Skocz do zawartości

New Xbox Experience


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zainstalowałem NXE, mam konto live na UK. Wszystko pobrało się fajnie, mam nowy inferejs. Dzisiaj przyszło mi Saints Row 2. Właczyłem sobie, grałem i wszystko ok. Do czasu.

Po półtorej godziny gry spróbowałem się zalogować na live. Konsola się zacięła. Po restarcie i ponownym uruchomieniu pojawił się błąd E68. Zadzwoniłem do serwisu, polecili mi wyłączyć, wyjąć dysk, włączyć, wyłączyć i wsadzić z powrotem. Ponownie uruchomiłem konsolę i znowu wyskoczył E68. Konsultantka poleciła mi usunięcie NXE sciagniete z live i jak chce to moge zainstalować sobie NXE sciagniete z xbox.com i zainstalowane przez płytę. Do tego dodała, że mam się nie łączyć z Live, bo dysk może zostać trwale uszkodzony, a wtedy oni mi nie pomogą - więc mogę się wypchać :)

Wątpię, że mają tak wszyscy czy chociaż część z was, ale ja jestem chyba kompletnie u(pipi)ony na live :).

 

(dodam, że mam dwa konta - uk i usa

no i oczywiście konsola nigdy nie przerabiana, gram na oryginalnych kopiach, nxe zainstalowany po premierze)

 

Edytowane przez arturant
Odnośnik do komentarza

Można ściągnąć gdzieś i z pena albo płyty zainstalować update? Ściągnąłem po 3 godzinach tą pierwszą aktualizację, zmienił mi się wygląd ale teraz ściąga kolejną, ale więcej waży z tego co widzę, i cały czas co 3 minuty mi przerywa i muszę restartować połączenie z netem.

 

W takim tempie ściągne to za jakieś 3 dni, można z neta ściągnąć? :/

Odnośnik do komentarza
Witam,

wczoraj zainstalowałem NXE, mam konto live na UK. Wszystko pobrało się fajnie, mam nowy inferejs. Dzisiaj przyszło mi Saints Row 2. Właczyłem sobie, grałem i wszystko ok. Do czasu.

Po półtorej godziny gry spróbowałem się zalogować na live. Konsola się zacięła. Po restarcie i ponownym uruchomieniu pojawił się błąd E68. Zadzwoniłem do serwisu, polecili mi wyłączyć, wyjąć dysk, włączyć, wyłączyć i wsadzić z powrotem. Ponownie uruchomiłem konsolę i znowu wyskoczył E68. Konsultantka poleciła mi usunięcie NXE sciagniete z live i jak chce to moge zainstalować sobie NXE sciagniete z xbox.com i zainstalowane przez płytę. Do tego dodała, że mam się nie łączyć z Live, bo dysk może zostać trwale uszkodzony, a wtedy oni mi nie pomogą - więc mogę się wypchać :)

Wątpię, że mają tak wszyscy czy chociaż część z was, ale ja jestem chyba kompletnie u(pipi)ony na live :).

 

(dodam, że mam dwa konta - uk i usa

no i oczywiście konsola nigdy nie przerabiana, gram na oryginalnych kopiach, nxe zainstalowany po premierze)

wiesz co Ci powiem, ze konsultantka jakies brednie klepie

 

niby jak ona Ci kazala usunac to i niby skad masz sciagnac skoro tego nie ma a bedzie w styczniu

skoro wyskakuje blad E68 to niby jak masz uruchomic konsole by cokolwiek z dysku skasowac?

i niby jak XBLIVE ma uszkodzic trwale dysk?

masz blad E68 a on oznacza ze ten dysk jest uszkodzony juz i watpie zeby na to mialy wplyw dane, szybciej jakis badblock...

 

to wszsytko co przytoczyles to jakies fantazje oderwane od rzeczywistosci, zadzwon jeszcze raz i ponow pytania te co wyzej przytoczylem ciekawe co odpowiedza cfaniacy...

