Skocz do zawartości

Edge i inne pisma, a kontrowersyjne oceny gier z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

adi napisałeś , zacytuję fragment

 

...Przeczytałem skan artykułu z Edge (właściwie to pierwsze dwie strony ) i nie rozumiem jak mozna mówić że jest stronniczy. Przecież oni bardzo chwala ta grę (ach zapomniałem, przecież powinni co chwila pisać "och", "ach" smile.gif ) i zwracają jedynie uwage na pewne niedoskonałości spójnym w prowadzeniu fabuły.

Jako że nie znam dalszej części artykułu, wiec po prostu nie wiem czemu dostało 7 ale watpie aby w dalszej części nagle zaczeli pisać pod dyktando MS...

 

No mi to nie wygląda na luźną spekulacje a raczej pewność że tylko przeczytałeś dwie pierwsze strony a nie całą recenzje :) Ale może ja źle interpretuje to co napisałeś...

A tak apropo tego że po przeczytaniu treści recenzji nie wiesz czemu dostał KZ2 "7" to chyba sam teraz powinieneś zauważyć wiedząc już że to jest cała recenzja, jakie 'poważne' jest to czasopismo. W swojej recenzji nie zawarli argumentów dla takiej a nie innej oceny czyli jednym słowem ocena z d..y. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzisz Froniu, napisałem "nie znam dalszej częsci artykułu" , co jest absolutnie sprzeczne z tym co napisał Grześ że niby czytałem jakieś ukryte dla reszty informacje. I skoro napisałem, że watpie aby w dalszej części pisali pod dyktando MS, to czy to nie jest spekulacją? Po prostu myslałem że jest to jedynie część artykułu (drobne niedopatrzenie) i tyle, a co poniektórzy dorobili do tego jakąś ideologię.

Tak naprawdę to poza nielicznymi wyjatkami nikt z nas nie może powiedzieć jaka jest sprawiedliwa ocena dla K2 i równie dobrze mozna posądzić o nierzetelność kogoś kto dał 10, ponieważ o ile kojarzę to średnia jak na razie wynosi chyba 92 % co akurat dla mnie nie ma znaczenia, ale dla bojowników o 10 dla K2 juz tak ;)

Podobnież jakiś magazyn poświęcony Playstation dał ocenę 88/100 ( w temacie K2 jest chyba wzmianka) czyżby chciał zaszokować, lub był przekupiony ? ;)

Ja w pewnym sensie rozumiem jesli ktoś wystawia 7 grom pokroju GTA4, GOW2, K2- w tym momencie o wiele bardziej działa na mnie Flower niż podpakowane wersje "tego samego, tylko lepiej " -być może sam pracując w gazecie oceniłbym tę grę wyżej i nie robiłbym tego aby wzbudzić sensację, tylko dlatego że gra oczarowała mnie czymś o wiele subtelniejszym niż grafika i animacja.

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

Nie no ok dla mnie osobiście dobre jest nawet 8 tylko żeby było to podparte w treści recenzji bo to ona jest najważniejsza ale jeśli magazyn daje ocenę stosunkowo niską i tak jak napisałem wcześniej z d..y to jest to dziwne :) Ogólnie czepianie się tutaj osób które krytykują EDGE i nazywanie ich fanbojami KZ2 , sony i nie wiadomo kim jest śmieszne..Po to jest forum żeby sobie na nim po dyskutować między innymi na takie tematy.

Aha a ocena 88/100 jest moim zdaniem bardzo dobra i potrafili ją podeprzeć odpowiednimi minusami i plusami w przeciwieństwie do EDGE :)

 

ps. A Flower świetne ! Właśnie przy 4 kwiatku jestem , idę sobie zagrać :)

Odnośnik do komentarza
jak widac wiele osob nie potrafi wyrobic sobie dystansu i to jest najsmieszniejsze. Mnie tam to bawi jak banda fanbojow rzuca sie w konwulsjach i nie moze przebolec "siodemki" - jakies wykresy, kolorowe ramki, plusy, minusy - do prawdy zenujace, ale nad wyraz smieszne. Wiekszosc osob, ktore sa tak oburzone ta nieszczesna "siodemka" - caly czas probuja wmowic niedowiarkom - ze nikt nie ma prawa killer app'a tak oceniac. Gdybym mial chwile czasu to tez porobilbym kolorwe ramki ktore mowia zupelnie co innego.

KZ2 jest obecnie na 135 miejscu w rankingu wszechczasow(srednia ocen 91%) - tak wiec wystarczy wziasc pod uwage gry z przedzialu miejsc - 1-135 i poszukac kto wystawil poszczegolnej grze - siedem badz nizej - cos mi sie wydaje, ze takich "edgow" mielibysmy kilkaset

 

wogole to wykupcie wszystkie numery najnowszego Edga i publicznie spalcie - ot taki fanbojowy flash mob

wole udawac arbitra elegancji niz leczyc swoje kompleksy tworzeniem ramek z ocenami gier i wmawiania dookola, ze pismo jest gowniane bo wystawilo mojej ulubionej grze za niska ocene. Ojej:f straszne:f Zły niedobry Edge:f Jak oni smieli:f kto im na to pozwolil:f

Weź się człowieku zastanów przez chwilę co Ty piszesz. Może lubisz paplać bez zapoznania się z tematem - Twoje prawo. Ja wolę wcześniej się rozejrzeć, żeby nie pleść trzy po trzy. Rozumiem, że taką tabelkę trudniej Ci wyśmiać, bo przecież nie napiszesz, że Edge tych ocen nie wystawił, nie napiszesz, że te oceny nie odbiegają od średniej. Trzeba więc stwierdzić, że jestem fanbojem z kompleksami, bo jak widzę argumentów brakuje. Te tabelki, choćbyś bardzo tego nie chciał, są merytorycznym wkładem. Twoje paplanie o fanbojach nie jest, a powoduje tylko infantylizację dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mogę... Wy naprawdę jesteście chorzy. Wszyscy, których oburzyła siódemka w Edge - walnijcie się w łeb, wyłączcie konsolę/komputer i spójrzcie za okno. Tam też jest świat, naprawdę!

