Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie za mało punktów ma to konto, aby MS je zbanowało. W ogóle głosił ktoś, że konta jest nie legalne czy tylko czekaliście, aż coś się będzie działo ? Proponuę wbić nim tyle GS, aby było pierwsze w Polsce a na 100% kilka osób zgłosił nieprawidłowości i ciekawy jestem co wtedy się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze sprawa cen gier w naszym kraju i to, że płacąc 200zł za grę to ja czuję się okradany ale nie chce mi się już o tym pisać, bo było to wałkowane setki razy.

Dokładnie. Czyste złodziejstwo. Jakby ceny gier byly proporcjonalne do zarobków to piractwo teraz wogole inaczej by wygladalo. Na PC sie jakos dalo, moze nie jest to jeszcze tak jak byc powinno ale jest o wiele lepiej niz konsole. Bo wytlumaczcie mi czemu miedzy ta sama gra na konsoli i PC jest 100zl róznicy?

Dokładnie na PC jakoś sie dało a gry, kosztujące obecnie 9.90zł i 19.90zł nadal są pobierane z torrentów i innych sieci P2P. No ale na PC jakoś się dało. Po raz kolejny powtarzam - mentalność za tym stoi. Nie ceny.

Może i mentalność, ale zaczęło się od cen i tak się utrwaliło.

Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze sprawa cen gier w naszym kraju i to, że płacąc 200zł za grę to ja czuję się okradany ale nie chce mi się już o tym pisać, bo było to wałkowane setki razy.

Dokładnie. Czyste złodziejstwo. Jakby ceny gier byly proporcjonalne do zarobków to piractwo teraz wogole inaczej by wygladalo. Na PC sie jakos dalo, moze nie jest to jeszcze tak jak byc powinno ale jest o wiele lepiej niz konsole. Bo wytlumaczcie mi czemu miedzy ta sama gra na konsoli i PC jest 100zl róznicy?

Dokładnie na PC jakoś sie dało a gry, kosztujące obecnie 9.90zł i 19.90zł nadal są pobierane z torrentów i innych sieci P2P. No ale na PC jakoś się dało. Po raz kolejny powtarzam - mentalność za tym stoi. Nie ceny.

Może i mentalność, ale zaczęło się od cen i tak się utrwaliło.

Co się utrwaliło? Zwyczaj pobierania nawet tanich gier z sieci P2P? Nie zwalajmy winy na to "że się utrwaliło" bo za sloganem stoi człowiek, który dysponuje taką właśnie mentalnością. I dlatego pobiera nielegalne kopie nawet tanich gier.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Zdecydowanie za mało punktów ma to konto, aby MS je zbanowało. W ogóle głosił ktoś, że konta jest nie legalne czy tylko czekaliście, aż coś się będzie działo ? Proponuę wbić nim tyle GS, aby było pierwsze w Polsce a na 100% kilka osób zgłosił nieprawidłowości i ciekawy jestem co wtedy się będzie działo.

moge wbic wiecej tylko przyslij gry :)

ale na to potrzeba gier fizycznie zeby je miec bo trzeba odpalic w konsoli na tym koncie gre zeby mozna bylo wszystkie GSy odblokowac

 

tylko pytanie jest po co wiecej GSow?

kant jest oczywisty i jest widoczny od reki, a konto mimo to istnieje i ma sie dobrze, przeciez to nie ilosc GSow ma decydowac o zerowaniu, a sam fakt glitchowania

 

to tak jakby MS banowal konsole za piraty jesli uruchomi ktos 200 piratow, jak 199 to nie, do 199 jest dozowlone granie na piratach bez bana a po juz banuja

 

fakt jest faktem, nei ma zadnego systemu automatycznego zerowania chiterow czy banowania im kont jak to zapowiadano

jedyne co jest to reczne zerowanie przez pracwonikow MS, zapewne po zgloszeniach innych uzytkownikow

 

po za tym zadne ranikingi polskie sie nie licza dla MS

tylko ranking swiatowy

 

a test mial tylko uzmyslowic ze te rankingi to o d. potłuc jesli jednym nacisnieciem klawisza mozna zrobic 100tys GSow tym bardziej ze program jest banalny w obsludze i latwo dostepny i za darmo wiec małolaty dla szpanu beda wbijac ile sie da i to zapewne robia...

