Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

przeciez to nie pierwsza taka akcja w kraju wiec nie wiem o jakim przewrocie mowa

z takich znanych i opisywanych w mediach to wiele bylo, a ile bylo takich o ktorych nikt nie napisal? zapewne jeszcze wiecej...

 

jakby nawet znalezli kopie to moze byc to kopia oryginalu zrobiona na wlasny uzytek co jest dopuszczalne w naszym kraju

 

akurat jakby szukali kopii to tam by sie nie zapuszczali bo wystarczylo spytac w UFO o kopie by wiedziec ze nie swiadcza takich rzeczy z pocztowcami nie wiem bo nie chce miec z nimi nic wspolnego, mamy na pienku...

 

PS.

za piratami to chodzili chyba jakies pol roku temu policjanci po sklepach w SZCZ, normalnie w mundurach i normalnie pytali o kopie, u Adama tez byli...

 

co do samej akcji, dzis zamykaja 2 duzych przerabiaczy to jutro na ich meijsce bedzie 20 mniejszych i nic sie nie zmieni w tym temacie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No własnie się zastanawialem co im mogą za te przerabianie zrobić skoro co jakiś czas się słyszy, ze zgarniają, ale później jakoś cicho co do konsekwencji, jak nie ma na to paragrafu to po co zgarniać te konsole.

Odnośnik do komentarza
No własnie się zastanawialem co im mogą za te przerabianie zrobić skoro co jakiś czas się słyszy, ze zgarniają, ale później jakoś cicho co do konsekwencji, jak nie ma na to paragrafu to po co zgarniać te konsole.

jak sie nie slyszy o konsekwencjach? idz do Swiatu Gier przerobic konsole w wawie, ponad 3 lata temu podobna sytuacja, konsekwencje znam jakie mieli, nikt sie nikomu nie bedzie chwali wyrokami, a w mediach zawsze tylko podaja ze kogos zlapali za cos a nigdy jak sie to skonczylo wiec skad masz niby znac zakonczenia?

 

tu zapewne juz jutro bedziesz mogl sprawdzic zakonczenie jak pojdziesz i spytasz o przerobke...

 

Nic nie zrobia, konsole oddadza, sprawa sie rozplynie - nie ma paragrafu na przerabianie konsol, jak nie ma handu backupami to moga modowac do woli, lol. Sorry - takie sa fakty.

no wlasnie podaj fakty a nie bzdury dla dzieci

to wszystko zawsze podciagaja pod lamanie zabezpieczen

zapewne prokurator jeszcze pod kilka podciagnie z licencjami itp.

to nie byla akcja spontaniczna a akcja zorganizowana, wiedzieli czego maja szukac i po co przyszli i to po co przyszli to dostali wiec prokuratura wiedziala z gory jakie zarzuty bedzie stawiac...policja tylko zbiera i zabezpiecza dowody...

na dniach jak dostana zapewne akt oskarżenia to bedzie mozna podac pelen konkret...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ciekawostka: wg moderatorów peba ktoś podkablował MSowi, że istnieje na tymże forum temat z linkami do gier na Xboxa (swoją drogą ponad 100 stron czystych linków). W konsekwencji temat usunięto. Nie pojmuję jak Microsoft może mieć taką władzę O_o Grozili im? Przecież peb znany jest jako dostarczyciel linków do prawie wszystkiego od gier, przez filmy, aż do software'u. Chciałbym znać ten złoty przepis Microsoftu na piratów :E

Odnośnik do komentarza
Ciekawostka: wg moderatorów peba ktoś podkablował MSowi, że istnieje na tymże forum temat z linkami do gier na Xboxa (swoją drogą ponad 100 stron czystych linków). W konsekwencji temat usunięto. Nie pojmuję jak Microsoft może mieć taką władzę O_o Grozili im? Przecież peb znany jest jako dostarczyciel linków do prawie wszystkiego od gier, przez filmy, aż do software'u. Chciałbym znać ten złoty przepis Microsoftu na piratów :E

 

