Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Żal mi was jednych jak i drugich (czytaj grających na org jak i piratach) Ci pierwsi (większość) to nastraszone dzieciaki którzy myślą że to ameryka i piepszą brednie typu policja łąpie daje mandaty raz na jakiś czas kogoś łapią weście te bajki między książki włóżcie, nasza policja takimi sprawami się praktyczni nie interesuje, ludzie wpadają z takimi sprawami tylko z przypadku tzn. są o coś innego oskarżani a przy okazji rewizji się znajdzie kilka płyt. Na dodatek takie coś zdarza się raz na 10000. Po zatym co do live i banów tych co grają na pirackich kopiach nie był bym taki pewien iż tak szybko ich zbanują bo niby dlaczego mieli by czekać. Grający dzieci na oryginałach po prostu mają wyobrażenie nie wiadomo jakie, zgadzam się natomiast iż granie na oryginałach powinno być normalne i sam jestem z tego dumny iż gram na org a nie kopiach. I tutaj do tych pajaców którzy chwalą się piractwem, nie chcesz płacić za gry to zatkaj się i nie krytykuj tych co grają na oryginałach bo rzekomo się chwalą --- no wiesz moim zdaniem mają czym !!!. Druga sprawa to cfaniactwo typu: "gram na kopiach jeea jestem cfany i mam w (pipi)e tych co grają na org, bo jestem mądzejszy" A prawda jest taka iż dzisiaj ty okradasz innych jutro inni okradają ciebie PAMIĘTAJ O TYM !!!!!!!!!!!!

Ogólnie twój post ma jakiś sens tylko ledwo połapać się idzie.

Wpierw opanuj gramatykę, stylistykę i interpunkcję.

 

1. Skąd wiesz, że większość to nastraszone dzieciaki? (z twojej składni zdań wynika, że to właśnie ty masz mało lat lub jesteś bardzo niedouczony...)

2. Nie "piepszą" tylko piszą swoje obawy i przeżycia z policją

3. Mam kilku kumpli w Policji. Zajmują się tym, choć jest wiele ważniejszych spraw. Po prostu brakuje ludzi i środków oraz przejrzystych, surowych przepisów.

4. "Zdarza się raz na 10000" - daj linka do statystyk

5. Obrażasz innych "I tutaj do tych pajaców którzy chwalą się piractwem," za co pewnie +20% bonusika wyłapiesz

 

I ta ludowa mądrość na koniec: "A prawda jest taka iż dzisiaj ty okradasz innych jutro inni okradają ciebie PAMIĘTAJ O TYM"

Życie jest przewrotne, ale nie ma w nim za dużo miejsca na sprawiedliwość.

W życiu większość opcji jest na Random, więc różnie może być, ale po co ryzykować niepotrzebnie?

 

Odnośnik do komentarza
Ja napisze tak: pani na komendzie jest niedoinformowana, nie ma tak ze raz na jakis czas trzeba kogos złapać i akurat wypadło na twoja kolezanke

 

Miałem przeboje z policja, prokuratura w sprawie pirackich programow. Na komendzie policjant czy pani moze sobie gadac co chce. Mi gadali ze bede płacił ogromne sumy na rzecz pokrzywdzonych i nic. Oni nie maja w tej sprawie nic do gadania bo to zwykli pracownicy komendy i ich zadanie to spisac protokuł i brac udział w przeszukaniu mieszkania

 

To czemu sprawa w sądzie już była i kilka tysięcy grzywny dostała??

 

ja mam to wiedziec?, twoja kolezanka chyba lepiej zna wlasna sprawe (nie licząć opowiesci pani na komendzie) albo wkreca tez jakies bajki lub do konca nie mowi prawdy

 

poza tym tutaj piszemy o piractwie konsolowym, a za to w Polsce praktycznie policja wogole nie ściga :)

o wiele prędzej beda kłopoty za sciaganie/udostepnianie mp3, nielegalne programy na PC niz za sciagniecie GTA 4 na X360 :)

Edytowane przez yaros22
Odnośnik do komentarza

Albo sie wstydzi, ze jej panowie przyszli na chate w sprawie o dragi i przy okazji wzieli z polki plyty cd.

