Skocz do zawartości

SC IV Ranking Postaci


Gość Soul

Rekomendowane odpowiedzi

No mnie skrzywdzono online Ivy.

Moje topy na dziś.

 

Sophie, Lizard, Ivy.

 

 

Z tymi trzema postaciami nie da się grać, jeśli ktoś wie, jak je prowadzić.

Czyli sa to według Ciebie trudne do opanowania postaci, tak?? Ale w rękach dobrego, i umiejącego sie posługiwac któryms z nich ma sie małe szanse na wygraną, tru ??

Odnośnik do komentarza
No mnie skrzywdzono online Ivy.

Moje topy na dziś.

 

Sophie, Lizard, Ivy.

 

 

Z tymi trzema postaciami nie da się grać, jeśli ktoś wie, jak je prowadzić.

Czyli sa to według Ciebie trudne do opanowania postaci, tak?? Ale w rękach dobrego, i umiejącego sie posługiwac któryms z nich ma sie małe szanse na wygraną, tru ??

W sumie, to nic trudnego nie trzeba robić. Te postacie są generalnie bardzo potężne i tylko kilka rzeczy trzeb się nauczyć, by mieć przewagę nad przeciwnikiem.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie. Ciągle jest bardzo wcześnie, na rozmowę o tierach.

 

Coraz mniej zbalansowana jednak wydaje mi się gra.

Odnośnik do komentarza

Ja bym po dotychczasowych moich bojach w scislej czolowce dal Cervka. NIemniej jednak wlasciwie kazda postac jest po odpowiednim treningu silna. nie gram juz w ta serie na powaznie od dluzszego czasu, natomiast po pograniu online'owo kilkudziesieciu walk mam raczej pozytywne zdanie na temat zbalansowania u postaci. To nowosci systemowe sa bardziej wkurzajace.

Odnośnik do komentarza

Rockiem nie da się grać. Słaby zasięg, słaby damage, mała szybkość.

Nawet rzuty ma słabe. Niestety, to chyba najlepsze co ma.

 

Wygląda, jakby specjalnie go skopali i dali mu rolę podobną do Dan'a ze Streeta.

Ta postać nie ma nawet własnego CF, tylko lekko zmienioną wersję Asty.

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko jedną prośbę: pisząc o rankingu postaci nie bierzcie pod uwagę gry online, bo to się mija z celem. Z tym Cervkiem Picool ma rację, choć - dla przykładu - lepsze matchupy od niego ma Raphael, który jest postacią słabszą od złego piracika.

 

Ja bym po dotychczasowych moich bojach w scislej czolowce dal Cervka. NIemniej jednak wlasciwie kazda postac jest po odpowiednim treningu silna. nie gram juz w ta serie na powaznie od dluzszego czasu, natomiast po pograniu online'owo kilkudziesieciu walk mam raczej pozytywne zdanie na temat zbalansowania u postaci. To nowosci systemowe sa bardziej wkurzajace.

Ty to lepiej wracaj do grania, chętnie bym posłuchał Reseta narzekającego na Twoją Cassandrę :D

Odnośnik do komentarza

Masa ludzi nie ma jak grać offline.

Z tego też względu nie są wstanie oceniać postaci po sparringach offline + wcale te informacje nie są dla nich przydatne.

 

 

Z resztą nie ma aż dużej rozbieżności między tierami online i offline. Ani w tej, ani w żadnej innej bijatyce z oficjalnym trybem online.

Ewentualne różnice polegają głównie na karalnych lowach.

Odnośnik do komentarza
Ja mam tylko jedną prośbę: pisząc o rankingu postaci nie bierzcie pod uwagę gry online, bo to się mija z celem. Z tym Cervkiem Picool ma rację, choć - dla przykładu - lepsze matchupy od niego ma Raphael, który jest postacią słabszą od złego piracika.

 

Ja bym po dotychczasowych moich bojach w scislej czolowce dal Cervka. NIemniej jednak wlasciwie kazda postac jest po odpowiednim treningu silna. nie gram juz w ta serie na powaznie od dluzszego czasu, natomiast po pograniu online'owo kilkudziesieciu walk mam raczej pozytywne zdanie na temat zbalansowania u postaci. To nowosci systemowe sa bardziej wkurzajace.

Ty to lepiej wracaj do grania, chętnie bym posłuchał Reseta narzekającego na Twoją Cassandrę :D

 

Cierpliwosci. Juz koncze zagraniczna krucjate. Z Resetem zawsze chetnie zagram. Jak dobrze pamietam to nam nigdy nie przyszlo pojedynku stoczyc :twisted2:

 

Odnośnik do komentarza

Ok mam już 20h wygranych w SC4 i mogę stwierdzić, że najbardziej podeszły mi:

 

Amy - ulepszona wersja Raphaela i to tak jakby ktoś dał jej wszystkie jego najlepsze ruchy....

Hilde - tutaj jednak trzeba opanować charge attacks

Starkiller - przegięcie

 

Czasami zagram też Tirą, troszkę jednak denerwuje zmiana jej nastrojów, a co za tym idzie trzeba szybko przeskoczyć na inną paletę ciosów..

