Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak Ci to nie pasuje że oni grają "za darmo", a za darmo nie grają to też zostań piratem.

Wybacz ale ryzyko padnięcia konsoli jest wciąż duże, do tego dochodzi możliwość banu od M$, płytka DL Verba z tego co pamiętam kosztuje w okolicy 5 zł. Jak ktoś nie trzyma długo gier i jest zdolny to niestraci wiele na oryginałach. Ja tak robie i mimo że mam tylko 17 lat jestem w stanie zapewnić sobie oryginalną rozrywkę i nie nażekam na brak gier, wręcz przeciwnie, brak czasu mi doskwiera.

Odnośnik do komentarza

cóż, taki temat jest najwyraźniej potrzebny, został więc wyodrębniony z "czy warto przerabiać x360" (aktualnie "wszystko o modyfikacjach") i stanowi kontynuację toczącej się tam offtopikowej dyskusji. od tej chwili jest jedynym, w którym dyskutować można o plusach, minusach oraz dylematach prawno-moralnych związanych z używaniem pirackich kopii i nielegalnego oprogramowania na konsoli ms. temat ten nie został jednocześnie objęty żadną "klauzulą odstępności od obowiązujących na forum zasad" (® ;-)), dlatego przypominam:

 

regulamin forum psx extreme

 

część pierwsza:

1. zabronione jest poniżanie oraz obrażanie innych osób, pamiętaj, że to co jest dobrym żartem dla ciebie, niekoniecznie musi być zabawne dla kogoś innego.

2. należy unikać używania słów i zwrotów uznawanych potocznie za wulgarne bądź obraźliwe.

 

część druga:

1. forum psx extreme nie jest forum warezowym i nie zamierzamy pomagać wam w propagowaniu piractwa... mało nas obchodzi w jaki sposób staliście się posiadaczami konkretnej kopii gry, czy to jest import z japonii, czy też czy macie miłego wujka w sklepie wysyłkowym. jeśli zaś ściągnęliście grę z netu... tym bardziej nie chcemy o tym słyszeć.

4. mniej lub bardziej subtelne aluzje dotyczące piractwa jako takiego także podlegają powyższym zasadom. moderator ma prawo do edycji takiego posta, wycięcia jego części lub skasowania całej treści. konsekwencją takiego postępowania użytkownika jest w najlepszym przypadku ostrzeżenie, w przypadku recydywy - ban na forum (z pominięciem drogi "5 ostrzeżeń").

proponuję też podejść do dyskusji dojrzale - z dystansem, na luzie i bez zbędnego pieniactwa (przy czym nazywanie rzeczy po imieniu - na przykład kradzieży złodziejstwem - jest dopuszczalne i nie powinno stanowić dla uskuteczniających takowe praktyki obrazy. chyba... ;-))

 

a zatem... "let mortal kombat begin!" ;-)

Odnośnik do komentarza

Czytając ten temat widzę że na forum dalej jest więcej 12latków, niż poważnych ludzi.

Granie na "kopiach" jest złe, bla, brzydzę się ( 40% postów ludzi co tak piszą, to właśnie 12latki którym żal pupcie ściska bo kolega ma przerobioną konsolę, a ja nie, ponieważ mama mi nie pozwoli, bo gdy się popsuje, to zbije mnie wałkiem... )

Chcesz, graj na kopiach, żyjemy w kraju w którym granie na kopiach/przerabianie nie jest zabronione, zabronione jest rozpowszechnianie ( czyt. odsprzedawanie/pożyczanie/ściąganie )

 

Curveman, czy jak ci tam leci, spokojnie średni user tego forum, z prawnikiem, mogli by ci się zabrać do tyłka, za zniesławienie/obrażanie/poniżanie innych ludzi ( czyt. nazywanie złodziejami "kradnij" ) czy też nakłanianie do kradzieży ( czyt. "kradnij" )...

 

Konsola padnie? kupić nową 550PLN to koszt 4 gier. Przerobienie, to koszt jednej gry.

