów naprawdę boli. Nie słyszą krzyków, nie reagują na trupy kolegów albo karabin spadający im na głowy. Poza tym otoczenie jest mniej lub bardziej, ale jednak sterylne - przy tak doskonałej grafice i efektach doskwiera nieco zniszczalność i reakcja na nasze poczynania jedynie niektórych jego elementów. Braku innowacji bym się nie czepiał. U2 jest po prostu na maksa dopasioną jedynką na sterydach, wzbogaconą o tryb multiplayer(po krótkim sprawdzeniu wydaje mi się on bardzo dobry). Tylko w sumie czym innym miałoby być. Taktycznym RTS? No - sama forma gameplayu jest mocno umowna, bo podobnie jak w pierwszej części, w grze jest bardzo dużo strzelania. Mocno to indianajonesowe, ale ja np. to łykam. Można narzekać, że poszukiwacz skarbów i laska rozwalający małą armię co chapter to trochę nie halo, ale to marudzenie na siłę. Raz, że walka(zarówno wręcz jak i na dystans) jest zrobiona przefachowo, a dwa - równie dobrze mogę napisać, że tyle skakania to też za dużo i normalny człowiek nie dałby rady zrobić połowy tych akrobacji, co Drake, bo w międzyczasie 5 razy wysiadłyby mu mięśnie. Albo, że żaden z bohaterów nie robi po drodze przerwy na s.ranie. Wiadomo, że gra nie jest realistyczna, bo nie miała taka być. U2 udaje dobre kino przygodowe i robi to doskonale.

 

Tak czy siak, na hardzie grę właśnie skończyłem i zabieram się za crushing. Pomyłki, o których wspominałem są widoczne, ale giną w natłoku tego, co dzieje się na ekranie. Fabuła to osobna historia - nie jest jakaś bardzo wybitna, ale sposób jej zarysowania, a szczególnie przedstawienie postaci zasługuje na peany. Naprawdę, kreacja KAŻDEGO z bohaterów to growy Oscar, a voice-acting to małe mistrzostwo świata. Playstation 3 dostało w końcu charyzmatycznego bohatera i jest nim Drake.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza
równie dobrze mogę napisać, że tyle skakania to też za dużo i normalny człowiek nie dałby rady zrobić połowy tych akrobacji, co Drake

Rownie dobrze moglbys napisac, ze przezycie tego co przezyl Drake w U2 to za duzo, jak na na normalnego czlowieka, czy nawet niejeden film akcji (

Chryste, ile razy on wlasciwie niemal nie spadl z wysokosci, zostal zastrzelony, przejechany, spalony, zamrozony, pobity, zagryziony, duszony itd itp

).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Obserwuje twoje bardzo emocjonalne wypowiedzi i dopatruje się grubej przesady . Proponował bym więcej pokory i troszkę ochłody ^_^

 

Why so serious?

 

Również to zauważyłem, bez przesady ta gra nie jest na tyle epicka by mówić o geniuszu, owszem chłopaki wyciągneli z PS3 naprawdę dużo bo trudno by było to zrobić mając support, epic, sony, Sony Santa monica i masę innych developerów. Jak dla mnie gra zasługuję na naprawdę mocną 9, nic innowacyjnego w niej nie ma, wiec nie mówmy o rewolucji. O geniuszu mogliśmy mówić przy takich tytułach jak MGS, FF7. Ta gra niczym nie zaskakuję mamy świetną filmową historie, bardzo fajnego bohatera i świetną grafikę, strzelanie i zagadki były już powielane milion razy. Trochę denerwujący jest hype wywoływany właśnie przez takie osoby jak Ty ; p

 

 

Pozdrawiam, bobi

 