 

Narazie mainuje Amy i chyba tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
"infinitem i KUPĄ" To jest cały komplet, nie sam infinit ta kupa wystarczy żeby zownować każdego więc nawet bez infinita pierwsza 2 bez zmian.

 

O co chodzi z tą kupą ?? :P Bo na serio nie czaję... Chodzi o to że ma wiele róznych ciosów (kupe ciosów) ?? Bo ogólnie to kupa kojarzy sie raczej negatywnie :P

 

Tak w ogóle to mi sie fajnie gra Ivy ale większość ciosów się wyprowadza w miarę długo i jak ktoś mnie mashuje jakaś np. Taki na krótkim dystansie to trochę ciężko mi się z tego potrzasku wydostać...

Odnośnik do komentarza
O co chodzi z tą kupą ?? :P Bo na serio nie czaję... Chodzi o to że ma wiele róznych ciosów (kupe ciosów) ?? Bo ogólnie to kupa kojarzy sie raczej negatywnie :P

Ivy po prostu jest mocarną postacią, póki co wydaje się być zdecydowanie najlepsza. Niestety...

 

Tak w ogóle to mi sie fajnie gra Ivy ale większość ciosów się wyprowadza w miarę długo i jak ktoś mnie mashuje jakaś np. Taki na krótkim dystansie to trochę ciężko mi się z tego potrzasku wydostać...

CL 214B to Twój najlepszy przyjaciel w takich momentach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Chociaż mam wrażenie, że i tak ten atak trochę klatek zajmuje wiec może nie być dość szybki. Ale grając po sieci (nie licząc jakiś super połączeń gdzie przeciwnik jest na tym samym osiedlu) stwierdzam, że taki Cerv jest on-line dużo użyteczniejszy. Wydaje mi się, że lagi powodują pogorszenie zdolności gry do wychwytywania naszych komend przez co Ivy, którą sterowanie wymaga pewnej precyzji, on-line jest słabsza od Cerva czy Sophie którymi można w kółko powtarzać 3-4 proste w egzekucji ruchy.

 

Na podstawie może niecałych dwustu walk on-line stwierdziłbym że klasyfikacja jest następująca:

 

Top: Cerv, Sophie

Top-Middle: Yun-S., Maxi, Ivy, Amy, Kilik, Mitsu

 

Oczywiście tak jak mówiłem jest to lista wynikająca z grania w meczach rankingowych przez neta, zapewne są inne silne postacie ale nie spotyka się ich zbyt często na LIVE'ie. Ogólnie ludzie na necie mają też dosyć wąskie gusta. Grają zazwyczaj Kilikiem (pół biedy, chociaż ma parę irytujących zagrań które biorą dużo energii a on-line czasami ciężko na czas zareagować) i Cervantesem (to już bieda, 3 ciosy na krzyż, z czego połowa to teleport w górę).

Edytowane przez PePeP
Odnośnik do komentarza

Jak już kiedyś wspomniałem, gra online ma się nijak do offline.

 

 

 

 

Jest już prawie wrzesień, więc wrzucę swoją wstępną listę tierów. Wrzucam dlatego, że kilka osób mnie pytało, jak wygląda podział postaci w tej częśći. Wiadomo, że gra jest w miarę nowa i sporo się jeszcze może zmienić (i pewnie zmieni), ale na chwilę obecną u mnie to wygląda tak:

 

Top: Ivy, Sophitia, Cassandra

High-mid: Yoshimitsu, Cervantes, Voldo, Algol, Lizardman, Amy, Tira, Raphael, Mitsurugi, Siegfried, Setsuka

Mid: Astaroth, Hilde, Kilik, Maxi, Nightmare, Talim, Xianghua, Yun, Zasalamel

Low-mid: Apprentice, Vader, Taki, Mina

Low: Rock, Yoda

(kolejność losowa, poza pierwszą trójką)

 

Dwie uwagi:

1) Nie znam dobrze Volda, Talim, rycerzy, Apprentice'a, Maksia i Setsu; umiejscowiłem ich w danym miejscu na podstawie filmów z walk oraz opinii kumatych osób na zagranicznych forach, więc ich pozycje najprawdopodobniej jeszcze się zmienią.

2) Ivy na chwilę obecną jest zdecydowanie najmocniejszą postacią i wątpię, żeby to się zmieniło. Reset się może ze mną pewnie nie zgodzi, ale Ivy nawet od sióstr lekko odstaje. Wykluczając ją, ta gra jest naprawdę dobrze zbalansowana i wygrywać można naprawdę masą postaci.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

No ale wykluczyć się jej nie da więc dobrego balansu brak , od samego początku mówiłem że Ivy jest przegięta i to po maxie. A teraz wreszcie sam się przekonałeś ,gdybyś grał tylko jedną postacią tak jak ja już dawno by to do Ciebie trafiło.

 

Raph może na skoczyć Ivy na 17 kant dupy i tyle.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.