Pozostaje kwestia taka, czy ktoś woli szlifować grę od "deski" do "deski", czy kolekcjonować ( kolekcjonować można i org. i kopie, zależy od grubości portfela )

 

Wszystko na temat Cieni i Blasków. BTW: "legalni" przypomnijcie sobie czasy PSX'a i DC'ka... ilu z was za argument nad N64 przedstawiało "bo na maszynkę N nie ma piratów"

 

Jak pykaliście u kolegi w Tekken 2 czy też Crash Bandicoot na "piracie" skakaliście sobie do gardeł którego teraz jest kolej, ew. przecieraliście płytę o koszulke, bo była tak ściorana. A teraz większość "brzydzi" się piractwa... Sam za czasów giełdy w k-ce jak byłem gnojkiem 12letnim widziałem jak nie jeden zgred zagrywał się w gry, które były kopiami... fakt że czasy się zmieniły i teraz "nie wypada" bądź grają na oryginałach, ale fakt faktem KAŻDY kiedyś odpalił pirata, czy to film, czy grę, czy muzykę.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza
Czytając ten temat widzę że na forum dalej jest więcej 12latków, niż poważnych ludzi.

Granie na "kopiach" jest złe, bla, brzydzę się ( 40% postów ludzi co tak piszą, to właśnie 12latki którym żal pupcie ściska bo kolega ma przerobioną konsolę, a ja nie, ponieważ mama mi nie pozwoli, bo gdy się popsuje, to zbije mnie wałkiem... )

Chcesz, graj na kopiach, żyjemy w kraju w którym granie na kopiach/przerabianie nie jest zabronione, zabronione jest rozpowszechnianie ( czyt. odsprzedawanie/pożyczanie/ściąganie )

 

Curveman, czy jak ci tam leci, spokojnie średni user tego forum, z prawnikiem, mogli by ci się zabrać do tyłka, za zniesławienie/obrażanie/poniżanie innych ludzi ( czyt. nazywanie złodziejami "kradnij" ) czy też nakłanianie do kradzieży ( czyt. "kradnij" )...

 

Konsola padnie? kupić nową 550PLN to koszt 4 gier. Przerobienie, to koszt jednej gry.

Pozostaje kwestia taka, czy ktoś woli szlifować grę od "deski" do "deski", czy kolekcjonować ( kolekcjonować można i org. i kopie, zależy od grubości portfela )

 

Wszystko na temat Cieni i Blasków. BTW: "legalni" przypomnijcie sobie czasy PSX'a i DC'ka... ilu z was za argument nad N64 przedstawiało "bo na maszynkę N nie ma piratów"

 

Jak pykaliście u kolegi w Tekken 2 czy też Crash Bandicoot na "piracie" skakaliście sobie do gardeł którego teraz jest kolej, ew. przecieraliście płytę o koszulke, bo była tak ściorana. A teraz większość "brzydzi" się piractwa... Sam za czasów giełdy w k-ce jak byłem gnojkiem 12letnim widziałem jak nie jeden zgred zagrywał się w gry, które były kopiami... fakt że czasy się zmieniły i teraz "nie wypada" bądź grają na oryginałach, ale fakt faktem KAŻDY kiedyś odpalił pirata, czy to film, czy grę, czy muzykę.

 

wkoncu powazna wypowiedz po 3 stronach bredni i glupot.

 

Ja jak kupujac ixa nastawialem sie na granie na orginalach i tak bylo przez pierwsze pol roku, nawet jakos to szlo allegro>kupno uzywanej gry>przejscie jej>allegro >sprzedaz gry > allegro >kupno uzywanej gry.... w sumie nowa gra jakos 2 tyg po premierze wychodzila mnie 20-30zl sprzedajac stara, grosze nie pieniadze, moglbym to tak ciagnac do dziasiaj ale... no wlasnie ale, mialem ochote pograc w cod4? kur.. no nie pogram bo musialem sprzedac zeby miec na gearsy... no spoko chcialem pograc z kolegami w gearsy? o lipa...musialem sprzedac zeby m miec na assasins creed... assasins mi sie znudzil to sprzedalem ale po 2 tyg pomyslalem ze fajnie by bylo go przejsc do konca i tu lipa :( assasina juz nie ma. strasznie mnie to wpienialo a ze jestem totalnym casualem grajacym godzinke lub dwie dziennie to potrzebuje duzej ilosc gier bo jedna szybko mi sie nudz a ja nie lubie masterowac na maxa tytuly, chce przejsc i odstawic na polke. zdecydowalem sie na przerobke konsoli zeby moc posiadac ladna kolekcje gier ktora bedzie sie super prezentowac na polce. prawde mowiac teraz mam dobra prace i stac mnie na 2-3 tytuly miesiecznie ale nie chce mi sie (pipi)ic z kupowaniem jak moge puscic torrenta i po 2 dniach mam gre na dysku.

