Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

tak osiagniecia najczesciej nie wpadaja ze wczytujesz save np z ukonczenia gry i 1000GS od reki

zeby wskoczyl achiv trzeba w danej chwili to zrobic, np jak jest achiv ze za ukonczenie 5 misji to musisz fizycznie go ukonczyc, najczesciej oszustwo polega na tym ze sa przygotowane save gdzie zapis jest tak by byl koniec misji i np zostal ostatni boss lub cos w tym stylu

tak samo jak masz do zabicia 1000ludkow to zrobia tak ze masz w save zabitych 999, wlazisz na XBL dobijasz jednego i masz 1000 i data jest ta kiedy zapbiles tego jednego dajacego 1000

wiec Twoj sposob na odroznianie jest dosyc naiwny... po za tym wiekszosc gier i wiekszosc GSow jest do nabijania offline, wiec wystarczy zliczyc ile jest mozliwych GSow w trybie offline zeby wiedziec ze spokojnie offline mozna naoszukiwac tak zeby byc nr 1.

 

PS.

samo zdobywanie nawet "legalnie" GSow online tez nie musi byc uczciwe, ustawki sa na porządku dziennym a chyba nikt nie powie ze to jest nielegalne :), a jednak podobne oszustwo jak "podrabiane" save...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Znanym nam chyba wszystkim juve26 opowiadał na forum onlinecenter jak wszystko wgrywał i sposób był całkiem inny niż ten o którym piszesz. Przy każdym acziwmencie zdobytym na stronie xbox.com masz konkretną datę wraz z dokładną godziną zdobycia. On miał większość zdobytą w tym samym czasie. Dlatego większość światowej czołówki ma ukryte profile, wtedy nikt po za MS i nim nie widzi jak zdobył GS.

 

po za tym wiekszosc gier i wiekszosc GSow jest do nabijania offline, - co raz mniej jest takich gier, które mają tylko offline osiągnięcie i nie jesteś w stanie wbić do światowej 100 mając tylko takie calaki.

Odnośnik do komentarza

jasiopatryk: bzdury

achivy maja date jesli sa zdobywane kiedy jestes podlaczony online, jak nie jestes podlaczony nigdy nie maja zadnych dat

a to dla tego ze konsola offline nie jest kontrolowana jaka ma date, odlaczajac zasilanie zegar sie zeruje wiec by wychodzilo ze w gre ktora zagralem wczoraj z data z 2005 zapisalo by mi dzisiaj jak lacze sie do XBL ze ja przechodzilem w 2005 kiedy tej gry nie bylo?

tak samo nie moze zapisywac daty achiva w dniu kiedy sie laczysz bo np. nie laczyszles sie meisiac i masz 100achiv nowych to by wpisalo dla 100 achiv taka sama date

wiec tu nie ma zadnej mozliwosci po datach cokolwiek kogos wysledzic tym bardziej ze legalnie tez jest to do zrobienia by zdobyc kilka achiv na raz z jedna data i godzina (patrz przyklad nizej)

a to co tam Ci pisal juve26 to zapewne jakas prowizorke ktora uprawial i wpadl

 

zdobycie achiva w jadnym momencie moze tylko miec miejsce wlasnie jak siedzi onnline i zacznie cos kombinowac z save i wpadnie mu kilka na raz ktore w normalnym graniu nie wpadly by tak, ale to jest blad w sztuce glichera a raczej jego niewiedza

 

po za tym taka sytuacja moze miec miejsce tez w momencie przyklad: przechodzimy cala gre odkrywamy co sie da, zrobilismy to offline, w jakis sposob ginie nam profil albo przenieslismy save z gry do innej konsoli, jestesmy zmuszeni zaladowac profil z XBL ktory nie mial jeszcze zdobytych tych achiv i odpalamy na takim profilu save z tej gry, i w tym momencie identycznie sie zrobi jak u "oszustów" ale tu nikt nikogo nie oszukiwal

 

sam mam wiele konsol w roznych miejscach (serwis, sypialnia, pokoj- kino) i na kazdej sciagniety jest profil z XBL i rozne gry na kazdej przechodze glwonie przy testowaniu konsol na serwisie i takie sytuacje jak wyzej sa na porządku dziennym ze przenosze save memorka z jednej konsoli do drugiej by dokonczyc gre bez ruszania profilu...zadnych banow, zadnych odejmowania punktow z tego tytulu nikt nigdy mi nie robil

 

wiec Twoje wszelkie teorie o rozpoznawaniu "oszustow" sa bzdurne, nadal nic konkretnego nie podales po czym mam rozpoznac oszustow tym bardziej ze sam stwierdziles, profil ukryty i sobie mozesz pogdybac a nic nie zobaczysz i nie masz nawet na jakiej podstawie twierdzic ze cos nie halo...

