Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Tak piszecie o tych grach, ze jakby bylo wieksze piractwo to by ich nie robili. Na PC wieksze juz chyba byc nie moze i przynajmniej staraja sie z nim walczyc mniejszymi cenami. Sorry, gram na oryginalach wylacznie, ale szlag mnie trafia jak ja place za F3 170 zl, w empiku pewnie jeszcze drozej, a moj kumpel daje 100 zl i ma jakas specjalna edycje. Moze jest tak, ze ceny naszych gier sa drogie, bo producencji i tak wiedza, ze je kupimy, nawet za taka cene, szczegolnie w epoce wiecznego strachu i ciaglych banow...

 

Chyba koszty tworzenia gry nie sa az o tyle wieksze, zeby jakas szmaciana gra w Empiku kosztowala 220 zl, gdy ta sama na PC kosztuje 89. No bez przesady ! Gdyby nie Live i gwarancja sam bym pewnie konsole przerobil, bo strasznie mnie to irytuje.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tylko sprawdź ile tych "tanich" gier na PC się sprzedaje w stosunku do konsolowych.

Mimo, że na PC jest megapiractwo i tak sprzedaje się ich więcej niż konsolowych. Dlaczego?

 

- bo pc'ta w domu ma prawie każdy

- koszty lokalizacji mniejsze

- nie ma takiej kontroli jak u MS/Sony/N i można wydawać co popadnie

- dzieciakowi łatwiej namówić rodziców do kupna pieca niż konsoli (do pracy ;P )

Odnośnik do komentarza

No dobrze - ale chcialbym tez zobaczyc porownanie gier nowych - typu Far Cry 2, Fallout 3. Myslisz, ze tez sie w znacznie wiekszej ilosci sprzedaly na PC ? Bo moim zdaniem 60 % ludzi te gry sciagnelo na 2 tyg przed wydaniem...

 

Inna sprawa, ze znowu Far Cry 2 PC - cena Od 73,00 do 126,99 !

Na konsole ? od 160 do 229. DNO.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No staja sie coraz tansze - GOW2 oficialne za 199 czy 189 chodzi a na allegro chyba za 159 + wysylka (jesli jest ktos z wawy to pewnie moze miec odbior osobisty), Saints Row 2 za 150zl. Kupujesz konsole i PC pod koniec roku 2006 (start w PL) i te nowe gry jak COD4/FarCry/Dead Space/GTA4 nie pojda na minimalnych na tym komputerze. Z reszta na gry konsolowe sa jakies oplaty nalozone przez co cena wzrasta - pisali o tym w PE

 

Mirrors Edge (PS3, X360) za 149zł

Saints Row 2 (PS3, X360) za 129zł

Ceny tych gier w Saturnie - fajnie, szkoda tylko ze nie w kazdym wiekszym miescie jest... Bo w media te gry pewnie kosztowaly by z 200zl

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

oj sypia sie bany na livie :) codziennie dostaje wiadomosc ze znowu kogos zbanowali, jestem ciekaw czy do mnie sie dobiora, na wszelki wypadek odlozylem sobie 600zl na nowego klocka. zastanawia mnie jak oni sprawdzaja to czy ktos gra na piratach, czy jesli sciagam tylko gry z stealth packiem i nie wlaczam zadnych gier przed premiera to czy mi cos grozi?

Odnośnik do komentarza
oj sypia sie bany na livie :) codziennie dostaje wiadomosc ze znowu kogos zbanowali, jestem ciekaw czy do mnie sie dobiora, na wszelki wypadek odlozylem sobie 600zl na nowego klocka. zastanawia mnie jak oni sprawdzaja to czy ktos gra na piratach, czy jesli sciagam tylko gry z stealth packiem i nie wlaczam zadnych gier przed premiera to czy mi cos grozi?

 

 

Mam wrażenie ze maja jakiś system wykrywający przeróbki i kopie gier. Nie od dziś wiadomo że piracka gra nie ma pewnych plików do odpalenia jej. PSX, PSX, Xbox i Gacek tego nie miały ale nowe konsole już mają to samo co PC.