 

PS.

jasiopatryk: zglos skarge do MS na to konto, przeciez specjalnie po to jest zalozone i kanty tez sa oczywiste w nim...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze sprawa cen gier w naszym kraju i to, że płacąc 200zł za grę to ja czuję się okradany ale nie chce mi się już o tym pisać, bo było to wałkowane setki razy.

Dokładnie. Czyste złodziejstwo. Jakby ceny gier byly proporcjonalne do zarobków to piractwo teraz wogole inaczej by wygladalo. Na PC sie jakos dalo, moze nie jest to jeszcze tak jak byc powinno ale jest o wiele lepiej niz konsole. Bo wytlumaczcie mi czemu miedzy ta sama gra na konsoli i PC jest 100zl róznicy?

Dokładnie na PC jakoś sie dało a gry, kosztujące obecnie 9.90zł i 19.90zł nadal są pobierane z torrentów i innych sieci P2P. No ale na PC jakoś się dało. Po raz kolejny powtarzam - mentalność za tym stoi. Nie ceny.

Może i mentalność, ale zaczęło się od cen i tak się utrwaliło.

Co się utrwaliło? Zwyczaj pobierania nawet tanich gier z sieci P2P? Nie zwalajmy winy na to "że się utrwaliło" bo za sloganem stoi człowiek, który dysponuje taką właśnie mentalnością. I dlatego pobiera nielegalne kopie nawet tanich gier.

 

Nie bierzesz pod uwage tego ze w przypadku konsol czesc pieniedzy idzie do producenta konsoli, czego nie ma w wersji PC. Oprocz tego dev kity trzeba kupic od producenta konsoli a to tez troche kosztuje (chociaz moze i rozdaja je za darmo najwiekszym tuzom rynku). W te czy wewte stworzenie gry na konsole jest drozsze.

Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze sprawa cen gier w naszym kraju i to, że płacąc 200zł za grę to ja czuję się okradany ale nie chce mi się już o tym pisać, bo było to wałkowane setki razy.

Dokładnie. Czyste złodziejstwo. Jakby ceny gier byly proporcjonalne do zarobków to piractwo teraz wogole inaczej by wygladalo. Na PC sie jakos dalo, moze nie jest to jeszcze tak jak byc powinno ale jest o wiele lepiej niz konsole. Bo wytlumaczcie mi czemu miedzy ta sama gra na konsoli i PC jest 100zl róznicy?

Dokładnie na PC jakoś sie dało a gry, kosztujące obecnie 9.90zł i 19.90zł nadal są pobierane z torrentów i innych sieci P2P. No ale na PC jakoś się dało. Po raz kolejny powtarzam - mentalność za tym stoi. Nie ceny.

Może i mentalność, ale zaczęło się od cen i tak się utrwaliło.

Co się utrwaliło? Zwyczaj pobierania nawet tanich gier z sieci P2P? Nie zwalajmy winy na to "że się utrwaliło" bo za sloganem stoi człowiek, który dysponuje taką właśnie mentalnością. I dlatego pobiera nielegalne kopie nawet tanich gier.

 

Nie bierzesz pod uwage tego ze w przypadku konsol czesc pieniedzy idzie do producenta konsoli, czego nie ma w wersji PC. Oprocz tego dev kity trzeba kupic od producenta konsoli a to tez troche kosztuje (chociaz moze i rozdaja je za darmo najwiekszym tuzom rynku). W te czy wewte stworzenie gry na konsole jest drozsze.

To co napisałeś jest kompletynie niepowiązane z dyskusją, którą kontynuowałem. Przeczytaj sobie jeszcze raz cytaty wyżej i odnieś się do tematu.

 

 

A odpowiadając na ciekawie przedstawioną tezę wyższych kosztów robienia gier konsolowych powiem tobie kilka rzecy:

 

Pierwszą jest realna różnica w cenie gier PC i konsolowych wynosząca zaledwie 10 dolarów/10 euro. Mówię o rozwiniętych krajach zachodu (i japonii) w których powstał rynek elektronicznej rozrywki. To w PL różnica jest ogromna bo dawno temu polski rynek PC (nie, nie chodzi o graczy) zaczął stopniowo obniżać ceny gier, dystrybuotrzy rośli w siłę i widocznie opłacało im się kupować drogą licencję na daną grę, pacnąć do niej lokalizację, sprzedawać taniej niż za 50 euro oraz zarabiać dopiero na licznych, tanich reedcycjach znanych kiedyś jako EkstraHit, SuperSeller czy coś w ten deseń.

