Skocz do zawartości

Poradnik Extreme



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kiedys, ale tak jeszcze dosyc dawno obilo mi sie o hmm oczy, ze na lamach pe na czyjes pytanie nt poradnika padlo stwierdzenie ze porandik nie jest i nie bedzie jakims cyklicznym wydawnictwem i takie gadki, ale od jakigos czasu zdaje sie ze jest inaczej - poradnik zima, porandik lato itd.. a obecnie nawet gdzies padlo stwierdzenie ze nagle bedzie on cyklicznym wydawnictwem i tak ma zostac. dziwne

Odnośnik do komentarza

Dla opisów i publicystyki, posiadam w tej chwili tylko ostatni numer. Poprostu poprzednie sprzedałem, bo stały się zbędne, rozdział "poprzednia generacja" została przeze mnie zamknięta. Ogólnie forma podoba mi się, z jednym wyjątkiem, wolę dokładniejsze opisy kosztem ilości tytułów. Nie lubię grać z opisami, ale zdecydowanie wolę dokładne opisy rozbudowanych gier od poradnika na 1-2 strony, typu udaj się z punktu A do B i zabij wszystko co się rusza.

Odnośnik do komentarza

nie kupuje z innych powodow (prosimy o szczegolowy komentarz w poscie)

 

1. cena

2. opisy są na różnym poziomie (przypominam sobie Fatal Frame 3 jak próbowałem przejść kawałek na opisie - nieczytelnie, nieprzejrzyście, koszmar)

3. zbędne opisy do gier nie potrzebujących żadnych opisów (zapychacze)

 

kupowałbym gdyby gry naprawdę były rozwalone na części pierwsze, jeśli dobrze pamiętam to niektóre bijatyki miały opisy porozrzucane po kilku numerach - bezsens

 

gry - na pierwszy ogień oczywiście Fallout3 , chętnie bym sobie taki unofficial guide (PE poradnik) sprawił

PES2009 (taktyki, fajne ustawienia, takty pro playerów) , Gears2 (porady do multiplayera bym poczytał chętnie) ,

dalej już standard - Dead Space, SH Homecoming, SvR 2009, MK vs DC, SF IV itp itd

Odnośnik do komentarza

Osobiście nalegałbym na cykliczność, a co za tym idzie możliwośc wykupienia prenumeraty. U mnie Poradnik jest albo niedostępny, albo zdobycie go graniczy z cudem.

Podstawa Poradnika powinny być opisy. I tu raczej nacisk na jakość, nie ilość. Secrety, sztuczki, strategie, te wszystkie szalone tabelki etc, zamiast suchego idź do punktu B i zabij pana X. Co za tym idzie wyeliminowac tytuły, które raczej nie zasługują na umieszczenie w Poradniku, np. Manhunt 2. Skrócić także część typowo solucyjną, tam gdzie nie jest ona potrzebna (właśnie owo niesławne idź z punktu A do B). Z radoscią przyjąłbym natomiast przybliżenie wątków fabularnych, choćby pobieżne streszczenie gier pod tym względem. Mnóstwo graczy nie włada w takim stopniu angileskim, by w pełni cieszyć się fabułą, dostrzec wszystkie smaczki. Coś jak z trylogią Halo w Poradniku nr 11 czy MGS 4 PE 132.

Publicystykę bym wywalił- dla mnie Poradnik od zawsze właśnie był poradnikiem i nie potrzebuje jakiegos lania wody, przeważnie o niczym. Sory panowie, ale dla mnie ta cała Publicystyka w wielu przypadkach stała na zatrważąjąco niskim poziomie i sprawiała role jeno zapychaczy. Szkoda miejsca i czasu. Dawać tylko mięso!

Oczywiście te wszystkie bonusy w stylu drobnych porad typu "pies mi zeżarł płytę, co robić", tabelki ze spisem recenzji, porady techniczne, cheaty i tipsy, easter eagi zostawic jak najbardziej, byle we właściwych proporcjach .

Odnośnik do komentarza
Osobiście nalegałbym na cykliczność, a co za tym idzie możliwośc wykupienia prenumeraty. U mnie Poradnik jest albo niedostępny, albo zdobycie go graniczy z cudem.

Podstawa Poradnika powinny być opisy. I tu raczej nacisk na jakość, nie ilość. Secrety, sztuczki, strategie, te wszystkie szalone tabelki etc, zamiast suchego idź do punktu B i zabij pana X. Co za tym idzie wyeliminowac tytuły, które raczej nie zasługują na umieszczenie w Poradniku, np. Manhunt 2. Skrócić także część typowo solucyjną, tam gdzie nie jest ona potrzebna (właśnie owo niesławne idź z punktu A do B). Z radoscią przyjąłbym natomiast przybliżenie wątków fabularnych, choćby pobieżne streszczenie gier pod tym względem. Mnóstwo graczy nie włada w takim stopniu angileskim, by w pełni cieszyć się fabułą, dostrzec wszystkie smaczki. Coś jak z trylogią Halo w Poradniku nr 11 czy MGS 4 PE 132.

Publicystykę bym wywalił- dla mnie Poradnik od zawsze właśnie był poradnikiem i nie potrzebuje jakiegos lania wody, przeważnie o niczym. Sory panowie, ale dla mnie ta cała Publicystyka w wielu przypadkach stała na zatrważąjąco niskim poziomie i sprawiała role jeno zapychaczy. Szkoda miejsca i czasu. Dawać tylko mięso!

Oczywiście te wszystkie bonusy w stylu drobnych porad typu "pies mi zeżarł płytę, co robić", tabelki ze spisem recenzji, porady techniczne, cheaty i tipsy, easter eagi zostawic jak najbardziej, byle we właściwych proporcjach .

A mnie się podobał opis MANHUNTA 2. :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kiedy next-geny już wyszły wg mnie powinniście umieszczać przede wszystkim opisy do trudnych trofeow i achievementow. I oczywiście ciekawe artykuły, takie jak ostatnio były(halo3 itp.), bo tak naprawdę każdy może wejsc na gamefaqs.com i ze słownikiem zrozumieć co tam jest napisane.powtarzam-przede wszystkimTROFEA I ACHIEVEMENTY.

Odnośnik do komentarza

Nie kupuję poradnika z ponizszych powodów:

-opisy do gier które skonczyłem czas jakiś temu, no raczej typem hardcorowca nie jestem (może LBP to zmieni)

-nie kumam bijatyk ( najczesciej trafiałem na poradnik z opisem ciosów/"chytów"/ itd

-nie orientuje się kiedy bedzie następny, juz chyba MGS częsciej wychodzi ;)

-no nie przemawia do mnie treść jakoś

 

brakuje w ankiecie pozycji

Ile numerow Poradnika Extreme posiadasz?

0 <--

 

co bym chciała w nowym

opis zdobycia wszystkich bąbli w LBP, jak to opisać? ( z czystej ciekawosci warsztatu opisu bym kupił)

jakoś taki ostanio sackboyowy jestem, opis stworzenia levelu pt "Z Sokolskiej na Modelarską" z bossem Bombardier ;)

 

Odnośnik do komentarza
Kiedy next-geny już wyszły wg mnie powinniście umieszczać przede wszystkim opisy do trudnych trofeow i achievementow. I oczywiście ciekawe artykuły, takie jak ostatnio były(halo3 itp.), bo tak naprawdę każdy może wejsc na gamefaqs.com i ze słownikiem zrozumieć co tam jest napisane.powtarzam-przede wszystkimTROFEA I ACHIEVEMENTY.

 

 

popieram tą myśl, nie każdy zna obce języki :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...