Pewnie $$$ odgrywały dużą rolę albo to jakaś ściema

Odnośnik do komentarza
Ciekawostka: wg moderatorów peba ktoś podkablował MSowi, że istnieje na tymże forum temat z linkami do gier na Xboxa (swoją drogą ponad 100 stron czystych linków). W konsekwencji temat usunięto. Nie pojmuję jak Microsoft może mieć taką władzę O_o Grozili im? Przecież peb znany jest jako dostarczyciel linków do prawie wszystkiego od gier, przez filmy, aż do software'u. Chciałbym znać ten złoty przepis Microsoftu na piratów :E

Tylko 1 forum jest na swiecie z linkami do na 360... Wcale nie byli dostarczycielami linkow lecz ktos dobrze ich wypozycjnowal i czego szukales pojawialo sie w max 3 pierwszych odnosnikach (PEB). Jakas plota

Odnośnik do komentarza
Juchy trafiłem w końcu na kolejnego oszusta. Koleś był w światowym rankingu na 10 pozycji a teraz ma 0 GS. http://profile.mygamercard.net/GoDvLiGHTzz

no tak ale on to byl w swiatowym rankingu 10 najlepszych i zapewne mial kolo 300tysi (z tym ze sa pojedyncze przypadki z tymi na gorze ze ich zeruja przyznac Ci racje trzeba ale o zadnym powtarzalnym systemie do wykrywania nie ma co marzyć)

takich to recznie mozna wysledzic i to wlasnie robia do tego musi popelnic blad w sztuce ze sie zdradzi ze oszukuje, ale kto sprawdza reszte?

a moze byc tez tak ze to zglaszaja inni, czyli z donosow sprawdzaja podejrzanych...

 

sam zobacz, nie ma zadnego automatycznego systemu na oszustow, nasz test istnieje i ma sie dobrze

testPSX.png

 

konto jak bylo tak jest nadal i nic go nie wyzerowalo, a oszustwo jest ewidentnie widoczne bo taki byl cel tego konta

 

trzeba by było spróbować donos zrobić na to konto i wtedy bysmy zobaczyli czy poskutkuje i wyzerują, ktoś chętny na donosiciela? bo ja to nie wiem nawet jak sie donosi, a chyba można bo niektórzy piszą ze ich zbanowali na 2 dni za bluzganie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Dużo tego sprzętu, nie myślałem, że mogą mieć aż tak duży przerób.

to z dwoch serwisow tyle i to suma ps1 + ps2 i psp

a brali wszystko co bylo, a nie ze to tylko poprzerabiane

w obu serwisach 3/4 konsol to byly szroty, ktorych klienci nie odebrali i leżały bezpanskie

pozostałe to rożnie, wymiany laserów, wyswietlaczy, niewielka czesc do przeróbki...

inne pytanie to nawet jak nie była do przeróbki tylko np. do wymiany lasera ale byla juz przerobiona to czy klient za to bedzie mial jakies konsekwencje ze posiadal konsole przerobiona? w TV twierdzili ze beda konsekwencje takie same jak tych serwisantów, ciekawe...

 

wystarczy pomyslec ze przerobki to robi sie na poczekaniu albo z dnia na dzien wiec ile moglo tak byc zostawionych konsol?

garstka...

jak zwykle oczywiscie telewizja, prasa itp. temat wyolbrzymiła do niesamowitych rozmiarow

oczywiscie kopii zero, ale tez opowiadali funkcjonariusze ze u nich nie istnieje pojecia kopii bezpieczenstwa, nie ma nic takiego dla nich, kopia to dla nich pirat-nielegalna kopia oprogramowania (bo konsola nie jest do nich przystosowana wiec nie jest dozwolona wiec tez i nie jest kopia) i tyle (dziwne ich opowiadania)...

 

sprzet moga trzymac 4 miechy, nawet jak ktos zaniosl na wymiane wyswietlacza i konsola nie byla skażona zadna przerobka, takie prawo...

na papierze jeszcze aktu oskarżenia nie dostali

 

a co z tej sprawy ogolnie wyniknie? nikt tak na prawde nie wie, na razie musza sprawdzic konsole...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Swoją drogą nagłówek w stylu "zdejmowali zabezpieczenia żeby używać nielegalnego oprogramowania" jest strasznie tendencyjny - przecież tzw. przeróbka zdejmuje jedynie ograniczenia regionalne i dodaje możliwość odpalania dvd-r z softem - gdybym nie miał przerobionego ps2 nie pograłbym sobie w gry NTSC ani w kopię burnouta (oryginał zarysowany jak siemasz). Nie odpaliłbym softu, na xboxie nie zrobiłbym media center itp itd.

