Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

A ok, zle to zrozumialem :)

 

Ja mam wersje preorder, kupiona pozniej ;) W mojej wersji byl artbook i plytka z OST. Za strategy guide chcieli 20$ wiecej, a mi jakos specjalnie nie zalezalo (srednio przepadam za strategy guide, bo korzystac z nich mozna dopiero jak sie skonczy gre a mi nie zawsze chce sie dany tytul powtarzac, no i do tego DS ma swoja, calkiem znosna, wiki ;)

 

Ale patrzac na te wiki wlasnie, to nic sie nie zmienilo :)

 

Wczoraj 'zrobilem' tez 2-3 i powiem ze bardzo mi przypadla do gustu walka z bossem ;p Z kolei w 1-3 denerwuje mnie trzech kolesi z czerwonymi oczami przed bossem, probowalme ich zbic 2 razy po czym odechcialo mi sie i biegna na pale obok nich :P

 

Odkad dostalem makoto gra zrobila sie DUZO prostsza, przynajmniej jezeli chodzi o zabijanie zwyklych mobow, bo do bossow i tak zazwyczaj sie nei zblizam i tluke ich czarami z odleglosci ;p

 

Tej strategii mocno pomaga combo - fragrant ring i crescent falchion +1 (oba odnawiaja MP w czasie ;) )

 

Po poczatkowym zawodzie grafika, stwierdzilem ze uruchomie gre po kablu componentowym ktory troche rozmazuje obraz (mniejsza ostrosc w stosunku do HDMI) i akurat w przypadku DS bardzo to pomoglo, nie widac tak bardzo niedorobek i kolorystyka jest troche inna. Poza tym niektore lokacje po prostu zabijaja, 3-1 jest bardziej przerazajace niz Silent Hill, tym bardziej ze boje sie wyjrzec za rog, bo moze tam byc ukryta panna ktora paralizuje :S a 5-1 o 3-2 to juz czysty hardcore... :P Anyway grafika jest lepsza niz myslalem, ale najwieksza atrakcja oprawy sa niesamowite miejscowki :]

Odnośnik do komentarza

Jak oceniasz te dwa gadget'y - kusi mnie zwłaszcza artbook ^_^

 

P.S.

 

Dalem sobie bana na ten temat bo spoilujecie az niemilo ;p

Hipokryta :P

 

Alez skad! Gra ma juz dobre 8 miesiecy, wobec czego hipokryta bym byl mowiac abyscie nie spoilowali ;)

 

Ja po prostu nie wchodzilem do momentu az spoilery nie byly TAK grozne, ale dalej sa bo dopiero sekcje x-1przeszedlem i 2 do konca.

 

Anyway artbooka nie ogladalem zeby nie popusc sobie zabawy (sa tam arty bossow) jak wroce do domu po weekendzie moge pstryknac fotke i dac linka na forum. Generalnie swietnej jakosci jest papier a rysunku bardzo klimatyczne, ksiazeczka jest wielkosci pudelka do gry na PS3 ale w poziomym formacie. Grubosc to okolo polowa pudlka do PS3 ;)

 

Plytki z OST jeszcze nie sluchalem, bo moj PC nie ma napedu a wieza padla... do PS3 odkad wlozylem DS nie wkladalem nic innego, wiec nie wiem jak to jest :P W sumie to zapomnialem o tym tak an dobra sprawe, bo plytka z OST jest umieszczona w artbooku ktorego nie ogladalem (przyklejona klejem nie zostawiajacym sladow na ostatniej stronie).

Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o soundtrack to generalnie od bardzo bardzo dawna byl udostepniony "unoficial" zawierajacy sporo kawalkow (w zasadzie ... To chyba wszystkie).

Zastanawia mnie jaka jest tracklista oficjalnego, ogolnie muzyki w grze nie ma - tylko przy bossach, a w pamieci pozostal mi i tak tylko Phalanx, TK czy False King.

Generalnie szkoda mi muzyki w tej grze, liczylem na wiecej bitewnych kawalkow na poziomie tych od pierwszych bossow .

 

Muzyka z anime D.Gray-Man troche mi przypomina Demon's Souls btw.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o soundtrack to generalnie od bardzo bardzo dawna byl udostepniony "unoficial" zawierajacy sporo kawalkow (w zasadzie ... To chyba wszystkie).

Zastanawia mnie jaka jest tracklista oficjalnego, ogolnie muzyki w grze nie ma - tylko przy bossach, a w pamieci pozostal mi i tak tylko Phalanx, TK czy False King.