 

Można ściągnąć gdzieś i z pena albo płyty zainstalować update? Ściągnąłem po 3 godzinach tą pierwszą aktualizację, zmienił mi się wygląd ale teraz ściąga kolejną, ale więcej waży z tego co widzę, i cały czas co 3 minuty mi przerywa i muszę restartować połączenie z netem.

 

W takim tempie ściągne to za jakieś 3 dni, można z neta ściągnąć? :/

masz chlopie 2-3 posty wyzej to samo pytanie i odpowiedz ale nie, latwiej w kolo to samo pisac niz czytac to co juz napisane...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

To ja pozwolę sobie zapytać o kosmetyczne sprawy, ale lekko mnie uwierają. Czy tylko ja nie widzę okładki Call of Duty: World at War u innych z mojej listy kiedy grają? Jako jedyny tytuł ma defaultową, biało-zieloną okładkę Xbox. W innych miejscach dasha taka okładka gry się spokojnie pojawia.

 

I druga rzecz - pierwsza osoba z mojej listy gdy klikam na nią wywala mi możliwość dołączenia się do party. Problem w tym, że wcale mnie ona do party nie zapraszała. O co chodzi? :-) Uciążliwe jest to jeśli chcemy podglądać jej profil.

Edytowane przez Cisek
Odnośnik do komentarza
nie narzekalem na stary guide button... mialem dostep do czata, ustawien profilu, muzy, wiadomosci i przyjaciol. Nic mi wiecej potrzebne nie bylo jak gralem w gre.

 

mi bardziej pasuje tak jak teraz jest. nieraz chcialem zmienic jakies opcje i musialem wychodzic z gry. Zreszta teraz pod guide buttonem masz tez liste przyjaciol w starym stylu - nie trzeba tego przewijac tak dlugo jak ta nowa.

Odnośnik do komentarza
Konsultantka poleciła mi usunięcie NXE sciagniete z live
A może dodała jak tego dokonać? :D Bo format HDD ani odpięcie HDD nic nie daje.

zapewne sila woli

 

tak na marginesie to niezle teraz splawiaja klientow, doszedlem juz 2 lata temu do tego by nie wdawac sie z nimi w dyskusje bo wymysla taka bzdure aby tylko nie przyjac sprzetu na gwarancje ze glowa boli

njlepsze sa akcje jak chce sie konsole zarejestrowac a oni tweirdza ze zarejestrowana, nie znasz danych na jakie byla rejestrowana to wypad, juz nei raz taka akcje slyszalem od klientow, a konsola nowa zakupiona w sklepie nie dla idiotow...

mogl od reki mowic ze ma blad E68 i wyskoczylo samo z siebie i tyle, dysk by wymienili i po sprawie bo to tylko przypadek ze wyskoczylo to przy update...chyba ze rzeczywiscie NXE ma jakies detrukcyjne moce, jak tak to niech kase oddaja za zniszczony sprzet ich blednym oprogramowaniem....

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że dodała jak mam usunąć NXE z dysku. Jest to co najmniej śmieszne, bo kazała mi przeszukać na HDD foldery : Gry, Filmy, Wersje demonstracyjne, ten folder z profilami graczy itd, folder z muzyką i powiedziała, że to tam będzie i podała nawet wagę (128MB ... :| ). Kiedy jej powiedziałem z uśmiechem, że nie ma nic takiego, zdziwiła się strasznie i stwierdziła, że musi gdzieś tam być i powinienem to znaleźć. Kiedy zapytałem : "a co jeśli ja chcę używać NXE ?" powiedziała, że mogę go sobie ściągnąć z amerykańskiej witryny xbox, zgrać na płytę i zainstalować na xboxie, ale ta wersja już waży 16mb, więc dała mi do zrozumienia, że jeżeli zepsuje mi sie dysk, a ja bede miał nxe sciagniete przez live z innego kraju ( w moim przypadku uk) to oni będą to widzieć, i " nie będą w stanie naprawić konsoli". Dziwi mnie to strasznie, bo wydaje mi się kuriozalne, że róznica między NXE a NXE to całe 112mb. Tam na prawdę pracują idioci, bo wczoraj też tam dzwoniłem (miałem problemy z logowaniem się do profilu - konsola się zacinała w tym momencie) i tez kazali mi zainstalować nxe sciagniete ze strony xbox.com, bo nie mam prawa sciagnac go przez live ze wzgledu na brak dostepnosci tej uslugi w Polsce.