Wyobrażacie sobie podobne ograniczenie w napędach PC ? Albo systemy audio, odtwarzające płyty tylko oryginalne/kupione w Europie etc.

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą nagłówek w stylu "zdejmowali zabezpieczenia żeby używać nielegalnego oprogramowania" jest strasznie tendencyjny - przecież tzw. przeróbka zdejmuje jedynie ograniczenia regionalne i dodaje możliwość odpalania dvd-r z softem - gdybym nie miał przerobionego ps2 nie pograłbym sobie w gry NTSC ani w kopię burnouta (oryginał zarysowany jak siemasz). Nie odpaliłbym softu, na xboxie nie zrobiłbym media center itp itd.

Wyobrażacie sobie podobne ograniczenie w napędach PC ? Albo systemy audio, odtwarzające płyty tylko oryginalne/kupione w Europie etc.

Taaaa...wiadomo, że ludzie przerabiają konsolę na wypadek, gdyby oryginalna płyta z ich kolekcji porysowała się tak bardzo, ze laser nie byłby w stanie ja odczytać.

 

 

Regeneracja płyty 10 pln

Przeróbka kilkadziesiąt pln+ ryzyko bana+ryzyko straty gwarancji......no jak nic lepiej przerobić konsolę niż regenerować płytkę....

 

Przecież przeróbka 360 nie umozliwia odpalania jakiegokolwiek ciekawego softu jak było w przypadku jej poprzednika, więc wiadomo, czemu tak naprawdę przerabia się konsolę.

Poza tym duża część gier na xboxie 360 jest region free.

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Taaa, ludzie nożami szorują po swoich oryginalnych płytach, dlatego potrzebują przeróbek, żeby odtwarzać swoje kopie zapasowe :-p Płyta musi być prawie że przełamana, żeby nie można było jej odczytać, napęd DVD odczyta dosłownie wszystko, kiedyś nagrałem film na DVD, wziąłem śrubokręt i porżnąłem płytę jak "obraz Picassa", napęd bez problemu odczytał film, więc historyjki o kopiach bezpieczeństwa można sobie między bajki wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Taaa, ludzie nożami szorują po swoich oryginalnych płytach, dlatego potrzebują przeróbek, żeby odtwarzać swoje kopie zapasowe :-p Płyta musi być prawie że przełamana, żeby nie można było jej odczytać, napęd DVD odczyta dosłownie wszystko, kiedyś nagrałem film na DVD, wziąłem śrubokręt i porżnąłem płytę jak "obraz Picassa", napęd bez problemu odczytał film, więc historyjki o kopiach bezpieczeństwa można sobie między bajki wsadzić.

Oj nie chce mi się wierzyć w Twoją bajeczkę o śrubokręcie...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Taaa, ludzie nożami szorują po swoich oryginalnych płytach, dlatego potrzebują przeróbek, żeby odtwarzać swoje kopie zapasowe :-p Płyta musi być prawie że przełamana, żeby nie można było jej odczytać, napęd DVD odczyta dosłownie wszystko, kiedyś nagrałem film na DVD, wziąłem śrubokręt i porżnąłem płytę jak "obraz Picassa", napęd bez problemu odczytał film, więc historyjki o kopiach bezpieczeństwa można sobie między bajki wsadzić.

Oj nie chce mi się wierzyć w Twoją bajeczkę o śrubokręcie...

 

Jak nie chcesz to nie wierz, twoja sprawa. Ja tam kłamać nie mam po co, zresztą jak zobaczyłem, że działa to sam byłem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza

Mój post odnosił się głównie do ps2 bo o tych konsolach był artykuł. Zresztą nadal pozostają filmy na DVD (nie wiem jak jest z BR)Mnie osobiście blokada regionalna bardzo irytuje i dopóki będzie możliwość jej zdjęcia to będę ją zdejmował :)

PS. proponuję porysować gierę do X360 śrubokrętem i próbować w nią pograć, zobaczymy co będzie :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...