Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapędzajcie się tak że najlepszy FPS tej generacji,bo w marcu może być różnie :P a nawet jesli nie BF to następny MW może przević.

 

To nie najlepszy FPS tej generacji, tylko największe nieporozumienie. Do K2 nawet się nie umywa.

Multi zjada KZ na śniadanie. Taki sam argument jak i twój.

 

Pod każdym względem niestety - a mój największy zarzut, to że cała ta gra to 1 wielki skrypt. Wystarczy pograć na Veteranie, żeby cały archaizm tej produkcji został obnażony. Gra się fajnie i owszem, spore zróżnicowanie misji, ciekawe pomysły momentami, klimat też niezgorszy, ale jeśli chodzi o takie rzeczy jak AI, czy swoboda w podejściu do rozgrywki, to w MW2 to tragedia (niestety). Zawiodłem się mocno - poprzednia część moim zdaniem znacznie lepsza. A beznadziejnego AI przeciwników i naszych kompanów niestety nie jestem w stanie wybaczyć (wrogowie poruszają się po z góry ustalonych ścieżkach - śmiech na sali). Może za bardzo liczyłem na rozgrywkę bardziej taktyczną. Jakbym się nastawiał na pełen arcade, to pewnie bym nie narzekał. Niestety spodziewałem się czegoś więcej ponad hype ;). Co nie zmienia faktu, że gra się fajnie, a o to przecież głównie chodzi, ale do najlepszego FPS'a tej grze bardzo daleko. Zresztą wystarczy porównać sobie właśnie zachowanie się wrogów w K2 i w MW2. W tym pierwszym reagują oni na nasze poczynania, starają się dostosować do naszej taktyki, próbują nas otoczyć, wspierają się nawzajem, osłaniają, nie wystawiają do wystrzelania jak kaczki (mówię oczywiście o wyższym poziomie trudności), zaś nasi towarzysze zachowują się sensownie i możemy na nich z grubsza liczyć. W MW2 wszystko ma przypisane ścieżki - nawet nasi. Dlatego dla mnie to mimo wszystko przereklamowana wydmuszka. Poświęcę nieco więcej czasu jeszcze multi, ale długo tej gry trzymać nie będę, to wiem na pewno.

Jak ktoś kupuje tę grę dla singla i spodziewa się nie wiadomo czego to sorry. Tu jak zwykle tryb single jest dodatkiem więc po co marnować czas na tworzenie za(pipi)istego AI jak połowa użytkowników nawet nie dotknie singla. Dla mnie ta gra mogłaby kosztować 100 zeta i mieć tylko multi + Spec Ops. Co do przereklamowanej wydmuszki ... pokaż mi gdzie i kiedy ktoś się napalał tu na MEGA SINGLA?! albo kto go zapowiadał?? kto zapowiadał że będzie nieliniowa (nagle), kto zapowiadał ulepszone AI ... twoja wyobraźnia?? Od samego początku było wiadomo, że będzie to MW w nowej polewie, nic więcej.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem dziś chrzest multi (7 poziom). Tak jak się spodziewałem rozgrywka jest rewelacyjna - mam łącze 1mb i jak narazie zero lagów, jedynie problemy z połączeniem się (znalazł dobry serwer dopiero za trzecim razem). Bardzo podoba mi się design map - pod tym względem IW troszkę dźwignęło poziom. Duże (ale nie za duże), kombinacyjne z możliwością wielu różnych fajnych zabaw dla wszystkich klas postaci (czytaj rodzajów broni). Jak ktoś tego nie widzi, to polecam olać tryby Deathmatch i pobawić się Domination - mapa Terminal dla mnie ryje beret!

EPIC FAIL to tłumaczenie na polski - rany boskie nic z tego nie rozumiem (a szczytem są podpowiedzi podczas wczytywania map)

 

Potrzebuję jednak pomocy wyjadaczy - odpowiedzcie proszę:

1) jak i czy w ogóle mogę się dołączyć do moich znajomych z friendlisty? W K2 była rewelacyjna opcja - sprawdzałem kto jest online, wciskałem DOŁĄCZ i już wczytywał mecz. A tutaj? Jest coś takiego, czy muszę komuś wysłać zaproszenie? (co jest bez sensu bo wtedy mój znajomy musi zrezygnować ze swojej gry)

2) a co chodziz jakąś "package" zrzucaną z góry? Spada paczka i co dalej? (moja lub wroga)? Trzeba to rozwalić?

Odnośnik do komentarza

2) a co chodziz jakąś "package" zrzucaną z góry? Spada paczka i co dalej? (moja lub wroga)? Trzeba to rozwalić?

 

to są "care package", paczki z których dostajesz losowego killstreaka albo full ammo.

nie wiem jak sie je otwiera na ps3 ale na ixie jest to odpowiednik kwadratu

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Na PS3 ciskasz kwadracik i trzymasz, aż pasek ładowania nie dojedzie do końca. Dzieki temu - jak wyżej - dostajesz losowego streak'a lub full ammo.

