Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie dwa krótkie pytania dopiero zaczynam przygode z DS

- Czy duszę bohaterów ,żołnierzy itp. która pozbierałem można śmiało zamienić na punkty duszy, czy przydaje się ona do czegoś w ogole ? Uzbierało mi się tego trochę i nie wiem czy trzymać.

- W świecie 1-1 do niektórych miejsc nie można się dostać ,chodzi mi o np tą dziurę na początku zaraz z ktorej wydobywa sie niebieska mgła ,można się tam dostać jakoś ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Witam

Panowie dwa krótkie pytania dopiero zaczynam przygode z DS

- Czy duszę bohaterów ,żołnierzy itp. która pozbierałem można śmiało zamienić na punkty duszy, czy przydaje się ona do czegoś w ogole ? Uzbierało mi się tego trochę i nie wiem czy trzymać.

- W świecie 1-1 do niektórych miejsc nie można się dostać ,chodzi mi o np tą dziurę na początku zaraz z ktorej wydobywa sie niebieska mgła ,można się tam dostać jakoś ?

Z góry dzięki

Hej,

dusze bohaterów możesz smiało "użyć" - do tego właśnie służą, pamiętaj jednak żeby zrobić to w bezpiecznym miejscu - np. Nexus (jeśli zginiesz dwukrotnie stracisz dodane dusze). Pewne niedostępne miejsca staną przed Tobą otworem w odpowiednim czasie (zależnie od progresu bądź odcienia World Tendency), wspomniana dziura to po prostu pułapka na ciekawskich, wpadasz - umierasz ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

No to ładnie ,a ja tam wpadałem kilkukrotnie z różnych miejsc myśląc ze to jakieś przejście ,szukalem także w pobliżu jakiegoś rozwiązania by pozbyć się tej mgły i tam wejść, niezły LOL :D .

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Pamietaj tylko zeby zachowywac dusze bossow, sa potrzebne do nauki nowych czarow, albo robienia broni.

Pogoniłeś w końcu swoją kopię czy się rozmyśliłeś? Wybacz wścibskość ale chce Cię uchronić przed życiowym błędem ;) . Na początku potwornie się rozczarowałem (spodziewałem się czegoś zupełnie innego) ale po ukończeniu gry, zgłębieniu mechaniki oraz po doświadczeniach z multi stałem się chyba najzagorzalszym fanem DS'a 8) Wyjątkowa gra - warto poświęcić jej więcej czasu aby odkryć niedostrzegalny na pierwszy rzut oka geniusz :thumbsup:

 

P.S. właśnie wróciłem z pracy i biorę się za NG+ ^_^

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ależ ta gra uczy pokory, do pierwszego bossa doszedłem pomalutku strafując kombinując, i teraz postanowiłem przejść się do 2 tą samą trasą, przy okazji zbierając to co ominąłem. Po upie wydawało mi się że jestem niewiadomo jakim wymiataczem, a zginąłem już kilka razy po prostych błędach.

 

Ale macie racje wciąga jak bagno, chcesz się nauczyć w nim pływać, ale ono może cię tylko wciągnąć.

Odnośnik do komentarza

Z tego wywiadu chyba ostatnie pytanie bylo najwazniejsze dla nas wszystkich :).

No tak jest tylko "emplojem",ale widac ze gosc swietnie sie bawil robiac DS'a i na pewno ma jeszcze kupe fajnych pomyslow ktore chcialby wprowadzic w zycie.

 

Osobiscie sadze ze wyjscie sequela to kwestia (dluzszego) czasu.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

DLC ... Zastanawiam sie obecnie na ile to mozliwe - tworcy Tenchu poki co odwroceni od tego na rzecz nowego (dziwnego) jrpg'a "klockowatego", jakby mieli zamiar cos wydac juz by to zrobili (amerykanski Atlus guzik moze zrobic oczywista oczywistosc poza "eventami").

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też się spotkałem z takimi opiniami (nie jest to jednak bezpośredni sequel, w samym wywiadzie było też jasno postawione że KF nie był w żadnym wypadku myślą przewodnią podczas robienia DS'a)

Z tym jednak że ja o King's Field pierwszy raz słyszę i .... Mam cholerną ochotę obadać tą serię :o (zwłaszcza czwórkę, wygląda przefenomenalnie jak na PS2 ....).

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzaj z tym wygladem bo wyglada jak kupa i jeszcze gorzej sie rusza :P nawet jak na ps2. Ale polecam jesli potrafisz przymknac oko na slamazarnosc rozgrywki jakiej nie ma chyba w zadnej innej grze fpp, bo klimat jest konkretny, choc juz nie tak jak w poprzednich czesciach z psx'a.