Pamiętaj że piszemy tutaj o grze, która ma 5 miejsce w rankingu wszystkich tytułów jakie kiedykolwiek powstały. Ja bym to nazwał geniuszem. No ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo juz co z przyszlym DLC ? Sa plany co do tego ? Bo jesli nigdy nic nie dodadza do trybu multi, to po zdobyciu platyny i ostatniego lv. online gra (i caly hype na nia) sie wypali dosc szybko. Co do rankingu gier... U2 jest w pierwszej 5ce gier ever. Nie wydaje sie Wam, ze troche za wczesnie ,zeby to oglaszac ? FF7 czy MGS mialy w sobie duzo wiecej niz grafike i genialny voice acting (ff7 nie mial go wogole :P ) i one zasluguja na bycie wysoko w rankingu. Uncharted ani nie ma takiej fabuly (mgs, ff7), ani nie masz takiego wyboru (ff7), ani pomyslow (ICO). Wszystko co ma ,to grafika i klimat filmu, ktory sie znudzi po jakims czasie. ND ze swoimi zdolnosciami powinni stworzyc gre do ktorej bedzie sie chcialo wracac i odkrywac w niej nowe rzeczy za kazdym odpaleniem. Powinni stworzyc cos spoza gatunku w ktorym siedza i wtedy taka gra moglaby sie starac o miejsce w rankingu. Moim zdaniem Heavy Rain bedzie wyzej :)

Odnośnik do komentarza

Kolejna zalamka! Kupilem U2 w Irlandii i moge zrozumiec, ze nie ma w opcjach polskiego. Na szczescie znajomy przywiozl mi dzisiaj U2 z Polski, no ale ja przez weekend czekajac na polska wersje pogrywalem sobie w angielska z zamiarem opylenia jej po dotarciu polskiej. W sumie do platynki juz mi nie duzo brakuje, wlaczam dzisiaj polska wersje z zamiarem przejscia jej z polskim dubbingiem na crashingu. Niestety spotkal mnie maly zonk, gdyz musze grac odnowa, bo polska wersja tworzy swoj wlasny save i nie widzi angielskiego. Ja napisze tylko tak, cyrk na kolkach, poczawszy od K2, pozniej Infoumus, a teraz U2. Wiec ja pytam, po co ten wychwalany pod niebiosa bluray, maja tyle miejsca, a wiecznie cos odp..rdola zamiast dac wszystkie wersje jezykowe w kazdej wersji gry. Rece mi opadaja, wiecznie cos musza odj..ac matoly, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Kolejna zalamka! Kupilem U2 w Irlandii i moge zrozumiec, ze nie ma w opcjach polskiego. Na szczescie znajomy przywiozl mi dzisiaj U2 z Polski, no ale ja przez weekend czekajac na polska wersje pogrywalem sobie w angielska z zamiarem opylenia jej po dotarciu polskiej. W sumie do platynki juz mi nie duzo brakuje, wlaczam dzisiaj polska wersje z zamiarem przejscia jej z polskim dubbingiem na crashingu. Niestety spotkal mnie maly zonk, gdyz musze grac odnowa, bo polska wersja tworzy swoj wlasny save i nie widzi angielskiego. Ja napisze tylko tak, cyrk na kolkach, poczawszy od K2, pozniej Infoumus, a teraz U2. Wiec ja pytam, po co ten wychwalany pod niebiosa bluray, maja tyle miejsca, a wiecznie cos odp..rdola zamiast dac wszystkie wersje jezykowe w kazdej wersji gry. Rece mi opadaja, wiecznie cos musza odj..ac matoly, takie moje zdanie.

Ale (pipi)icie hipolicie.

Juz Resistance 1 nie pozwalal na granie na kopii z UK a save z Polski.

Wyjasnie pokrotce.

 

Jesli bylo by to mozliwe to mialbym platyne (albo pucharki za singla ) z wszystkich gier jakie posiadam. Poprostu skopiowal bym save z gamefaq wlaczyl gre i pucharki z automatu by sie ladowaly..

 

Jak masz GTA4 z UK to wkladajac instalujesz itd. I gdy wlozysz pozniej plytke z GTA4 np wydanie z Polski to instalujesz od nowa i sciagasz update od nowa.

 

A co do wersji jezykowych.

