Skocz do zawartości

Poradnik Extreme



Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że jest ta ankieta. Mam nadzieję, że większość mnie poprze w próbie wymuszenia na redakcji by opisy w przyszłych numerach były znacznie bardziej rozbudowane niż dotychczas. Czyli jak ktoś wcześniej napisał - liczy się jakość nie ilość.

Od pewnego czasu w poradnikach królują opisy zdawkowe i robione "po łebkach". Jeżeli nie macie czasu, żeby opisy były kompleksowe, zawierały prawie wszystkie aspekty gry, statystyki i ciekawostki to lepiej dajcie sobie spokój.

Nie może występować takie zjawisko, że zamieszczony opis w poradniku jest niewystarczający i odpowiedzi muszę szukać w internecie. A tak właśnie często się dzieje.

Po raz drugi powtórzę: liczy się jakość nie ilość.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie kupuje z innych powodow (prosimy o szczegolowy komentarz w poscie)

posiadam 1 nr Poradnika

------------------------------------

jeden nr kupilem bo akurat za granica chcialem cos pocztac, przeczytalem od deski do deski... oprocz opisow oczywiscie, bardzo ciekawe teksty ale i tak opisy sa najwieksza czescia Poradnika wiec nie mam zamiaru go kupowac, akurat ten nr ktory mam pomagal mi w przejsciu Tomb Ridera Anniversary, ale tylko dlatego, ze mialem go pod reka, jakbym nie mial skorzystalbym z gamefaqs (co tez ewentualnie robie przy innych grach), w mojej skromnej opinii powinniscie zrezygnowac z Poradnika, a zamiast tego wydawac co miesiac 200-stronnicowe PSXE (oczywiscie drozsze) gdzie znalazlyby swoje miejsce opisy i pozostale teksty, ktore zwykle wrzucacie do Poradnika, a ktore niestety w obecnej sytuacji czyta jedynie czesc Czytelnikow PSXE

 

co Wy na to?

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupuje każdy numerek od nr. 3 ze względów encyklopedycznych i publicystycznych(Poza tym nie szkoda mi wydać 10zł na rzeczy które mnie interesują jest to o wiele lepsze niż kupienie paczki fajek czy piwa), rzadko z opisami trafiacie w moje progi(Nintendo Fan) od nowej generacji więc też rzadko moge tego typu opisy wykorzystać(chociaż i tak nabyłem 360 dla RPG'ów więc kto wie może będzie lepiej :-> .

 

Przydałoby się własnie aby był to kwartalnik, oraz aby w niektórych przypadkach opisy miały więcej rzeczy opisane niż tylko sama solucja. Jakie opisy przydałyby się? Fallout 3, Fable 2 oraz Infinite Undiscovery w bardziej szczegółowym wyd. :->

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Jestem takiego samego zdania jak wiekszośc forumowiczów powinny być opisane ACHIEVEMENTY na 1000. Do tej pory się zastanawiam , że nikt nie wpadł na taki pomysł u nas w Polsce na wydanie czasopisma poswieconemu tylko osiągnieciu. Ja już nie chce nic mówic jak by to k...a się sprzedało. Czy tak naprawde redakcja razem ze scierką są tak ślepi? Wiekszośc graczy niestety, ale kupuje gry tylko dla osiągniecia. Powinno co miesiąc wychodzić takie pismo. Jeśli coś takiego wyjdzie zamawiam prenumerate.

Odnośnik do komentarza

Ja kupuje ten poradnik mnie wiecej regulanie, bo po prostu lubie czytac o grach ;] I wole siegnac po gazetke, niz gapic sie w monitor i czytac serwisy typu ign itd. Tak samo nie lubie ogladac filmow na kompie - albo kino, albo DVD . No i opisy - wiadomo, mozna sobie druknac opis z gamefaqs, ale to tez dla mnie nie to samo . Wole opisy w gazecie .

Co do nowego poradnika, to nie bardzo mi sie podoba zawartosc opisowa, moim zdaniem powinno byc ich wiecej i inne tytuly . Mam nadzieje, ze ta zapowiedz, co jest w nowej gazecie nie jest ostateczna i sie jeszcze ta lista zmieni .

 

Yakuza 1 i 2 : Yakuza pierwsza to juz stara gra, kto mial w to grac to gral i opis jest dla mnie niepotrzebny . Co innego dwojka .

 

Ninja Gaiden II : Gra do bolu liniowa i nie ma jak sie zaciac . Gralem, przeszedlem i nie bylo problemow . Zagadki(?) banalne . Gra skillowo trudna, ale przeciez opis przejscia skilla nie nauczy ;]

 

Silent Hill Origins : Kto chcial w to grac, juz dawno przeszedl . Zaciac sie w niej trudno, a gre mozna przejsc w jedno popoludnie, taka jest krotka .

 

Lego I.Jones : no litosci ... Chyba ze skupiacie sie na "znaleziskach", to ok .

 

Banjo-Kazooie : spoko, na pewno sie przyda i tu obiektywnie przyznaje, ze powinien byc ten tytul w poradniku . Ale mi jest niepotrzebny, bo nie gram w platformowki i nie bawie sie klockami ;]

 

Crisis Core : opis sie przyda dla tych, co nie grali - ja gralem, ukonczylem, wiec tez mnie ten opis nie interesuje .

 

God of War : Chains of Olympus : gra prosta jak konstrukcja gwozdzia, co tu opisywac ....

 

Dead Space : rowniez liniowa i prosta, z chyba najprostszymi bossami w historii gier ;) Mapka, liniowosc, ciezko sie zgubic . Tez przeszedlem, wiec mnie nie interesuje .