wszyscy sie boja co sie stanie jak konsola padnie, znam sporo osob ktorym nie przerobiony Xbox padl i nie wysaylali go do serwisu do czech tylko do prywantenj firmy ktora zrobi to o wiele lepiej, koszt naprawy? 250zl, wszystko trwalo 5dni w poniedzialek zawiozlem w piatek dzwonili ze mozna odebrac, do tego gwarancja na pol roku :) konsola po serwisie sie mniej nagrzewa i jest znacznie cichsza.

a ze piraty wygladaja brzydko? nie mozna ich ustawic na polce? nie masz pudelka i okladki? dla chcacego nic trudnego:

pudelka z allegro okladki drukowane na pozadnej drukarce laserowej i "blyszczacym" papierze (nie wiem jak sie nazywa taki papier ale jest inny niz normalny do drukowania"

 

plytygl5.jpg

 

a i wcale sie nie chwale piratami tylko pokazuje ze moga wygladac estetycznie i ladnie, nie musza to byc same plyty w kopertach lub plastikowym pudelku od cd.

 

i mam swoja kolakce gier calkiem tanio, zaoszczedzone pieniadze moge wydac przyjemnosci nie zwiazane z graniem.

 

a krzyczenie ze pirat jest beee i pirat jest zly sa dla gimbusow ktorym rodzice nie pozwalaja przerobic konsoli i graja od 2 miesiecy w jedna gre.

ja przerabiajac tez ryzykuje cos kosztem czegos. spore ryzyko ze dostane bana na xbl i bede musial kupic nowa konsole, rrod i koszty naprawy ktore juz ponioslem, no ryzyko zwizane z prawem ze zaplace kare i bede mial sprawe w sadzie, male ale zawsze istnieje.

 

 

 

ps: jestem zlodziejem i nie draznia mnie takie epitety, ale to moja sprawa, mojego sumienia i portfela, a ze sumienie mam elastyczne a portfel juz raczej nie wiec....

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza
Wielad no widzisz "jedziesz na piratach" ale co z livem? Nie boisz się bana?

 

wszystko zalezy od rozsadnego uzywania live.

najwazniejsze zasady ktorych trzeba sie trzymac zeby nie dostac bana:

1. Masz konto europejskie czyli np zarejestrowane w angli NIE WLACZAJ GIER NTSC

2. gry sciagane z neta wlaczaj tylko w czasie lub po premnierze

3. i moja zasada nie sciagam gier przed premiera i tych ktore nie maja stealth packa.

 

moglem w fallouta pograc juz 2 tyg temu w far cry tez juz byl 2 tyg temu gow2 od tygodnia w sieci ale czekam do premiery dopiero wtedy sciagne i pogram.

 

ale jak patrze w live to nie wiem czy banuja te konsole, kolega gra w fallouta juz od 2 tygodni i do tego co iweczor jest na live i gramy w cod4 i jak narazie nie distal zadnego bana, wydaje mi sie ze jak wejdzie nowy dash to posypia sie bany, dlatego przez pierwszy tydzien nie bede podlaczal konsoli do neta, poczekam poczytam na necie czy sypia bany i czy moze wyszedl juz jakis stealth pack i dopiwero podlacze do neta.

Odnośnik do komentarza

Męczące. Jestem leniwy żeby się bawić w podchody. 3 dni temu kupiłem Fable 2 za 150 zyla, nówka od mozi'ego. Mam kilka gier które czekają na wymianę, jadę na giełdę do Katowic i wymieniam za dopłatą. Nówka za nówkę i dopłacam 20 złoty. Jeśli mam starszą grę to dopłacam więcej, różnica w cenie. Bawię się psimi targami na forach i oryginały fruwają z jednego końca Polski na drugi.