Przy okazji wyskoczyłem z pretensjami do przemiłej Pani konsultantki, że nie mamy w Polsce live, mimo że wiem o tym od dawna i świadomie gram na koncie UK.

Dodam, że bład E68 wyskoczył właśnie przy logowaniu się na live, spróbuję zrobić to jeszcze raz, no chyba, że grozi to zniszczeniem dysku twardego ... (żartuję). W każdym razie, E68 musiał się z czegoś wziąć, więc w sytuacji kiedy nie wierzę konsultantce, że to taka jakby kara za korzystanie z live, to co było tego przyczyną ?. Pozdrawiam, arturant.

Edytowane przez arturant
Odnośnik do komentarza

U mnie po instalacji była zwiecha, czarny ekran, nic się nie działo, poczekałem ze 3 minuty, bo myślałem, że może coś tam w tle się robi, ale nic nie ruszyło. Po resecie na szczęście wszystko było dobrze, ale widzę, że te beta testy za dużo nie dały.

Avatary mnie wkur.wiają od momentu zapowiedzi, więc nie będę nawet komentował, może oprócz tego, że po hucznych zapowiedziach customizacji dali z 10koszulek i 10 par gaci, bez możliwości zmiany koloru. Ok.

Wszystko niby chodzi szybciej, chociaż nie tak, jak się tego spodziewałem; zakładki guide menu są, przynajmniej u mnie, rozmyte, nieostre; nawigacja po MP w boki wydaje mi się nietrafiona;

Odnośnik do komentarza
Czy to tylko u mnie jest tak, że raz niektóre napisy są po polsku, a innym razem przemieniając się w angielszczyznę ?

Zdaje Ci się, z połowa rzeczy na LIVE jest po angielsku niestety.

No i to mnie utwierdziło w przekonaniu że polskiego Live raczej nie będzie, poprzedni dash miał dużo jak nie wszystko co jest związane z livem przetłumaczone, a ten nic. Wniosek... nie ma co się oszukiwać i czekać :(

Odnośnik do komentarza

NXE pobrane. Pierwsze wrażenie całkiem niezłe, choć intro mnie nie powaliło. No i ten bałagan w menu trochę onieśmiela. może to po prostu kwestia przyzwyczajenia do poprzedniego rozwiązania, ale wydaje mi się że to wcale nie jest lepsze rozwiązanie dla casuali. ładne kolorowe, ale ilość zakładek w góre/dół/prawo/lewo jest dość znaczna :) Avatary.. chyba z 20 setów przewinąłem zanim znalazłem coś interesującego. Nie jest to rewelacja bo customizacja jest słaba. Nie umywa się to nawet do najsłabszych konfiguratorów twarzy/ciała w grach. Myślałem że avatar w każdym menu się będzie pojawiał, ale na szczęście tylko w jednym jest. Da się z nim coś robić więcej niż machać głową lewą gałką? Przy tworzeniu mi bekał a teraz tylko macha ręką jak naciskam prawą gałkę?

 

Mógłby ktoś napisać jakie gierki można grać żeby wykorzystywać te avatary (oprócz keflinga)? Chyba UNO, coś jeszcze? Bo jak dobrze pamiętam te masowe gry są niedostępne dla Polski tak?

 

Wkurzyły mnie trochę nowy design ekranu. Themów co prawda nie używałem, bo wolę swoje tapetki z japonkami :) Tyle że teraz trzeba będzie szukać takich co się zmieszczą w górnej połowie ekranu :) A stare themy teraz nie zmieniają tła przy zmianie zakładek. krok w tył... ściągął ktoś nowe themy? warto którekolwiek?

