Skocz do zawartości

Overlord II


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja bardzo ciekawej i trochę niedocenionej gry Codemasters, pojawić ma się na PS360 i PC w przyszłym roku, nie wiem jak was, ale mnie ta wiadomość cieszy, bo nad jedynką trochę posiedziałem i już zacieram łapy na drugą część.

Oto pierwsze info:

 

Overlord, an original game by Codemasters, won over fans with its creative blend of humor and Pikmin-style gameplay and then went on to sell over a million copies. The call for a sequel was heard loud and clear and now Triumph Studios is hard at work with the title due out in 2009 for Xbox 360, PS3 and Games for Windows PC. To go along with this announcement, Codemasters has also revealed Overlord Dark Legend for Wii and Overlord Minions for DS.

 

Overlord II, "massively increases the scope of the original concept," according to Lennart Sas, director and Overlord lead at Triumph Studios. The game introduces a new Overlord, hinted at in the final scene of Overlord: Raising Hell, for a clash between him and a Roman-inspired empire which has plans to root out all magic and take over the world. The game moves beyond the fantasy realm of the first to something closer to our own, allowing the game's humor and satire to hit closer to home. Politics, environmental issues and more are up for parody in this game, though we wouldn't be surprised if a fart joke or two slip in.

 

New environments and new beasts are coming.

With the Glorious Empire as the foe and a new overlord brought into the fold, you can be sure you'll be seeing a more diverse set of environments. Sas told IGN, "We have new lands, from the icy (but rather festive) Nordberg where minions face up to vicious seals, to a new Magic Sanctuary Domain, where the magical creatures have retreated from the onslaught of the Empire, to the homelands and cities of the Glorious Empire itself."

 

The first Overlord game relied on a gameplay mechanic where you directly controlled the overlord who then orders around small legions of minions to solve puzzles and attack enemies. This style of game returns, but is expanded and improved for the sequel. Sas tells us that, "from the Netherworld you rise to gather an army of loyal Minions that are more destructive and much smarter than before -- now they can do even more things for their master; such as riding mounts, using war machines and sailing warships in world-changing battles." He also told us the team has "greatly improved" the controls and visuals to make the game even more attractive to a broad audience.

 

Minions can now ride mounts.

"We're really excited about shifting the world to a new era where a Roman-inspired Empire rises as the arch-enemy of the Overlord," says Lennart Sas, "which leads to an epic clash between the regimented forces of a sprawling state and the faster, harder, more manic minion horde."

 

I dwa obrazki:

2qxot2ffk7.th.jpg

28bqqtdns8.th.jpg

 

Źródło:

http://xbox360.ign.com/articles/898/898516p1.html

 

W ramach rozbudowywania uniwersum i dla zaspokojenia głodu wszystkich fanów pojawią się również gry na DSa i Wii

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie nie cieszy :P Grałem w demo pierwszej części, nie wiem co tu doceniać. Ja nie widzę nic ciekawego w ograniczonych grach gdzie idzie się po ścieżce i wykonuje narzucone jedno zadanie. Przyjemność z grania jest taka sama jak oglądania filmu z gry. Wątpie czy w dalszej części rozgrywka bardziej się skomplikowała. Poza tym odniosłem wrażenie że gra jest podobna do Bards Tale.

Odnośnik do komentarza

ciekawy czy i tym razem fabułę wymyśli córka słynnego & sławnego Terrego Pratchett'a.

 

Add^; a i Overlord1 był niecny tfu. niezły, gdy się skumało sterowania gra stawała się piękna... No może ta sprawa z brakiem mapy, główny błąd tej gry. No i bardzo ogólnie opisane questy... Tak ale gdyby nie to... no może jeszcze czasami zabug'owania niepozwalające przechodzić dalej gry (4 szczebel w kołowrotku pod koniec gry). Ale ale gdyby nie to to gra była świetna... oczywiście jeśli się odłoży na bok dobroć niby-do-krwi złego Overlord'a (po-co-zabijać succub'y??), jego małomówność i bezmyślą wiarę we własne miniony... No i niepotrzebna rozbudowa zamku....

 

Tak czy inaczej oczekujemy Overlord'a II... ale nie takiego jakiego prezentują na screen'ach, przecież to katorga i grafika niczym z X1, chyba gorzej się prezentuje niż w Overlord1.... to ten sam tylko podrasowany silnik ;/. Bedą się musiały chłopaki bardzo postarać.

 

zresztą Z®obaczymy

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy wiecie ale na psn pojawilo sie demko tej gry. Wczoraj przeszedlem cale i jestem mile zaskoczony. Gra sie bardzo przyjemnie, grafika jest odrobinke lepsza niz w jedynce. Muzyka dosknale dopelnia chumorystyczny charakter gry. Co mi sie podoba to spora ilosc doskonale zrealizowanych przerywnikow filmowych, ktore nadaja grze swietny klimat.. W demie poruszamy sie po śnieżnej miejscowce ale z tego co widac na filmiku je konczacym poziomy beda bardzo zroznicowane, wlacznie z rzymskim koloseum. Dla mnie must have w szczegolnsoci biorac pod uwage ze gra wychodzi "this summer" czyli konkurenci prawie ni ma :) Co trzeba tez zaznaczyc ze jest to jedna z nielicznych gier, ktore mozna w pewnym stopniu zakfalifikowac pod gatunek rpg, a jak wiadomo takimi grami nas tworcy w tej generacji nie rozpieszczaja..

Odnośnik do komentarza

myslalem, ze bedzie lepsze :/

caly czas jestesmy ciagnieci za reke, mysle, ze po dluzszej chwili zacznie wiac nuda i schematem. wkurza mnie tez sterowanie minionami. jak ich wysylam, zeby kogos zalatwili, czy przyniesli, to niech to ku**a zrobia, a nie zeby rozwalic cos i wracac bez tych orbow, czy co to jest :P czyli za szybko wracaja :P

z plusow, to pomysl (jestesmy zli, a nie dobrzi. zabijanie foczek miazdzy :twisted: :twisted: :twisted: ), humor, przerywniki

jak dla mnie bedzie to gra na ocene ponizej 8. ale oczywiscie trzeba poczekac co pokaze full wersja :)

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Overlord, dla mnie duchowy i nieco ograniczony następca Medievila. Na dwójkę również wyczekuję. Wk* jednak niemiłosiernie dropy animacji. Mam nadzieję, że to poprawią. :/

 

Ktoś tu narzekał na brak mapy: kiedyś nie było takich rzeczy i nikt nie marudził. Trzeba się nauczyć orientacji w przestrzeni...

Odnośnik do komentarza

Dropy animacji mogliby wyeliminować w przeciągu tego całego czasu co robili grę, ale jak widać mają z tym trudności co jest jakby żałosne, bo jedynka też miała fajne dropy, a dwójka chodzi na tym samym silniku. Nie mniej czekam, aż gra się pojawi na półkach sklepowych i na pewno ją łyknę, bo uwielbiam takie miłe klimaciki i przyjemny gameplay.

 

PS.Nie wiem po co komu mapa w Overlordzie, to nie GTA xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...