Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Lol jakie xboxforum jest swietne na poprawe humoru, post red nacz forum

laczmy sie w cierpieniu - ja rowniez zostalem przywitany bananem. Tak jak moj znajomy, ktory ma NIEPRZEROBIONA konsole! I powiem Wam jedno - nie bede dawal sie wiecej dymac przez MS! Nie kupie na te konsole nigdy wiecej ani jednego oryginalu! Czemu? Bo place tyle samo (a nawet wiecej - wiadomo, polityka MS wobec Europy) za gry, z ktorych fundusze ida rowniez na rozwoj i utrzymanie Xbox Live - ktory nomen omen jest niedostepny w Polsce, nie mowiac o blokadzie regionalnej. Czemu wiec mam placic za cos, co jest domyslnie niedostepne w naszym kraju?! Czemu mam placic, skoro nawet ktos kto ma nieprzerobiona konsole jest dymany przez korporacje?

 

Dzieki Bogu - zmadrzalem i kupilem sobie rowniez PS3! I wszystkim te konsole polecam - online za darmo, PS Store w ktorym mozna placic ZLOTOWKAMI! Polecam zakup PS3 do grania przez siec, glownie ze wzgledu na to, ze ta konsola jest po prostu niedoceniona. Amen.

:lol:

Skoro nie przerobiona mu zbanowali to czemu nie bedziesz walczyl o nia? Dziwne troche

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze tyle samo - w koncu ile osob woli "bezndziejne graficznie HALO 3" od takiego kileraa jak killzone 2 :rolleyes:

Ludzie piracili, bo nie bylo banow - pojawily sie znowu mniej osob bedzie przerabiac.

e tam, w cale K2 nie jest zadnym killerem, killerem to ta gra jest tylko dla posiadaczy Ps3, nie dla osob ktore posiadaja rozne platformy

K2 przeszedlem raz i wiecej do tego ochoty wracac nie mialem

tak samo jak gram teraz w Uncharted 2 i gra jak dla mnie zwykla, nie widze w niej nic nadzwyczajnego, przeszedlem ze 3 rozdzialy i lezy, wole grac w risena na PC :)

obie konsole sa porownywalne i wiadome jest ze X0 jest tanszy w exploatacji wiec nawet jakby piractwa nie bylo i tak X0 tez mialby powodzenie, oczywiscie piractwo na X0 skusilo do zakupu X0 tych co mieli na piraty PS2, na pewno ta grupa nie kupilaby X0 jakby PS3 bylo na piraty, a to duza grupa wiec Sony sporo stracilo potencjalnych klientow z tej grupy na konsole...

 

co do wypowiedzi jakiegos czlowieka ze dostal bana na X0 za granie na oryginalach i przez to przechodzi na PS3 to:

po pierwsze nie wiaodmo ile w tym prawdy

po drugie koles nie jest swiadomy ze na PS3 mozna tez dostac bana na siec za blachostki (na XBL za to samo dostaje sie bana czasowego na profil, tam banuja konsole na stale)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Polewam z kolesi, ktorzy obrali strategie "dobra sprzedaje konsole i kupuje ps3, chetnie pogram w Killzone czy inne Uncharted", jednak brak kasy na gry nie zawsze jest przyczyna przerabiania konsoli :unsure: Na allegro juz kilkadziesiat nowych aukcji z konsolami w ciagu ostatnich 24h :lol:

A ja mam polewe z kolesi,którzy rzekomo lubia xboxa bardziej od Ps3 i piracą.Kazdy niby gada o Live itp,ale 3/4 piraci jak świnie.Ciekawy jestem jakby xbox kosztował tyle co Ps3 i nie było by możliwości piracenia ile osób by wybrało xboxa lol Prawda jest taka,że patrzą na kasę i na możliwość piractwa.Tyle w temacie.

 

Sprawdź sobie jak się sprzedają gry na obie konsole. Wielu ludzi przecenia wielkość piractwa na X360, gdyby faktycznie miało ono jakieś znaczące rozmiary to nie byłoby takich sytuacji kiedy pojedyncze tytuły na X360 schodzą w wielu milionach egzemplarzy.

 

Oczywiście, że gdyby nie cena to X360 mógłby skończyć marnie, ale to byłaby zaleta jedynie marki PS, która jest ikoną konsol, w końcu przeciętny człowiek, który o grach nie ma pojęcia to jak powiesz konsola, odpowie ci "Playstation", w walce z taką marką trzeba mieć jakieś asy w rękawie, inaczej to byśmy mieli monopol. Nawet po tej generacji XBox nie będzie tak rozpoznawalną marką jak PS, dwie generacje faktycznego monopolu zrobiły swoje.

