Skocz do zawartości

Dobre turowe rpg na PC


Arthur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na chwilę obecną gram na pc ale i tak postanowilem zpytac znawcow tutaj:D

Mianowicie chcialbm sie dowiedziec czy na pc ukazaly sie jakies dobre,turowe rpg (mogą być starsze), które choćby troche przypominają grę Final Fantasy,chodzi mi tutaj zarówno o system walki jaki i swiat(y) znane z tej serii,pomijając ofkorz częśi samego Fajnala,które zostały wydane na PC:)

Chciałbym też wiedzieć czy istnieja na PC jakies dobre strategie turowe (ofkorz poza Civiliztion i innym znanymi seriami) lub rpg/strategie turowe przypominające japońskie tuzy tego gatunku,na marginesie dodam iz moją ulubioną grą z tego gatunku jest bardzo już stary Vandal Hearts:D

Z góry dzięki,pozdro:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Na chwilę obecną gram na pc ale i tak postanowilem zpytac znawcow tutaj:D

Mianowicie chcialbm sie dowiedziec czy na pc ukazaly sie jakies dobre,turowe rpg (mogą być starsze), które choćby troche przypominają grę Final Fantasy,chodzi mi tutaj zarówno o system walki jaki i swiat(y) znane z tej serii,pomijając ofkorz częśi samego Fajnala,które zostały wydane na PC:)

Chciałbym też wiedzieć czy istnieja na PC jakies dobre strategie turowe (ofkorz poza Civiliztion i innym znanymi seriami) lub rpg/strategie turowe przypominające japońskie tuzy tego gatunku,na marginesie dodam iz moją ulubioną grą z tego gatunku jest bardzo już stary Vandal Hearts:D

Z góry dzięki,pozdro:)

 

Z jRPG które wyszły na piec, kojarzę, oprócz Fajnali, tylko Grandie 2, ciekawy tytuł z bardzo fajnym systemem walki.

 

Odnośnik do komentarza

Dofus - Gra online,cos w stylu polaczenia MMO i systemu z vandal hearts/final fantasy tactics,czyli turowe walki na tle strategicznym.Obadaj,ja jako fan final fantasy tactics i disgaea bylem bardzo zadowolony - wymaga dostepnu do internetu

Grandie na PC

 

Duzo tego nie jest chyba,ewentualnie mozesz pobawic sie w emulatory psx'a

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Grandia II to cacuszko, jeden z lepszych jRPGów jak dla mnie. Historia trochę cienkawa, ale system walki boski.

 

Wiesz, zawsze możesz się bawić w emulatory - wtedy wszystkie Finale są do przejścia (IV i V polecam), a to zajmie duuuużo czasu. :-D Ze strategii można poemulować kapitalne Advance Wars I i II z GBA.

 

Z bardziej klasycznych RPGów jest sporo must have'ów - Wrota Baldura (II jest świetna, I razi moje poczucie estetyki, ale jest mod, dzieki któremu grafika jest jak w dwójce), Fallouty, KotORy (najlepsze RPG wszech czasów jak dla mnie) i Arkanum (gra niedoceniana, ale kapitalna). Wiem, że mało adekwatne do pytania, ale to są gry, w które trzeba zagrać.

 

A tak w ogóle to kup sobie choćby NDS, to będziesz miał aż nadmiar dobrych jRPG.

Odnośnik do komentarza
A tak w ogóle to kup sobie choćby NDS, to będziesz miał aż nadmiar dobrych jRPG.

No.... Nie do końca ,,dobrych" rzekłbym, oczywiście są perełki, ale w tym morzu ryb nie każda zasmakuje tak jak ta jedna porządna makrela :P.

 

BTW: Nie orientuje się 100 %-towo bu musze się upewnić, ale jakiś nowy jRPG miał również wyjść wraz z konsolami, to miał byćł Star Ocean 4 ?.

Odnośnik do komentarza
A tak w ogóle to kup sobie choćby NDS, to będziesz miał aż nadmiar dobrych jRPG.

No.... Nie do końca ,,dobrych" rzekłbym, oczywiście są perełki, ale w tym morzu ryb nie każda zasmakuje tak jak ta jedna porządna makrela :P.

 

BTW: Nie orientuje się 100 %-towo bu musze się upewnić, ale jakiś nowy jRPG miał również wyjść wraz z konsolami, to miał byćł Star Ocean 4 ?.

 

Last Remnant miał być to.

 

Odnośnik do komentarza
No.... Nie do końca ,,dobrych" rzekłbym, oczywiście są perełki, ale w tym morzu ryb nie każda zasmakuje tak jak ta jedna porządna makrela tongue.gif.

Masz od groma FF, więc jest dobrze. Ale faktem jest, że na GBA było choćby Fire Emblem (dwie części), a do tego co najmniej tyle samo FF (IV była, FFA było - a od wersji DSowych się niewiele różnią). No i w sumie to jest najlepsze rozwiązanie - emulatory GBA i SNESa. Grania do końca życia i jeden dzień dłużej. ;p

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Anachronox. System walki to jakby ATB na modłę Fajnali, ale co ważniejsze, gra jest znakomita. Poza tym emulatory polecam (od ZSNES począwszy). Na granie w najprawdziwsze skarby chyba jedno życie nie wystarczy.

Z turowych strategii Hirołsów pewnie znasz, ale możesz nie znać Disciples II, których niniejszym polecam. przez GameTap można pograć nawet za darmo, choć pełna polonizacja udała się jak rzadko, więc warto zdobyć wersję PL. Dla mnie jedna z piękniejszych graficznie gier wszechgenowych, bardzo poza tym wciągająca.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

nie ma chyba poprostu takich japonskich turówek.

 

Ale z japonskawych gier RPG to zdecydowanie wspomniana tu Septerra Core - byłem kiedyś w szoku, że tak japońskawa w systemie gra została wydana na PC i nikt jej prawie nie zna! Taki cyberpunk z turowym systemem walki - całkiem fajny i strategiczny.

Edytowane przez Blasi
Odnośnik do komentarza

Generalnie oferta emulatorów marginalizuje wszystko, co w tym temacie ma do zaoferowania zarówno komp, jak i konsole obecnej generacji. Ogromnym błędem byłoby zlekceważenie starych gier tylko dlatego, że są stare.

P.S. Pod względem komfortu użytkowania (bezdyskusyjnie) i biblioteki gier (moim zdaniem), ZSNES przewyższa ePSXe, dlatego zacząłbym drążenie tematu od gier SNES-owych.

P.P.S. Przed popróbowaniem się z "większymi" tacticsami jRPG, radzę przejść Shining Force. Jeden z filarów gatunku, a przy tym produkcja urocza i ponadczasowa. Formuła była potem rozwijana w innych grach, ale przeważnie działo się to kosztem pewnej ociężałości i dehumanizacji. Sądzę, że Shining Force może sprawić frajdę nawet komuś, kto stroni od szachów i matematyki.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

z jRPGów które wyszły na PC, pamiętam tylko:

FF 7

FF 8

Grandia 2

Breath of Fire 4

Ys (nie pamietam podtytułu) z angielskim patchem

 

oprócz tego grałem w 3 turowe mmo, czyli:

Dofus

Atlantica

FF 11?

 

Do tego oczywiście dochodzi emulacja praktycznie wszystkich konsol na które było mnóstwo jRPGów. (po romy odsyłam na http://snesorama.us/board/forumdisplay.php?f=18 znajdziesz tam prawie wszystkie gry)

Edytowane przez minimog
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...