Skocz do zawartości

Edge i inne pisma, a kontrowersyjne oceny gier z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

EDGE 7/10

 

:lol:

U nich, to norma, lubią wyróżniać się z tłumu ;)

jezeli jest ktos z UK i zakupil Edga - bardzo bym prosil o scany, albo o krotki skrot recki. Bardzo cenie to pismo i w wiekszosci zgadalem sie zarowno z ocenami przez ich wystawianymi jak i z argumentacja. Chociaz nie powiem, ze w tym wypadku lekko sie zdziwilem - skoro wystawili 7, musieli miec do tego jakies podstawy i solidnie to(zapewne) uargumentowali - chetnie bym zerknal.

Teksty w stylu - wystawili 7 bo sa fanbojami Xboxa sa nie tyle niepowazne co zenujace.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytalem to co na fotografii i coz moge powiedziec. Edge ma pretensje do Killzone ze jest strzelanka. Najbardziej rozbraja mnie tekst w stylu, ze moznaby levele pozamieniac miejscami i nie zrobiloby to roznicy...

Zastanawiam sie w jakiej grze by to zrobilo roznice, wliczajac niestrzelanki...

 

Tak jak mowilem. Kolo wiedzial ile da grze zanim zaczal ja recenzowac. Chodzi o to by blysnac jakim to jest wyj.ebanym recenzentem... Przyznaje ze nie znam Killzone, ale jesli czytam tego typu zarzuty to po prostu wiem ze sa z du.py wziete...

Odnośnik do komentarza
EDGE 7/10

 

:lol:

U nich, to norma, lubią wyróżniać się z tłumu ;)

jezeli jest ktos z UK i zakupil Edga - bardzo bym prosil o scany, albo o krotki skrot recki. Bardzo cenie to pismo i w wiekszosci zgadalem sie zarowno z ocenami przez ich wystawianymi jak i z argumentacja. Chociaz nie powiem, ze w tym wypadku lekko sie zdziwilem - skoro wystawili 7, musieli miec do tego jakies podstawy i solidnie to(zapewne) uargumentowali - chetnie bym zerknal.

Teksty w stylu - wystawili 7 bo sa fanbojami Xboxa sa nie tyle niepowazne co zenujace.

 

Coś jednak jest nie tak skoro w gąszczu masy 10/10 i 9/10 EGDE wystawia 7/10. Nie twierdzę że są fanboyami bo to bez sensu (co najwyżej fanboy mógł to recenzować). Myślę jednak że tutaj chodzi o szum medialny. Każdy gada teraz o EDGE. Masa fanboyów X0 poleci po ten numer EDGE żeby zobaczyć jak jadą ten tytuł w recenzji. Takie zachowanie typowego brukowca, który chce zwrócić na siebie uwagę.

Odnośnik do komentarza
Przeczytalem to co na fotografii i coz moge powiedziec. Edge ma pretensje do Killzone ze jest strzelanka. Najbardziej rozbraja mnie tekst w stylu, ze moznaby levele pozamieniac miejscami i nie zrobiloby to roznicy...

Zastanawiam sie w jakiej grze by to zrobilo roznice, wliczajac niestrzelanki...

 

Tak jak mowilem. Kolo wiedzial ile da grze zanim zaczal ja recenzowac. Chodzi o to by blysnac jakim to jest wyj.ebanym recenzentem... Przyznaje ze nie znam Killzone, ale jesli czytam tego typu zarzuty to po prostu wiem ze sa z du.py wziete...

 

Zawsze mnie zastanawiało, co ludzie widzą w tym całym Edge'u - moim zdaniem to najbardziej gówniana gazeta, szczerze. Cała popularność tego pisma bazuje na kontrowersyjnych ocenach (żeby nie było - nawet nie wiem co dali K2, bo nie doczytałem jeszcze). Ogólnie rzecz biorąc traktuję ich jak na scenie politycznej JKM - jako takiego clowna branży gier. Sorry, ale oni już dawno temu przestali być wiarygodni, a ich oceny cokolwiek odzwierciedlać. Możnaby mnożyć przykłady ocen z... pupy.

