Skocz do zawartości

Edge i inne pisma, a kontrowersyjne oceny gier z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

To jakie jeszcze gry EDGE ocenił niesprawiedliwie? Z tego co widziałem to, Res: FoM 7/10 (IMO slusznie), halo 3 10/10 (IMO slusznie), LBP 10/10 (IMO slusznie), GoW2 9/10(IMO slusznie), HS 6/10 (IMO może lekko przesadzili), NG2 8/10 (IMO slusznie)... jakie Edge miał wpadki, ze można go nazywać szmatławcem? Recki nie czytałem, nie mam czasu...

 

Gazete pare razy miałem w rękach, gorsza od GI, ale daje rade...

 

Ok, tutaj mogę się ustosunkować, bez śmiecenia w wątku o Killzone ;)

 

Jakie? Wszystkie w/w na PS3 (z wyjątkiem LBP może) jeśli o mnie chodzi.

 

Resistance: dla mnie 9/10 (najlepsze multi tej generacji, postawione na skilla, świetna fabuła, dobry start) - single na 8+, multi na 9+ - wychodzi 9. A u nich 7. No comments. Pierwszy Resistance, to gra, w którą ludzie masowo szarpią po dziś dzień w online.

 

Halo 3 - dycha? No bez jaj. Ta gra na dychę nie zasługuje. Jakbym był fanem, dałbym 9/10, obiektywnie 8. Ja universum Halo nie lubię, więc dałbym 7. Niemniej nie ja oceniałem i bardzo dobrze. Ale też obiektywnie nie jest to gra na dychę - trzeba patrzeć przez spectrum większości Graczy, a nie swojego nosa ;).

 

LBP - ja bym raczej dał 9/10. Dychy nie - czemu? Bo moja dziewczyna nie mogła opanować sterowania. A dla casualowej gry, to spory minus. Niepotrzebnie zrobili tam trzeci wymiar w poruszaniu się (czyli że można wejść jakby w głąb ekranu - sterowanie powinno być jak w starych platformerach 2d, bez udziwnień). Ale 9/10 vs. 10/10 to niewielka różnica, więc...

 

HS - 6/10, to nie lekka przesada, tylko wybitnie subiektywna i niewłaściwa ocena. Ten tytuł ludzi zachwyca - jedyny minus, że jest krótki. 8/10, może 9/10 - zależy jak na to patrzeć. Kawał porządnego kodu i ja chcialbym sequela - jakby było 8/10 bym HS nie bronił, ale 6/10 - no sorry.

 

NG2 - 8, albo 8+ ocena jak najbardziej właściwa.

 

GoW2 - 9/10 - ocena w 100% OK.

 

Słowem? Oceny na X360 wyjątkowo wysokie, oceny na PS3 wyjątkowo i kontrowersyjnie niskie. Dycha dla H3 dla mnie kontrowersyjnie wysoka z kolei. Subiektywne czasopismo? Moim zdaniem jak najbardziej. Kazdy ma swoją ulubioną konsolę, ale jak ktoś pisze recenzję, to powinien być obiektywny. Jestem pewien, że jakby te gry wyszły na X360, to Edge dałby im wyższe noty, a to oznacza, że to czasopismo nie jest wiarygodne. Zresztą średnie oceny na gamerankings mówią same za siebie. W przypadku gier na PS3 odstępstwa od średniej bardzo wyraźne, w przypadku gier na X360 już nie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak przy okazji - zyczylbym Psxextreme zeby mieli taka jakosc artykulow na temat branzy jak tan szmatlawiec (wywiady z @celebrities@, teksty o narzedziach do programowania etc)

skoro to taki szmatlawiec to dlaczego na ostanich stronach jest co miesiac pelno ofert pracy w takich malutkich firmach jak R*, free radical, SCEE czy Rare??? bo EDGE kupuja ludzie z branzy

 