 

tak samo jak kiedys juve26 chyba na GG pisal mi jakies bzdury i jakies pretensje (jak pomylony, a raczej jak wariat na punkcie GSow) ze nie mozliwoscia jest zdobycie np. 1000 czy 2000GS przez dzien czy dwa, gdzie akurat u mnie taka sytuacja byla z jakimiś (pipi)ami i pomówieniami o oszustwa, kopiowanie profili i inne bzdury

zdobycie kilku tysiecy legalnie jest jak najbardziej mozliwe na grach ktore to umozliwiaja, jest ich kilka jak nie kilkanascie i w czasach gdy bawil mnie ten wyscig za GSami bez problemu robilem takie akcje gdy ktos siedzial mi na karku...

 

zapewne wtedy juve26 wpadl na pomysl ze nie mozna normalnie to zrobie to "nienormalnie"

chociaz wywalenie go z rankingu zapewne nic nadzwyczajnego nie zrobilo bo zalozyl nowe konto i mogl zrobic to samo (tylko z rozwaga) i tez wspiac sie na wyżyny...

 

jasiopatryk: pokaz przyklad gdzie MS kasuje cokolwiek jesli chodzi o GSy, jedyne co bylo slychac to pogróżki ze moze tak zrobic ze za glitchowanie bedzie banowal konta lub w gole wpisywal na stale 0GS w danej grze glitchowanej bez mozliwosci zdobycia GSow na nowo, ale to tylko pogloski ze ma byc a czy jest? nie spotkalem sie, jak masz lepsze wiesci podziel sie gdzie mozna znaleźć

 

PS.

nie wiem kto tu pisal o swiatowej 100

psialismy tu ogolnie o rankingach i raczej jak juz to ograniczalem sie sam do tego co jest na onlinecenter czyli naszych ziomow a nie jakis cudakow o zakresie swiatowym, jak na razie to w 99% grach gdzie gra ma tryb offline to ilosc GSow do zdobycia zawsze przewyższa te offline wzgledem online

a jak podalem Ci wyzej w poscie, ominiecie by nie przedobrzyc w XBL pewnych rzeczy to tez zaden problem, musi miec glitcher tylko dobry save...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Nie podam Ci teraz konkretnych osób, ale na 100 % są taki osoby, które przykładowo umieściłem w rankingu na XboxXN a po kilku dniach widzę, że z 200 tys GS mają 0 GS. Jak sytuacja się powtórzy to zapodam tutaj gamertaga takiego gracza. Normalnie wszystkie calaki i zdobyty GS w konkretnych grach widać w profilu, ale w ogólnym GS ma 0 punktów.

 

Oczywiście, że nikt nikogo nie wykryje jak gra wyłącznie offline i zdobywa acziwy bo wtedy nie ma żadnej daty. Pisałem wyłącznie o tych osobach a raczej wykrywaniu, którzy czitują w ten sposób co Juve26 (nie słyszałem jeszcze o takim sposobie o który pisałeś w poście 913) a jest ich naprawdę sporo. Wtedy widać, że mają calaka a nie grali w ogóle w sieci (gdy są acziwy online), wszystko zdobyte w jednym czasie, acziwy zdobyte w grach, których są wyłączone serwery a mają jakiegoś acziwa online z datą po zamknięciu serwera. Jak pisałem na xbox.com wtedy tak jak widać poniżej widać godzinne i dokładną datę:

utq51hupo7om5tw58uu5_thumb.jpg

Przykładowe zdjęcie z mojego profilu w FUEL.

 

2000 GS w jeden dzień jak najbardziej możliwe, np. grając w Avatara i My Horse and Me 2 - 2000 GS w 5 godzin. Czy inne banalne gry ;)

 

nie wiem kto tu pisal o swiatowej 100 - pisałeś po za tym wiekszosc gier i wiekszosc GSow jest do nabijania offline, wiec wystarczy zliczyc ile jest mozliwych GSow w trybie offline zeby wiedziec ze spokojnie offline mozna naoszukiwac tak zeby byc nr 1. Grając w gry tylko offline można pomarzyć nawet po pierwszej Polskiej 10.