 

A jeżeli chodzi o tych co chcą się wypiąć na M$, to faktycznie strata. Jeszcze się obrażają, heh. Powinni się zastanowić kto tu kogo dymał :whistling:

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Powinni się zastanowić kto tu kogo dymał

Racja. Nie rozumiem tego całego obrażania, grałeś na piratach - dostajesz bana, regulamin to regulamin i każdy winien się z tym ryzykiem liczyć. Jeżeli zaś chodzi o live, to tu też nie mają racji. Po pierwsze, może i u nas nie ma supportu, ale nic Ci tak naprawdę nie zrobi M$ jeśli grasz na zarejestrowanym koncie, na inny kraj. Myślę, że tak naprawdę o to M$ chodzi. Przecież czerpią zyski z tego, że ludzie płacą abonamenty, po prostu nie chcą ładować kasy w państwa, gdzie popularność konsol i PKB jest niskie, bo tracili by na zakładaniu biur zajmujących się tymi sprawami. A tak naprawdę droga wolna chcesz grać - to graj. Po drugie nie mówcie, że 10 zł na miesiąc Was boli, w zamian za to macie obsługę - skargi na graczy nie przechodzą echem, brak cziterów, system ocen graczy itp.

 

Playstation to marka która mnie nigdy nie zawiodła, może PS2 troszkę, ale reszta była w porządku (PS1 i PSP). Xboxa wybrałem ze względu na cenę i koszty eksploatacji, choć po drugiej stronie barykada stała awaryjność. Prawda jest taka, że japończycy to tradycjonaliści i wiem, że nie mają w (pipi)e klienta. Pieniądze swoją drogą, ale M$ to prawdziwy wyciskacz kasy. Pointa jest taka, że choć mam Xa to jednak większą sympatią darzę markę PS, a z PS3 niestety im nie wyszło tak jak przypuszczali, że wyjdzie i ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

ja mam inne pytanie, dostalem bana, kupilem nowa konsole, podlaczylem dysk ze zbanowanej i musialem zrobic formata coby hdd dzialal na nowej

A co sie stanie jesli po formacie znowu podlacze do zbanowanej? ponownie dane ulegna uszkodzeniu i jak bede chcial podlaczyc do nowej konsoli bede musial za kazdym razem robic formata?

A możesz spokojnie ściągnąć na niezbanowanej konsoli DLC zakupione ze swojego profilu (o ile coś kupowałeś)?

 

Tez jestem tego ciekaw ale nie sprawdze tego bo jeszcze bana nie dostalem* i mowilem tylko teoretycznie ;]

*

i mam nadzieje, ze tak pozostanie

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolejny wizjoner wobec ramienia sprawiedliwosci

Panowie to tak samo jakbym kupił sobie telefon powiedzmy w sieci Orange i zmienił soft na fabryczny i oddał na gwarancję i po powrocie bym nie miał aparatu . Ktoś musi z tym coś zrobić! Nie mogę zrozumieć M$ naprawdę! Na pewno łamią prawo tak jak my

:teehee:

Odnośnik do komentarza

Bartg: jakies dziwne tlumaczenie ktorego nie kumam z tym telefonem

co ma oddawanie w ramach gwarancji i jakis brak aparatu do banowania konsol? przeciez nikt nie oddal konsoli do serwisu i tam mu zbanowali konsoli, jakies nielogiczne bajki snuja...

 

czy Ms moze blokowac zgrywanie na HDD, raczej moze, konsole kiedys kupowalo sie bez takiej mozliwosci i chyba dalej nikt na opakowaniu nie obiecuje zadnych instalacji na HDD bo to nie jest wymagane do mozliwosci grania w gry

 

PS.

ja Ci pisze ze bzdury piszesz bo mieszasz nazewnictwo ogolne ze szczegolnym przypadkiem 8xxxx (gdzie Ci zrobilem dopisek jakim nazewnictwem posługiwałem sie w poscie by nie bylo niedomowien), na scenie w cale nic nie mieszaja tylko pisza ze np jest 8xxxx v1 i 8xxxx v2, pokaz gdzie ktos napisal o 8xxxx v3 ?? i pokaz co to jest 8xxxx v3 w takim razie o ktorym wspominasz ze jest...

po prostu rozwazane sa dwie drogi, jedna gdzie kolejne firmware sa nazywane v1 v2 v3 i oznaczaja kolejne nr FW czyli 7xxx, 8xxx, 9xxx, i druga wersja gdzie nie podaje sie skrotow ze cos jest v1 czy v2 czy v3, a pelna nazwe firmware czyli 7xxx itd, a dopiero gdy dochodzi do 8xxx rozbija je na v1 i v2 (v2 ten nie przerabialny na bazie 9xxx) i to wynika z watku rozmowy by uproscic sobie nazewnictwo i nie powtarzac ciagle np nowy 8xxx tylko skrótem v2 czy starego przerabialnego 8xxx jako v1

ale mniejsza z tym, rozwiazales swoj problem i to najwazniejsze, jak cos sie nie zgadza, jest jakas bzdura w czyms to pisz od reki, nie milcz i pozniej nie opowiadaj pierdół ze ktos cos kiedys pisal i wiekszosc to brednie, na kazda brednie trzeba reagowac, bo pozniej sie okazuje ze brednie staja sie prawda i ciezko przekonac ze jest inaczej jesli bredniami caly net zalany...