 

dzięki za help - czy na radarze jest zaznaczone miejsce zrzutu paczki? bo jakoś nie widzę - trzeba szukać po omacku?

 

i jeszcze dajcie znać co z ze znajomymi - czy żeby dołączyć muszę dostać od nich zaproszenie czy też jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój z tym Live. Nie twórzcie i nie powielajcie mitów. Działa tak jak net na PC i PS3. Są lagi, zwiechy i inne znane wszystkim cuda.Nothing special. A już na pewno nie za dwie stówki rocznie :P

Dziś miałem ciekawą i równie przypadkową akcję. Zabiła mnie spadająca skrzynka ze zrzutu przeciwnika. Pewnie łyknął z milion EXP :thumbsup:

Tak to moga pisac osoby, ktore nigdy online na Xie nie graly. Od razu zgodzilbym sie placic 130 zl rocznie (bo taka jest cena) za PSN, gdyby choc przez moment dzialal tak jak Xbox Live. Pomijam juz fakt, ze tam nie ma mowy by jakas gra nie dzialala online prawidlowo (nawet na gorszych laczach), bo wszytsko jest wspierane przez serwery M$. Tutaj kupuje LBP i juz z kumplem nie pogram, bo producent postawil 2 serwery na krzyz - no coz, w koncu nikt mu za to nie placi.... :blink:

 

Co do gry - ja sie nie zawiodlem. Singiel rzeczywiscie - z poczatku jakos malo wciagajacy, ale od konca II aktu z kazda minuta jest coraz lepiej. Luck - zapros mnie do znajomosci, mam sluchawke jabry, wiec moglibysmy potestowac misje specjalne.

Odnośnik do komentarza

""Invite Game "", "Join to Game"

 

zaproś)dołącz do gry .

 

jestem d.e.bilem - zaproszenia wysyłać mogę, ale "Join game" nie widzę za cholerę :ninja: zabijcie mnie bo chyba tetryczeję

jak tylko bedzie miejsce w grze to pojawi sie opcja join...bardzo podoba mi sie ten system zapraszania

jestem swiezo po skonczeniu singla i jak dla mnie jest GANIALNY...w amerykanskim stylu niczym w film...a sama koncoweczka to palce lizac...co do dlugosci gry to ja jestem spelniony...caly czas akcja i mistrzowsie skrypty(gralem na veteranie)...teraz tylo rozpracowac multi :P szkoda ze nie przylozyli sie do podciagniecia silnika bo grafika jest mizerna

Odnośnik do komentarza

Tak to moga pisac osoby, ktore nigdy online na Xie nie graly. Od razu zgodzilbym sie placic 130 zl rocznie (bo taka jest cena) za PSN, gdyby choc przez moment dzialal tak jak Xbox Live. Pomijam juz fakt, ze tam nie ma mowy by jakas gra nie dzialala online prawidlowo (nawet na gorszych laczach), bo wszytsko jest wspierane przez serwery M$. Tutaj kupuje LBP i juz z kumplem nie pogram, bo producent postawil 2 serwery na krzyz - no coz, w koncu nikt mu za to nie placi.... :blink:

 

No to masz pecha bo posiadam obie konsole więc mam porównanie. Za przykład niech posłuży GRAW2 z którego wywalało mnie tak samo w wersji na X360 jak i na PS3. Lagi też są.

Odnośnik do komentarza

ssie po calosci . Ale sadze , ze problem lezy w ustawieniach audio headsetow userow. Za mocno maja ustawione czulosci , niech kazdy zmniejszy i bedzie lepiej.heady w playu sa lepsze i slysze odglosy z gry u kogos ......do tego u siebie + 3 mowi i nie wiem za bardzo o czym tam ktos gada. W x dodawany headset byl tandetny wiec nie bylo tak slychac wszystkiego oprocz mowy i byla lepiej.

Chyba , ze ktos uzywa starego na bluetacza to rowniesz mega zaklocenia.

Odnośnik do komentarza

z tym akurat się zgodzę - różnice w ustawieniach różnych HSów bardzo wpływają na komfort komunikacji. Ja osobiście używam Logitecha (wersji USB oraz bezprzewodowej) i mam mocno ściszony mikrofon - moi współbratyńcy nie narzekają. Warto pobawić się tymi opcjami bo dla nas to niewielkie poświęcenie, a innym zwiększy komfort grania.

 

A teraz wytłumaczcie jak deb.ilowi (czytajcie: mnie)

 

1) włączam konsolę. Patrzę na friendlistę. O! Grają w MW2!

 

sdc10389.jpg

 

SUPER SUPER ! Pogram z nimi

 

2) Odpalam COD:MW2. Włączam opcję Gry wieloosobowej. Pojawia się menu:

 

sdc10391.jpg

 

 

3) Wchodzę w graj online i widzę:

 

sdc10390k.jpg

 

I CAŁY CZAS MAM TYLKO ZAPROŚ.

Nigdzie nie widzę dołącz. Nawet jak odpalam Lista znajomych (środkowy screen) to pod trójkątem mam tylko opcję wysłania zaproszenia...

