Skocz do zawartości

Oskary 2009


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niby Oscary bez niespodzianek, ale 6 kategorii wytypowałem źle. Jednak nie było chyba ani jednego przypadku, żeby jakiś zupełny outsider wygrał, albo przegrał pozorny pewniak. Nuda.

 

Jestem pewien, że od jutra pół polskiego internetu zacznie jeździć po "Slumdogu";]. Cieszy mnie też zwycięstwo Penna, bo przecież najśmieszniejsi ludzie w internecie to prawicowcy, i na pewno pojawi się wiele zabawnych teorii o gejowskim lobby, które rządzi światem. To powinny być pozytywne skutki tej gali.

Odnośnik do komentarza

Jakby ze Slumdogiem wygrał robiony na siłę pod oskary Button, albo kolejny film o geju to byłbym rozczarowany. Tak rozdanie bez niespodzianek. Mogłem obstawić moje typy u bukmachera.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Ale "Slumdog" i "Milk" to filmy z zupełnie innej kategorii. "Slumdog" to świetna bajka a "Milk" to prawdziwa historia czyli prawdziwe emocje.

a nie agitka ? <_<

 

To narazie te agitki strasznie dostają po kościach w Hollywood, bo już Brokeback mountain nie przymierzając wydymali i oskara dostał film, o którym chyba nikt nie pamięta a teraz przyszła kolej na Milka. Zresztą, dla homofoba każdy film o homoseksualistach będzie agitacją polityczną. Nie ważne czy dobry czy zły.

 

Danny Boyle to nie jest Van Sant. To jest reżyser teledyskowy. Takie są jego filmy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Slumdog został uznany za najlepszy film. Czytam komentarze na sieci i..głowa mała. Zwrot jaki dominuje (dominuje- bo ktoś napisał i papugi podchwyciły) : :jak taka BAJKA mogła dostać oskara? ". I co z tego (pipi), że "bajka"? Pffff......

 

BTW- dziewczynka grająca "mała Leticę" dostałą za rolę 721 dolców...Film zatrobił 100 mln baksów....Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Slumdog został uznany za najlepszy film. Czytam komentarze na sieci i..głowa mała. Zwrot jaki dominuje (dominuje- bo ktoś napisał i papugi podchwyciły) : :jak taka BAJKA mogła dostać oskara? ". I co z tego (pipi), że "bajka"? Pffff......

 

BTW- dziewczynka grająca "mała Leticę" dostałą za rolę 721 dolców...Film zatrobił 100 mln baksów....Bez komentarza

 

Ja sam bym zagrał "malą Leticę" za 721 dolców.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
A nie czuł byś się czasem wydymany, że z tortu o wartości 100 mln dostajesz tylko 721 $?

 

Pierwsze słysze żeby aktorzy dostawali wynagrodzenia kilka miesięcy po premierze. Zreszta, nawet jakby tak bylo to nie oszukujmy się, mała Latika to nie jest kreacja typu De Niro w Taksówkarzu. Ja bym te role wycenił na 500 $ i to brutto.

Odnośnik do komentarza

Było sporo zamieszania w mediach swego czasu z tego powodu. Ta kasa to w Indiach dość duże pieniądze jak na małą rolę w filmie. Jednak chyba nie jest dziwne, że niektórych razi dysonans między optymistyczną treścią filmu, a faktem, że ci młodociani aktorzy nadal mieszkają w slumsach, w fatalnych warunkach.

 

Ja nie obwiniam twórców filmu - skąd mieli wiedzieć, że to będzie taki sukces. Teraz, kiedy na "Slumdogu" są oczy całego świata, pewnie jakieś stypendia spłyną na rodziny tych dzieci i może im się uda ze slumsów wydostać, co też będzie niezłą historią dla mediów.

Odnośnik do komentarza

No lekko przesadzona ta 'afera'. I tak dużo zarobiła za taką rólkę. Ja i za 100 dolców mógłbym zagrać Latikę. Po tym jak film dostał Oscara będzie tak jak pisał oqqozo. Hollywood zresztą to nie caritas. Jak komuś przeszkadza to, że młoda zarobiła prawie tysiąc dolców za uśmiechanie się do kamery to niech zaintersuje się tematem http://wyborcza.pl/1,85318,4514450.html

Odnośnik do komentarza
BTW- dziewczynka grająca "mała Leticę" dostałą za rolę 721 dolców...Film zatrobił 100 mln baksów....Bez komentarza

 

No trzeba raczej patrzeć na budżet, a nie na przychody jakie film wygenerował. A budżet wynosił 15 baniek. A z tego trzeba jeszcze odjąć działkę przeznaczoną na samą kampanię, czyli pi razy oko z 5 mln spokojnie można uciąć. Niektórzy za rolę więcej dostają. Zresztą Colson nawet jojczył przy odbiorze statuetki, że nie mieli piniendzy.

Tak na marginesie to gdzieś ostatnio czytałem, że film 163 mln zarobił.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Jednak chyba nie jest dziwne, że niektórych razi dysonans między optymistyczną treścią filmu, a faktem, że ci młodociani aktorzy nadal mieszkają w slumsach, w fatalnych warunkach.

 

 

O własnie. Film pokazuję dwa oblicza Indii- piekne (dla bogatych turystów) i okrutne (dla biedoty). Może pojadę z porównaniem ale film doskonale to oddaje- piękny dla oglądających, wyzyskujący dla Hindusów ze slamsów...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...