Odnośnik do komentarza

MS to idioci :D co im ten ban daje ? To że teraz bez stresu mogę zassać grę 2tyg przed premierą ?? :) czy ban ma mnie zmusić do kupienia oryginalnej gry ? prawda brakuje trochę grupy ale jakaś kara musi być :D Ostatecznie można kupić 2 konsole jeżeli grasz w coś online jak cod/gow/halo itp.

Edytowane przez Evil-one
Odnośnik do komentarza

Da im da. Podejrzewam, że 3/4 osób które dostało bana poleci po nowe konsole, co wiąże się z zyskiem a przecież o to i wyłącznie o to M$ chodzi. Ludzie czy Wy jesteście naprawdę tak naiwni, że wierzycie, że M$ obchodzi czy kopiujecie gry obcych dystrybutorów? Powiem Wam oni mają to głęboko w du**. Tu chodzi tylko i wyłącznie o czysty zysk. Także jeżeli ktoś z Was myśli, że M$ jest obrońcą sprawiedliwości i karze każdego złodzieja, to jesteście w błędzie.

Odnośnik do komentarza

Da im da. Podejrzewam, że 3/4 osób które dostało bana poleci po nowe konsole, co wiąże się z zyskiem a przecież o to i wyłącznie o to M$ chodzi. Ludzie czy Wy jesteście naprawdę tak naiwni, że wierzycie, że M$ obchodzi czy kopiujecie gry obcych dystrybutorów? Powiem Wam oni mają to głęboko w du**. Tu chodzi tylko i wyłącznie o czysty zysk. Także jeżeli ktoś z Was myśli, że M$ jest obrońcą sprawiedliwości i karze każdego złodzieja, to jesteście w błędzie.

Microsoft zarabia na grach a nie na konsoli, Goldzie czy MSP. Druga sprawa to piractwo tej konsoli nie przeszkadza w sensie gry nie sprzedaja sie w niskiej ilosci. Gry multiplatformowe czy exy sprzedaja sie b. dobrze w porownaniu do nie przerabialnej PS3.

Ban - granie z plyty przy dysku z Elite badz nowa konsola i wiecej nie przerabiam - sporo osob wybiera czesto ta druga mozliwosc. Inni zakupuja nastepnego dnia Arcade, zrobia flasha i dalej beda grac lub tez pojda do PS3.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Gdyby M$ chcial zbanowac wszystkich piratow grajacych w Live, to zbanowyl by ich w ciagu 5 minut.

 

Kazda gra ma swoj indywidualny kod/numer/serial czy cos w tym stylu, kazdy naped rowniez ma swoje wlasne oznaczenie. Gdyby naprawde chcieli , wpuscili by w maszynke numery+ napedy, ktore pojawily sie przed premiera w sieci.

 

Porownali by je i te, ktore sie powtarzaja i byly wlaczone w live np. w ciagu godziny BAN. Nie jest to dla nich trudne. Owszem granie poza Live bylo by trudniejsze do wykrycia ale pominmy to.

 

Gdyby m$ chcial zniszczyc piractwo w live , to zrobil by to jednego dnia.

 

Nie oszukujmy sie, pozwala na to po piractwo sprzedaje konsole.

 

Wezmy dla przykladu chlopka z polski. Wybor ma nastepujacy:

 

1 Xbox orginal , 2 Xbox pirat, 3 PS3.

 

Nie bierzmy pod uwage cen konsol, bo to w dlugiej perspektywie nie ma znaczenia.

 

Jedynym priorytetem goscia jest granie w jak najwieksza ilosc gier i jak najtaniej. Wybiera Xbox pirat.

 

Mamy 2giego goscia ktorego priorytetem jest granie w 1 - 2 tytuly ale tylko po sieci. Wybiera PS3 (bo nie musi oplacac Live)

 

3 gosc , chce zagrac w jak najwieksza ilosc gier ale tez lubi pograc po sieci. Wybiera Xbox Pirat i PS3

 

4 gosc, Chce grac po sieci i w duza ilosc gier, Kupuje X360 piraci, dostaje bana i .... Kupuje nastepny X360. Na zbanowanym gra w piraty a na orginalnym w orginaly. A kupuje X360 ponownie bo szkoda mu orginanych gier jakie kupil na X360 wczesniej.

 

 

Ja to tak widze i mysle ze M4 podobnie.

 

4 ludzi 6 konsol

 

4x Xbox , 2 x PS3

 

Z punktu widzenia producenta konsol, X360 robi bardzo madrze

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...