Generalnie szkoda mi muzyki w tej grze, liczylem na wiecej bitewnych kawalkow na poziomie tych od pierwszych bossow .

 

Muzyka z anime D.Gray-Man troche mi przypomina Demon's Souls btw.

Eeee tam standardowo się z Tobą nie zgodzę. Po pierwsze mamy ~15 boss'ów - prawie każdy ma unikatowy theme także jest czego słuchać (o kapitalnej muzyce z creditsów nie wspominając) a po drugie, wiadomo kwestia gustu - dla mnie większość motywów jest rewelacyjna i co ważne idealnie komponuje sięz danym boss'em - Flamelurker (ryk), Fool's Idol (śmiech), Maiden Astraea (monolog). Palce lizać ^_^

 

Trzcina, sprzedasz gadget'y? :rolleyes:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Eeee tam standardowo się z Tobą nie zgodzę

Standardowo ?

prawie każdy ma unikatowy theme także jest czego słuchać

Widać mamy innt pogląd na tą grę zwyczajnie :).

Ja bym wolał więcej podbudowujących do walki utworów (ale takich nie niszczących klimatu, tak jak Phalanx czy TK - <a jeszcze kawałek Maiden Astrea mi się podobał :)>).

Odnośnik do komentarza

@stoodio sadze ze tak, ale musialbym sie spytac brata bo w sumie kupowalismy to we dwoch :)

 

Walnij na pmke za ile cie to interesuje, ja to przekaze bratu i najwyzej jakos sie dogadamy :) Aktualnie spedzam weekend u kobiety w domu, wiec forum sprawdzam sporadycznie, mozliwe ze jutro w ogole mnie nie bedzie, ale postaram sie odpowiedziec co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
[...]no i do tego DS ma swoja, calkiem znosna, wiki ;)[...]

Pozwole sobie sie z Tobą nie zgodzić - DS ma fatalną wiki, większość interesujących mnie rzeczy znalazłem dopiero po kilku minutach - praktycznie połowa rzeczy jest nieopisanych przez co brakuje odnośników. Masakra.

 

Wiki FF11 jest o wiele bardziej przejrzysta.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi Panowie jedno - czy w wersji US nadal zdarza się reset WT czy może dopracowano ten element (kurcze pamiętam, że jak grałem jakoś na początku czerwca w DS'a, to nie dość, że nie wiadomo jeszcze było o co dokładnie z tym WT chodzi to jeszcze się cholerstwo potrafiło zresetować - to był hardkor ;) )

 

P.S. Trzcina, jutro odezwę się w sprawie tych gadżetów bo czekam do końca aukcji całego zestawu na Allegro ^_^

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi Panowie jedno - czy w wersji US nadal zdarza się reset WT czy może dopracowano ten element (kurcze pamiętam, że jak grałem jakoś na początku czerwca w DS'a, to nie dość, że nie wiadomo jeszcze było o co dokładnie z tym WT chodzi to jeszcze się cholerstwo potrafiło zresetować - to był hardkor ;) )

 

P.S. Trzcina, jutro odezwę się w sprawie tych gadżetów bo czekam do końca aukcji całego zestawu na Allegro ^_^

 

Nie stwierdzono. Nawet przy zakładaniu nowej postaci WT pozostaje takie jakie było.

Odnośnik do komentarza

Prawdziwy fan nie odmówi co ? :P.

Heh, dokładnie - cholera, uwielbiam tę grę to co mam żałować! :D

 

BTW Jak żałujesz moge odkupić ;).

Tzn. przejrzałem YT i np. inaczej wyobrażałem sobie artbook czy też poradnik, ale jak dojdzie to zdam relację - jak coś to się odezwę ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

sory ze wbije sie z głupim pytaniem - sa jakies sposoby na kupienie gry (usa) w polsce w normalnej cenie? (okolo 199 a nie 250)

tzn chodzi mi glownie zeby nie sprowadzac gry z zagranicy bo niecierpliwosc i niepwnosc by mnie zabiła

i o to zeby cena nie byla przerąbana :P

Zamawiałem tam gdzie Trzcina http://videogamesplus.ca/ cena normalna (na sobotę to było 204,28 zł z przesyłką), ponoć szybko ma dojść (tegoż Trzciny słowa). Skrobnę ile to trwało, jak już przyjdzie.