 

 

Kiedy ludzie sie naucza i zdadza sobie sprawe, ze misiaki wlaza do domu tylko na podstawie dowodow lub innych przeslanek a nie dlatego, bo kogos musza zlapac... Wystarczy, ze sasiad nakablowal, ze widzial jak sprzedaje w drzwiach towar i jesli starczy to prokuratorowi to mamy nakaz i wizyte w domu. A jak przy okazji przeszukania gliniarz zdejmie z polki szpule z 25 filmami i znajdzie trupa w lazience to ma sie wtedy dodatkowy bonus.

Odnośnik do komentarza
Albo sie wstydzi, ze jej panowie przyszli na chate w sprawie o dragi i przy okazji wzieli z polki plyty cd.

 

Em, nie płyty tylko laptopa jej zabrali bo namierzyli ją jak ściągała jakąś tam piosenkę...

Znam ją za dobrze i akurat dragi jej nie w głowie... ona się chyba nawet nie nawaliła nigdy tak porządnie... ;P

 

Ale ale, to nie temat o mojej koleżance. Dałam ja za przykład, ze nie znacie dnia ani godziny...

 

Odnośnik do komentarza

Ściąganie nie jest karane. Posiadanie na komputerze filmów Divx jak i MP3 też nie jest nielegalne. Jak już coś to udostępnianie tego. Warto przeczytać: http://www.rp.pl/artykul/164821.html. Jak już by się przyczepili do tych MP3 to wtedy jest tak:

"Internauci, którzy ograniczą się wyłącznie do pobierania plików z sieci, są narażeni na odpowiedzialność cywilną względem twórcy. Ma on prawo żądać od osoby, która naruszyła jego autorskie prawa majątkowe, zaprzestania ściągania plików i usunięcia ich ze swojego komputera, wydania korzyści uzyskanych dzięki posiadaniu nielegalnie ściągniętego utworu albo zapłacenia w podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia, czyli najczęściej opłaty licencyjnej na rzecz autora. Są to sumy uzależnione od wysokości tantiem pobieranych przy legalnym pobieraniu utworu. W przypadku pliku mp3 jest to kwota rzędu 40 groszy. Poza tym, jeżeli działanie internauty było zawinione, twórca może również żądać naprawienia wyrządzonej szkody."

Duże sumy to się płaci za udostępnianie.

Odnośnik do komentarza
Ściąganie nie jest karane. Posiadanie na komputerze filmów Divx jak i MP3 też nie jest nielegalne. Jak już coś to udostępnianie tego. Warto przeczytać: http://www.rp.pl/artykul/164821.html. Jak już by się przyczepili do tych MP3 to wtedy jest tak:

"Internauci, którzy ograniczą się wyłącznie do pobierania plików z sieci, są narażeni na odpowiedzialność cywilną względem twórcy. Ma on prawo żądać od osoby, która naruszyła jego autorskie prawa majątkowe, zaprzestania ściągania plików i usunięcia ich ze swojego komputera, wydania korzyści uzyskanych dzięki posiadaniu nielegalnie ściągniętego utworu albo zapłacenia w podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia, czyli najczęściej opłaty licencyjnej na rzecz autora. Są to sumy uzależnione od wysokości tantiem pobieranych przy legalnym pobieraniu utworu. W przypadku pliku mp3 jest to kwota rzędu 40 groszy. Poza tym, jeżeli działanie internauty było zawinione, twórca może również żądać naprawienia wyrządzonej szkody."

Duże sumy to się płaci za udostępnianie.

 

Posiadanie gier i programow jest nielegalne, obojetnie czy udostepniasz czy nie. Bedziesz sie klocil z wyrokami polskich sadow cwaniaczku ?

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Posiadanie filmow, gier i programow jest nielegalne, obojetnie czy udostepniasz czy nie. Bedziesz sie klocil z wyrokami polskich sadow cwaniaczku ?

 

 

No niestety takie informacje mam od prawnika jak i od kilku informatyków, którzy się tym zajmują(oczywiście chodzi mi tylko o divx`y a nie o programy i resztę). Ogólnie nasze prawo nie precyzuje do końca tych spraw. Dlatego jest taka interpretacja jak nie inna. A co do sądów to chyba większość wie, że brak tam jakichkolwiek specjalistów. Najlepsze są sprawy gospodarcze, w których nie mają zielonego pojęcia o księgowości, prawach spółek itp.