 

wielad, na piractwo nie ma wymówki, fakt ale jak obracam oryginalnymi gierkami to wydawcy też zwrotów nie mają. Jeno szarpię na oryginalnej płycie, tu jest różnica. Choć zdarza się kupić w sklepie vide - Gears of War, Halo3, GTA IV, FIFA 09 i teraz Gears of War 2.

Edytowane przez il capitano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ja jak kupujac ixa nastawialem sie na granie na orginalach i tak bylo przez pierwsze pol roku, nawet jakos to szlo allegro>kupno uzywanej gry>przejscie jej>allegro >sprzedaz gry > allegro >kupno uzywanej gry.... w sumie nowa gra jakos 2 tyg po premierze wychodzila mnie 20-30zl sprzedajac stara, grosze nie pieniadze, moglbym to tak ciagnac do dziasiaj ale... no wlasnie ale, mialem ochote pograc w cod4? kur.. no nie pogram bo musialem sprzedac zeby miec na gearsy... no spoko chcialem pograc z kolegami w gearsy? o lipa...musialem sprzedac zeby m miec na assasins creed... assasins mi sie znudzil to sprzedalem ale po 2 tyg pomyslalem ze fajnie by bylo go przejsc do konca i tu lipa :( assasina juz nie ma. strasznie mnie to wpienialo a ze jestem totalnym casualem grajacym godzinke lub dwie dziennie to potrzebuje duzej ilosc gier bo jedna szybko mi sie nudz a ja nie lubie masterowac na maxa tytuly, chce przejsc i odstawic na polke. zdecydowalem sie na przerobke konsoli zeby moc posiadac ladna kolekcje gier ktora bedzie sie super prezentowac na polce. prawde mowiac teraz mam dobra prace i stac mnie na 2-3 tytuly miesiecznie ale nie chce mi sie (pipi)ic z kupowaniem jak moge puscic torrenta i po 2 dniach mam gre na dysku.

wszyscy sie boja co sie stanie jak konsola padnie, znam sporo osob ktorym nie przerobiony Xbox padl i nie wysaylali go do serwisu do czech tylko do prywantenj firmy ktora zrobi to o wiele lepiej, koszt naprawy? 250zl, wszystko trwalo 5dni w poniedzialek zawiozlem w piatek dzwonili ze mozna odebrac, do tego gwarancja na pol roku :) konsola po serwisie sie mniej nagrzewa i jest znacznie cichsza.

a ze piraty wygladaja brzydko? nie mozna ich ustawic na polce? nie masz pudelka i okladki? dla chcacego nic trudnego:

pudelka z allegro okladki drukowane na pozadnej drukarce laserowej i "blyszczacym" papierze (nie wiem jak sie nazywa taki papier ale jest inny niz normalny do drukowania"

Musisz być bardzo biednym człowiekiem, że nie dałeś rady zarobić (wyżebrać od mamy) na dwie gry miesięcznie.

 

A co do drugiej części pogrubionej - złodziej już tak ma. To wszystko wina mentalności co udowodniłeś dobitnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
wszystko zalezy od rozsadnego uzywania live.

najwazniejsze zasady ktorych trzeba sie trzymac zeby nie dostac bana:

1. Masz konto europejskie czyli np zarejestrowane w angli NIE WLACZAJ GIER NTSC

2. gry sciagane z neta wlaczaj tylko w czasie lub po premnierze

3. i moja zasada nie sciagam gier przed premiera i tych ktore nie maja stealth packa.

 

1. Tego nie rozumiem. Przerobka nie zdejmuje blokady regionalnej. CoD 4 jest Region Free, wersje NTSC odpalisz na PAL-u. I niewazne czy masz przerobke czy nie i nie ma znaczenia na jaki kraj masz konto. Masz flasha, sciagasz gierke NTSC (ktora jest RF) i nie widze problemow zeby jej nie odpalac na PAL-u. Przeciez to jest taka sama sytuacja jakbys nie mial flasha, kupil w USA gre ktora jest RF i odpalil ja na konsoli PAL.

 

3. Sciagnac zawsze mozna ;) Nagrac tez ;) Odpalenie to juz kwestia "wytrzymania" ;)

Edytowane przez Master_Lukas
Odnośnik do komentarza

a czy ja sie usprawiedliwiam? ja podaje plusy piractwa, fakt ze stac mnie bylo wczesniej na orginalne gry ale wolalem wydac te pieniadze na co innego tak samo jest teraz. a wy sie od razu plujecie, to teraz ja podam argument tak oczywisty i tak czesto uzywany przy takich rozmowach ze az nudny.