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

A nie wiem, nie mam pojecia co tam jest :]

 

Ale 150 stron pozwala na zamieszczenie duzej ilosci informacji ;)

 

I tak ostatnie 4 dni nie mam w ogole czasu na granie, a jak gram to tylko w sumie bardziej zwiedzam lokacje bo boss robi mi 'kilym' a ja nie mam czasu na powtarzanie walki. Ale jeszcze tylko 2 dni, potem obrona i koniec 'prac domowych' :P

Odnośnik do komentarza

Skonczylem gre dwoma postaciami (no prawie, druga postacia jeden boss mi zostal) i chyba zaczne grac 3-cia. :)

 

Najpierw był żołnierz ale to była w sumie postać do sprawdzenia co i jak, do tego prawde powiedziawszy gra postacia bazujaca tylko na atakach fizycznych jest troche... moze nie nudna co monotonna. Druga postac jaką zrobiłem to Temple Knight - w zasadzie miał to być najsilniej jak sie da opancerzony czołg ( :) ) + miracles ale nie ukrywam, że jestem troche zawiedziny tym co miracles oferują. Jeden ofensywny czar (God's Wrath) zzerający kosmiczne ilosci mp jest w zasadzie nieprzydatny (przynajmniej we wczesnych etapach gry, mocno rozwinieta postac pewnie moze czesciej z tego korzystac). Nie powiem żeby pozostałe miracles były nieużyteczne (Anti-Magic Field w Tower of Latria działa cuda) ale trzeba sporo żonglować zapamiętywanymi czarami - co z tego, że podobają mi sie też Resurection i Banish skoro pierwszy to w sumie zabawka bo nie po to sie przywoluje Blue Phantoma, żeby go zaraz odsyłac ( :) ) a Banish (odesłanie Black Phantoma) zżera dwa sloty miracles i może być używany tylko jako Human. Krótko mówiąc, tak zbudowany Temple Knight mi nie leży. :)

 

Mam w zwiazku z tym pytanko, może ktoś tu zrobił sobie taką postać (heavy armor + magic) - jak się spisuje "Total Protection (Warding)" u takiej postaci? Ten czar działa niezależnie od noszonego armoru czy też im lepiej opancerzona postać tym lepszy efekt tego spella?

 

Będe dźwięczny za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza

Skonczylem gre dwoma postaciami (no prawie, druga postacia jeden boss mi zostal) i chyba zaczne grac 3-cia. :)

 

Najpierw był żołnierz ale to była w sumie postać do sprawdzenia co i jak, do tego prawde powiedziawszy gra postacia bazujaca tylko na atakach fizycznych jest troche... moze nie nudna co monotonna. Druga postac jaką zrobiłem to Temple Knight - w zasadzie miał to być najsilniej jak sie da opancerzony czołg ( :) ) + miracles ale nie ukrywam, że jestem troche zawiedziny tym co miracles oferują. Jeden ofensywny czar (God's Wrath) zzerający kosmiczne ilosci mp jest w zasadzie nieprzydatny (przynajmniej we wczesnych etapach gry, mocno rozwinieta postac pewnie moze czesciej z tego korzystac). Nie powiem żeby pozostałe miracles były nieużyteczne (Anti-Magic Field w Tower of Latria działa cuda) ale trzeba sporo żonglować zapamiętywanymi czarami - co z tego, że podobają mi sie też Resurection i Banish skoro pierwszy to w sumie zabawka bo nie po to sie przywoluje Blue Phantoma, żeby go zaraz odsyłac ( :) ) a Banish (odesłanie Black Phantoma) zżera dwa sloty miracles i może być używany tylko jako Human. Krótko mówiąc, tak zbudowany Temple Knight mi nie leży. :)

 

Mam w zwiazku z tym pytanko, może ktoś tu zrobił sobie taką postać (heavy armor + magic) - jak się spisuje "Total Protection (Warding)" u takiej postaci? Ten czar działa niezależnie od noszonego armoru czy też im lepiej opancerzona postać tym lepszy efekt tego spella?

 

Będe dźwięczny za odpowiedź. :)

 

Ja mam takiego TK na 123 SL uzywam dwóch miracles: God's Wrath i Evacuate oraz dwóch czarów: Warding i Light Weapon. Taka postać na pełnym brushwoodzie z meat cleaverem(na LW) to totalna destrukcja(hity około 900 czasami nawet powyżej 1000 wejdzie do tego na wardingu nawet król Doran maksymalnie bierze 25% hp jednym hitem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...