Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

@Welna

Tak to też nie działa jak sobie wymyśliłeś. ;)

 

Puchary wpadają w momencie wykonania danej czynności (np. w momencie przekroczenia np. liczby zebrania 10 000 płatków we Flower). Trophy z save'm nie mają nic wspólnego. Jeśli ściągniesz go z sieci, a ten koleś już zdobył ten trophy, ty go u siebie już nie zdobędziesz. Ponadto mamy wszędobylskie DRM i save'y są przyporządkowane profilowi. To zależy od developera, ale chyba wszystkie gry blokują trophy jeśli profil się nie zgadza (np. w Fallout 3 nie da się save'ować, gra też nie robi auto save wtedy).

Odnośnik do komentarza

@Welna

Tak to też nie działa jak sobie wymyśliłeś. ;)

 

Puchary wpadają w momencie wykonania danej czynności (np. w momencie przekroczenia np. liczby zebrania 10 000 płatków we Flower). Trophy z save'm nie mają nic wspólnego. Jeśli ściągniesz go z sieci, a ten koleś już zdobył ten trophy, ty go u siebie już nie zdobędziesz. Ponadto mamy wszędobylskie DRM i save'y są przyporządkowane profilowi. To zależy od developera, ale chyba wszystkie gry blokują trophy jeśli profil się nie zgadza (np. w Fallout 3 nie da się save'ować, gra też nie robi auto save wtedy).

Przeciez caly czas o tym mowie, Tak jak do kazdego profilu tak do kazdej gry save i trophy sa indywidualne.

Odnośnik do komentarza

Napisales wyzej, ze do kazdego savea i kazdej gry trophy sa indywidualne tzn. ze teraz jak zaczne grac od nowa na innym egzemplarzu U2 to otworzy mi sie kolejna lista trofeow, jestem pewny, ze nie. Tak to przynajmniej zabrzmialo co napisales, wtedy mialbym w U2 dwa calaki, hehe. Jednak dalej wydaje mi sie, ze sie mylisz, bo np. w momencie kiedy grasz w Flower trofeo wskakuje, kiedy zdobywasz te 10000 platkow, ale zgrywajac gotowego savea juz tego trofea nie dostaniesz nie dlatego, ze gra ma inny kod tylko chyba dlatego, ze gra "mysli", ze juz masz te trofeo, no bo przeciez gra "widzi" zdobyte 10000 platkow. Troche sie zamotalem, hehe. Czyli jak kumpel teraz przyjdzie do mnie ze swoja kopia gry U2 rowniez kupiona w Irlandii to tez nie zobaczy mojego savea, tak to przynajmniej wynika z twoich wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza

Napisales wyzej, ze do kazdego savea i kazdej gry trophy sa indywidualne tzn. ze teraz jak zaczne grac od nowa na innym egzemplarzu U2 to otworzy mi sie kolejna lista trofeow, jestem pewny, ze nie. Tak to przynajmniej zabrzmialo co napisales, wtedy mialbym w U2 dwa calaki, hehe. Jednak dalej wydaje mi sie, ze sie mylisz, bo np. w momencie kiedy grasz w Flower trofeo wskakuje, kiedy zdobywasz te 10000 platkow, ale zgrywajac gotowego savea juz tego trofea nie dostaniesz nie dlatego, ze gra ma inny kod tylko chyba dlatego, ze gra "mysli", ze juz masz te trofeo, no bo przeciez gra "widzi" zdobyte 10000 platkow. Troche sie zamotalem, hehe. Czyli jak kumpel teraz przyjdzie do mnie ze swoja kopia gry U2 rowniez kupiona w Irlandii to tez nie zobaczy mojego savea, tak to przynajmniej wynika z twoich wypowiedzi?

Jak kumpel z Irlandi przyjdzie ze swoja gra to nie zobaczy Twojego sevea zrobionego na polskiej grze.

 

Na przykladzie Flower, Jesli masz save ze zdobytym 10000 platkow to zdobywajac na innej konsoli 10001 platek wpadlo by Ci trophy. Gry nie licza dokladnie co to jednego ile masz, jest granica bledu. Slawne 10 000 online kills w Res2 wpadalo, niektorym juz przy 9 500, mi natomiast wpadlo przy 11 140.

 

I dalej przykladne Uncharted 2 - 75 kills z rzedu bez zgonu wpadlo mi przy 81 killu a mojemu bratu przy... 73 -

 

Jesli ktos nie ma tego zrobionego niech nagra na izi jak zdobywa to trophy a potem wejdzie w staty i zobaczy ile ma z rzedu zabic. W sumie jak bym dorwal kamere to sam bym to zrobil.

Odnośnik do komentarza

Chodzilo mi o to... czy jak kumpel przyjdzie do mnie ze swoja kopia gry (angielska), a ja rowniez mam angielska wersje to czy po wlozeniu jego gry rozpozna ona mojego savea, bo jesli tak to wszystko co do tej pory napisales nie mialo by sensu, ze kazda gra ma swoj kod. W takim razie rownie dobrze mogla by dzialac polska wersja, bo co to za roznica!