IMO jak kupa to nie, właściwie to wygląda całkiem fajnie :P . Miejscówki mają świetny design, a i animacja potworów jest cool. Jedynie modele ludzi zwykle nie prezentują się zbyt dobrze.

 

Doktorze, sprawdzać warto, zwłaszcza dobrze zacząć od czwórki (jest najbardziej przystępna) tylko za nic nie tykaj się PALowskiej wersji - ma przerażające, engrishowe tłumaczenie, z którego niewiele da się zrozumieć, a to, co się da i tak nie trzyma się za bardzo kupy ;P.  

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Juz dawno nie grałem w tak dobrego eRPGa. Emocje towarzyszące starciom nawet ze zwykłymi przeciwnikami dostarczają mi niesamowitych wrażeń. Dojście do i zabicie pierwszego bosa zajelo mi 3 godziny. Nie pamiętam żeby jakaś gra od czasów Shadow of Colossus dostarczyła mi tyle adrenaliny i satysfakcji z gry co DS. Tak powinno wyglądać Diablo 3 które pewnie bardziej będzie przypominać Sacred 2... Kupując gry na PS3 często mam wrażenie ze przepłacam(pogram 3 godziny i gra mi sie nudzi), lub jak to bylo w przypadku Sacred 2, wyrzucam kasę w błoto. Jezeli istnieją gry warte swojej ceny(imo jest ich bardzo malo) to DS jest na pewno jedna z nich.

Odnośnik do komentarza

Tak, kiedy ta generacja minie i przyjdzie czas na podsumowania, to Demon's Souls bedzie w czolówce best of the best, jak byl Vagrant, MGS3 czy ICO w popszednich. Szkoda, że tylko dla niewielu...bo chyba nie sprzedal sie jakoś za specjalnie? Nie spotkałem się jeszcze na żadnym forum z negatywna opinia tych co grali, ba wszyscy pieją z zachwytu :) Ale jak tu nie piać? Nie grałem jeszcze w tak przemyślaną gre, system i gameplay jest tak głęboki, że...poprostu REWELACJA. From Software pokazalo w jakim kierunku powinny iść action rpg.

 

A online? Nie bardzawo lubie online w grach ale tu...hmm. Jestem świeżo po pierwszym najeździe BP na mnie. Wbiłem się do 4.1 co by zebrac pare itemków i lekko przyfarmić. Jako, że kościeje są dla mnie jeszcze za mocni żeby beztrosko siekać na prawo i lewo, posówam się powoli lurując z łuku i ubijając pojedyńczo. Wyczyściłem już cały teren do pierwszych drzwi z mgłą a tu komunikat, że ktoś chce mnie zamordować! Jakiś BabblinD ku.rwa jego mać! Oczyma wyobraźni już widzialem typa z tasakiem większym od niego :P Troche spanikowałem bo souli się troche nazbierało i szkoda byłoby stracić (jak to jest jak sie zginie z rąk BP, traci sie soule bezpowrotnie na jego rzecz czy można je odzyskać dotykając plamy krwi?).

 

Zależalo mi też, żeby nie zginąć tracąc ciało bo chciałem zrobić PWWT w tym świecie. Pierwsze co to myśle sobie- spjerdalam do Nexusa, sprint do archstona...nie można :/ Rozglądam się gdzie się tu skitrać i przeczekać, może go rozłączy hehe, ale widze niebieski znak. Przywołuje, czekam, failed. Za chwile pojawia się drugi, znowu failed. BP może w każdej chwili sie pojawić, przygotowałem flame toss, lecze się, wyjąłem catalyst. Trzeci symbol, przywołuje, czekam. Pojawił się rzeźnik, sworda miał normalnej wielkosci ale za to tarcze naszpikowaną kolcami uniósł do góry i szarżuje na mnie. I w tym momencie pojawił sie mój brothers in arms sklubben21. Mój niedoszły oprawca stanął jak wryty poczym zaczął krążyć wycofując się powoli. Chyba miał jeszcze nadzieje, że zawalczy ale jak trafiłem go firebalem i zjechało mu 2/3 paska wziął nogi za pas hehe. Myślałem, że je.bne jak zaczął pomykać długimi susami :D Uciekł do dziury i dalej kanałami, podleczyl sie w międzyczasie ale przeżyć nie miał prawa, koleżka dobił go dzidą.

 

Pare minut potem włamał się jeszcze jeden madafaka z wielkim brzeszczotem i złowieszczym psn id madkamakaze i to samo, zobaczył, że jest nas 2 i dyla, ale nie uciekł daleko ;) Mój towarzysz poległ był niestety w walce z Adjudicatorem.