 

Po drugie piszesz coś o kupowaniu devkitów by usprawiedliwić wysokie ceny gier konsolowych? Właśnie dałem ci do zrozumienia wyżej, że u nas gry konsolowe są po normlanej cenie (w przeliczeniu z euro). To pecetowe są zdecydowanie tańsze, stąd konsolowcom marzą się czasy, gdy nówki Gears of War 3 będą stały w empku po 100zł. Na ogólnokrajową chcicę tańszych gier konsolowych ma wpływ głównie rynek PC ze swoimi niskimi cenami.

 

Po trzecie: tantiemy dla właściciela konsoli, dla producenta, wydawcy itd są wliczone w koszta tworzenia gry i nie mają żadnego wpływu na to jaka będzie cena detaliczna za sztukę (Bo będzie 59.90 lub około tego). A przepraszam mają ;) wpływ. Tym wpływem jest wspomniane na starcie 10 $/10 Euro więcej w cenie sugerowanej za sztukę konsolowej wersji gry.

 

 

 

----------------------

Następnym razem jak będziesz miał do postawienia ciekawą tezę to nie cytuj innych sugerując, że im odpowiadasz. Bo ja nadal nie widzę związku z dyskusją na temat mentalności ludzi ściągających z torrentów gry stojące na półkach za 19.99zł, a niby ogromnymi cenami gier konsolowych wynikającymi, według ciebie, z dużych opłat itp. Naprawdę próbowałem znaleźć wspólny mianownik pomiędzy tymi wątkami ale nie dałem rady.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

OK, zaczne od poczatku. Nie wiem skad sie wziela twoja wrogosc do mnie, ale niech ci bedzie, wytlumacze sie.

 

Po pierwsze, moj cytat zawieral w sobie rowniez czesc bold, do ktorej sie odnosilem. Oczywiscie moglem przegladnac strony tematu wstecz i zacytowac tamten post, ale przyznam sie ze nie za bardzo mi sie chcialo. Lenistwo zwyciezylo, niemniej jednak masz racje, moja odpowiedz nie ma zwiazku z twoja i faktycznie wyglada to glupio.

 

Skoro juz wyjasnilem te kwestie, to przejde do innej, mianowicie rzekomej roznicy w cenie gier na PC w PL oraz gdzies indziej. Powiem szczerze ze twoja informacja na temat tego ze w polsce ceny te sa duzo nizsze, mocno mnie zaskoczyla, wiec pierwsze co zrobilem to wszedlem an ebay.com i chcialem znalezc zeszloroczny hit na PC - Wiedzmin.

 

Wersja z ebay :

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=290332205342

 

kosztuje 19.99 (pierwszy lepszy sklep z listy)

 

Wersja z allegro :

http://allegro.pl/item682813388_wiedzmin_n...a_pl_sklep.html

kosztuje 55.90 (pierwsza lepszy sklep z listy)

 

Oczywiscie przesylka jakas tam jest, 4$ albo 10 zl. Przy kursie zlotego na poziomie 1$ = 3pln, roznice w cenie owszem sa, ale nie sa to roznice kolosalne a jestem pewien ze mozna znalezc okacje po obu stronach. Oczywiscie mozna to zrzucic na barki tego ze gra jest stara wiec, wpisalem sprawdzilem tez Call of Juarez : Wiezy krwii

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=310155953798

33 dolary plus przesylka

 

http://allegro.pl/item689507023_call_of_ju...lia_od_mdm.html

89 zl plus przesylka

 

Sa to pierwsze lepsze oferty.

 

Kolejny przyklad to Prototype

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=300325041322

24.5 dolarow

http://allegro.pl/item685928998_prototype_...na_paragon.html

105 zl

 

Stad moje pytanie, gdzie tutaj roznica cen w grach na PC miedzy polska a 'reszta swiata'. Spedzilem troche czasu na wyspach i sklepy z grami byly jednym z najczesciej odwiedzianych przeze mnie, i NIGDY nie spotkalem sie z cena gry na PC w granicach ceny gry na konsole. Duzo czesciej byly to granice ~130 zl, czyli mniejwiecej to samo co u nas. Dlatego pytam sie ciebie, skad ty masz informacje nt tego ze w polsce gry na PC sa duzo tansze niz w innych krajach. Chcialbym zobaczyc jakiekolwiek potwierdzenie tej tezy.