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

to jak tam panowie, po ochłonięciu i przjeściu u2 sądzicie że zasługuje na te wysokie noty? czy jest to taki odpowiednik gta4 ?

Bo widzę że temat podzielił się na @feisara vs kilka osób :P

 

Coś Ci się pomyliło, bo temat podzielił sie na Gattz vs reszta. Mało tego to cały internet tak się podzielił. Recenzenci i gracze vs paru płaczków.

Odnośnik do komentarza

to jak tam panowie, po ochłonięciu i przjeściu u2 sądzicie że zasługuje na te wysokie noty? czy jest to taki odpowiednik gta4 ?

Bo widzę że temat podzielił się na @feisara vs kilka osób :P

 

Coś Ci się pomyliło, bo temat podzielił sie na Gattz vs reszta. Mało tego to cały internet tak się podzielił. Recenzenci i gracze vs paru płaczków.

 

 

no dobra :potter: powiedz mi czy faktycznie zasługuje na te oceny i jak tak to czemu, tylko w miarę obiektywnie.

średnia 97% to musi być gra przełomowa/ponadczasowa a z tego co niektórzy tu piszą tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

http://w145.wrzuta.pl/audio/7XHoN1Zbop8/lazuka_(pipi)

 

Podgłośnijcie dźwięk na maxa bo ze słuchawek to nagrywałem - w 6 sekundzie wyraźnie słychać "łazuka kur.wa" nieprwadaż?

Łazuka... może być też bazooka. W którym momencie to nagrałeś? Multi?

 

 

To te leśne dziady krzyczą w singlu, na samym początku, jak trafiamy do Szangali

 

Odnośnik do komentarza

Mniejsza z tym Welna czy dostajesz trofeo za 10000 killow czy za 10001, chodzi o to, ze musisz miec od poczatku stworzonego savea i wtedy gra bedzie Ci zaliczac trofea, widocznie podczas tworzenia nowego savea "pozwala" na zdobywanie trofeow, a podczas przegrania savea od kumpla ten save sie "nie podporzadkowuje pod trofea", bo to zrobic tylko podczas tworzenia nowego savea, przynajmniej tak mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza

Mniejsza z tym Welna czy dostajesz trofeo za 10000 killow czy za 10001, chodzi o to, ze musisz miec od poczatku stworzonego savea i wtedy gra bedzie Ci zaliczac trofea, widocznie podczas tworzenia nowego savea "pozwala" na zdobywanie trofeow, a podczas przegrania savea od kumpla ten save sie "nie podporzadkowuje pod trofea", bo to zrobic tylko podczas tworzenia nowego savea, przynajmniej tak mi sie wydaje?

Dobra (pipi) tam ;)

 

Kupuj gry z Polski :D

Odnośnik do komentarza

Gra ukończona na normalnym poziomie trudności w 12 godzin. Znalazłem tylko 21 skarbów, jak widać za bardzo za nimi się nie rozglądałem. Dopiero pod koniec zorientowałem się, że można je zestrzelić i zebrać z podłogi. Resztę poszukam na trudniejszym poziomie, może z jakims poradnikiem. Brawo za lokalizacje, Boberek dał radę. Poziom humoru oraz scenariusz w tej grze jest przemistrzowski. Poraz pierwszy od bardzo dawna zdarzyło mi się zarwać nockę przy jakiejś grze, a wydawało mi się, że jestem juz za stary na takie akcje. 97% na metacritic jest w pełni zasłuzoną średnią ocen. Jak ktoś napisał U2 w spłaca dług przemysłowi filmowemu z którego przez lata gry zapożyczały inspiracje do swojej produkcji. Tymczasem zabieram się za ponowen przejscie gry :]

Odnośnik do komentarza

to jak tam panowie, po ochłonięciu i przjeściu u2 sądzicie że zasługuje na te wysokie noty?

tak. nie ma gry bez bledow, ale to nie zmiania faktu ze Uncharted 2 to tytul wyjatkowy.

 

FENOMENALNA GRA (po skonczeniu 3 razy, nadal odpalam singla)

wpis. trudno sie z tym nie zgodzic. chce pograc w multi bo singla juz przeszedlem 2 razy, ale mam ochote caly czas w niego grac. jednak wstrzymam sie i przejde go za jakis czas, zeby miec wieksza przyjemnosc z gry.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

Dopiero pod koniec zorientowałem się, że można je zestrzelić i zebrać z podłogi. Resztę poszukam na trudniejszym poziomie, może z jakims poradnikiem.

Oooo.... to skarby sa rowniez poukrywane w wyzszych miejscach ? :o

Z tym strzelaniem to przypomina mi to skarby z Resident Evil 5.