Odnośnik do komentarza

kogo obchodzi co piszą jakies syfiaste gazety z debilnymi recenzentami!!!ja gram od 9 roku zycia a mam lat 29 wiec troszke juz widzialem i nie jestem casualowym graczem!killzone2 to graficzna masakra!!animacja ,realnosc pola walki ,wygląd broni,strzelanie!!!!ogólny brud i syf ,cieżki klimat!!całokształt jest niespotykany gow przy tym to disney land a jestem fanem serii<gow>dla mnie ewolucja dlatego ze tak trechnicznego i realnego fps-a nie bylo cala reszta to latajace karabiny z nierealnie szybka mozliwoscia reagowania i celowania i rewolucja bo grafa zrywa kask,wszystko wyglada jak renderowany film!!jak ktos smie pisac ze sa słabe tekstury?????!!!!!a fizyka strzelcie raz w butle z gazem i popatrzcie jak sie zachowuje za kazdym razem inaczej i genialnie!!!!!ludzie ktozy pisze negatywy na te gre sa wackami!!nie znajacymi tematu lub fanboyami wychowanymi na pc-towskich tytułach!!!podajcie gre na jaką kolwiek inna platforme ktora ma takie efekty ,grafe,grywalnosc,klimat,multi,i cała (pipi)a otoczke!tylko prosze nie piszcie o gow-ie z jego nienaturalnymi jajami z seri przykleje sie do lewej sciany unikne od pociskow i pojade cie piła!!lub o crisis z jego sterylna grafa i gówniana grywalnoscia!!killzone2 to jak tekken wsrod mordobic jak gt wsrod recerow cos jak final f rpegówi i zawsze znajdzie sie ktos kto powie ze od tekkena lepszy jes vf a od gt forza ale dla mnie to kpinaaa!!!

Edytowane przez hixx360
Odnośnik do komentarza

Już pisałem przy wielu okazjach, że Edge to szmatławiec, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu tego pisma. Wszyscy cytują ich oceny, jakby to była jakaś wyrocznia, a to przecież gorsze niż taki "Fakt". Zero wiarygodności w każdym bądź razie. Szkoda, że za oceny nie można podawać do sądu, bo przecież takim czymś wprowadzają ludzi w błąd i psują rynek oraz odbierają zyski producentom. I nie chodzi mi tutaj wcale o K2 akurat, bo przypadków z tym wydawnictwem było już całe mnóstwo... Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Już pisałem przy wielu okazjach, że Edge to szmatławiec

 

ciekawie się wypowiadasz o kolegach po fachu. Myślę, że na jakimkolwiek poziomie by nie byli, nie powinieneś się tak wypowiadać publicznie...

 

co do K2 - czy ktoś z Was wie jaką "klasą" postaci graliśmy w demie? Jaki jest jej odpowiednik w multi?

Odnośnik do komentarza

A to niby czemu? Widzę, że Ty z serii tych, co wyznają zasadę zawodowej solidarności. To mniej więcej tak, jak ci psychologowie, co pisali listy w obronie pedofila Andrzeja S. - bo w końcu kolega po fachu. Albo lekarze, co chronią kolegów, którzy biorą w łapę - wszak kumple po fachu. Żałosne. Sorry, ale nie widzę powodu, dla którego miałbym nie oceniać zachowań pisma, które co rusz się kompromituje. Mamy wolny kraj, więc mam prawo do publicznych ocen. Gdyby to była konkurencja, to bym się na jej temat faktycznie nie wypowiadał (bo po prostu nie byłoby to taktowne i byłbym z pewnością subiektywny i niewiarygodny) - natomiast tutaj mówimy o czasopiśmie zagranicznym. A oceny tego periodyka są od dawna kompromitacją i nie zamierzam się solidaryzować z "kolegami po fachu", którzy ośmieszają siebie i swój zawód. Dziennikarz niezależnie od branży o której pisze, powinien być obiektywny, a Edge obiektywny nie jest. Każdy kto pisze teksty nie do szuflady, tylko dla szerszego grona powinien nie tylko być obiektywny, ale zdawać sobie sprawę, że wykonuje swoistą publiczną służbę - nawet jeśli "tylko" recenzuje jakieś produkty (w tym przypadku gry). Słowem nie widzę powodu, dla którego nie miałbym wytykać tego rodzaju nieprofesjonalizmu, nawet jeśli sam coś piszę. Bądź poważny. Przynajmniej staram się być obiektywny. To mniej więcej tak, jakby dać GoW ocenę 7/10 - też bym takiego dziennikarzynę publicznie wyśmiał. Ale dość, bo nie ma o co drzeć kopii, poza tym nie o tym to temat. EOT więc z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
A to niby czemu? Widzę, że Ty z serii tych, co wyznają zasadę zawodowej solidarności. To mniej więcej tak, jak ci psychologowie, co pisali listy w obronie pedofila Andrzeja S. - bo w końcu kolega po fachu. Albo lekarze, co chronią kolegów, którzy biorą w łapę - wszak kumple po fachu. Żałosne. Sorry, ale nie widzę powodu, dla którego miałbym nie oceniać zachowań pisma, które co rusz się kompromituje. Mamy wolny kraj, więc mam prawo do publicznych ocen. Gdyby to była konkurencja, to bym się na jej temat faktycznie nie wypowiadał (bo po prostu nie byłoby to taktowne i byłbym z pewnością subiektywny i niewiarygodny) - natomiast tutaj mówimy o czasopiśmie zagranicznym. A oceny tego periodyka są od dawna kompromitacją i nie zamierzam się solidaryzować z "kolegami po fachu", którzy ośmieszają siebie i swój zawód. Dziennikarz niezależnie od branży o której pisze, powinien być obiektywny, a Edge obiektywny nie jest. Każdy kto pisze teksty nie do szuflady, tylko dla szerszego grona powinien nie tylko być obiektywny, ale zdawać sobie sprawę, że wykonuje swoistą publiczną służbę - nawet jeśli "tylko" recenzuje jakieś produkty (w tym przypadku gry). Słowem nie widzę powodu, dla którego nie miałbym wytykać tego rodzaju nieprofesjonalizmu, nawet jeśli sam coś piszę. Bądź poważny. Przynajmniej staram się być obiektywny. To mniej więcej tak, jakby dać GoW ocenę 7/10 - też bym takiego dziennikarzynę publicznie wyśmiał. Ale dość, bo nie ma o co drzeć kopii, poza tym nie o tym to temat. EOT więc z mojej strony.

