Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Windowsem to też racja, zresztą po czasie widać jak nawet strategię cenową zmienili jak Windows się upowszechnił, ceny od razu spadły, a system jest już chyba standardowo dodawany do zestawów komputerowych praktycznie w cenie zestawu.

Akurat ceny Windowsów poszła w górę. Ja kupiłem XP PL za 259 zł, teraz prawie 100 zł drożej w Komputroniku.

ceny windowsów w górę nie poszły ,podrożał tylko XP bo M$ już go nie wprowadza do sprzedaży ,pozostało tylko wsparcie dla tego OS'u do 2012 roku chyba .

 

swoją drogą jak miał bym już dać teraz za nowego wina 260zl to brał bym Viste 32bit dokładając 20zl i później bezproblemowy ,darmowy update na Windows 7 :)

 

XP to dobry system ale już leciwy ,jednak sam na nim jadę do puki nie wypuszczą W7. :)

Odnośnik do komentarza

dac mu linka do allegro gdzie w dziale X0 co druga licytacja to przerobka i bedzie mial na kogo kapowac i do kogo bo wtedy to moze pisac do allegro o usuniecie niezgodnych z prawem licytacji...

 

a moze mu chodzi o kapowanie do microsoftu zeby im konta poblokowali czy cus, kij wie co dzieciakowi po glowie chodzi po zagraniu w 2 gry jakie ma w profilu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja jeszcze odnośnie tematu piracenia na X360. Wszedłem sobie dzisiaj na stronę http://vgchartz.com/ i z ciekawości policzyłem sobie procentowy stosunek sprzedanych konsol X360 do PS3 a później sprzedawanych gier na obie platformy i wyszło mi coś bardzo ciekawego, czego normalnie na "oko" nie widać, chodzi o to, że X360 jest ok. 36% więcej niż PS3, a te same gry na X360 sprzedają się przeważnie w przedziale od 45% do nawet 65/70% lepiej niż na PS3. Zanim tego nie policzyłem myślałem, że tyle co więcej gier się sprzedaje na X360 to jest zwyczajnie skutek zwyżki liczby konsol, ale teraz widać jasno, że ten stosunek jest dość mocno przebity, czyli prosty wniosek - ludzie chętniej i więcej kupują gier na X360, można powiedzieć, że to samo mówi nam ratio, ale zawsze ktoś może powiedzieć, że to przez większą ilość starszych i tańszych gier na X360, jednak nie jest to prawdą gdyż procentowy stosunek o którym mówię dotyczy nowych gier. Albo piractwo jest bardzo małe na X360, albo ci którzy nie piracą kupują cholernie dużo gier (za siebie za piratów + jeszcze bonus).

Odnośnik do komentarza
dac mu linka do allegro gdzie w dziale X0 co druga licytacja to przerobka i bedzie mial na kogo kapowac i do kogo bo wtedy to moze pisac do allegro o usuniecie niezgodnych z prawem licytacji...

 

a moze mu chodzi o kapowanie do microsoftu zeby im konta poblokowali czy cus, kij wie co dzieciakowi po glowie chodzi po zagraniu w 2 gry jakie ma w profilu...

 

z tego co mi wiadomo to przerabianie konsol jest zgodne z prawem, niegdize nie widzialem jakiegos art aby tego zabraniał, co innego piractw. przerabianie konsol godzi tylko w postawienia gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Przerabianie nie jest zabronione z tego co wiem. Ostatnio się nawet uśmiechnąłem sam do siebie jak pisano o nalotach na akademiki i że zarekwirowano kilka przerobionych PS2, pomyślałem sobie co to ma do rzeczy, ale jak razem z tym znaleźli karton piratów to w takim przypadku chyba po prostu mają dowód, że przeróbki nie służyły do obsługi kopii zapasowych z legalnie kupionych gier.

Odnośnik do komentarza

nie zupelnie

sama przeroba jako proces sprowadzajcy sie do flashowania kosci flash nie moze byc nielegalny bo to nic nadzwyczajnego, w kazdym dowolnym serwisie RTV flashowanie ksoci flash w dowolnych urzadzeniach robi sie na codzien

 

ale sam wsad czyli firmware jakie jest w napedzie jest to plik zmodyfikowany, czy MS godzi sie na modyfikowanie? watpie

ale ta sytuacja przypomina np modyfikowanie gier o mody nieoficjalne, czyli ze takie mody majac oryginala to na rowni z piractwem? w licencji zawsze podaja ze nie mozna kopiowac ani modyfikowac kodu zrodlowego

podobna sytuacja jest jak modyfikujemy napedy w PC o firmware nieoficjalny, np znoszacy regiony, czy to tez nieleglane?

prawo nigdy nie okresla kazdej sprawy jendoznacznie i interpretacja prawa to wlasnie nalezy do sadownictwa, jaki u nas by padl wyrok, nie wiem, a tez nie slyszalem by jakis zapadl, same zatrzymania to nie wyrok, a zapewne zatrzymania zawsze sa z innych powodow tylko sie wymysla przy okazji to co na meijscu sie zastalo a co pozniej sad ustali to inna bajka...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
A czy jest tu ktoś, kto gra normalnie na Live! z przerobioną konsolą? Dostaliście już kiedyś bana za takie coś? Jak długo gracie już online na przerobionej konsoli?

Cała polska czołówka w GS nie licząc kilku wyjątków.

Jakie to smutne. A Zeratul potrafił nabić 70000 na orygianłach ale... on wiadomo gdzie mieszka. U nas w tym złoedziejskim kraju ludzie jadą tylko na nielegalnych kopiach gier ściąganych z torrentów. Naprawdę smutne. Człowiek nie ma pojęcią co się w środowisku growym dzieje dopóki ktoś nie rzuci na stół takiego kawałka jak ty rzuciłeś. Słyszałem, że nawet redaktorzy pism testują gry na piratach. To jest dopiero cyrk.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
A czy jest tu ktoś, kto gra normalnie na Live! z przerobioną konsolą? Dostaliście już kiedyś bana za takie coś? Jak długo gracie już online na przerobionej konsoli?

Cała polska czołówka w GS nie licząc kilku wyjątków.

tego akurat nie trudno mozna sie domyslec

 

granie dla rankingow nie ma sensu przez piratow i glicherow, oni zawsze beda "najlepsi"

Odnośnik do komentarza

sam ranking jest bez sensu jesli bez problemu mozna "podrabiać" save zeby nabijac GSy

i tu nic do tego nei ma piractwo, bo czy kopia czy oryginal tak samo ten system dziala

wiec zaden pirat nie bedzie najlepszy w GS tylko ten co "podrabia" save...

 

mozna tylko współczuć tym co wpadli w obled GSow przez "podrabianie"

zabawa w granie zamieniła sie dla nich zabawe w oszukiwanie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...