 

Druga sprawa, roznica cen miedzy grami na PC/konsole nie wynosi 10 euro. Nie za bardzo wiem skad ci sie to wzielo, ceny gier na konsole maja ustalony odgornie prog i nowki ponizej pewnej wartosci nie schodza. Jest to prog ustalony przez producenta konsooli iirc, w przypadku pc ceny sa ruchome, najwiecej kosztuja konwersje z konsol wlasnie, a mniej gry dedykowane PC. Byc moze jest tutaj cos o czym ja nie wiem, bo tak na dobra sprawe nie sprzedaje gier, ale jesli tak to chcialbym wiedziec co.

 

Trzecia sprawa, gdyby ceny gier na polskim rynku PC byly o tyle nizsze o ile sugerujesz, to ludzie importowaliby gry z PC i sprzedawali w innych krajach. Oczywiscie lokalizacja bylaby tutaj wada, ale gro gier ma wersje polska jako dodatek, a nie jedyna sluszna. Do tej pory nie widzialem aby cos takiego mialo miejsce.

 

Czwarta sprawa sprawa. Sciaganie gier za 20 zl z torrentow. Owszem masz racje. Ludzie sciagaja te gry z torrentow, pomimo tego ze kosztuja mniej niz posilek na miescie. Ale tak na dobra sprawe, to osobiscie uwazam ze jak masz sciagnac jakas gre z P2P to lepiej sciagnac staroc za 20 zl, na zyski z ktorego nikt juz nie liczy, niz sciagnac nowke, ktorej jeszcze nie ma w sklepach. Gry po 20 zl sa glownie dla tych ludzi, ktorzy sie w nie zagrywali wczesniej wlasnie z torrentow i chca miec oryginal dla spokojnego sumienia. W tych grach nigdy nie znajdziesz nic co mozna by nazwac starym, tylko ewentualnie bardzo starym. A gry to nie filmy, roznica 3 lat czyni z grywalnego tytulu cos odpychajacego. Przynajmniej ja to tak widze.

 

Poza tym, jest sporo ludzi ktorzy sciagaja gre, sprawdzaja czy dana gra im sie podoba i potem kupuja tytul lub nie. Zarowno na PC jak i na konsole. W polsce nie ma za duzo wypozyczalni, a kupno gry w ktora pozniej sie nie bedzie gralo jest niespecjalnie fajne.

 

Nie zrozum mnie zle, nie stoje tutaj po stronie tych co 'sciagaja', ale czesto jest tak ze ludzi widza tylko jedna strone medalu. Sa tacy ktorzy (nie odnosze sie do ciebie) wyzywaja innych od piratow, ze sami to maja same oryginalne gry, a obok na biurku stoi walek z filmami DVD sciagnietymi z sieci, a w kurtce mp3 player z kawalkami nie zrzuconymi z oryginalnych plyt.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

A mi chodziło o to, że zaczęło się to, gdy gry na PC były drogie i o wiele wcześniej niż powstały sieci P2P, ba, wtedy nawet gier nie ściągali ludzie z netu (bo był drogi jak cholera), tylko jeździli na stadiony X-lecia itp.

Po prostu wyuczone zachowanie i opanowane.

 

Ktoś tu pisał, że jest zbyt leniwy, żeby ściągać grę z netu i woli zamówić, pograć, wystawić na aukcję, wysłać, znaleźć kolejną, zamówić...

 

Ktoś inny może powiedzieć, że właśnie jest zbyt leniwy na powyższe i woli grę zassać, pograć, wyrzucić/schować, zassać, nawet jeśli miałby przy okazji szukać cracka lub czegoś podobnego.

 

Dla jednego będzie to łatwiejsze, dla innego tamto, bo po prostu umie już to robić i nie chce mu się "uczyć" robienia czegoś nowego. Napisałem w cudzysłowie, bo to w sumie nic trudnego wystawić na aukcję i wysłać, albo poszukać gry w sieci, ale zawsze to jakaś bariera jest (najbardziej psychologiczna).

Odnośnik do komentarza
OK, zaczne od poczatku. Nie wiem skad sie wziela twoja wrogosc do mnie, ale niech ci bedzie, wytlumacze sie.