Odnośnik do komentarza

Nie. Bo Edge wychodzi w UK, gdzie są te wszystkie studia, które szukają pracowników. W Polsce nikt nie będzie wydawał kapuchy na rekrutowanie ludzi do studiów w Wielkiej Brytanii - to oczywiste (co nie znaczy, że błędne, bo z pewnością znaleźliby sporo dobrych pracowników). Natomiast nasze studia są aktualnie zbyt małe i nie ma nawet co ich porównywać (jakie produkujemy konsolowe hity?). A ogłoszenia są nie tylko w Edge'u - ale nie jest to pismo profesjonalne, w sensie "branżowym" rzecz jasna (a takie w UK wyobraź sobie są), tylko dla zwykłych Graczy. Niemniej zwykle każdy hardcorowy Gracz chce pracować w branży, więc i ogłoszenia o takiej treści. Podobnie ma się sprawa z wywiadami, itp. - to pismo brytyjskie, więc żaden problem podjechać do danego studia. W przypadku pism polskich są to olbrzymie wydatki - może patrz na takie sprawy obiektywnie. Jak u nas się tak branża rozwinie, jak w UK (które jest istnym "centrum dowodzenia" jeśli chodzi o Europę), to będą i ogłoszenia i wywiady z celebrities. Nie ma co naszych rynków porównywać. Zresztą UK to też większy kraj, większa cena pisma, większy przychód, więcej kasy do roztrwonienia, itd. Poza tym co innego content, a co innego obiektywizm - a o tym jest ta dyskusja. Że nazwałem szmatławcem? Cóż, nie ukrywam, że prowokacyjne to było i może nawet zbyt ostre, ale też już chyba pora skończyć z lizaniem Edge "po jajkach". To pismo, to żadna świętość, a kompromituje się od dłuższego czasu ocenami i brakiem obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza

content o bardzo wysokiej jakosci mam na mysli to a

b nie wiem od kiedy wszystkie studia dev sa w uk, przeoczylem chyba pare przeprowadzek

c jaki obiektywizm??? to ze dali KZ i paru innym grom nieskie oceny to znaczy ze nie sa obiektywni???

Edytowane przez epl
Odnośnik do komentarza

a) Przecież napisałem chyba wyraźnie - bardziej rozwinięty rynek, duże studia pod ręką (w tym centrale na Europę), większy przychód samego pisma, lepiej rozwinięte siłą rzeczy kontakty, społeczeństwo bardziej otwarte na gry, większa liczba mieszkańców (więcej kasy, większe możliwości) itd. - nie ma co Polski porównywać. Chcesz porównywać Polskę do UK i polski rynek prasowy? A ile masz u nas pism konsolowych? Bądź poważny.

 

b) Naucz się czytać ze zrozumieniem - napisałem gdzieś, że wszystkie? Jak masz problem z czytaniem, to czytaj wszystko 2x, to nie będzie nieporozumień. I wymień mi te hity, które powstały w Polsce na PS3 i X360, żeby było z kim robić te wywiady.

 

c) Tak, dokładnie to to znaczy. Zwłaszcza, kiedy niższe oceny dostają dziwnym trafem głównie gry na jedną platformę.

Odnośnik do komentarza
content o bardzo wysokiej jakosci mam na mysli to a

b nie wiem od kiedy wszystkie studia dev sa w uk, przeoczylem chyba pare przeprowadzek

c jaki obiektywizm??? to ze dali KZ i paru innym grom nieskie oceny to znaczy ze nie sa obiektywni???

 

I kolejny xbot będzie nas przekonywał że Eage jest jedynym słusznym magazynem i ich oceny są najlepsze, bo dali 7 k2 jako jedyni na świecie.

Co do ich ocen większość jest w dup... przynajmniej tych wystawianych ps3.

Odnośnik do komentarza

Ural, wiesz, dajesz HS 9/10 z perspektywy wszystkich graczy? Wady gry... krótka, archaiczny gameplay porównaj sobie umiejętności Ryu Hayabusy do Nariko). Ja bym powiedział, że HS ma jedną podstawową zaletę jest nią Nariko, reszta jest ok. NG2 dajesz 8+ i HS 8 lub 9? No bez jaj... 7/10 max!

 

Resistance 7/10 - grafika jak na tytuł startowy ok, ale tyle... nuuudny single (dwójka miała lepszy), multi nie grałem.

 

Co gracz to inna ocena... i naprawdę nie wiem czemu recenzent ma patrzeć z perspektywy wszystkich graczy. IMO powinien patrzeć z perspektywy graczy zainteresowanych grom.

 

PS. Halo 3 10/10 EOT :P

 

YAHTZEE FTW!

