Skocz do zawartości

Sons Of Anarchy [FX]


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem serialu ktory moglby zapelnic dziure po niedawno skonczonym The Shield i natrafilem na pierwszy sezon (niedawno zakonczony) tego dzielka. I musze powiedziec ze to sie okazala naprawde dobra rzecz. Ron Perlman oczywiscie wymiata ale cala obsada okazala sie bardzo solidna, z paroma innymi twarzami ktore sa rozpoznawalne. Na przyklad Skinnera z X-Files, ktory tu gra szefa gangu nazioli. Albo Peggy Bundy w roli bezwglednej, manipulujacej suki ze szrama miedzy cyckami. Albo Dutcha z The Shield ktory jakis zrobil sie lekko bardziej psychopatyczny ;)

 

Podobnie jak The Shield , SoA pokazuje zycie ludzi z wyboru zyjacych poza prawem, i mieniacych sie raczej ciemniejszymi odcieniami moralnej szarosci. I szczegolnie nie cacka sie tylko pokazuje czesto dosyc drastyczne sceny z zycia motocyklistow lejacych na prawo. Bo to nie sa jakies lesne dziadki co se jezdza na motorkach i popierduja tylko ziomy o facjatach jaskiniowcow (i chociaz lubie Perlmana to trzeba przyznac ze ryj ma nie z tej ziemi) zajmujacych sie handlem bronia , wymuszeniami i gorszymi rzeczami. Zeby bylo zabawniej glowne watki lekko zalatuja Hamletem. Z innej banki, specem od gangow nie jestem ale interesujace sa zasady rzadzace tym swiatkiem. Ogolnie cala ta mieszanka imo wyszlo nadspodziewanie solidnie i warto ja zlukac.

 

ps. a, i zeby nie bylo niejasnosci, chociaz perlman ma bardzo duza role w serialu to nie jest GLOWNA postacia. raczej blizej mu do antagonisty

Odnośnik do komentarza
Nie chce mi sie tego czytac, ale nadmienie tylko, ze Mq to wielki fan Faggotstar Gayactica, wiec jezeli cos zachwala, to mozecie sobie to spokojnie odpuscic.

 

 

edit: w dodatku wrzucil sobie theme z owego serialu na avatar, to juz serio radze trzymac sie z daleka

Jestem zawiedziony ze nawet nie zdolales zmienic tytulu na cos w stylu Gays of Faggotarchy. Minus piec punktow za wysilek.

Odnośnik do komentarza

Również polecam Sons of Anarchy. Rewelacja! To jest nowy serial twórcy The Shield, więc trzyma poziom. Na szczęście serial jest w HD. Kilka tygodni temu kumpel mi to przyniósł na penie i kazał obejrzeć pilota. Od niechcenia obejrzałem i mnie od razu wciągnęło. Powiedziałbym że to takie Sopranos na prowincji (gra tu nawet Drea De Matteo czyli Adriana). Obsada generalnie jest bardzo ciekawa, oprócz Perlmana (uwielbiam jego facjatę) gra tu serialowa żona Ala Bundy'ego (z początku jej nie poznałem) i najzabawniejsza postać z The Shield (Dutch Boy), pan Jay Karnes.

 

Pierwszemu sezonowi SOA dałbym szczere 10/10. Jest tu wszystko czego oczekuję od serialu - przemoc, humor, dramat, cała galeria ciekawych postaci i rockowa muza. No i oczywiście soczysta fabuła która rozkręca się z odcinka na odcinek. Polecam sprawdzić. W Polsce serial pójdzie pewnie jako "Skazani na motocykl" :lol:

 

Nie mogę się doczekać 2 sezonu.

 

Fajny fan-trailer z muzą LB:

http://pl.youtube.com/watch?v=76jmSx9OSNE

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skonczyłem sopranos, następny battelstar niewiadomo kiedy, a Ron Perlman i rekomendacja autora tematu to aż za dużo, żeby sie napalić. Sciagam w ciemno cały sezon, zobaczymy jak bedzie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Serial widziałem i jest całkiem dobry. Historyjka ciekawie wymyślona i pokazana w dość nietypowym jak na seriale środowisku harleyowców gangsterów. Na plus na pewno te zabawniejsze sceny i teksty a także część postaci. Szkoda tylko motywów z rodzicielstwem i eks laski bo to trochę nudnawe i sztampowo zrobione.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Obejrzalem pierwszy sezon i mi sie podobalo. Nie jest to wprawdzie nic genialne ale przeciez nie musi takie byc. Dobra rozrywka. W sumie maly niesmak to brak bluzgow i cyckow. Co prawda jest szit, czasem cock ale fuck by nie zaszkodzilo tym bardziej, ze serial i tak nie jest dla dzieci, bo jest i przemoc, i kastraca (uhh), dragi, krew... Hellboy bardzo dobry ale tego szczyla Jaxa mogliby ubic. Irytujaca postac z deka. Pegi Bundy zupelnie nie do poznania. Czekam na drugi sezon.

