Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 2


Rekomendowane odpowiedzi

To już 3cia gra z tym samym gameplay (COD:MW, WaW, MW2) i jakoś nie narzekam, a sądząc po ilości graczy na serwerach nie jestem osamotniony :D jest :thumbsup: i niech tak zostanie.

 

No bardzo dużo ludzi w to gra, no ale to, że dużo ludzi słucha np. 50 centa wcale nie znaczy, że jest dobrym muzykiem.Porównanie trochę na wyrost, bo nowy cod to dobra gra (mowa o singlu), jest jednak mocno przereklamowana.

Co do multi to się określiłem wcześniej, ogólnie mutli w mw2 jest mega casualowy, bycie sporo ''na plusie'' nie sprawia osobie, która radzi sobie ''jako-tako'' z padem większych problemów, do tego dochodzi sprawa kampienia, w tej części jest to jeszcze bardziej nagradzane niż w poprzedniku (pierwsze mw sobie odpuściłem przez straszne kamperstwo, którego po prostu nie znoszę) no i casuale się cieszą.Dlatego w sumie nie powinna mnie dziwić popularność tego tytułu, ale jednak doznałem szoku w momencie jak dowiedziałem się, żę TA gra pobiła rekordy sprzedaży.Takie czasy.

Odnośnik do komentarza

Single jak najbardziej k ale mutli mega uproszczone i przebajerzone przez te 10 roznych killstreakow, mapy zrobione tak by kampic, mocarne shotguny gdzie kolesie chodzia w 2 naraz jak muczaczos. Poprzednij byl zdecydowanie lepiej, strzelalo sie nawzajem a nie atakowalo Harrierem, Predatorem, Czoper gannerem czy AC130. Multi zamiast bawic mocno wkoorwia aka irytuje :/

Odnośnik do komentarza

Ogólnie każdy już wie że w multi jedynka była lepsza, dużo bardziej wyważona, mniej zgliczowana i bardziej skillowa. Wtedy wyzywało się od noobów kolesi biegającymi z P90 :unsure: . Teraz to co drugiego trzeba by tak nazywać, mocarne shotguny z akimbo, zabójcze znajperki, perki źle wyważone itd. W IW myśleli że jak osłabią granaty to będzie super, szkoda tylko że wzmocnili dużo innych rzeczy. Można narzekać i płakać, ale gra nadal daje sporo funu i satysfakcji, i to jest jej siła.

 

Teraz można grze jeszcze wszystko wybaczyć jako sequelowi genialnej czwórki, jednak od MW3 ( ciekawe czy jeszcze na curent czy next genach?) oczekuje już dużo więcej zmian i innowacji. No i oby single był mniej przesycony amerykańskim patosem.

Odnośnik do komentarza

Dopiero zaczalem grac i mam pare uwag i pytan :P

 

Wiec, gra sie dosc fajnie, choc pierwsze wrazenie troche gorsze niz 1nka. Moze dlatego ze jeszcze nie radze sobie az tak dobrze, ludzie maja levele 40-70 i fajne bronie, te sensory itp, a ja musze sie zadowolic paczatkowymi bronmi. Zeby dobic do zwyklego karabinu szturmowego z celownikiem laserowym najpierw musialem dobic do 4 lv, potem zabic 25 ludzikow... niby nie duzo, ale wkurzajace ze wszystko zabiera dosc duzo czasu... Potem jak bede chcial zmienic bron to najpierw musze zabijac jej podstawowa wersją dla celownika, potem dla sensora tlumikiem itp... Bylo podobnie w 1nce wsumie... ale to i tak denerwuje :P

 

W ktorym trybie mozna najlatwiej/naszybciej zdobyc expa i kille? Chcialbym troche 'naexpic' by moc zdobyc level, zeby moc wybrac bronie ktore najbardziej beda mi pasowac i dopiero potem pograc to co mi najbardziej odpowiada :P

 

Jest gdzies strona gdzie jest opis wszystkich perkow? I nie chodzi mi o taki ogolny opis tylko taki 'glebszy', gdzie wyjasnione dokladnie jest co robi, jak dziala, czy warto itp. Np.o ile wiecej obrazen zabiera 'moc obalajaca' i jaki jest zasieg 'zaklocania'...

Odnośnik do komentarza

No bardzo dużo ludzi w to gra, no ale to, że dużo ludzi słucha np. 50 centa wcale nie znaczy, że jest dobrym muzykiem.Porównanie trochę na wyrost, bo nowy cod to dobra gra (mowa o singlu), jest jednak mocno przereklamowana.

Że niby gdzie przereklamowana ?

Bo nie zauważyłem jakichś specjalnych ponadczasowych reklam, poza hypem na forach.

 

Trufs- levele szybko się zdobywa na S&D . Za jednego killa masz 500pkt ...