Edytowane przez INsejn
Odnośnik do komentarza

Teoria a praktyka to diwe rozne sprawy. Masz na kompie, nielegalnego windowsa - obojetnie czy go sciagnales czy ci sie sam tam teleportowal to podciagaja cie do art. 278 par. 2kk. Zapytaj sie tych swoich prawnikow ile spraw o piractwo wygrali bo ja sie dowiadywalem u roznych adwokatow w swojej sprawie, wywalilem na to kilka tysiecy zlotych i wiem jak to wyglada. Pozdrow swoich kolegow informatykow.

 

Blad popelnilem w poprzednim poscie wpisujac filmy. Oczywiscie chodzi tylko o gry i programy i za to tez mam wyrok. Za filmy i Mp3 sie nie przyczepili.

 

Jesli chodzi o same mp3 i filmy to masz racje. Programy i gry to juz paragraf. Blednie odnioslem sie do calosci a nie tylko do mp3 i filmow.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

No co do programów i gier to się zgadzam. Wszystko się wyjaśniło :) A jeśli ludzie już chcą tak ściągać to najlepiej z torrentów gdzie trzeba się rejestrować i trzymać upload. Oczywiście w gwoli ścisłości nikogo nie namawiam do piractwa. Sam posiadam zresztą oryginalne oprogramowanie, gry itp.

Edytowane przez INsejn
Odnośnik do komentarza
Czy tesknie za sterta backupow i grami za 5 zlotych? Troche tak, ale posiadanie oryginalnej kolekcji ma swoje uroki, ladnie wygladaja na stojaku, czlowiek nie martwi sie tym, ze kiedys wpadna mu do domu niebiescy - generalnie stac mnie i czas to wykorzystac. A, ze nie mam 40 gier w kolekcji a 2? I tak nie mam czasu ogarniac gier jak za mlodzika, a LiVE jest swietny nawet na godzinna rozgrywke, hehe. Odszczekuje swoje slowa, uzywam oryginalnego softu.

 

2razyjot jestem dokładnie w tej samej sytuacji co ty: klocek opchnięty i kupiony drugi 60GB+XBL. Mam mniej czasu na granie choć oczy mi święcą na widok nowości tak jak kilka lat temu (te gry co kupiłam nie mam kiedy skończyć a co dopiero jakby na pólce czekało z 50 *iso) Czy jestem dumna,że kupuję oryginały? TAK. I po części uważam się teraz za lepszego człowieka - w tym sensie,że już nie czuję się jak złodziej. Jestem lepsza dla siebie. Nie chodzi tu o patrzenie z góry na piratów a samą radość z odpakowanej gry, chuchanie - dmuchanie na płytę by się nie zniszczyła i poczucie,że zarobiło się na to uczciwie. I wiem,że piraci mają to gdzieś. Patrzą tylko żeby zassać z sieci i wrzucić do napędu.Kasa zaoszczędzona,gra w dniu premiery ale wypas.... Wiem, bo sama taka kiedyś byłam ale tylko krowa nie zmienia poglądów.

 

Odnośnik do komentarza

Hehe temat pełny zabawy w szczególności dzięki @wielad. On ma wy(pipi)ane co myślicie o piratach, a co nie którzy tutaj wyciskają siódme poty, aby mu coś do głowy wbić :) haha trochę zabawne

 

Ja mam pytanie do tych co tak jadą po piratach, czy macie w domu wszytko oryginalne, czy kupujecie wszytko oryginalne? muzyke, filmy, windows ?! Na pewno Ci co biorą się za świętych też piracą, więc nie wiem po co aż taka krytyka? Nie można sobie odpuścić? Mówicie kiedyś mieliście setki pirackich gier, a teraz zmieniliście podejście to poczekajcie może aktualni ''piraci'' zmienią za jakiś czas ;)

 

BTW: Można mieć konsole która jest przerobiona i grać na niej w XBL na oryginałach bez żadnych obaw, że Ci coś MS zrobi :)

 

Piractwo było jest i będzie w większym lub mniejszym topniu, ale raczej w tym pierwszym

Odnośnik do komentarza

@Fuji

Nie boj sie, zaraz ktos ci napisze ze ma wszystko oryginalne lub uzywa na kompie programy freeware :)

 

Znam pare osob co oryginalnego maja tylko Windowsa i gry na konsole i sa juz święci hehe. (mimo setki filmów divx, tysiecy mp3, paliwa w samochodzie bez akcyzy, pirackie mapy w nawigacji gps czy podrobionej odzieży) :) :) :)

Albo zaczynaja powoli kupować oryginały (filmy, programy, gry) i juz plują na piratów jacy to złodzieje i frajerzy bo oni sie juz zmienili i inni tez powinni.