Odnośnik do komentarza
oj sypia sie bany na livie :) codziennie dostaje wiadomosc ze znowu kogos zbanowali, jestem ciekaw czy do mnie sie dobiora, na wszelki wypadek odlozylem sobie 600zl na nowego klocka. zastanawia mnie jak oni sprawdzaja to czy ktos gra na piratach, czy jesli sciagam tylko gry z stealth packiem i nie wlaczam zadnych gier przed premiera to czy mi cos grozi?

 

"...odłozyłem sobie 600 zł....." ech, jasne, a niby dlaczego jechac na oryginałach, ?No coments....

 

....albo nie,będzie "coments{"

 

K...przecież to juz jest paranoja, szkoda kasy żeby uczciwie kupić grę, ale 6 paczek nie szkoda żeby dalej kraść <_<

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

Strasznie mnie wkurzają te przecieki gier przed premierą, jak to jest możliwe? Człowiek uczciwie czeka na gierkę a jeden z drugim już sobie w nią gra i na dodatek za darmo. Powinni coś z tym zrobić !!! W takich chwilach sam zastanawiam się nad przeróbką, ale mimo wszystko tego nie zrobię bo mam dużą satysfakcję że gram na oryginałach :)

Odnośnik do komentarza
oj sypia sie bany na livie :) codziennie dostaje wiadomosc ze znowu kogos zbanowali, jestem ciekaw czy do mnie sie dobiora, na wszelki wypadek odlozylem sobie 600zl na nowego klocka. zastanawia mnie jak oni sprawdzaja to czy ktos gra na piratach, czy jesli sciagam tylko gry z stealth packiem i nie wlaczam zadnych gier przed premiera to czy mi cos grozi?

 

"...odłozyłem sobie 600 zł....." ech, jasne, a niby dlaczego jechac na oryginałach, ?No coments....

 

....albo nie,będzie "coments{"

 

K...przecież to juz jest paranoja, szkoda kasy żeby uczciwie kupić grę, ale 6 paczek nie szkoda żeby dalej kraść <_<

To jest wielad. Przyzwyczaj się do jego toku rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Strasznie mnie wkurzają te przecieki gier przed premierą, jak to jest możliwe? Człowiek uczciwie czeka na gierkę a jeden z drugim już sobie w nią gra i na dodatek za darmo. Powinni coś z tym zrobić !!! W takich chwilach sam zastanawiam się nad przeróbką, ale mimo wszystko tego nie zrobię bo mam dużą satysfakcję że gram na oryginałach :)

 

gra jest tworzona przez zespół ludzi, graficy, programisci dzwiękowcy rezyserzy itd. po ostatecznych testach i zakonczeniu prac nad grą trafia ona do tłoczni ale najpierw tam trafi to jedna z osob ktora te gre tworzyla wypuszcza ją do sieci. tak jedna osoba bo nie potrzeba do tego calej rzeszy. sam sobie sprubój odpowiedziec na pytanie ktora to zabawowa osoba :) moze dzwiękowiec a moze grafik. to moze byc ktokolwiek. kazdy z pracownikow ma przeciez dostep do produktu finalnego zanim ten trafi gdziekolwiek.

 

ja natomiast czuje sie źle jak gram na oryginałach, tzn źle to ujołem w słowa, chodzi oto że źle czuje sie gdy kupuje sam oryginalne gry gdy wcale tego nie musze robic. sytuacja z ps3 mnie strasznie wkurza no ale przeczekam swoje i odbije sobie gdy zabezpieczenia padnie :) w grudniu natomiast kupie x360 i będe czuł sie nieco lepiej. niegram online wiec wale po jajach granie online tak jak placenie za usluge dla microsoftu. i dla kogo tu płacic ??

Odnośnik do komentarza
Strasznie mnie wkurzają te przecieki gier przed premierą, jak to jest możliwe? Człowiek uczciwie czeka na gierkę a jeden z drugim już sobie w nią gra i na dodatek za darmo. Powinni coś z tym zrobić !!! W takich chwilach sam zastanawiam się nad przeróbką, ale mimo wszystko tego nie zrobię bo mam dużą satysfakcję że gram na oryginałach :)

Nie grają za darmo to raz. Dwa - teraz jest fala banów więc dzieci z płaczem do rodziców (naiwnych zapewne) polecą po nową konsole. Brak gwarancji i inne problemy sprawiają, że wcale piracenie nie jest lepsze. A pograć w końcu i tak pogram więc...