 

kim jestes zeby zarzucac mi zlodziejstwo? nie sciagasz divx? mp3? ebookow? nie grales na przerobionym psx 10 lat temu? nie obejrzales nigdy filmu z neta? albo kabaretow na youtube? ktore tez sa tam bezprawnie zamieszczone? to na (pipi) sie odzywasz?

 

wszystko zalezy od rozsadnego uzywania live.

najwazniejsze zasady ktorych trzeba sie trzymac zeby nie dostac bana:

1. Masz konto europejskie czyli np zarejestrowane w angli NIE WLACZAJ GIER NTSC

2. gry sciagane z neta wlaczaj tylko w czasie lub po premnierze

3. i moja zasada nie sciagam gier przed premiera i tych ktore nie maja stealth packa.

 

1. Tego nie rozumiem. Przerobka nie zdejmuje blokady regionalnej. CoD 4 jest Region Free, wersje NTSC odpalisz na PAL-u. I niewazne czy masz przerobke czy nie i nie ma znaczenia na jaki kraj masz konto. Masz flasha, sciagasz gierke NTSC (ktora jest RF) i nie widze problemow zeby jej nie odpalac na PAL-u. Przeciez to jest taka sama sytuacja jakbys nie mial flasha, kupil w USA gre ktora jest RF i odpalil ja na konsoli PAL.

 

3. Sciagnac zawsze mozna wink.gif Nagrac tez wink.gif Odpalenie to juz kwestia "wytrzymania" wink.gif

 

ad1. tak tak ale slyszalem takie opinie nie wiem czy prawdziwe ze jesli masz konto europejskie i na zmiane grasz w pal i ntsc to ci z xbl biora cie pod lupe i mozesz dostac bana, nie wiem czy to prawda ale lepiej nie ryzykowac.

ad3. tak jak punkt 1 taka legenda internetowa, podobno niektore gry wyciekaja do neta specjalnie wczesniej z jakims tam plikiem i niewazne kiedy odpalisz gre ale jesli odpalisz ta przedpremierowa wersje to tez grozi ci ban. nie wiem czy to prawda ale wole nie ryzykowac i sciagam torrenty tylko te ktore sa po premierze. nie gram w gry przed premiera brytyjska.

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza
kim jestes zeby zarzucac mi zlodziejstwo? nie sciagasz divx? mp3? ebookow? nie grales na przerobionym psx 10 lat temu? nie obejrzales nigdy filmu z neta? albo kabaretow na youtube? ktore tez sa tam bezprawnie zamieszczone? to na (pipi) sie odzywasz?

No właśnie, że nie bardzo. Na (pipi) się odzywam? Że niby ten temat jest po to by nie rozmawiać tylko chwalić się złodziejstwem tak? Jak coś złodzieja urazi to rzuca (pipi)ami i że po co się taki "agresor" odzywa? Brawo jasiu ale to nie przejdzie.

 

PS: Dam ci tą satysfakcję i skończę temat bo pewnie zarobiłbym kolejne 20% za wulgaryzmy. Tak więć możesz się poczuć jak super koleś który ma ostatnie zdanie w tej jałowej debacie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

swoją drogą, nie wiem czy wiecie, ale kupowanie gier BEZ PARAGONÓW, z niepewnych źródeł też jest kradzieżą. Oryginał nie charakteryzuje się okładka etc... tylko pochodzeniem, tym że jest opodatkowany i tak dalej, czy osoby sprzedające na ph płacą podatek za każdą transakcje? miesięcznie jeżeli obrót przekracza 1000pln ( ok 8 wymienionych/sprzedanych gier ) trzeba go opodatkować, też to można nazwać kradzieżą. Różnisz się teraz od kogoś kto kupuje pirata nagranego na "esperanzie" ? pewnie większość powie tak, ale to tylko te głąby które sądzą że kradzież mercedesa a gry to to samo ( otóż kradzież poniżej 200 czy 250pln to wykroczenie nie przestępstwo ) a w rzeczy samej, czy kopia oryginalnej gry ( bez paragonu/faktury ) czy "kopia nielegalna" to wszystko są piraty w świetle prawa.

