Skocz do zawartości

MGS : The Twin Snakes


Sarge

Czy ten mgs będzaie na miarę jedynki czy tylko 2  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten mgs b?dzaie na miar? jedynki czy tylko 2

    • B?dzie spoko
      159
    • B?dzie gorsze od 2 ta seria schodzi na psy
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wczoraj tego MGS-a i dzisiaj mam już go zaliczonego ;) . Jako osoba, która przeszła oryginał przeszło 20-30 razy, jestem mimo wszystko zadowolony, choć momentami miałem mieszane uczucia...

 

Chodzi oczywiście o scenki. Niektóre "Matrixowe" akcje niekoniecznie muszą się podobać fanom serii, ale z drugiej strony jak patrzę na trailery MGS4 to widzę, że tak już w tej serii może zostać i trzeba się zacząć przyzwyczajać :D . Mimo wszystko fajnie zobaczyć te wszystkie scenki i levele w nowej oprawie, z usprawnioną animacją postaci dzięki technice motion capture itd. :lol:

 

Do tego dochodzą jeszcze wszystkie możliwości Snake'a znane choćby z MGS2 i mamy fajnie rozwinięty tytuł względem PSX'owego odpowiednika. Mimo wszystko czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o ilość poczynionych nowości w tym remake'u. Niby mamy do czynienia z kultowym tytułem i drastyczne jego zmienianie nie wyszło by na dobrze, ale jednak RE na GCN bardziej pozytywnie mnie zaskoczył, jeśli chodzi o nowinki w stosunku do oryginału.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chodzi oczywiście o scenki. Niektóre "Matrixowe" akcje niekoniecznie muszą się podobać fanom serii, ale z drugiej strony jak patrzę na trailery MGS4 to widzę, że tak już w tej serii może zostać i trzeba się zacząć przyzwyczajać ;) . Mimo wszystko fajnie zobaczyć te wszystkie scenki i levele w nowej oprawie, z usprawnioną animacją postaci dzięki technice motion capture itd. :P

 

Do tego dochodzą jeszcze wszystkie możliwości Snake'a znane choćby z MGS2 i mamy fajnie rozwinięty tytuł względem PSX'owego odpowiednika. Mimo wszystko czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o ilość poczynionych nowości w tym remake'u. Niby mamy do czynienia z kultowym tytułem i drastyczne jego zmienianie nie wyszło by na dobrze, ale jednak RE na GCN bardziej pozytywnie mnie zaskoczył, jeśli chodzi o nowinki w stosunku do oryginału.

Niektórzy fani MGSa nie zaliczają nawet TTS do kanonu serii, a remake nie mógł być po prostu lepszy od oryginału.

Gameplay i grafika trzymająca poziom MGS2, wciąż tak samo świetna historia, ale...

spartolone sterowanie pod pada od gamecuba dla osób którzy nigdy w MGSa nie grali, nic nowego dla weteranów, niektóre cutscenki z kosmosu scena z Hindem, ale np. świetnie dodana scena pomyłki Ocelota w żonglowaniu rewolwerem podczas sceny tortur, a wszystkie te matrixowe cutscenki to sprawka Kitamury reżysera japońskich filmów znanego z widowiskowości. A seria nie idzie w tym kierunku bo sceny walki Raidena z Vampem czy Gekko to nie Matrix to MGS :laugh: Jeszcze żeby wszystkie te matrixowe cutscenki zarezerwowali w TTS dla Grey Foxa to by było OK. Voice acting również o wiele gorszy niż w oryginale.

Po prostu TTS wydano bo Kojima i Miyamoto sie znają, a panowie sie dogadali coby wypuścić "exclusive'a" na NGC, w cudzysłowie bo gdzieś widziałem i czytałem o tym że TTSa uruchamiano i na PS2.

Odnośnik do komentarza
A seria nie idzie w tym kierunku bo sceny walki Raidena z Vampem czy Gekko to nie Matrix to MGS

A ja mam wrażenie, że to jednak Matrix ;) . I moim zdaniem scenki z TTS to "pikuś" przy tym, co wyprawia Raiden z Vampem na jednym z trailerów :P .

 

Zresztą nie chcę jakoś tej gry bronić, bo nadal mam największy szacunek do oryginału - po prostu nie uznawałbym TTS za jakąś porażkę w skali serii - ot, po prostu realia pierwszego MGS-a przeniesiono na nową platformę sprzętową, dodano zmieniono troszkę gameplay i "udziwniono" scenki. Nie jest to jednak nic, co by na przykład mnie odrzucało od gry. Wręcz przeciwnie - pomimo wielokrotnego ukończenia oryginału, wersję na GCN przeszedłem w ciągu dwóch dni :P ...

Odnośnik do komentarza
A ja mam wrażenie, że to jednak Matrix :P . I moim zdaniem scenki z TTS to "pikuś" przy tym, co wyprawia Raiden z Vampem na jednym z trailerów ;) .