 

Jedno wiem, tej akcji nie zapomne i bedzie to kolejna z pieknych chwil, jakie dostarczyły mi gry video, do kolekcji.

Odnośnik do komentarza

Tak, kiedy ta generacja minie i przyjdzie czas na podsumowania, to Demon's Souls bedzie w czolówce best of the best, jak byl Vagrant, MGS3 czy ICO w popszednich. Szkoda, że tylko dla niewielu...bo chyba nie sprzedal sie jakoś za specjalnie?

 

DS sprzedał się całkiem nieźle(420k według vgchartz) co jest dla mnie świetną wiadomością. Ta gra pokazuje wielkiego "faka" mainstreamowi i jeszcze wychodzi na tym dobrze. Może da to do myślenia innym developerom, że gracze wcale nie lubią być z góry postrzegani jako idioci wymagający prowadzenia za rączkę, a nawet odwrotnie, szukają wyzwań.

Odnośnik do komentarza

Tak, kiedy ta generacja minie i przyjdzie czas na podsumowania, to Demon's Souls bedzie w czolówce best of the best, jak byl Vagrant, MGS3 czy ICO w popszednich. Szkoda, że tylko dla niewielu...bo chyba nie sprzedal sie jakoś za specjalnie?

 

DS sprzedał się całkiem nieźle(420k według vgchartz) co jest dla mnie świetną wiadomością. Ta gra pokazuje wielkiego "faka" mainstreamowi i jeszcze wychodzi na tym dobrze. Może da to do myślenia innym developerom, że gracze wcale nie lubią być z góry postrzegani jako idioci wymagający prowadzenia za rączkę, a nawet odwrotnie, szukają wyzwań.

 

420k to za mało żeby pokazać wielkiego faka mainstremowi, co najwyżej bardziej swojską fige :P Jak to sie ma do milionów sprzedanych GTA czy miliardów zarobionych na COD'ach? Nie ma tragedii, z drugiej strony biorąc pod uwage to co ta gra oferuje i co oferują inne gry sprzedawane w milionach, 420k to niewiele. Ale jestem prawie pewny, ze From Software zrobi DS2, King's Fielda mało kto kojarzy a zrobili 4 cześci. Tylko pierw niech naprawią tego zniszczonego archstona...;)

Odnośnik do komentarza

Tak, kiedy ta generacja minie i przyjdzie czas na podsumowania, to Demon's Souls bedzie w czolówce best of the best, jak byl Vagrant, MGS3 czy ICO w popszednich. Szkoda, że tylko dla niewielu...bo chyba nie sprzedal sie jakoś za specjalnie?

 

DS sprzedał się całkiem nieźle(420k według vgchartz) co jest dla mnie świetną wiadomością. Ta gra pokazuje wielkiego "faka" mainstreamowi i jeszcze wychodzi na tym dobrze. Może da to do myślenia innym developerom, że gracze wcale nie lubią być z góry postrzegani jako idioci wymagający prowadzenia za rączkę, a nawet odwrotnie, szukają wyzwań.

 

420k to za mało żeby pokazać wielkiego faka mainstremowi, co najwyżej bardziej swojską fige :P Jak to sie ma do milionów sprzedanych GTA czy miliardów zarobionych na COD'ach? Nie ma tragedii, z drugiej strony biorąc pod uwage to co ta gra oferuje i co oferują inne gry sprzedawane w milionach, 420k to niewiele. Ale jestem prawie pewny, ze From Software zrobi DS2, King's Fielda mało kto kojarzy a zrobili 4 cześci. Tylko pierw niech naprawią tego zniszczonego archstona...;)

 

Porównania do GTA czy CoD za bardzo nie mają sensu. Bardziej chodziło mi o to, że gry uznawane za ambitne, są z góry skazane na porażkę(np. ICO). W tym przypadku mamy grę pod nową marką, niesamowicie trudną i skierowaną do bardzo wąskiego grona odbiorców. Do tego wydaną tylko w USA+Azja ekskluzywnie na ps3, a mimo to gra ma sprzedaż porównywalną do pierwszego Uncharted(620k w pierwszym miesiącu). Jeżeli to nie jest dobry wynik to ja nie wiem :D

Odnośnik do komentarza

Ale w tym vgcharts byla wliczona tez sprzedaz w Azji, czy samo USA? Wydawalo mi sie, ze DS sprzedal sie lacznie w jakims milionie egzemplarzy.

Tak czy siak - sa szanse na kontynuacje, bo tworca sie wypowiadal na ten temat, ze chetnie by zrobil, oraz ze sprzedaz DSa go pozytywnie zaskoczyla.

 

To jest chyba samo USA, bo nie pamiętam żeby były jakieś dane na temat sprzedaży DS'a przed 6'tym października.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...