Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczością / grafiką


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chciałem sie dowiedzieć (i poradzić za razem) czy ktoś z Was ma problemy z tym jak wyglądają gry (mowa o grafice / rozdzielczości) czyli wszech obecne "ząbki" na każdym z widocznych na ekranie obiektów. te bliżej jeszcze jakoś ujdą choć i tak widzę ze coś jest z nimi nie tak, a cienie na przykład to juz jakaś masakra - składają sie z ów "ząbków" wielkich na centymetr lub dwa. gdy stanę w miejscu i powoli zacznę sie obracaj wszystko zaczyna migać (chodzi o krawedzie obiektów) obraz jest nie wyrazny i az sie na niego patrzec nie chce, co prawda mam telewizor HDready (Sony Bravia) ale uzywam go od 2lat i nie miałem problemu, grafika powalała, a teraz... az sie grac nie chce.

 

PS: moje spostrzezenie. te klopoty zaczeły sie pojawiac odkąd zainstalowałem nowego dashboard'a nie wiem czy ma to cos wspólnego ale moze warto wspomniec ( gry w które grałem wczesniej wyglają normalnie, sprawdziłem)

 

Prosze o pomoc naprawde jestem bezsilny przez to jak wygladają gry nie moge uprawiac swojego ulubionego hobby - grania. z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

z jednej strony piszesz ze wczesneijsze gry w ktore jzu grales wygladaja normalnie a z drugiej ze te (chyba) nowe wygladaja zle

wiec pytanie jest, skad wiesz jak maja wygladac te nowe gry skoro jeszcze w nie nie grales?

 

najrozsadniej niech ktos przyjdzie z drugim xem i podlaczyc na tej samej grze i porownac bo nawet nie przychodzi mi nic na mysl zadnen rodzaj usterki by sie tak objawial...

Odnośnik do komentarza

słuszna uwaga, ale mi nie chodzi o to ze jedna gra ma lepszą grafe od drugiej, chodzi mi o sposób w jaki jest wyswietlana, dalsze elementy sie rozmazują ( w przypadku pronce of persia - najnowsza odsłona - to wszystko wyglada jak wielka kupa) widac wszechobecne "ząbki" i wszystko "mryga/mieni sie" na konturach. dla przykładu podam gears of war. pierwsza czesc prezentuje sie (na tym samym tv) duzo lepiej niż gow 2 - chodzi o krawedzie i "ząbki"

dodam tylko ze gram na x360 od okrągłych 2 lat i staram sie wybierac tylko gierki "must have" bo nie mam czasu mielic wszystkiego i moge spokojnie stwierdzic ze wiem jak powinna wygladac prawidłowo generowana grafika/rozdzielczość przez konsole i na co ją stać...

 

skorzystam z rady i sprawdze te gry na innym x360, niestety telewizor tez bedzie inny bo nie mam mozliwosci przywiezienia tej konsoli do mnie.

zastanawiam sie tez czy nie jest mozliwe ze jakies podzespoły w konlosi szlag trafił, akurat te odpowiedzialne za sterowanie rozdziałkom czy cos. nie znam sie na tym tylko spekuluje

 

jest jeszcze kwestia nowego dasha, "dziwne" zeczy zaczeły sie dziac po zainstalowaniu wyzej wymienionego upgrade'a. moze to tylko zbieg okolicznosci moze jakis błąd ! czy jest opcja powrócenia do pierwszego dasha ???

 

pozdrawiam

Edytowane przez Duzeer
Odnośnik do komentarza

próbowałem aparatem ale wiesz co sie dzieje jak próbujesz sfotografowac monitor, pojawiają sie pasy a poza tym najbardziej to widac jak zaczynasz sie rozgladac w grze, wszystko sie mieni i mryga na krawdedziach, chyba ze macie jakis patent na robienie screenshotów? poza tym za 3 godz. mam samolot do PL wiec moge miec z tym tródnosc, ale za to bede sprawdzał te gry na konsoli brata wiec dam znac czy jest to samo czy moze to mój x-klocek nawala.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

sprawdziłem gry u brata i ku mojemu zdziwieniu u niego wszystko wyglada tak samo niestety jesli chodzi o screeny to nie udało mi sie ich zrobic. juz nie wiem czy to moje fobie czy co? ale jesli tak maja wygladac te gry to jestem troche zawiedziony, nawet mój ziomek który raczej jest niedzielnym graczem przyznał mi ze grafa nie prezentuje sie ciekawie...