 

Taka mała dygresja - nie ma OBIEKTYWNEJ oceny. Piękne jest to, że się różnimy i tak jednemu podoba się na maksa GTA IV i da 10, drugi stwierdzi, że odtwórcze i krok w tył w stosunku do poprzednika i da 6, bo woli zdecydowanie grać w gry sportowe.

Odnośnik do komentarza

Ural, to jakie jeszcze gry EDGE ocenił niesprawiedliwie? Z tego co widziałem to, Res: FoM 7/10 (IMO slusznie), halo 3 10/10 (IMO slusznie), LBP 10/10 (IMO slusznie), GoW2 9/10(IMO slusznie), HS 6/10 (IMO może lekko przesadzili), NG2 8/10 (IMO slusznie)... jakie Edge miał wpadki, ze można go nazywać szmatławcem? Recki nie czytałem, nie mam czasu...

 

Gazete pare razy miałem w rękach, gorsza od GI, ale daje rade...

Odnośnik do komentarza
Już pisałem przy wielu okazjach, że Edge to szmatławiec

 

ciekawie się wypowiadasz o kolegach po fachu. Myślę, że na jakimkolwiek poziomie by nie byli, nie powinieneś się tak wypowiadać publicznie...

 

 

A to niby czemu? Widzę, że Ty z serii tych, co wyznają zasadę zawodowej solidarności.

 

Zupełnie mnie nie zrozumiałeś - mogłeś napisać, że są nieprofesjonalni, że nisko oceniasz ich pracę, że uważasz, że coś mogliby zrobić lepiej... ale słowo szmatławiec? hm - trochę przesada moim zdaniem. Nie ten ton - nie jesteśmy tutaj przy wódce wśród dobrych znajomych tylko na forum publicznym. Szanuj swój język, obojętnie co myślisz na ten temat. (a to że się z Tobą zgadzam to inna sprawa).

 

A filmik gruby - Elite będzie mega ciężko, URAL po prostu już nie widzi, że wymiata. Multi będzie mega hardcore!

Odnośnik do komentarza

waldusthecyc - Przesadzasz -_-' . Ural bez wątpienia ma wypracowany subiektywny argument, skoro pisze o "szmatławcu" , zresztą jesteśmy tutaj osobami sobie bliższymi niż gdziekolwiek indziej (w sensie - redaktorzy otwarci dla czytelników, niczym znajomi) na co komu tu dbać o retorykę redaktorską ? :P.