To że walki w MGS4 sa widowiskowe nie oznacza, że mamy odrazu matrix, brakuje w nich choćby efektu slow motion i całe szczęscie, bo to ... MGS a nie matrix :laugh: :wink:

 

Racja jest że na zawsze w sercach fanów pozostanie oryginał z PSXa, a TTS nie jest taki zły, zasługuje akurat na 8+/ nie wiecej nie mniej, dla ludzi którzy nigdy w MGSa nie grali w sam raz

Odnośnik do komentarza
A ja mam wrażenie, że to jednak Matrix :P . I moim zdaniem scenki z TTS to "pikuś" przy tym, co wyprawia Raiden z Vampem na jednym z trailerów ;) .

To że walki w MGS4 sa widowiskowe nie oznacza, że mamy odrazu matrix, brakuje w nich choćby efektu slow motion i całe szczęscie, bo to ... MGS a nie matrix :laugh: :wink:

 

Racja jest że na zawsze w sercach fanów pozostanie oryginał z PSXa, a TTS nie jest taki zły, zasługuje akurat na 8+/ nie wiecej nie mniej, dla ludzi którzy nigdy w MGSa nie grali w sam raz

Zasługuje na 8+ jako remake, a "nowych" może wkręcić o wiele bardziej niż zrzędzących fanów MGS na PSX, bo to ich pierwsza styczność z jednym z najlepszych scenariuszy w historii gier.

Edytowane przez Solidny (pan)
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To jakie wy kuzwa byscie chcieli sceny walki?Te w TTS sa bardzo dobre(Gray Fox wymiata :whistling: ).Scena jak snake wrzuca granat do czolgu i jak odbija sie od rakiety po pokonaniu Hind'a sa troche przesadzone.Muzyka-jest bardzo dobra,ani gorsza ani lepsza od oryginalu.Brakuje tylko enclosure.Grafika chyba troche lepsza jest niz ta w MGS2Sol i Substance(popatrzcie na twarze zolnierzy chocby).

Edytowane przez AumaanAnubis
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Uff. właśnie skończyła się lictycja na allegro. Musiałem wyłożyć aż 305 zł ale myślę ,że było warto. :lol:

Sorki, nie mogłem się powstrzymać: ja kupiłem jeden z moich dwóch egzemplarzy (których już nie mam, bo sprzedałem) za 50 zł o0

 

wyprowadzę cię z błędu - nie było warto... Widziałem konsole GC w zestawie z MGS właśnie gdzieś w granicach 300zł, więc wyrzuciłeś w błoto conajmniej połowę tego co zapłacisz za tą grę. No ale jak się napaliłeś i jesteś mało cierpliwy to płać (i płacz :P)

Odnośnik do komentarza
Uff. właśnie skończyła się lictycja na allegro. Musiałem wyłożyć aż 305 zł ale myślę ,że było warto. :lol:

Sorki, nie mogłem się powstrzymać: ja kupiłem jeden z moich dwóch egzemplarzy (których już nie mam, bo sprzedałem) za 50 zł o0

 

wyprowadzę cię z błędu - nie było warto... Widziałem konsole GC w zestawie z MGS właśnie gdzieś w granicach 300zł, więc wyrzuciłeś w błoto conajmniej połowę tego co zapłacisz za tą grę. No ale jak się napaliłeś i jesteś mało cierpliwy to płać (i płacz :P)

 

Właśnie skapowałem się w porę i zrezygnowałem z zakupu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Po dziesięciu latach od premiery były pracownik Silicon Knights opowiada IGN o tworzeniu The Twin Snakes dla Nintendo:

 

 

Kurczę, szkoda, że trochę zapomniany to remake. Wyszedł chyba za wcześnie od premiery oryginału na PSone, no i baza posiadaczy kultowego GaCka była jaka była. Gdyby nie kooperacja Konami z Nintendo, byłaby szansa na edycję HD w cyfrowej dystrybucji, ale w przeciwieństwie do REmake, Nintendo brało czynny udział w powstawaniu gry, więc poza świat GaCka TTS już raczej nigdy nie wyjdzie...

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

szkoda przesadzonych cutscenek (pomijając te z Grey Foxem, tam te bajery pasowały), zmian w dialogach i nagranego od nowa dubbingu

 

poza tym spadki animacji i design lokacji, który ogranicza możliwości mechaniki z MGS2, też nie robią wrażenia

 

nie jest to remake takiej klasy jak pierwszy Resident Evil

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

TTS jest takim crapem że majtki opadają. Mam MGS classic na ps3. Grałem w TTS i stwierdzam, że nagrywanie wszystkich  głosów i scenek od  początku jest  tragicznie wykonane. Grafika może jest przed potopowa ale litości....muzyka + orginalny codec + historia przedstawiona na cutscenkach zamiata wszystko.

 

Gre nienależące do kanonu serii:

 

-Metal gear acid 1, 2

-Metal gear Rising : Revengence

-Metal gear ghost babel

 

Metal gear solid portable ops jest wciąż sprawą dyskusyjną

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...