Grajac w Uncharted: Drake's Fortune skarby sa poukrywane na ziemi i czesto chodzi sie spogladajac w dol, wyglada na to, ze w drugiej czesci trzeba bedzie wytezyc wzrok i konkretnie sie rozgladac - fajnie, lubie szukac "znajdki". :)

Odnośnik do komentarza

to jak tam panowie, po ochłonięciu i przjeściu u2 sądzicie że zasługuje na te wysokie noty? czy jest to taki odpowiednik gta4 ?

Bo widzę że temat podzielił się na @feisara vs kilka osób :P

Prowo, prowo i jeszcze raz prowo. Jakbyś tak dokładnie "widział" temat to byś zauważył że, praktycznie każdy jest zachwycony grą i jak najbardziej zasługuje na wysokie oceny.

 

Tak jest to odpowiednik GtA4 czyt. dwa świetne, rewelacyjne tytuły.

Odnośnik do komentarza

to jak tam panowie, po ochłonięciu i przjeściu u2 sądzicie że zasługuje na te wysokie noty? czy jest to taki odpowiednik gta4 ?

Bo widzę że temat podzielił się na @feisara vs kilka osób :P

Prowo, prowo i jeszcze raz prowo. Jakbyś tak dokładnie "widział" temat to byś zauważył że, praktycznie każdy jest zachwycony grą i jak najbardziej zasługuje na wysokie oceny.

 

Tak jest to odpowiednik GtA4 czyt. dwa świetne, rewelacyjne tytuły.

W mojej opinii GTA4 to gra najwyzej na 7. No ale to moja opinia. Natomiast Uncharted 2 10/10 w mojej opinii

Odnośnik do komentarza

Ile ludzi tyle opinii. Ja stawiam na równi GTA IV i U2. Skończmy gadkę o gustach.

 

Gra fenomenalna. Ale brakuje mi jednego, miałem cichą nadzieję, że chmury na niebie w drugiej części będą majestatycznie sunąć a tu znów bitmapa, aż się prosi o dopełnienie tego z pierwszej części. Czepiam się.

Odnośnik do komentarza

wg mnie to obraza porónywać GTA4 do U2.

 

Uncharted 2 to technologiczny Mount Everest tej generacji,kapitalna filmowa realizacja i przygoda,pod każdym względem poprawiony gameplay z części pierwszej i pod każdym względem lepsza gra niż Drake Fortune.Baa to jedyna gra w której tak wyraźnie zaciera się granica miedzy filmem a grą,a do mnie gry nigdy nie były symulatorami życia,ja cały czas oczekiwałem tylko od nich odczuć uczestnictwa w filmie- to mi daje Uncharted 2 dlatego też uważam go za tytuł tej generacji.

 

A GTA4 - no proszę was,oceny tej gry to jedno wielkie nieporozumienie.To dalej genialna gra tak jak każde GTA ale do jasnej cholerci przecież to zdecydowanie najgorsza część serii od lat.takie Vice City czy San Andreas po prostu nawet do dziś deklasują czwórkę.GTA4 to krok w stecz w tej serii-nie licząc oczywiście grafy i silnika fizycznego.

Odnośnik do komentarza

wg mnie to obraza porónywać GTA4 do U2.

 

Uncharted 2 to technologiczny Mount Everest tej generacji,kapitalna filmowa realizacja i przygoda,pod każdym względem poprawiony gameplay z części pierwszej i pod każdym względem lepsza gra niż Drake Fortune.Baa to jedyna gra w której tak wyraźnie zaciera się granica miedzy filmem a grą,a do mnie gry nigdy nie były symulatorami życia,ja cały czas oczekiwałem tylko od nich odczuć uczestnictwa w filmie- to mi daje Uncharted 2 dlatego też uważam go za tytuł tej generacji.

 

A GTA4 - no proszę was,oceny tej gry to jedno wielkie nieporozumienie.To dalej genialna gra tak jak każde GTA ale do jasnej cholerci przecież to zdecydowanie najgorsza część serii od lat.takie Vice City czy San Andreas po prostu nawet do dziś deklasują czwórkę.GTA4 to krok w stecz w tej serii-nie licząc oczywiście grafy i silnika fizycznego.

Zgadzam się. Nawet moja mama myślała,że U2 to film :D GTA IV to przereklamowana gra jak dla mnie...oczywiście jest świetna,ale ...nie tak przełomowa jak GTA III czy mająca genialny klimat jak Vice City czy SA :)

Odnośnik do komentarza

no ja co do GTA IV bym sie nie zgodzil. gra moim zdaniem kapitalna, zaslugujaca na miano gry 2008 roku. coz, wszyscy mamy rozne zdania, ale na ten temat nie nalezy sie sprzeczac.

jest kapitalna ,zresztą nawet to napisałem ale kurcze przecież GTA3 ,Vice City czy San Andreas w chwili wydania były lepsze-bardziej rozbudowane,oferowały więcej atrakcji i były bardziej przełomowe. GTA4 jest świetne i się bardzo dobrze bawiłem ale to zdecydowanie najgorsza część serii od lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...