Odnośnik do komentarza
Nie. Bo Edge wychodzi w UK, gdzie są te wszystkie studia, które szukają pracowników.

pleju - wiesz, edge dalo 3 mojemu ulubionemu fps na ps2 - MOH EA, 5 jednemu z moich ulubionych RPG - Witcher - wniosek - uwierz mi nie zawsze sugeruja sie ich oceanmi

 

 

z drugiej strony PE dalo mojej ulubionej grze na ps2 8-;] - a mimo to nie krzycze sa sa subiektywni

 

i, tak mam xboxa

 

obok ps3

 

 

Odnośnik do komentarza

Epl: No to sam widzisz, nie sugerujesz się ich ocenami, czyli są nieobiektywne. Proste. A 5 dla Witchera, to śmiech na sali. Ta gra to 9/10 minimum (przynajmniej w polskiej wersji). Witcher doskonały nie jest, ale dla mnie to i tak genialny RPG i gdyby nie parę szczegółów, to bym nie wahał się dać dychy. W każdym razie jaki sens dawać oceny, z którymi nikt nie będzie się liczył...

 

Wiesz, dajesz HS 9/10 z perspektywy wszystkich graczy? Wady gry... krótka, archaiczny gameplay porównaj sobie umiejętności Ryu Hayabusy do Nariko). Ja bym powiedział, że HS ma jedną podstawową zaletę jest nią Nariko, reszta jest ok.

 

Cyt. własną wypowiedź: "Ten tytuł ludzi zachwyca - jedyny minus, że jest krótki. 8/10, może 9/10 - zależy jak na to patrzeć. Kawał porządnego kodu i ja chcialbym sequela - jakby było 8/10 bym HS nie bronił"

- gdzie napisałem, że daję 9/10? Ja bym dał 8+, bo bardziej 8, niż 9. Gra jest doskonała - jej jedyny minus, to że jest krótka. Umiejętności Ryu - stary - co kto lubi. Do mnie NG w ogóle nie przemawia i ziewam przy tej grze.

 

Resistance 7/10 - grafika jak na tytuł startowy ok, ale tyle... nuuudny single (dwójka miała lepszy), multi nie grałem.

 

Znów, co kto lubi. Mnie klimat pierwszego Resa strasznie przypasił. Natomiast jak możesz oceniać grę, której najważniejszym trybem jest multi w które nie grałeś, to nie wiem. Resistance, to najlepsze i najbardziej skillowe multi, które stawiam ponad CoD4 i na piedestale stawia je wielu Graczy.

 

Co gracz to inna ocena... i naprawdę nie wiesz czemu recenzent ma patrzeć z perspektywy wszystkich graczy. IMO powinien patrzeć z perspektywy graczy zainteresowanych grom.

 

Zgadza się. Ale powinien być obiektywny i nie patrzeć z punktu widzenia tylko własnych upodobań. Jeśli ocena będzie zbliżona do średniej jaka po czasie pojawi się na Game Rankings, to można uznać, że było to w miarę obiektywne. Więc spójrzmy na Game Rankings:

 

Killzone 2: 92%

Resistance - 87% (Res2 niewiele więcej)

Heavenly Sword - 81%

 

W Edge odpowiednio: 7, 7, 6/10. Słowem Spora rozbieżność, nieprawdaż? Rozbieżność, która przy ważnych tytułach na X360 nie występuje. Bo gdyby każdą grę oceniali o 2 noty niżej (niezależnie od platformy), to nie byłoby problemu.

 

I owszem - dla Ciebie każda z tych gier może być nawet na 1/10. Ale ocena recenzenta powinna być jak najbliższa tego, jak daną grę odbierze ogół.

 

PS. Halo 3 10/10 EOT :P

 

To mówię - rzecz gustu :). 93% na Game Rankings ma, co nie zmienia faktu, że fenomenu serii nigdy nie zrozumiem ;).

Odnośnik do komentarza
To całkowicie nie rozumiem czemu bronisz tego magazynu, sam widzisz że oceniają trochę dziwnie

 

a gdzie nie bywaja???

 

 

w magazynie wyciagajacym srednie z metacritics???

 

 

 

ural - naucz sie pisac bo wlasnie stwierdziles ze edge nie jest obiektywne bo ja sie nie sugeruje ich ocenami

Odnośnik do komentarza
a gdzie nie bywaja???

 

w magazynie wyciagajacym srednie z metacritics???