 

Pozdro dla tych co kupują oryginały w giełdzie w k-ce po 150pln. NOWOŚCI.

w 100% legalne źródła wyniesione z fabryki kątem, często z dodrukowaną okładką.

TO TEŻ PIRAT, lecz mniej się rzuca w oczy.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

A po co mi paragon? muszę go mieć bo co? po 14 dniach od zakupu można go sobie wsadzić. Nie kolekcjonuję takich papierków. TV, monitor itd. to co innego ale z gier? Póki nie będzie key kodów dołączanych do gier w celu weryfikacji iż jestem pierwszym właścicielem to hulaj dusza. W napędzie ma się kręcić oryginał, i tak M$ ładuje nas w du.pe a ja ich całować za dobroduszność nie mam zamiaru. Polski Live - słyszany już od dnia premiery 360tki w Polsce. Lata mijają i nic.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
kim jestes zeby zarzucac mi zlodziejstwo? nie sciagasz divx? mp3? ebookow? nie grales na przerobionym psx 10 lat temu? nie obejrzales nigdy filmu z neta? albo kabaretow na youtube? ktore tez sa tam bezprawnie zamieszczone? to na (pipi) sie odzywasz?

No właśnie, że nie bardzo. Na (pipi) się odzywam? Że niby ten temat jest po to by nie rozmawiać tylko chwalić się złodziejstwem tak? Jak coś złodzieja urazi to rzuca (pipi)ami i że po co się taki "agresor" odzywa? Brawo jasiu ale to nie przejdzie.

 

PS: Dam ci tą satysfakcję i skończę temat bo pewnie zarobiłbym kolejne 20% za wulgaryzmy. Tak więć możesz się poczuć jak super koleś który ma ostatnie zdanie w tej jałowej debacie.

 

kazda dyskusja o piractwie jest bez sensu i ta w HP i ta tutaj, ja zajaolem poprostu pewne stanowisko i jego bede sie trzymal, jakbys czytal dokladnie to bys tam zauwazyl ze nie chwale sie piractwem, nie ma czym sie chwalic wrecz przeciwnie jest to powod do wstydu ale zbyt błachy powod dla mnie zebym sie nim musial przejmowac, a i nie uwierze nikomu ze nie piracil, ze nigdy nie sluchal nielegalnej mp3 i nie ogladal divx. podaj mi powod ze piractwo jakos osobiscie cie uderza ze sam cos na tym tracisz, a nie wyzywasz mnie bo nie masz argumentow i (pipi) cie strzela ze ja gram w najnjowasze tytuly za 5zl a ty musisz na nie wydawac kilkadziesiat razy wiecej.

 

 

 

paragon ci potrzebny po to ze jak bedziesz sprzedawal gre potem na allegro powinienes dolaczyc do niej paragon zakupu, zeby kupujacy wiedzial ze zostala ona nabyta legalnie a nie jak dabman powiedzial: "wyniesione z fabryki kątem, często z dodrukowaną okładką."

w 100% popieram to co pisze dabman.

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza

Dabman - napewnie ze piractwo jest zle pisza nie pisza 12 latkowie jak to ujoles. Chyba sam jestes tym 12latkiem ktory musi miec kazda nowa gre (ale jakos nowej bluzki do Croppa juz nie ukradniesz czy nowego TV LCD 42' ktory pewnie nie w jednym domu stoi gdzie okladki sa drukowane...) ale kase woli wydac na alko/fajki/ubrania/buty/nowy proc/ram,itp.

Pozatym nie porownoj sytulacji z czasow PSX/PS2 gdzie konsola nie istniala jako taka. Popatrz na dzisiejsze czasy gdy mamy prawie pelny support konsoli - promocje, reklamy, gry PL, zloty, itp. Gry coraz tanieja - SR2 za 160zl nowka w wersji PL, Fallout 3 za ok 180zl. To ze w Media kosztuje 250 to co innego, sprawdz allegro tam masz o wiele taniej. Smieszne jest to ze jak padnie - kupie nowa/naprawie - widac ze masz kase na konsole za 600zl czy 250 za naprawe. To jest zalosne...