Odnośnik do komentarza

Ja sam nie tak dawno temu zastanawiałem się nad przerobieniem konsoli. Narzeczona mnie od tego odwiodła. Chodzi tutaj o to że jakoś nie potrafię teraz ryzykować utraty dodatkowych pieniędzy w razie awarii konsoli. Przeróbka ma to do siebie że może i gramy na piratach ale jeśli dostanę bada bądź wyskoczy mi RROD to wtedy do śmiechu mi nie będzie. Dodatkowe pieniądze na naprawę? Nie w tym życiu. Brak możliwości gry online? Nie w tym życiu. JAkoś mam za mało pieniędzy aby ryzykować tak wiele. za długo zbierałem na tą konsole (prawie rok) aby teraz bawić się w ryzykanta.

 

Przeważnie jest tak że tym co wszystko w życiu łatwo przychodzi to konsole zazwyczaj mają przerobione bo w końcu "kupię sobie nową jak mi tą zbanują"

Odnośnik do komentarza

A niech mi ktoś powie. robię taki myk:

 

1. Kupuję 2 Xklocki + memorka

2. Jednego z nich przerabiam

3. Na nieprzerobionej konsoli Tworzę profil i zapisuje go na memorce.

4. Przekładam memorkę do przerobionej konsoli i loguje się na dane konto

5. Na przerobionym gram, wyciągam achi te co można nabić offline.

6. Przekładam memorkę do nieprzerobionej konsolki aby zaktualizować GS.

 

Jest coś takiego możliwe?

Odnośnik do komentarza

Tomaszek88 wydaje mi sie ze jest to mozliwe.

 

nie bede sie wdawal w jakas wieksza dyskusje zeby nie robic kolejnych napinek, wyjasnie sprawe krotko, stac mnie na granie na orginalach korzystajac z wymian i odsprzedarzy kolejnych gier ale jak kiedys tu pisalem NIE STAC mnie na posiadanie kolekcji gier, a ja lubie czasem wrocic do jakiegos tytulu zeby go dokonczyc lub odkryc reszte achiwow.

 

wiesz nie wiem czy grajac online mozna dostac bana, jesli sie pilnujesz to mozesz spokojnie grac po sieci.

 

Ja wszystkich goraco zapraszam na partyjke cod:waw, bedziecie mieli okazje strzelic headshota wieladowi :) i troche nabluzgac mi w headset. szczegolnie ciebie gooralesko, moze wtedy uda nam sie porozmawiac w miare normalnie bez napinek.

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza
A niech mi ktoś powie. robię taki myk:

 

1. Kupuję 2 Xklocki + memorka

2. Jednego z nich przerabiam

3. Na nieprzerobionej konsoli Tworzę profil i zapisuje go na memorce.

4. Przekładam memorkę do przerobionej konsoli i loguje się na dane konto

5. Na przerobionym gram, wyciągam achi te co można nabić offline.

6. Przekładam memorkę do nieprzerobionej konsolki aby zaktualizować GS.

 

Jest coś takiego możliwe?

Przed dwoma tygodniami zrobiłem tak z Falloutem 3. Pożyczyłem od zioma przerobioną konsolę, przełożyłem dysk, grałem na piracie swoim profilem, wróciłem na nieprzerobioną konsolę i do Live'a i wsio ok. Teraz mam już swojego falloucika, choć w sigu może go nie widać, bo coś mi się zesrał.

Odnośnik do komentarza

Jak M$ bedzie poglabial swoja polityke i wciaz bedzie zwiekszal blokady regionalne (http://www.psxextreme.info/Blokada-Regionalna-t71128.html) to niedlugo dojdzie, ze w ogole nic nie bedzie mozna pobrac z Live - pojde nastepnego dnia do kogokolwiek i przerobie konsole, bo nawet na oryginalach masz wieczne problemy ! Taka polityke, to ja (pipi)e.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...