 

Zgadzasz się choć z jedną z tych ocen??:

HS 60%

MGS 4 80%

MS PR 70%

Lair 30%

Folklore 50%

REs 2 60%

EoJ 40%

Uncharted 80%

Killzone2 70%

 

Ja uważam to za przegięcie że wszystkie exclusiwy na ps3 mają "troszkę" zaniżone oceny, a o tym jest ten temat, w extrimie nie zgadzam się paroma ocenami a tu ze wszystkimi to coś chyba w tym jest.

Odnośnik do komentarza

HS - nie - 8

MGS - nie - 9

MS:PR - tak

lair - nie gralem

folklore - nie gralem

Res2 - nie -8

Uncharted nie -10

killzone nie gralem

 

tak btw zeby nie bylo pare ocen z x

GOW 1,2-7

mass effect 5

lat odyssey 5

 

jak widac sa pewne rozbieznosci miedzy moimi wlasnymi ocenami a edge;]

 

Edytowane przez epl
Odnośnik do komentarza

EDGE to magazyn, który wyróżniać się może jedynie kontrowersyjnymi ocenami. Ich recenzje są krótkie, nie zawierają zbyt wielu informacji i po przeczytaniu zaledwie paru pierwszych linijek recenzji od razu można wiedzieć jaka będzie ocena. Oni starają się udowodnić całemu światu, że się myli w swoich ocenach. Na www.gamerankings.com można śmiało zobaczyć jak prezentują się średnie ocen z gier, jeśli szukacie ocen EDGE to znajdują się one zazwyczaj na samym dole, tutaj jest genialny przykład Obliviona

http://www.gamerankings.com/htmlpages4/927345.asp 102 (!!!) recenzje, a najniższa ocena od... EDGE xD 12 recenzji na 100%

86 na 90% i zaledwie 4 na 80%. Weźmy teraz np. takiego Alone in the Dark w wersji na X360, który otrzymał ocenę...7 ! czyli jest to poziom Killzone 2 czy też Motorstorma, a już na pewno wyższa klasa niż żałosny Resistance 2 (ocena 6). Średnia na gamerankings 62% mówi sama za siebie, bo zapewne świat znów się myli. Jeśli chodzi o ich renomę i poziom recencji to jest ona podobna do... pewnego czasopisma dla panów zwanego... Maxim ^^, gdzie Killzone 2 3,5/5, a Haze 4/5. Panowie z EDGE szukają innowacji w grach, a jak wyszedł jakby nie były za(pipi)isty i jednak wnoszący trochę od siebie Gears of War to wystawili ocenę 8, a część druga, którą śmiało można by nazwać 1,5 otrzymała 9. Oczywiście zgadzam się z tą dziewiątką, ale dla jedynki 8 to jakiś żart. Oczywiście na gamerankings to jest najniższa nota.

 

FAMITSU legendarny wręcz japoński magazyn ma iście niezrozumiałe czasami oceny, bo z czytaniem recenzji to mam problem XD.

 

Poniżej najlepsze gry według Famitsu, wraz z ocenami cząstkowymi:

 

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots: 10,10,10,10 - 40

Grand Theft Auto IV: 10,10,9,10 - 39

LittleBigPlanet: 10,10,9,9 - 38

Ryu ga Gotoku Kenzan!: 10,9,9,9 - 37

Burnout Paradise: 9,8,9,10 - 36

Siren: New Translation: 9,9,9,9 - 36

Gundam Musou 2: 10,9,9,8 - 36

Devil May Cry 4: 9,9,9,8 - 35

Soul Calibur IV: 9,9,9,8 - 35

World Soccer Winning Eleven 2009: 9,9,9,8 - 35

Saints Row 2: 9,8,9,9 - 35

Pro Yakyuu Spirits 5: 9,9,8,9 - 35

Valkyria Chronicles: 8,9,9,8 - 34

Haze: 9,8,9,8 - 34

FIFA 09: 8,9,8,9 - 34

Dragon Ball Z: Burst Limit: 9,8,8,8 - 33

NBA Live 09: 8,8,8,9 - 33

Resistance 2: 8,8,8,9 - 33

MotorStorm 2: 8,8,9,8 - 33

Disgaea: Hour of Darkness 3: 8,8,8,8 - 32

Guitar Hero III: Legends of Rock 9,7,8,8 - 32

Army of Two: 8,9,8,7 - 32

Aquanaut's Holiday: Insareta Kiroku: 7,8,8,9 - 32

Sega Rally Revo: 7,8,7,9 - 31

Skate: 8,8,7,8 - 31

Lego Star Wars: The Complete Saga: 8,8,8,7 - 31

Way of The Samurai 3: 8,7,8,8 - 31

Mercenaries 2: World in Flames: 8,9,7,7 - 31

Sid Meier's Civilization Revolution: 8,8,8,7 - 31

WWE SmackDown! vs. RAW 2008: 8,8,7,7 - 30

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII: 7,8,7,8 - 30

Mirror's Edge: 8,8,8,6 - 30

 