 

Spójrzcie, o co się kłócicie. Do cholery, kto z Was grał w pełną wersję ręka w górę! No, śmiało, nie wstydzić się. Nikt? :(

Nie graliście w grę. Nie macie pojęcia, czy zasługuje na 11/10 czy 3/10. Wytłumaczcie mi, skąd, proszę, skąd wasza pewność, że KZ2 zasługuje na 10?

Co niektórzy tutaj są równie żałośni jak jednostki objeżdżające MGS czy Halo w temacie "Fenomen, którego nie rozumiesz", a w życiu gry na oczy nie widziały.

 

 

A teraz zabawię się we wróżkę - w następnych dziesięciu postach przeczytam na swój temat słowa: wyjdź, fanboj, xbot, żałosny, zazdrość.

;]

Odnośnik do komentarza

Może na początek naucz się czytać ! I nikt tutaj się nie kłoci tylko sobie dyskutujemy ! Wiem że jest świat poza konsolą/komputerem nie musisz się popisywać jaki to jesteś super bo nie uczestniczysz dyskusji na temat oceny EDGE...

Co do głównego tematu czyli 7 dla KZ2 to większość osób tutaj nie grała, ale też każdy który krytykuje ich ocenę przede wszystkim podkreślając że dali ją z du.y bo w treści recenzji tą ocenę niczym nie podparli.. Także jak nie wnosisz nic do tematu i Ciebie tak bardzo denerwuje to tu nie zaglądaj i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Weź się człowieku zastanów przez chwilę co Ty piszesz. Może lubisz paplać bez zapoznania się z tematem - Twoje prawo. Ja wolę wcześniej się rozejrzeć, żeby nie pleść trzy po trzy. Rozumiem, że taką tabelkę trudniej Ci wyśmiać, bo przecież nie napiszesz, że Edge tych ocen nie wystawił, nie napiszesz, że te oceny nie odbiegają od średniej. Trzeba więc stwierdzić, że jestem fanbojem z kompleksami, bo jak widzę argumentów brakuje. Te tabelki, choćbyś bardzo tego nie chciał, są merytorycznym wkładem. Twoje paplanie o fanbojach nie jest, a powoduje tylko infantylizację dyskusji.

sie kolega widze mocno spompował:f

 

 

 

 

a no tak - to ten od kolorowych tabelek :o opublikuj je w Fakcie - tam pasują idealnie - są ładne, kolorowe i śmierdzą tanią sensacją

Odnośnik do komentarza

A mi twój post śmierdzi tanim flamem. Proponowałbym natomiast odnieść się jakoś do tych tabelek i udowodnić, że przedstawione tam dane są zebrane selektywnie, przez co cała tabelka jest o kant dupy rozbić.

 

Zaznaczam, że o ocenie KZ2 się nie wypowiem, bo ani w grę nie grałem, ani grać w najbliższym czasie nie mam zamiaru. Nie jestem zainteresowany. Po przeanalizowaniu podanej tabelki doszedłem jednak do wniosku, że albo Edge prowadzi swoją małą prywatną krucjatę przeciwko PS3 albo dobiera bardzo dziwnych recenzentów. Bardzo łatwo po spojrzeniu na kolorki w tabelce można dojść do wniosku, że pismo zaniża oceny większości exów na konsolkę Sony. Czy robi to bo wg. nich te gry zasługują na taka ocenę, czy dlatego że istnieje jakiś globalny spisek; ciężko powiedzieć. Możemy tylko spekulować, co zresztą mija się trochę z celem. Natomiast faktem, nad którego prawdziwością spekulować się nie da, są dużo większe odchylenia od średniej ocen PS3-owych exów, niż tytułów na konkurencyjną platformę.

Odnośnik do komentarza
wole udawac arbitra elegancji niz leczyc swoje kompleksy tworzeniem ramek z ocenami gier i wmawiania dookola, ze pismo jest gowniane bo wystawilo mojej ulubionej grze za niska ocene. Ojej:f straszne:f Zły niedobry Edge:f Jak oni smieli:f kto im na to pozwolil:f

a no tak - to ten od kolorowych tabelek :o opublikuj je w Fakcie - tam pasują idealnie - są ładne, kolorowe i śmierdzą tanią sensacją

No cóż, każdy ma swoje zdanie i może je publicznie wyrazić, ale wyśmiewanie argumentów popartych faktami raczej ich nie dewaluują. Najbardziej boli gdy ktoś zbija cię argumentami, a ty możesz jedynie odpowiedzieć infantylnymi tekstami typu "tabelki opublikuj w Fakcie" , bo przecież nie podważysz ich rzetelności.

Tu nie chodzi o KZ2, ale o "obiektywny" stosunek Edge do gier na ps3. A to, że są skrzywieni anty ps3 widać było najbardziej po ocenie EoJ.

Ale i tak oceny KZ2 są zadziwiająco dobre mimo, że Sony nie rozdawało recenzentom konsol - chyba że czegoś nie wiem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...