Instrukcja milczy na ten temat

 

Pojeździjcie po mnie, wyzywajcie, klnijcie - ale wytłumaczcie gdzie znajdę opcję DOŁĄCZ do kogoś z mojej friendlisty

dzięki z góry za help

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

W tym momencie wchodzisz w menu konsoli(tym przyciskiem na środku pada ) i przechodzisz do friendsów (jak na Twoim zdjęciu) . Teraz po wciśnięciu trójkąta masz opcje Join, albo invite . Invite pojawi się jak któryś z friendów będzie grał w meczyk, ale muszą tam być wolne miejsca, przynajmniej jedno.A jak twój Friend jest w menu, to nie podświetla się taka opcjainvite.Czasami trzeba całą listę przejrzeć od góry do dołu zanim się skrzykniemy z chłopakami .

 

PS:miłej gry :)

Odnośnik do komentarza

szkoda ze nie przylozyli sie do podciagniecia silnika bo grafika jest mizerna

No to w koncu jest mizerna, czy jest to najlepiej wygladajaca gra multiplatformowa? Bo byl tu jakis jegomosc, ktory wyrazil taka opinie.

Gry jeszcze nie mam, ale jesli jest na takim samym poziomie jak CoD WaW na PS3, to powiem tyle: trzeba chyba byc slepym, zeby tak uwazac. Chociazby Resident Evil 5 wyglada 100 razy ladniej...

Odnośnik do komentarza

W tym momencie wchodzisz w menu konsoli(tym przyciskiem na środku pada ) i przechodzisz do friendsów (jak na Twoim zdjęciu) . Teraz po wciśnięciu trójkąta masz opcje Join, albo invite . Invite pojawi się jak któryś z friendów będzie grał w meczyk, ale muszą tam być wolne miejsca, przynajmniej jedno.A jak twój Friend jest w menu, to nie podświetla się taka opcjainvite.Czasami trzeba całą listę przejrzeć od góry do dołu zanim się skrzykniemy z chłopakami .

 

PS:miłej gry :)

 

dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Straszna bieda z tym dołączaniem. W KZ2 było to rozwiązane duuużo lepiej. Najprostsza sytuacja: a godzinie np. 21 włączałem konsolę i zaczynałem grać. Podczas gry z nikąd dołącza się do mnie ktoś z mojego klanu, chwilę później ktoś z HELLBOYZ itd. (tylko Wełna z POLu obiecywał obiecywał i nigdy nie dołączył - boi się mnie chłopak!). I tak w sumie po godzinie gry graliśmy już wesołą ekipą. Nie miało to wpływu na moją grę - nie musiałem nikgoo zapraszać, nikogo akceptować. Co więcej, znajomi nie patrzyli jaki mecz gram, czy jestem w lobby czy nie itp. Generalnie po prostu wbijali do mnie bez potrzeby wertowania listy znajomych.

Tutaj widzę, że SORROW ma rację:

Czasami trzeba całą listę przejrzeć od góry do dołu zanim się skrzykniemy z chłopakami

 

Padaka trochę...

ale rozgrywka wciąga jak zwykle :-)

Odnośnik do komentarza

szkoda ze nie przylozyli sie do podciagniecia silnika bo grafika jest mizerna

No to w koncu jest mizerna, czy jest to najlepiej wygladajaca gra multiplatformowa? Bo byl tu jakis jegomosc, ktory wyrazil taka opinie.

Gry jeszcze nie mam, ale jesli jest na takim samym poziomie jak CoD WaW na PS3, to powiem tyle: trzeba chyba byc slepym, zeby tak uwazac. Chociazby Resident Evil 5 wyglada 100 razy ladniej...

Taka se... Szczególnie misja na

platformie wiertniczej.

 

Odnośnik do komentarza

Ponawiam pytanie: co daje ten kod z tyłu instrukcji od gry??

 

nie mam pojęcia. Na stronie IW nawet nie ma gdzie go wklepać narazie, a jadyna informacja o jakimkolwiek "exclusive content" jaką mogę tam znaleźć to:

 

codz.jpg

 

więc nie bardzo wiem. Dodam, że oczywiście jestem zarejestrowany jako Community Member

Odnośnik do komentarza

szkoda ze nie przylozyli sie do podciagniecia silnika bo grafika jest mizerna

No to w koncu jest mizerna, czy jest to najlepiej wygladajaca gra multiplatformowa? Bo byl tu jakis jegomosc, ktory wyrazil taka opinie.

Gry jeszcze nie mam, ale jesli jest na takim samym poziomie jak CoD WaW na PS3, to powiem tyle: trzeba chyba byc slepym, zeby tak uwazac. Chociazby Resident Evil 5 wyglada 100 razy ladniej...

no wlasnie to jest COD WaW ns PS3...czyli jak dla mnie mizernie...biorac pod uwage jaka grafe panowie z IW pokazali przy MW i teraz majac 2 lata na produkcje...chyba ze silnik nie pozwala na nic wiecej :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...