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Peg latwo rozpoznac, trudniej bylo w Loscie gdzie grala laske Locke'a.

 

Sam serial jest swietny. Interesujace klimaty, gangi, motory i problemy. Caly sezon oceniam wysoko, lecz koncowe odcinki troche juz przynudzaly w pewnym watki (nie o dziecku), bo bardziej pasuje 1 odcinek - 1 glowny problem jak na poczatku, bo potem glowny problem rozebrali na 2-3 odcinki. Nie dlugo s2 wiec bedzie co ogladac. Sam to obejrzalem wszystko w 2 dni :)

Odnośnik do komentarza

Super poczatek sezonu jak dla mnie. Henry Rollins w roli naziola rzadzi. Po tym co sie stalo w tym odcinku czuje, ze flaki nazistow beda ostro rozmazywane po drogach Charming. Dalej moze byc brutalnie, szczegolnie biorac pod uwage jak graficzna byla jedna scena z pierwszeog odcinka. Dobrze, ze Jax nie ma watpliwosci i specjalnie nie ukrywa swoich podejrzen wzgledem Claya, obawialem sie, ze pol sezonu sie bedzie meczyl z podejrzeniami i watpliwosciami. Zastanawiam sie jakie sa szanse, ze Clay nie przezyje tego sezonu. W sumie mialoby to sens jesli chodzi o fabule, ale chyba nie ubiliby Perlmana w drugiej serii...

Odnośnik do komentarza

Dla mnie też początek sezonu jest super. Pierwszy odcinek powoli się rozkręcał, poznaliśmy nowych w mieście i na końcu cios między oczy! To lubię, od razu człowiek ma ochotę załączyć kolejny odcinek. W materiałach promocyjnych widziałem że w tym sezonie będzie gorąco. Również bardzo mnie ciekawi jak to będzie z Clayem który będzie musiał odejść, z drugiej strony Jax jest strategiem i wie że nie można ot tak sobie pozbyć się przeciwnika. Póki co to najlepszy serial w tym sezonie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolega był u mnie i przeglądał pliki na chomiku, gdy wychodził zostawił włączoną przeglądarkę, tak się złożyło, że sprawdzał czy jest coś takiego jak SoA na wcześniej wymienionym serwisie. Pierw ściągnąłem sobie 1 odcinek inaczej mówiąc PILOTA. Oglądnąłem pomyślałem sobie ok fajne, choć nie tak wciągające jak House M.D . Dwa dni później z totalnych nudów ściągnąłem sobie drugi odcinek i tak się zaczęło ;) Obejrzałem cały pierwszy sezon tego wieczoru. SAM CROW jest naprawdę kozacką ekipą a serial to taka "Rodzina Soprano" na motorach. Cud miód. Polecam każdemu kto choć trochę chciałby wejść w tajniki gangów motocyklowych ponieważ w tym serialu jest co całkiem nieźle pokazane ;). Teraz trzeba czekac na kolejne odcinki 2 sezonu a dokładniej na 9 odcinek ...

 

Gemma :wub: Ostra, chciałbym mieć taką "panią" jak to nazywają ludzie z SoA Clay'owi się udało ^^

Edytowane przez Cr3aTiVe
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Król horrorów - pisarz Stephen King od dawna ogląda "Sons of Anarchy" i jest wielkim fanem tytułu. Czasem wspomina o serialu na łamach magazynu EW, którego jest felietonistą. Jego zaangażowanie docenili twórcy serii, którzy zaproponowali mu występ w jednym z odcinków. Dla Kinga to nie pierwszyzna - raz na jakiś czas pojawiał się np. w ekranizacjach swoich powieści.

 

 

 

King zagra w trzecim odcinku trzeciej serii. Wcieli się w cichego samotnika, który pomoże Gemmie, gdy ta znajdzie się w nagłych tarapatach

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...