 

Instalacja na hdd w pytke. chociaż mając 20GB dysk (czyli naprawdę z 14GB) po zainstalowaniu fallout nic więcej już raczej nie wsadze. Za dużo dlc i filmików z gier które lubie i nie chce kasować.

 

Lukk: napisz, jak z dyskiem, udało się przenieść profil spowrotem?

Edytowane przez skypawel
Odnośnik do komentarza
Czy to tylko u mnie jest tak, że raz niektóre napisy są po polsku, a innym razem przemieniając się w angielszczyznę ?

Zdaje Ci się, z połowa rzeczy na LIVE jest po angielsku niestety.

No i to mnie utwierdziło w przekonaniu że polskiego Live raczej nie będzie, poprzedni dash miał dużo jak nie wszystko co jest związane z livem przetłumaczone, a ten nic. Wniosek... nie ma co się oszukiwać i czekać :(

hmmm... ale chociaz odblokowali nam karte kredytowa (mozna znowu podawac ta z PL).

Odnośnik do komentarza
Czy jest jeszcze ktoś taki, kto usunął z profilu gry z 0 GS, a nadal są one wyświetlane na mygamercard? Wiem że kilka osób tak miało, ale może u nich już jest OK, i dlatego pytam:]

Też tak mam, spokojnie - Wampis mówić: Idź grać, samo zniknie :E

W każdym razie na MGC jest tak napisane:

One of the features you may have heard about regarding the New Xbox Experience is the ability to remove games with 0 Achievements. This completely removes it from your public gaming history on Xbox Live.

 

Of course, one of the issues this presents is for websites that also tabulate and evalutate your history. Websites like MGC.

 

After some thought, and a little idea-bouncing off of people, I’ve come up with what I believe to be the best solution for everyone:

We think the vast majority of you will be taking Microsoft up on this offer, so after NXE Launch Day (which is Wednesday, November 19th - so sometime after that) we’ll remove any games which have 0 Achievements. To put this in perspective, that’s over 23 MILLION games being removed from 2.1 Million (out of 2.4 Million) MGC users.

Czyli powinni wszystko usunąć.

http://inside.mygamercard.net/2008/11/14/r...e-this-dilemma/

Odnośnik do komentarza
Poczatki zawsze są trudne, ale mieli sztab ludzi by pozałatać te dziurska. No i te pogłoski o zwiększonym 3RoD... ;/ Dodam że u mnie tez są zwiechy przy przeglądaniu av'ków i z połowy content'u do ściągania jest niedostępna, lol n/c dobrze że chociaż gry chodzą...

Wlasnie. Ma ktos moze konto na US i moglby sprawdzic, czy mozna pobrac demo Left 4 Dead?

Odnośnik do komentarza
Lukk: napisz, jak z dyskiem, udało się przenieść profil spowrotem?

 

Mam 1 dzień opóźnienia ;) Wczoraj kończąc Legendary na Normalu nie wyskoczył mi achiv :/ Dziś musiałem jechać od nowa i wyskoczył mniej więcej w 2/3 gry :o Więc jutro zaniosę ten dysk do domu i odpalę z + 70GS w stosunku do tego co było wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Poczatki zawsze są trudne, ale mieli sztab ludzi by pozałatać te dziurska. No i te pogłoski o zwiększonym 3RoD... ;/ Dodam że u mnie tez są zwiechy przy przeglądaniu av'ków i z połowy content'u do ściągania jest niedostępna, lol n/c dobrze że chociaż gry chodzą...

Wlasnie. Ma ktos moze konto na US i moglby sprawdzic, czy mozna pobrac demo Left 4 Dead?

Też bym chciał to wiedzieć, ale najpierw muszę założyć sobie konto na USA, ale tylko do pobierania stuffu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...