Odnośnik do komentarza

Ogólnie każdy już wie że w multi jedynka była lepsza, dużo bardziej wyważona, mniej zgliczowana i bardziej skillowa. Wtedy wyzywało się od noobów kolesi biegającymi z P90 :unsure: . Teraz to co drugiego trzeba by tak nazywać, mocarne shotguny z akimbo, zabójcze znajperki, perki źle wyważone itd. W IW myśleli że jak osłabią granaty to będzie super, szkoda tylko że wzmocnili dużo innych rzeczy. Można narzekać i płakać, ale gra nadal daje sporo funu i satysfakcji, i to jest jej siła.

 

Teraz można grze jeszcze wszystko wybaczyć jako sequelowi genialnej czwórki, jednak od MW3 ( ciekawe czy jeszcze na curent czy next genach?) oczekuje już dużo więcej zmian i innowacji. No i oby single był mniej przesycony amerykańskim patosem.

Niemal co Twoje slowo, to sie z nim nie zgadzam. :no: Jedynie z akimbo shotgunem masz racje, ale tylko polowicznie. Tylko ostatnia strzelba (Model 1887) dopalona akimbo jest zabojcza, ale wez pod uwage, ze dostajesz ja dopiero na 67 levelu, wiec cieszysz sie nia zaledwie 4 levele, no chyba ze olewasz prestiz.Granaty wcale nie sa oslabione.Skad to stwierdzenie?Dalej snajperka...Dlaczego wg Ciebie snajperka nie ma byc zabojcza? Wg mnie i tak jest za slaba, bo niemal w 30-40% przypadkow nie zabija jednym strzalem,a powinna, a jesli jest wyposazona w tlumik to jest jeszcze slabsza.Wiem to, bo snajperek uzywam czesciej niz jakichkolwiek innych broni.Zeby uzywac snajperki trzeba sie wykazac znacznie wiekszym skillem niz grajac jakakolwiek inna bronia, wiec swoista "nagroda" za jej uzywanie powinna byc jej zabojczosc wlasnie, a z tym jak wyzej napisalem roznie bywa...

Odnośnik do komentarza
Błagam.... W żadnej innej grze snajperka nie zabija jednym strzałem. Ona już w poprzedniej części była opór noob friendly

Noob friendly powiadasz? To dlaczego wciaz tak malo ludzi uzywa snajperek, skoro to bron dla noobow?Mozesz to wyjasnic?W CoD4 snajperow bylo jeszcze mniej.Nawet na typowo snajperskiej mapie Wasteland zwykle jest tak, ze gra co najwyzej dwoch snajperow, a reszta zaiwania z nadzwyczaj "trudnymi" do opanowania broniami jak np M4A1lub SCAR-H tloczac sie w jamo-bunkrach posrodku...

Odnośnik do komentarza

M16 wiele od snajperek sie nie rozni, albowiem to bron strzelajaca seriami zaledwie trzech pociskow i zeby goscia zabic tez powinienes jakimis umiejetnosciami i precyzja sie wykazac.Zreszta tej broni ludzie rowniez zadziwiajaco malo uzywaja, a juz kogos uzywajacego M16 wraz z luneta termiczna ze swieca szukac...

Odnośnik do komentarza

Czezare

 

1) M16 to był tylko przykład

2) Skoro już jesteśmy przy tej broni, to ona tym bardziej pokazuje, że ta gra jest robiona pod casuali. W jakiej innej konsolowej grze masz karabin krojący przeciwnika 1-2 seriami? A korzystają z niego mało bo jest FAMAS, czyli praktycznie to samo. To raz, dwa to to, ze M16 jest dostępne dość późno, trzeci powód jest taki, że rzeczywiście z MW2 zrobił się straszny arcade i ludzie albo kampią albo biegają na pałę, a do walki w krótkim dystansie lepsze są SMG. To także odpowiedź na pytanie, czemu ludzie rzadko używają termal scope'a

Edytowane przez Dziobak_
Odnośnik do komentarza

Odpowiedź jest taka że mało ludzi gra snajperkami ponieważ są zj.ebane, poniważ NIE zawsze zabijają jednym pociskiem, nawet ze stopping power, co jest mega wkurzające i niedopuszczalne. Co do "lamerskości" M16 zamilcz, jak chcesz wywalić cały magazynek żeby kogoś zabić to pograj w halo, tam są takie akcje. Zresztą i tak w MW powinno się grać tylko na HC gdzie wystarczą najwyżej trzy kulki żeby wróg gryzł glebe.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź jest taka że mało ludzi gra snajperkami ponieważ są zj.ebane, poniważ NIE zawsze zabijają jednym pociskiem, nawet ze stopping power, co jest mega wkurzające i niedopuszczalne. Co do "lamerskości" M16 zamilcz, jak chcesz wywalić cały magazynek żeby kogoś zabić to pograj w halo, tam są takie akcje. Zresztą i tak w MW powinno się grać tylko na HC gdzie wystarczą najwyżej trzy kulki żeby wróg gryzł glebe.