 

Tigro > ile jeszcze razy będziesz pytał ? Od premiery GOW 2 nie było raczej jakiejś większej fali banów po za tym 1.6 jest dostępne bardzo krótko, więc jak tu ocenić "banowalność". 60% moich znajomych ma przerobione konsole cały czas grają i nie słyszałem od nich o jakiś banach jak na razie.

Edytowane przez jasiopatryk
Odnośnik do komentarza
pokaz przyklad gdzie MS kasuje cokolwiek jesli chodzi o GSy, jedyne co bylo slychac to pogróżki ze moze tak zrobic ze za glitchowanie bedzie banowal konta lub w gole wpisywal na stale 0GS w danej grze glitchowanej bez mozliwosci zdobycia GSow na nowo, ale to tylko pogloski ze ma byc a czy jest? nie spotkalem sie, jak masz lepsze wiesci podziel sie gdzie mozna znaleźć

 

pozwólcie że wrzucę swoje 3 grosze. nie podam Ci konkretnych nicków bo ich nie pamiętam, to było dość dawno temu. widziałem jedną czy dwie osoby na xbox.com które miały wyzerowane GS i w profilu w widoczny sposób napisane "cheater" czy coś w ten klimat. nie wiem czy nadal ta praktyka jest stosowana czy to był tylko jednorazowy pogrom ale taka sytuacja miała miejsce.

 

@Scorp1on - Hanna nie była shitna :D

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza

Smieszne jest to ze ci co sa w rankingu TOP10 chca aby MicroS usuwal cziterow ale zapominaja o sobie tzn sami oszukuja legalnych hunterow majac przerobione konsole i szybko nowe shitne gierki ala Noc w muzeum czy Hanna Montana sa zcalakowane mimo ze premiere mialy (chyba) tylko w USA ale sa RF lecz gdy ktos zamowi sobie z Amaza czy cos musi troche odczekac niz 3h na pobranie i wypalenie...

 

MS niepotrafi wykyc przerobionych konsol jak i cziterow a moze niechce

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

o tym rankingu w PL np z onlinecenter nie pisz bzdur ze grajac offline nie zalapiesz sie do 10

gralem tylko offline bylem na 4 miejscu w PL. tez nei starajac sie szczegolnie by we wszystkie gry jakie sa grac i przechodzic dla GSow(online chyba ze 3 gry mialem dotkniete na XBL)

od jakis 2 lat gram sporadycznie, dalej offline, nie szukam juz gier do nabijania GSow na sile, gram w co mi tam pasuje i na co mam ochote i dalej offline, na liczniku 72 tysie, a w rankingu zeby zalapac sie do 10 wystarczy ponad 100tysi

a Ty twierdzisz ze gracz offline nie moze byc w 10 jesli by tego chcial? niezły blef...

jak masz watpliwosci to sobie zlicz ze wszystkich gier ile jest mozliwe zdobycie GSow, a moze i juz ktos to zrobil i gdzie to w sieci jest?

 

co do nabijania online przez glitchera juz Ci pisalem, kwestia save dobrych, glowa na karku i nie masz szans czegokolwiek udowodnic lub czegokolwiek wywęszyć, tych ktorych nie da sie w logiczny sposob zdobyc to madry glitcher bedzie omijal lub je zdobywal legalnie...

 

a tak na marginesie, wszyscy twierdza ze swiatowy ranking to sami glitcherzy, wiec jesli oni sa glitcherami a MS potrafi to wykrywac to czemu oni sa ciagle tam gdzie sa :)?

 

jedyna szansa na sprawiedliwe GSy to lepsze zabezpieczenie ich przed glitchowaniem i tyle, a tak jak teraz to...

 

PS>

ile najweicej Gsow ma 1 na swiecie w tej chwili?

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

jesli ma 326 tysi to teraz pytanie do myslacych czy suma wszystkich GSow we wszystkich grach jest wieksza do zdobycia ONLINE czy OFFLINE patrzac na to co najczesciej jest w grach w ktore gracie?

 

zeby nie zdobyc 110 tysi by zalapac sie do 10 w PL to by wynikalo ze tylko ok 30% GSow ogolnych w grach jest do zdobycia OFFLINE a 70% to ONLINE, jak dla mnie utopia, dla mnie to jest na odwrot... i jakby znac konkret to mogloby sie okazac ze lukkPL tez by mogl zostac w tyle za takim glitcherem offlinowym

 

PS.

tak na marginesie to troche z tematu zeszlismy

chyba ze ciagle piszemy o glitcherach piratach :) :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Tigro > ile jeszcze razy będziesz pytał ? Od premiery GOW 2 nie było raczej jakiejś większej fali banów po za tym 1.6 jest dostępne bardzo krótko, więc jak tu ocenić "banowalność". 60% moich znajomych ma przerobione konsole cały czas grają i nie słyszałem od nich o jakiś banach jak na razie.