Nie mówiłbym tu raczej o kontrowersjach nie licząc Haze, Dragon Ball Z(DBZ forever xD), Mercenaries i Gundama(to mnie akurat nie dziwi, bo w końcu to Japonia xD). Tych kilka wyżej ocenionych gier to absolutna normalność, bo każdy magazyn/recenzent ma swoje upodobania i ocenią wyżej jakąś grę. Co jest bardzo ciekawe to, że ocena składa się z aż 4 wystawianych przez innych panów co działa na zasadzie gamerankings(tyle, że ocena główna nie jest średnią), więc ciężko tutaj o pomyłki pokroju "niesławnej już recenzji" HALO 3, gdzie Butcher był jedynym recenzentem i nawet nie było ocen innych zgredów nie wspominając o "3 Groszach". Miło jest usłyszeć zdanie innych. Czy pomyłką była ocena Heavenly Sword, bo przecież ciężko by gra podobała się, aż tylu osobom i nikt nie narzekał, a się zachwycał.

 

W recenzjach szukam rzetelnych informacji i tego co na temat gry myśli dany recenzent czy też inne osoby czy to w "oceniaczce" czy w 3 groszach, a jak recenzja składa się z kilkunastu linijek to chyba jakiś żart co można zaobserwować na gamerankings (nie mam pojęcia jak takie żałosne strony brane są pod uwagę przy średniej )

http://www.gamerankings.com/itemrankings/l...reviewid=981295 <--- wtf is this ?!

 

Powinni zacząć brać pod uwagę oceny z PSX Extreme...i biorą, ale nie z tego co trzeba, bo...

http://www.gamerankings.com/itemrankings/l...reviewid=973042 recka LBP również za długa nie jest, ale kij z tym xD.

 

Dobra czas iść spać : P.

Odnośnik do komentarza

Ural, Dlatego ja na swojej małej stronie http://www.trofeaps3.com/trophies/articles.php?cat_id=13 przyjalem zasade, ze nie bedzie oceniania... i jasne nie jestem zadna wyrocznia, ba nawet dobrze recenzji pisac nie umiem (czyste hobby), to wydaje mi sie, że parę ludzi nie widząc oceny skusi sie i przeczyta. Będzie wiedziało jakie autor miał odczucia i czy ma podobne growe upodobania. I na tej podstawie ocenia czy grę warto kupić czy nie. Przy okazji nie spotykam sie z krytyka, bo malo ludzi je czyta, gdyz wszystkich tylko ocena interesuje.

Odnośnik do komentarza

OXM (gazetka Xa) dala Dead Space 65% jak pamietam. Nikt z tego wielkiego halo nie robil. Ryo tez sie ta gra nie podobala wiec dal taka ocene na jaka wg mnie gra zasluzyla. Dla innych byla to niezla szpila. Nie widze sensu porownywania gazetek bo kazdy ma inny gust. Co z tego Edge dalo 7 skoro najlepiej samemu sprawdzic gre (przez demo/fulla u kolegi). A ta ocena wcale nie jest slaba z skali do 10. Takie doszukiwanie sie na sile ze MS wszystkim i za wszystko placi by byl na nich konsole (to chyba dobrze ze dla o swoich klientow?).

 

Teraz w druga strone - mi sie GTA4 srednio podobalo, gralem w kazda inna czesc tej serii ale 4 malo miala zmian,itp ale nie wazne jakie bo juz pisalem o tym nie raz. Srednia ocen to chyba 95%. Teraz moze czas zarzucic wszystkim tym gazetkom/ign/itp ze zostali przekupieni bo gra na tyle nie zasluguje? Podobnie z Halo3? Dla kogos Halo 3 ladnie wygladal i dal 10. Jego sprawa, ja dal bym max 7 rok temu gdy gralem pierwszy raz. Single/mult jest na wysoka ocene sam potwierdze.