 

Little Big Planet : dla mnie to mogliby tej gry w ogole nie robic, ale na pewno sie opis przyda, chociazby samego edytora i jak robic levele . No ale mi jest niepotrzebny ;]

 

Za to reszta jak najbardziej : Fable II, Fallout 3 (!), szkolka pilkarska w PESa 2009, Tomb Raider . To mnie najbardziej interesuje .

I moim zdaniem powinniscie dac opisy do gier najbardziej rozbudowanych - "molochow" z bonusami, ukrytymi levelami itd. Czyli takie Gears of War 2 w ktore sie obecnie zagrywam nie wymaga opisu, bo idzie sie tam jak po sznurku . Za to fajnie by bylo, jakby byl jakies porady do grania w multi, czy opisy achievementow do tej gry - mysle, ze na to nowa gra Cliffy'ego zasluguje :) Bardzo brakuje tutaj moim zdaniem opisu Lost Odyssey . Z otwartymi ramionami powitalbym opisy np. do Last Remnant, Red Alert 3, Saint's Row 2, nowego Prince of Persia . Fajnie by bylo, jakby rowniez byly opisy zrobienia ciezkich i przegietych achievementow (trofeow) z jakimis tabelkami i rozpiska .

 

No ale biore tez poprawke na to, ze niektore gierki wyszly na tyle pozno, ze mozna sie z nimi nie wyrobic i nie wycisnac z nich wszystkich sokow ... (bo podobno poradnik ma wyjsc jakos "zaniedlugo") . Tyle ode mnie :)

 

Ps. Okladka nie jest dla mnie istotna, ale ta z tym workiem pokutnym jest dla mnie okropna ...

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Jako stały i relatywnie stary:) czytelnik postaram się i ja dołożyć swoje 3 grosze w tej dyskusji.

 

Moim zdaniem pozycja jaką zajmuje na rynku Poradnik PSX Xtreme jest wypełnieniem luki, jaką swego czasu pozostawił po sobie Play/PlayerStation Plus. Idealnie wkomponowuje się w target jaki tworzą osoby nie mające czasu na dogłebną analizę każdej z pozycji. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że zarówno do miana casuala jak i hardcore'owca wiele mi brakuje, co nie znaczy, że podczas przechodzenia danej gry nie towarzyszą mi opisy (jak niedługo się Fenik przekonasz - dziecko zmienia wszystko. Nawet podejście do gier) zawarte w Poradniku.

 

Odrębną kwestią wydaje się być jednak przyjęta forma i opłacalnośc jego wydawania. W dzisiejszych czasach nikt nic za free robić nie będzie, więc wydawanie Poradnika jako sztuka dla sztuki jest jedynie odwlekaniem nieuniknionego. Oczywiście tęsknię za czasami, kiedy w PE pojawiały się opisy do wielu wychodzących wówczas gier (szczególne nasycenie takowych datuje się na numery # 28 - # 38). Wtedy jednak tematyka gazety okrojona była jedynie do jednej konsoli.

 

Podsumowując moje wynurzenie stwierdzam, że do momentu aż Poradnik będzie wychodził ja będę go kupował. Jednak w chwili jego ewentualnego upadku na rynku prasowym pojawi się luka, czarna dziura lub gamefaqs:). Warto byłoby się zastanowić czy nie zwiększyć objętości pisma uzupełniając je o comiesięczne opisy. Wiadomo jednak, że za takim posunięciem wzrośnie znacznie cena. Ot, nieubłagalne prawa rynku...

 

Innymi słowy - co nie postanowicie i tak będę z Wami.

 

 

34627.gif

 

Zapraszam na nowo powstały blog pod adresem http://consoles.4blog.pl/index.php

Edytowane przez snajper
Odnośnik do komentarza

Dodanie poradnika do jednej gry w każdym numerze a co za tym idzie podniesienie ceny nie będzie chyba zbyt dobrym posunięciem. Chcę kupić extrima a tu się okazuje, że kosztuje 10 bo zawarli opis do gry, ktorej nawet nie lubię - czaisz o co kaman nie? A tak masz poradnik, dowiadujesz się co jest w środku i kalkulujesz czy opłaca Ci się go kupic czy nie... Fajnym rozwiązaniem byłby kwartalnik, z opisami m.in. trofeów i aczików :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja mam wszystkie poradniki , kupuje dla opisów przeważnie ale i dla samych ciekawostek , ale ogólnie wszytskie dzialy mi się podobają , więc czekam juz na następny , bo jest parę gier co można o nich napisac m.in. Killzone 2 , Prince of Percia , Resident evil5 Ojciec Chrzestny 2 , Fear 2 , nic tylko czekac az zgredzi zaczna rzezbic przy nastepnym :)

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam! Mógłby mi ktoś wysłać skan opisu Rogue galaxy z jedenastego poradnika extreme? Kupiłem sobie grę, a właśnie zobaczyłem, że swój egzemplarz poradnika zostawiłem w domu a wracam dopiero za miesiąc. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

(post przeklejony z tematu działu "pomoc"- http://www.psxextreme.info/topic/87274-poradnik-extreme-11/page__p__2082860entry2082860 w zwiazku z tym, ze mało kto tam zagląda)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Temat z poradnikiem w wersji papierowej oczywiscie zamarł na amen. Doszło ppe, trochę zrobilo się zamieszanie wśród redakcji , więc nie ma czasu na ukladanie planu wydawniczego, w sumie nie dziwie się ,a le nie zgrzeszę jeśli napiszę że 2 razy w roku powinien byc poradnik, jesli nie niech powrócą do pisania raz na 2 lata. no moze rok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...