 

Ja leje na to tak samo jak @wielad bo to ich problem lub nie ze tak myślą, nie mój. Jak juz mnie złapie policja - co jest marzeniem nawróconych byłych piratów to ja za to bekne nie ty :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
...

BTW: Można mieć konsole która jest przerobiona i grać na niej w XBL na oryginałach bez żadnych obaw, że Ci coś MS zrobi :)

...

No na pewno haha. Jeśli microsoft banuje to za soft więc nie prubój mi wciskać kitu że ktoś gra na oryginałach po live na przerobionej konsoli bo to niema żadnego sensu ;p. Bo jeśli konsola sama nie wie że to pirat to jakim cudem system banów ma go widzieć jak coś to bany są za zmienione fw.

Edytowane przez Ice Lolek
Odnośnik do komentarza

Takie myślenie jak powyżej tylko napędza biznes piratom - zresztą jest bardzo znamienne wśród niedojrzałych psychicznie ludzi - mam wszystko w dupie, inni tak robią to i ja będę, na zasadzie inni śmiecą to jeden śmieć więcej różnicy nie zrobi, jak ktoś będzie srać pod blokiem to i ja mogę przecież - a później narzeka się jak w okolicy brudno... Dopinguje ludzi którzy chociaż starają się wyjść z piractwa - a zacząć można od kupowania oryginalnych gier na konsole, załatwienia sobie oryginalnego windowsa. Zauważyłem taką korelację - ludzie którzy zaczynają zarabiać, wychodzą spod maminego cycka i kieszonkowego - zaczynają zarabiać i wolą kupować coś oryginalnego, co ładnie będzie prezentowało się na półce, na sobie. Ok, starczy tego...

Odnośnik do komentarza
Takie myślenie jak powyżej tylko napędza biznes piratom - zresztą jest bardzo znamienne wśród niedojrzałych psychicznie ludzi - mam wszystko w dupie, inni tak robią to i ja będę, na zasadzie inni śmiecą to jeden śmieć więcej różnicy nie zrobi, jak ktoś będzie srać pod blokiem to i ja mogę przecież - a później narzeka się jak w okolicy brudno... Dopinguje ludzi którzy chociaż starają się wyjść z piractwa - a zacząć można od kupowania oryginalnych gier na konsole, załatwienia sobie oryginalnego windowsa. Zauważyłem taką korelację - ludzie którzy zaczynają zarabiać, wychodzą spod maminego cycka i kieszonkowego - zaczynają zarabiać i wolą kupować coś oryginalnego, co ładnie będzie prezentowało się na półce, na sobie. Ok, starczy tego...

 

taaa, ma Kolega racje w 100%, ale z tym raczej nic nie da się zrobić jak ktoś lubi siedzieć w gównie, to będzie tam siedział. A ich komentarze są co najmniej tak głupie co czyny wiec co z tego że ktoś ściąga nielegalną piosenkę musi mieć wszystko oryginalne jasne że nie ,bo kradzież jabłka z drzewa to nie za(pipi)anie komuś radia z auta ............

Odnośnik do komentarza
...

BTW: Można mieć konsole która jest przerobiona i grać na niej w XBL na oryginałach bez żadnych obaw, że Ci coś MS zrobi :)

...

No na pewno haha. Jeśli microsoft banuje to za soft więc nie prubój mi wciskać kitu że ktoś gra na oryginałach po live na przerobionej konsoli bo to niema żadnego sensu ;p. Bo jeśli konsola sama nie wie że to pirat to jakim cudem system banów ma go widzieć jak coś to bany są za zmienione fw.

To widocznie mało wiesz ;) Nie bulwersuj się tak bo szkodzi na zdrowie. Znajomy ma przerobioną/z flashowaną konsole ostatnio zakupił GoW2 i jakoś gra bez jakichkolwiek obaw jak na razie. Stwierdzam fakty jak to u niego jest. Nie wiem ile można w taki sposób pykać, ale to raczej nie moja sprawa, a nawet się an tym nie znam.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...