Aż ktoś wreszcie dostanie bana :D Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza

Juchy > ja cały czas pisze o sposobie juvego. Czyli, albo zgliczowane 1000 GS za jednym razem, albo nic. Wtedy nie ma tylu gier, które mają wyłącznie wszystkie acziwy w trybie offline, aby być w TOP 10. Jeśli miało by się zbierać z każdego po trochu to pewnie, że TOP 10 jest Twoje.

 

Z tego co tu pisałeś to każdy może mieć niestety zglitchowany GS nawet Polska czołówka.

Edytowane przez jasiopatryk
Odnośnik do komentarza
jesli ma 326 tysi to teraz pytanie do myslacych czy suma wszystkich GSow we wszystkich grach jest wieksza do zdobycia ONLINE czy OFFLINE patrzac na to co najczesciej jest w grach w ktore gracie?

 

zeby nie zdobyc 110 tysi by zalapac sie do 10 w PL to by wynikalo ze tylko ok 30% GSow ogolnych w grach jest do zdobycia OFFLINE a 70% to ONLINE, jak dla mnie utopia, dla mnie to jest na odwrot... i jakby znac konkret to mogloby sie okazac ze lukkPL tez by mogl zostac w tyle za takim glitcherem offlinowym

 

PS.

tak na marginesie to troche z tematu zeszlismy

chyba ze ciagle piszemy o glitcherach piratach :) :)

Nowsze gry maja tam 50/50 lub 25/75 dla online (riddick) lub tez 75/25 na offlinee. Starsze maja offline, crapy niewymagaja wiekszego wysilku jak skonczenie gry + jakies znajdzki.

 

Oczywiscie ze to TOP10 PL latwo sie dostac, wystarczy sporo gier na offline, latwe 1000, itp tylko trzeba by to zrobic w kilka osob kazda bierze 1 tytul i go konczy, w taka 5 to migiem (KK, Fifa, FNR, Avatar, i cos tam jeszcze i juz 5000 :) sie uzbiera GS. Tylko kto ma tyle czasu, kasy by te gierki kupic, przejsc, sprzedac/wymienic.

 

Ogolnie brechta jest z tych hunterow w TOP. Syf ale liczy sie ze bedzie kolejny calak, 0 uswiadomienia co to jest OSIAGNIECIE, licza sie punkciki i napisanie 1 w Polsce - Noc... 2 - slaba gra, prosty gs w 4h.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
...albo zgliczowane 1000 GS za jednym razem, albo nic...

o top10 i graczach offline to ja pisalem ogolnie a nei o glitcherach ani nie o tym ze maja byc tylko gry 100% offline i 1000GS, przeciez do TOP10 takich wymagan nikt nie robi wiec nie wiem co Ty teraz napsiales o tych wymaganiach albo 1000 albo nic

 

Tylko kto ma tyle czasu, kasy by te gierki kupic, przejsc, sprzedac/wymienic.

właśnie jesteśmy w temacie piractwo wiec odpowiedzieć można zgodnie z tematem, ano wlasnie Ci co piraca i wlasnie glitcherzy bo po to podrabiaja save zeby na czasie zaoszczędzić :)

 

PS.

tych do nabijania GSow jest duzo, najwiecej w sportowych, niektóre to jeden dlugi mecz i 1000GS

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

to tak nie dziala jak Ty sobie wyobrażasz

Być może nie miałem okazji tego testować i mieć nie będe. Widziałem tylko profil juvego, gdzie przy jednej z gierc (calaku) wszystkie osiągnięcia miał z tą samą datą i godziną. Na szczęście zmądrzał i teraz wszystko samemu godzinami męczy. :D Tak samo ten koleś który nagle pojawił się w polskim rankingu i miał w motto wpisane z radością, że jest TOP 3 polski. Żal mi takich ludzi.

 

a o top10 i graczach offline to ja pisalem ogolnie a nei o glitcherach ani nie o tym ze maja byc tylko gry 100% offline i 1000GS, przeciez do TOP10 takich wymagan nikt nie robi

 

Po prostu złe zrozumienie. Niech sobie czitują ich sprawa. Wyjdzie nowa konsola i mało kto będzie o nich pamiętał.