 

Po pierwsze, moj cytat zawieral w sobie rowniez czesc bold, do ktorej sie odnosilem. Oczywiscie moglem przegladnac strony tematu wstecz i zacytowac tamten post, ale przyznam sie ze nie za bardzo mi sie chcialo. Lenistwo zwyciezylo, niemniej jednak masz racje, moja odpowiedz nie ma zwiazku z twoja i faktycznie wyglada to glupio.

 

Skoro juz wyjasnilem te kwestie, to przejde do innej, mianowicie rzekomej roznicy w cenie gier na PC w PL oraz gdzies indziej. Powiem szczerze ze twoja informacja na temat tego ze w polsce ceny te sa duzo nizsze, mocno mnie zaskoczyla, wiec pierwsze co zrobilem to wszedlem an ebay.com i chcialem znalezc zeszloroczny hit na PC - Wiedzmin.

 

Wersja z ebay :

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=290332205342

 

kosztuje 19.99 (pierwszy lepszy sklep z listy)

 

Wersja z allegro :

http://allegro.pl/item682813388_wiedzmin_n...a_pl_sklep.html

kosztuje 55.90 (pierwsza lepszy sklep z listy)

 

Oczywiscie przesylka jakas tam jest, 4$ albo 10 zl. Przy kursie zlotego na poziomie 1$ = 3pln, roznice w cenie owszem sa, ale nie sa to roznice kolosalne a jestem pewien ze mozna znalezc okacje po obu stronach. Oczywiscie mozna to zrzucic na barki tego ze gra jest stara wiec, wpisalem sprawdzilem tez Call of Juarez : Wiezy krwii

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=310155953798

33 dolary plus przesylka

 

http://allegro.pl/item689507023_call_of_ju...lia_od_mdm.html

89 zl plus przesylka

 

Sa to pierwsze lepsze oferty.

 

Kolejny przyklad to Prototype

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=300325041322

24.5 dolarow

http://allegro.pl/item685928998_prototype_...na_paragon.html

105 zl

 

Stad moje pytanie, gdzie tutaj roznica cen w grach na PC miedzy polska a 'reszta swiata'. Spedzilem troche czasu na wyspach i sklepy z grami byly jednym z najczesciej odwiedzianych przeze mnie, i NIGDY nie spotkalem sie z cena gry na PC w granicach ceny gry na konsole. Duzo czesciej byly to granice ~130 zl, czyli mniejwiecej to samo co u nas. Dlatego pytam sie ciebie, skad ty masz informacje nt tego ze w polsce gry na PC sa duzo tansze niz w innych krajach. Chcialbym zobaczyc jakiekolwiek potwierdzenie tej tezy.

E tam na ebay'u czy allegro to mi nie mów jakie są ceny gier tylko spójrz jak wygląda sytuacja na Amazonie chociażby.

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...amp;x=0&y=0

 

czy na Gamestopie:

 

http://www.gamestop.com/browse/search.aspx...nd%20in%20blood

 

I nie pisz mi o zeszłorocznym hicie i jego oebecnych cenach bo to nie ma żadnej merytorecznej wartości w przypadku omawianej sprawy.

 

Druga sprawa, roznica cen miedzy grami na PC/konsole nie wynosi 10 euro. Nie za bardzo wiem skad ci sie to wzielo, ceny gier na konsole maja ustalony odgornie prog i nowki ponizej pewnej wartosci nie schodza. Jest to prog ustalony przez producenta konsooli iirc, w przypadku pc ceny sa ruchome, najwiecej kosztuja konwersje z konsol wlasnie, a mniej gry dedykowane PC. Byc moze jest tutaj cos o czym ja nie wiem, bo tak na dobra sprawe nie sprzedaje gier, ale jesli tak to chcialbym wiedziec co.

Powyżej pokazałęm ci jak wyglądają ceny. I jest tak od lat. Ceny gier PC w USA są ustalone na poziomie 40-50 dolców a konsolowe tytuły od 50 do 60 dolców. Takie ceny są przekłądane do europy w skali 1eurio:1dolar co oczywiście jest dla nas krzywdzące ale cóż począć. W GB z tego co pamiętam konsolówki chodzą po 40 funciaków a pecetowe za 30 funtów stoją.

 

PS: I nie wrogość, trzcina. Mam taki styl pisania i tego nie zmienię. Nie jestem wrogo nastawiony do ciebie. Skoro to tak odebrałeś mówi się trudno. Teraz już będziesz widział, że taki ton moich wypowiedzi nie świadczy wcale o wrogim nastawieniu do jakiejś osoby.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Pff, styl pisania. Jak zwal tak zwal, jak ci to pasuje to nie ma sprawy, tez moge pisac w ten sposob.