Osobiście poczytałem pare ich recenzji, nie mam nic specjalnie do nich - ale generalnie nieznoszę zagraniczych czasopism, wolę własne, tylko one dla mnie brzmią wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Killzone 2 review 'scandal': Edge vs The World

http://www.n4g.com/gaming/News-276023.aspx

 

Edge scores Sony PS3 games 30% lower than Xbox 360 games

http://www.n4g.com/News-276662.aspx

 

No i wszyscy rozmawiają o EDGE :lol:

 

Już pisałem przy wielu okazjach, że Edge to szmatławiec, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu tego pisma. Wszyscy cytują ich oceny, jakby to była jakaś wyrocznia, a to przecież gorsze niż taki "Fakt". Zero wiarygodności w każdym bądź razie. Szkoda, że za oceny nie można podawać do sądu, bo przecież takim czymś wprowadzają ludzi w błąd i psują rynek oraz odbierają zyski producentom. I nie chodzi mi tutaj wcale o K2 akurat, bo przypadków z tym wydawnictwem było już całe mnóstwo... Tragedia.

wydaje mi sie, ze mocno Ural przesadzasz - co prawda nie jest to temat o pismach, ale nie moge tego zostawic bez odpowiedzi. Edge to pewna czesc historii gier video w UK, Edge to profesjonalisci z za(pipi)istym poczuciem humoru, a ze czasami

ktos wyleje kubel zimnej na rozgrzanych do czerwonosci fanbojow to pffffff ich indywidualna sprawa. Kazdza ocena jest subiektywna i kazdy może wpakować taka ocene jaka uwaza za sluszna. Zreszta wydaje mi sie, ze kazdy kto napisal chociazby jednego posta w temacie "Hit, którego fenomenu nie pojmujecie, czyli gry kultowe ale...nie dla Was" powinien przyjac kazda ocene z pokora. Skoro wszyscy wystawiaja 9tki to ja tez mam pojsc tym tropem? nonsens

Gralem ostatnio w Dead Space(srednia ocen 90%) - po przejsciu IMHO to jeden wielki shit na ocene 6 z plusikiem -czy publikujac taka ocene w jakimkolwiek pismie tez wszyscy wrzuca go do wora pt. "szmatławiec"

 

Nie odpisuję, by nie offtopować - możemy o tym pogadać na priv :). ALE receznent nie powinien brać pod uwagę tylko swoich upodobań, lecz patrzeć pod kątem Czytelników. (Ural)

Odnośnik do komentarza

Co do Edge:

 

HS 60%

MGS 4 80%

MS PR 70%

Lair 30%

Folklore 50%

REs 2 60%

EoJ 40%

Uncharted 80%

 

To sa exclusiwy. Oena LBP jest wlasciwie jedynym wyjatkiem. W moim mniemaniu nie zanizyli zadnej oceny dla nahypowanej gry na X0.

Poza tym naprawde polecam zaznajomic sie z "recenzja" z Edge (tak ma tylko dwie strony).

Rozumiem ze oceny sa subiektywne. Tamze sa specyficznie subiektywne...

 

Szczerze mowiac mysle ze to czasopismo, okreslane przez niektorych szmatlawcem nie potrzebuje juz wiecej wzmianek tutaj... Sam sie nawet do kogos przyczepilem, kto wyciagnal je z powrotem...

Odnośnik do komentarza

Ale kto doszedl do takich wnioskow? :) Bo tylko ty tak napisales (+ ew. jakies wyjatki, ktore zawsze wesza spisek :P)

Ten caly EDGE albo chce byc na sile oryginalny (i przez to robic sobie "slawe"), albo faworyzuja Xboxa.

Bodajze raven_raven mowil, ze nie ma czegos takiego jak obiektywna recenzja... Moze i nie ma, ale ocena, ktora potem moze sie kierowac potencjalny nabywca daneego tytulu powinna oddawac jego jakosc i byc solidnie uargumentowana bo w innym przypadku jest mocno krzywdzaca.. Przeciez KZ2 to nine jest gra na 7.. albo HS na 6. Chyba wszysycy to woiemy. A jakis czytelnik tego EDGE'a (ktory nie korzysta z innych zrodel informacji) widzac ocene 7 dla KZ (lub 6 dla HS) a obok np.. 7-8 dla jakiegos Turoka (nie wiem ile u nich dostal... chodzi mi o przyklad) pomysli.. Turok jest z pewnoscia gra bardziej warta wydania jego pieniedzy, a tak przeciez nie jest.

Tyle, bo... pisze z PS3 i wiecej sie nie da w jednym poscie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...