Ja gry kupuje za swoje pieniadze (mam swoj budzet ktory sobie trzymam i za nie kupuje gierk a nastepnie sprzedaje/wymieniam, nie pracuje czy tez nie wyciagam od mamy kasy - daj mi 50zl na nowa gre - jak widac sporo gierek zagralem).

Moglbym przerobic ale nieche mi sie bo wiem jak to jest (cos nowego wychodzi to sie zaczyna te nowe za o starym zapomina) bo dawniej mialem przerobionego Xa (kupiony na premiere, 7 kopii z czego 2 tyle zle sie wypalilo ;) (pamietam jak odpalilem Revenge a gdy nastepnego dnia wlozylem plytek mialem Unkonw Disc lub Dirty ;)) potem po 1 miechu padl i wymienilem sobie na PSP go, ktore potem latwiej sprzedalem - trzymalem te 700zl i kupilem Arcade w kwietniu tego roku).

 

wielad - widze ze masz sporo gierk - powiedz do ilu z nich wrociles? Czestym argumentem jest to ze musze pozbyc sie gry i juz wiecej nie zagram. Oraz po jakim to czasie bylo? Skonczylem BIA3 i jakos niechce mi sie do niego wracac jak i paru innych gier (SWFU, MUA, Airborna,itp)

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza
Pozdro dla tych co kupują oryginały w giełdzie w k-ce po 150pln. NOWOŚCI.

w 100% legalne źródła wyniesione z fabryki kątem, często z dodrukowaną okładką.

TO TEŻ PIRAT, lecz mniej się rzuca w oczy.

 

łohohoho ale ubaw po pachy. Drukowane to masz zwoje mózgowe. Fakt, wszystkie machlojkowate gry z giełdy i for internetowych MAJĄ drukowane okładki, książeczki i hologramy, często też zaklejają oryginalnymi zielonymi paskami przy styku otwierania pudełek i wrzucają w folię nota bene ze śmietnika.

 

Brawo, poczucie humoru masz przednie.

 

Spadam z tego tematu bo przechodziłem przez niego już nie jednym forum i z takim samym skutkiem. Ja mam i gram, szkoda czasu na szczekanie z gówniarzami.

 

paragon ci potrzebny po to ze jak bedziesz sprzedawal gre potem na allegro powinienes dolaczyc do niej paragon zakupu, zeby kupujacy wiedzial ze zostala ona nabyta legalnie a nie jak dabman powiedzial: "wyniesione z fabryki kątem, często z dodrukowaną okładką."

w 100% popieram to co pisze dabman.

 

taa, wszyscy tak robią. Szkoda, że od czasów psxa nikt z kim robiłem transakcję nie dostałem paragonu. No patrz, wszyscy mają drukowane okładki i gry wynoszą po kątach.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
Pozdro dla tych co kupują oryginały w giełdzie w k-ce po 150pln. NOWOŚCI.

w 100% legalne źródła wyniesione z fabryki kątem, często z dodrukowaną okładką.

TO TEŻ PIRAT, lecz mniej się rzuca w oczy.

 

łohohoho ale ubaw po pachy. Drukowane to masz zwoje mózgowe. Fakt, wszystkie machlojkowate gry z giełdy i for internetowych MAJĄ drukowane okładki, książeczki i hologramy, często też zaklejają oryginalnymi zielonymi paskami przy styku otwierania pudełek i wrzucają w folię nota bene ze śmietnika.

 

Brawo, poczucie humoru masz przednie.

 

a co powiesz na aukcje na allegro gdzie swego czasu koels sprzedawal w setkach bundle pgr3+kameo? wysylal w czarnym pudelku. albo to malo mozna znalezc aukcji na allegro ze koles sprzedaje sama gre bez pudelka itd? imo wieje mi to lipa. ale fakt tak jak signap pisze piracenie teraz a 10 lat temu to dwa inne swiaty, ja powiem szczerze ze robie to tez z wygody, latwiej jest wrzucic linka do utorrenta niz (pipi)ac sie z zamawianiem przesylaniem wysylaniem i przelewaniem. imo bardzo dobrze ze wprowadzaja ta wirtualna dystrybucje gier bo to ukruci piractwo i powiem ze bardzo chetnie sam z niej skorzystam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...