 

Ty mi mowisz 'co mi tam po ebay i allegro' a ja moge ci napisac 'co mi tam po amazonie, skoro maja drozej niz ebay'. Co to w ogole jest za stwierdzenie. Brzmi conajmniej niepowaznie. To tak jakby mowic 'to nie wazne ze w tesco szynka jest za 10 zl/kg, bo kolo mnie w carrefurze jest za 15'. Chcesz kupowac drozej na amazonie, ok rob to, ale nie pisz pozniej banialukow w tym stylu.

 

Oprocz 'zeszlorocznego hitu' wkleilem ci tez nowsze gry. Czy to tez nie ma zadnego merytorycznego przelozenia na omawiana sprawe? Bierzesz sobie ceny z jednej strony ktora z niewiadomych powodow uwazasz za odnosnik 'bo tak i juz', skoro ci to odpowiada to prosze cie bardzo. Niemniej jednak mozna znalezc te same gry taniej.

 

Ty mowisz ze nie widziales cen na PC ponizej 30 funtow, a ja mowie ze widzialem.

 

W te czy wewte nie chce mi sie z toba klocic. Jezeli masz teorie spisku polegajaca na tym ze w polsce gry na PC sa tansze niz w reszcie swiata to twoja sprawa. Owszem zdarza sie ze sa tansze, mozliwe nawet ze czesciej niz rzadiej, ale na pewno nie jest to tak kolosalna roznica o jakiej piszesz.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Dla mnie nawet jak się zarabia 5 tys. zł to 200zł za grę to dużo :P Wychodzę z założenia, że to jednak "tylko" gra i 200zł za grę to dużo, ale może myślę tak dlatego, że gier nie masteruję, przejdę raz i mi styka, a że nie odsprzedaję bo lubię zbierać to w co grałem to faktycznie dla mnie taka gra jest bardzo droga, ale zawsze mamy Allegro i nówki za połowę ceny, np. wczoraj kupiłem (podobno) nowego Fallout 3 za 70zł.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
60€ to pewnie nie przeszkadza gdy zarabiasz znacznie wiecej w porownaniu 200zl do 1200 (min na pelny etat jak pamietam). Gdyby bylo 2000zl to 200zl nie byloby problemem na gre

No ja rozumiem ten problem z różnicą w pensjach, ale w PL cała elektronika, samochody, kosztuje tyle co gdzie indziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

W Polsce cała elektronika i samochody są droższe niż gdzie indziej :-) Nawet nie trzeba daleko szukać, wystarczy wyjechać ze Szczecina do Niemiec do najbliższego salonu samochodowego, znajomy chciał w Szczecinie chyba z półtora roku temu kupić nowego Hyundaia Santa Fe, u nas kosztował 160tys. zł, pojechał do Niemiec do najbliższego salonu Hyundaia i ten sam model dokładnie ten sam standard kosztował w przeliczeniu na złotówki 120tys. zł. Już nie mówię o USA, gdzie luksusowe BMW czy Mrecedesy, które u nas stoją po 400tys. zł tak kosztują po 200tys. zł. Ze sprzętem elektronicznym jest tak samo, jak ktoś robi większe zakupy w elektronice to nawet opłaca mu się polecieć samolotem do USA, wyjdzie go tyle samo z przelotem ale jeszcze sobie może trochę USA liznąć :-)

Odnośnik do komentarza
W Polsce cała elektronika i samochody są droższe niż gdzie indziej :-) Nawet nie trzeba daleko szukać, wystarczy wyjechać ze Szczecina do Niemiec do najbliższego salonu samochodowego, znajomy chciał w Szczecinie chyba z półtora roku temu kupić nowego Hyundaia Santa Fe, u nas kosztował 160tys. zł, pojechał do Niemiec do najbliższego salonu Hyundaia i ten sam model dokładnie ten sam standard kosztował w przeliczeniu na złotówki 120tys. zł. Już nie mówię o USA, gdzie luksusowe BMW czy Mrecedesy, które u nas stoją po 400tys. zł tak kosztują po 200tys. zł. Ze sprzętem elektronicznym jest tak samo, jak ktoś robi większe zakupy w elektronice to nawet opłaca mu się polecieć samolotem do USA, wyjdzie go tyle samo z przelotem ale jeszcze sobie może trochę USA liznąć :-)