Ok. to może tak. IMO M16 czy też Famas są w MW2 jedynymi jako takimi broniami, którymi trzeba się umieć posługiwać. Wymagają jakiegoś tam aimingu itp. Natomiast porównując całe MW2 czy też poprzednią część do jednej z gier, która jest wyważona i nadaje się do poważniejszego grania czyli Halo bądź GoW, to jest to gra która nie wymaga skilla. Pojedynki 1v1 w tej grze nie istnieją, aiming generalnie można opanować w dwa dni. Jedyna rzecz jaka trzeba posiadać by być dobrym to IQ 120, żeby nie biec na środek mapy i ew. znajomość tych ostatnich, żeby znać dobre pozycje do prowadzenia ognia. To wszystko.

 

Aha, rzeczywiście to ze snajperki nie zabijają jednym strzałem jest niedopuszczalne, najlepiej by było gdyby przeciwnik padał na sam dźwięk twojego Gamertaga, wtedy można by było poczuć prawdziwy power pukawek! To tylko gra, bronie mają być wyważone. Na wojnie też padłbyś od jednego strzału w klate choćby z pistoletu, nie potrzebowałbyś do tego Baretta czy innego Dragunova. Jeśli jesteś zwolennikiem "one shot = one kill" to jest tryb HC, o którym sam wspomniałeś.

Edytowane przez Dziobak_
Odnośnik do komentarza

@ Dziobak: Ale ty Chłopie farmazony pleciesz... Skad nagle takie u Ciebie wychwalanie Gowa? Przecież sam narzekałeś, że gra jest losowa, zlagowana, zgliczowana i w ogole gramy w nią tylko dlatego, że swego czasu wszyscy w to grali. BTW. w Gowie, snajpka na Active zdejmowała 1 strzałem, wiec wiesz. Poza tym, ile Ty musisz w to grac u kolegi, skoro wiesz o tej grze wszystko?

 

A, co do snajperek, to fakt faktem, że ze stoping powerem, przynajmiej Intervention i Berreta powinny zabijać 1 strzałem od jajek w góre, bo snajperka to snajperka, a nie AR. Według Twojego rozumowania Dziobasku, to snajperki są dla noobow, to chodz w takim razie na Live i pokaż nam jak kosić ze snajpy, zeby mieć 30-0 bez siedzenia w miejscu obstawionym claymorami jak to było w MW, do czego to składnia owy wychwalany hardcore... Strzał w pięte z końca mapy z mp5 i gleba...

 

http://gamevideos.1up.com/video/id/27336

 

Na rozluźnienie ;)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, primo - Ok, nazywanie GoWa wyważonym było nie na miejscu, ale przyznasz, że Gearsy wymagają dużo większych umiejętności niż MW2, pomimo że są skopane o czym wszyscy wiemy i bla bla bla.

Po drugie, primo - Nigdzie nie napisałem ze snajperki są dla noobów, po prostu uważam, że są dużo mniej skillowe niż w H3 czy wspomnianych Gersach, pomimo ze w drugim tytule też kładą jednym strzałem. IMO wynika to z tego, że GoW ma dużo mniejsze mapy, jest mimo wszystko mniej czasu by dokładnie wycelować itd. A sniping w H3 to już w ogóle inna bajka.

Po trzecie, primo ultimo - Nie wychwalam trybów HC, podoba mi się wyłącznie HC S&D, czytaj uważnie ;).

 

A żeby wiedzieć o tej grze sporo, Damianie, nie trzeba w nią grac dużo IMO ;)

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było- MW2 jest bardzo przyjemna grą, jeśli ktoś nie ma zamiaru grac pr0 i być "elo na rapie". Tylko żeby się nie w(pipi)iać co chwila na akimbo 1887 dobrze byłoby pograć coś na prywatnym meczu na zasadach MLG, które wyglądają na całkiem sensowne (szkoda, że nie można używać perka Bling). Szkoda, że twórcy idą w stronę upraszczania nie tylko singla, ale tez rozgrywki sieciowej :(.

Edytowane przez Dziobak_
Odnośnik do komentarza

O! To super, a właśnie się zastanawiałem co to za patch mi się ściągał.

Ja tych wszystkich co javelin glitcha używali raportowałem (oczywiście nie zapominając im o tym napisać ;] ).

 

 

 

A ta gra jest naprawde krótka ;/

 

Mój kuzyn (9lat) właśnie

wyprowadza Price'a z gułagu

a zaczął grać na regularu jakoś o 4 popołudniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...