 

Znowu wyjasnie. OGRANICZAJA IMPORT I EXPORT MIEDZY KRAJAMI. Czlowiek z UK zapewne jest anglikiem i zna jezyk angielski (no wkoncu tam mieszka) wiec domyslnym targetem jest jezyk angielski.

 

Natomiast w Polsce, wiadomo Polski.

 

A pozatym jeszcze jeden aspekt. Jaki procent osob kupuje 1 gre 2 razy? Znikomy. Bo albo ich nie sprzedaje, albo inwestuje w inne.

 

1 gra , indywidualny kod , zeby glownie nie bylo ladowania na pusto trophy.

 

 

SZKD ---> Nie zauwazyles, ze wlasnie przy produkcji Uncharted ND wyszlo ze swoich szablonowych produkcji (czyli platformerow).

Dla przypomnienia: PSX = Crash 1,2,3 ; PS2 = Jak 1,2,3,X ; PSP = Jak... ; PS3= Uncharted 1 i 2

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Co do drugiego zdania Welna to nie rozumiem, piszesz, ze zgralbys savey z Gamefaqa (jak to brzmi, hehe), gdyby save z angielskiej wersji dzialal z polska i dostalbys wszystkie pucharki, ale niestety nie tak to dziala. Rownie dobrze moglbys zgrac savea od kumpla z polski i co dostaniesz automatycznie wszystkie trofea? Bzdury piszesz, gra musi od poczatku zrobic savea, zeby gra mogla zaliczac puckarki, wogule nie mam pojecia o co Ci chodzilo w tym zdaniu, savey nie dzialaja z innych powodow, a nie dlatego, ze wpadly by pucharki.

Odnośnik do komentarza

Co do drugiego zdania Welna to nie rozumiem, piszesz, ze zgralbys savey z Gamefaqa (jak to brzmi, hehe), gdyby save z angielskiej wersji dzialal z polska i dostalbys wszystkie pucharki, ale niestety nie tak to dziala. Rownie dobrze moglbys zgrac savea od kumpla z polski i co dostaniesz automatycznie wszystkie trofea? Bzdury piszesz, gra musi od poczatku zrobic savea, zeby gra mogla zaliczac puckarki, wogule nie mam pojecia o co Ci chodzilo w tym zdaniu, savey nie dzialaja z innych powodow, a nie dlatego, ze wpadly by pucharki.

Wlasnie dlatego niedzialaja,

 

Kiedys jak nie bylo Trophy, zassalem wlasnie z gamefaq save do Burnout Paradise. Teraz kazda gra i kazdy save ma unikatowy numer, zeby nie wpadaly pucharki.

 

Przykald Uncharted 2. Przeszedles gre na Hard, czyli zdobyles puchary za Poziomy trudnosci. Teraz Wkladasz inna gre, o innym numerze i chcialbys aby zaliczylo Ci ten save?

Czyli przechodzisz gre , zgrywasz mi save i ja go wrzucam w swoje ps3. Wkladam swoja kopie gry i mam odblokowany crushing, czyli zaliczone poprzednie poziomy trudnsci, czyli zdobyte trophy za te poziomy trudnosci .

 

Jesli save by dzialal mozliwe bylo by zdobywanie trophy bez przechodzenia gry. Lapiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

ja bym to nazwal taka sama przesada jak 11 oskarow dla powrotu krola.  

 

Bezsensowne porównanie, bo Oskary przyznaje komisja a o U2 znacząca większość graczy wypowiada się w samych superlatywach. Poza tym na gamerankings jest ocena średnia zebrana z dużej ilości recenzji. Także jest to dużo bardziej wymierne niż Oskary.

 

Czy tego chcesz czy nie, mamy do czynienia z tytułem wyjątkowym, dopieszczonym na maksa i wciągającym bez reszty. Zawsze trafią się ludzie udający wielkich krytyków, chcący wyróżnić się z tłumu i piszą głupoty. Ja rozumiem że taki jest Twój gust, ale za często powtarzasz że gra nie jest tak dobra, jak wskazują oceny i opinie.

 

Swoją drogą to jaka gra według Ciebie zasługuje na 10???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...