 

To tylko dowodzi zeby nie opierac sie na ocenach gazetek bo moze sie trafic fan serii i da 10 za wszystko. Najlepiej gdyby wieksze hity ocenialy 2 osoby. Jedna to fan serii, druga gatunku.

 

Jesli jakas gra ci sie podobala na trailerach/zapowiedziach to powinienes sprawdzic finala prace i dac samemu ocene a nie polegac na innych.

Odnośnik do komentarza
Poniższa tabelka mówi sama za siebie.

 

Dokładnie. Mówi sama za siebie. I właśnie o tym cały czas trąbię - gdyby tabela miała podobną kolorystykę w przypadku obu konsol (X360 i PS3), to możnaby twierdzić, że są kontrowersyjni, ale przynajmniej nie stronniczy. A niestety są wyjątkowo stronniczym i nieobiektywnym pismem, faworyzując wyraźnie jedną platformę (suma żółtych i czerwonych pól dla PS3: 13/20, ta sama suma dla X360: 4/20. Z kolei zawyżone oceny - PS3: 1/20, X360: 6/20). A takie coś, to już nie jest rzetelne dziennikarstwo.

Odnośnik do komentarza
ALE receznent nie powinien brać pod uwagę tylko swoich upodobań, lecz patrzeć pod kątem Czytelników

i tutaj sie różnimy; ] bo IMHO recenzent powinien brać pod uwagę tylko swoją opinię, a nie wystawiać oceny pod żądania "tłumu" - a niestety tak dzieje się często i czasami pojawiają nam się kwiatki w stylu -same 10tki dla Halo 3(WTF!?) - i zeby nie było, że mam jakieś wrodzone uprzedzenie do tej serii. Wręcz przeciwnie. Po prostu Bungie w przypadku "trojki" poszło na łatwiznę i zafundowało nam mission pack - jeżeli developerzy za swoje lenistwo będą dostawali tak wysokie oceny to nie wróży to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałeś chyba do końca mojego wywodu. Pod kątem Czytelników, to NIE znaczy, że pod żądania tłumu przecież! Chodzi o zupełnie inną kwestię - podam taki przykład. Dla mnie takie Halo 3, to gra na 7/10, bo nie lubię tego universum, nie podoba mi się fabuła, itd. - ale też zdaję sobie sprawe, że innym może się to podobać. Dlatego też nie oceniłbym tej gry oficjalnie na 7/10. Ale dychy też bym nie dał. Z reguły jest tak, że jak ktoś recenzuje grę, to jest wkręcony w dane klimaty i i tak oceni ją wedle własnego uznania i wg własnych upodobań, ale czasem dostaje się do recenzji grę o tematyce, która recenzującemu nie leży. Np. ktoś kto nie lubi strategii, dostanie strategie. Czy tylko dlatego ma ocenić grę na np. 4/10, nawet jeśli zasługuje na więcej? Recenzując grę masz po prostu się wyzbyć subiektywizmu, czyli właśnie swoje szczególne upodobania, trzeba odłożyć na dalszy plan i starać się oceniać grę przede wszystkim w oparciu o aspekty, które można obiektywnie ocenić. Trudno by recenzent dawał danemu tytułowi niższą notę tylko dlatego, że np. nie lubi głównego bohatera, firmy która grę wydaje, platformy na którą wychodzi, itd. Każdy zwykły Gracz może oceniać nawet największego hita na 1/10, ale recenzent nie może sobie na to pozwolić, bo recenzuje dla Czytelników właśnie i pełni swoistą publiczną służbę. Czyli ma robić wszystko, by być maksymalnie obiektywnym. Myślę, że np. masa ludzi oceniających GoW na 6/10 w głębi duszy wie, że to gra na 9 (ew. oceniają tak, bo nie grali). Chyba nie oczekujesz, by recenzent też miał takie podejście. Zresztą co się wtedy dzieje można przywołać oceną któregoś MGS'a, który u nas dostał bodaj 8-, czy coś takiego - jedna wielka afera, a recenzent ocenił przecież grę zgodnie z własnymi upodobaniami i nie brał pod uwagę tego, co dla fanów serii (Czytelników) było najwazniejsze, tylko to, co dla niego miało znaczenie. Tak więc nie zawsze tędy droga ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...