Dokładnie, z luksusowymi autami tak jest, ale porównaj sobie ceny takiego Golfa i tańszych aut. A elektronika w USA jest tańsza niż w całej UE, a nie tylko niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
W Polsce cała elektronika i samochody są droższe niż gdzie indziej :-) Nawet nie trzeba daleko szukać, wystarczy wyjechać ze Szczecina do Niemiec do najbliższego salonu samochodowego, znajomy chciał w Szczecinie chyba z półtora roku temu kupić nowego Hyundaia Santa Fe, u nas kosztował 160tys. zł, pojechał do Niemiec do najbliższego salonu Hyundaia i ten sam model dokładnie ten sam standard kosztował w przeliczeniu na złotówki 120tys. zł. Już nie mówię o USA, gdzie luksusowe BMW czy Mrecedesy, które u nas stoją po 400tys. zł tak kosztują po 200tys. zł. Ze sprzętem elektronicznym jest tak samo, jak ktoś robi większe zakupy w elektronice to nawet opłaca mu się polecieć samolotem do USA, wyjdzie go tyle samo z przelotem ale jeszcze sobie może trochę USA liznąć :-)

cos mijasz sie z prawda :) i za malo wiesz o Swiecie ze wypisujesz takie nieprawdziwe informacje ze u Nas najgorzej bo tak w cale nie jest...

w tej chwili to wlasnie jak euro takie wysokie bylo to niemiaszki brali auta na potege od Nas, jak znow euro bylo tanie w tamte wakacje i dochodzilo do 3zl to bylo na odwrot, ale to wszystko zalezne od kursu co oczywiste, raz jest tak raz inaczej...

elektonika? dobry przyklad z PS3 u nas byly po 1300zl. u niemiaszkow i tam gdzie euro po 399E (teraz na wakacje dopiero zrobili lepsza cene po 349E) gdzie przy cenie euro 4,5 to wychodzila kolosalna roznica...

 

inne kraje Europejskie? sporo klientow mam w roznych zakatkach UE, w DANI klient twierdzi ze tam zakup samochodu to jakies 50% drozej niz u nas nowego bo maja jakis masakryczny podatek od wzbogacenia, na pewno mozna mnozyc przyklady

 

o USA sie nie mowi bo tam maja swoja polityke po za tym na rynek USA samochody sa produkowane troche inaczej, tak samo jak maja inna kulture jazdy niz u nas i inne standardy bezpieczenstwa

sam jak kupowalem samochod i porownywalem ta sama wersje ale na rynek UE a USA to dwie rozne bajki, nawet jak sie wsiadlo do tego z USA to jakby 2 klasy nizej

oczywiscie nie ma co generalizowac wyrwac mozna tanio, ale jak ktos siedzi tez w sprzedazy aut z USA albo ma wglad do sprawdzania aut po vinie to by sobie mogl popatrzec co wystawiaja na allegro i skad te ceny niskie sa, ostatnio z kumplem co kupowal teraz woz typowo amerykanski sprawdzalismy oferty, np. rocznik 2008 w opisie wozu bylo ze super cud i malina, po vinie okazalo sie ze w USA on byl zezlomowany bez mozliwosci rejestracji bo to calkowicie skasowany zlom...

 

 

Odnośnik do komentarza

rynek ustala realna wartosc, wiec wartosc ktora jest w danej chwili jest realna :)

 

prawda jest taka ze w PL powinny zwiekszac sie zarobki, a nie oczekiwac ze ktos sie nad nami "biedakami" bedzie litowal i ceny specjalnie obnizal na gry czy na inne rzeczy....chociaz plakac nie mozemy, sa kraje w gorszej sytuacji, a jak ktos pamieta komunę to niech sobie przypomni jak to bylo z resorakami ,matchbox z pewexu, jakos w tamtych czasach nikt nie plakal, zrobilo sie wybajerzone kapsle i pstrykalo na krawężnikach...

a teraz takie czasy, jest wszystko, ludzie nie wiedza juz czego chca, najczesciej wszystkiego i najlepiej za pol darmo...zatracili sie w tym ze nie potrafia sie juz cieszyc z byle pierdółki jak kiedys, teraz mega wypasy nielicznych zadowola czy zaskakuja...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...