Edytowane przez jasiopatryk
Odnośnik do komentarza

jasiopatryk: wierzysz ze stary "cfaniak" zrezygnuje z pojscia na łatwizne, ktora mial obcykana dobrze?

tak jak Ci psialem, zmądrzał na zasadzie teraz mądrze wybiera "save"...a tam gdzie latwo wpasc robi "legalnie" lub robi z glowa...

a tak w gole to chyba przesiadl sie na PS3

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
pokaz przyklad gdzie MS kasuje cokolwiek jesli chodzi o GSy, jedyne co bylo slychac to pogróżki ze moze tak zrobic ze za glitchowanie bedzie banowal konta lub w gole wpisywal na stale 0GS w danej grze glitchowanej bez mozliwosci zdobycia GSow na nowo, ale to tylko pogloski ze ma byc a czy jest? nie spotkalem sie, jak masz lepsze wiesci podziel sie gdzie mozna znaleźć

 

pozwólcie że wrzucę swoje 3 grosze. nie podam Ci konkretnych nicków bo ich nie pamiętam, to było dość dawno temu. widziałem jedną czy dwie osoby na xbox.com które miały wyzerowane GS i w profilu w widoczny sposób napisane "cheater" czy coś w ten klimat. nie wiem czy nadal ta praktyka jest stosowana czy to był tylko jednorazowy pogrom ale taka sytuacja miała miejsce.

No był np. StripClubDj, kiedyś pierwszy na świecie w GS, na tyle znany, że niektóre serwisy o grach dawały newsy o przekroczeniu przez niego granicy 100k. Jego konto jak dawniej:

http://profile.mygamercard.net/stripclubdj

I od dłuższego czasu na xbox.com:

http://live.xbox.com/en-US/profile/profile...Tag=StripClubDj

 

Odnośnik do komentarza
...No był np. StripClubDj...

tylko czy jego wykryl jakikolwiek system sprawdzania w MS, czy po prostu wydedukowali na podstawie profilu i tego co i jak zdobywal lub tez skarg innych graczy, systemu na pewno nie ma obiecanego bo patrzac na innych glit(pipi)acych ich konta istnieja i nic sie z nimi nie dzieje, wiec 99% glit(pipi)acych mzoe sobie dzialc bez konsekwencji...

 

"Jak widac ten programik potrafi wszystko, odblokowac osiagniecie offline jak i online"

na innych filmikach mozna zobaczyc ze ma sporo wad i to chyba najszybszy sposob na rozpoznaniu delikwenta

zakladajac ze osiagniecie online mozna zdobyc tylko w czasie rzeczywistym kiedy jest sie podlaczony do XBL i jendoczensie profil na XBL i w konsoli uaktualnia sie o to osiagniecie i date, inne nierealne mozliwosci powinny byc odrzucane przez serwer i nadpisywane

wiem ze w systemie XBL jest cos zrobione jakies zbapezpieczenia bo jakis czas temu mialem jakies dziwne akcje w stylu, podlaczanie sie profilem z innej konsoli z nabitymi innymi osiagnieciami system mi nie uaktualnil tych co byly nowe tylko perfidnie wgral z XBL stan zastepujac to co bylo w konsoli :)

dokladnie nie rozkminialem na czym to ma polegac ale cos jest i zmiany ciagle wprowadzaja i to co dziala dzis jutro mzoe byc nieaktualne

 

ps.

juve26: pisales, pamietam jak dzis, jak siedziales mi na karku i take żale poszly, wydaje mi sie tez ze to mialo zwiazek z jaro, ale mniejsza o tym, bylo minelo...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
...No był np. StripClubDj...

tylko czy jego wykryl jakikolwiek system sprawdzania w MS, czy po prostu wydedukowali na podstawie profilu i tego co i jak zdobywal lub tez skarg innych graczy, systemu na pewno nie ma obiecanego bo patrzac na innych glit(pipi)acych ich konta istnieja i nic sie z nimi nie dzieje, wiec 99% glit(pipi)acych mzoe sobie dzialc bez konsekwencji...

Systemu raczej żadnego nie ma, regularnie czyszczą czołówkę światową bo to każdy widzi, ale tak to można zobaczyć ile ludzi ma choćby 1750 w Halo 3 i nikt im jeszcze GS nie wyzerował.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...