 

postaram sie zdobyc te zdjecia i odezwe sie jeszcze w tej sprawie, moze mi to jednak zając troche czasu bo własnie jestem na urlopie.

dziekuje za do tychczasową pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

udało mi sie jakoś zrobic zdjecie na którym w miarę widac problem

 

zdjecie zrobione z około metra ale obiekty są wyswietlane na cały telewizor wiec nie myslcie ze jest to jakis tam mały fragment obrazu który wygląda tak gdy sie na niego patrzy z bliska. jest to pierwszy plan, nawet siedząc 2-3 metry od telewizora kłuje w oczy rozdzielczosc, nie wiem co jeszcze napisac ocencie sami wydaje mi sie ze widac to ewidentnie i choc zdjecie nie oddaje wszystkiego, cała reszta (drugi plan itp.) na ekranie wydląda podobnie a przy jakimkolwiek ruchu postaci wszystko zaczyna prygac/mienic sie (mowa o tych ząbkach)

 

czekam na wasze opinie czy u Was tez tak to wygląda? oto link:

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0309/beztytulu5b34.jpg

 

pozdro

Edytowane przez Duzeer
Odnośnik do komentarza

nic nie jest na rzeczy, przeciez wyraznie stwierdzil ze wczesneisjze gry sa ok. tylko nowe nie sa, a na drugim xboxie to samo wiec wszsytko jest w normie

 

duzzer: nie napisales w gole co to za TV, jakim kablem podpiete, jaka rozdzialka, nic, wiec jak mozna cokolwiek stwierdzic, obraz wyglada po prostu jak na jakies malej rozdzialce i nic w nim nadzwyczajengo nie ma...

 

a co do samej gry to moze jest bez AA i tyle...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

witam ponownie

 

no zeczywiscie nie uściśliłem sprawy telewizora i kabli, a więc:

 

-mój tv sony bravia 40' KDL40S2530 HDready

-tv przy drugiej konsoli bravia 40' KDL40W400 FullHD

-zazwyczaj podpiete przez component ale próbowałem tez hdmi, kable oryginalne

 

w przypadku obu tv nie zauwazyłem zadnej róznicy, ustawienia oczywiscie na konsoli zmodyfikowane odpowiednio do tv HDready/full

 

 

ps: co to jest AA ??

Edytowane przez Duzeer
Odnośnik do komentarza
udało mi sie jakoś zrobic zdjecie na którym w miarę widac problem

 

zdjecie zrobione z około metra ale obiekty są wyswietlane na cały telewizor wiec nie myslcie ze jest to jakis tam mały fragment obrazu który wygląda tak gdy sie na niego patrzy z bliska. jest to pierwszy plan, nawet siedząc 2-3 metry od telewizora kłuje w oczy rozdzielczosc, nie wiem co jeszcze napisac ocencie sami wydaje mi sie ze widac to ewidentnie i choc zdjecie nie oddaje wszystkiego, cała reszta (drugi plan itp.) na ekranie wydląda podobnie a przy jakimkolwiek ruchu postaci wszystko zaczyna prygac/mienic sie (mowa o tych ząbkach)

 

czekam na wasze opinie czy u Was tez tak to wygląda? oto link:

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0309/beztytulu5b34.jpg

 

pozdro

W wielu grach nie ma w ogóle włączonego antyaliasingu. Jednym z tych tytułów jest właśnie Dead Space. Nie wiem co ty tak narzekasz na te ząbkowane krawędzie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
w przypadku obu tv nie zauwazyłem zadnej róznicy, ustawienia oczywiscie na konsoli zmodyfikowane odpowiednio do tv HDready/full

czyli jakie?

jaka rozdzialka?

 

ps.

poeksperymentuj z rozdzialkami wlasnie, daj 1080i (lub 1080p) i 720p i zobacz roznice

 

 

HDready 720p i fullHD 1080p na takich rozdziałkach sprawdzałem gre na 2 róznych tv

 

niestety w najblizszym czasie nie bede miał dosteepu do zadnej z konsol i nie sprawdze 1080i choc wątpie zeby mogło to cos dac

 

 

 

udało mi sie jakoś zrobic zdjecie na którym w miarę widac problem

 

zdjecie zrobione z około metra ale obiekty są wyswietlane na cały telewizor wiec nie myslcie ze jest to jakis tam mały fragment obrazu który wygląda tak gdy sie na niego patrzy z bliska. jest to pierwszy plan, nawet siedząc 2-3 metry od telewizora kłuje w oczy rozdzielczosc, nie wiem co jeszcze napisac ocencie sami wydaje mi sie ze widac to ewidentnie i choc zdjecie nie oddaje wszystkiego, cała reszta (drugi plan itp.) na ekranie wydląda podobnie a przy jakimkolwiek ruchu postaci wszystko zaczyna prygac/mienic sie (mowa o tych ząbkach)

 

czekam na wasze opinie czy u Was tez tak to wygląda? oto link:

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0309/beztytulu5b34.jpg

 

pozdro

W wielu grach nie ma w ogóle włączonego antyaliasingu. Jednym z tych tytułów jest właśnie Dead Space. Nie wiem co ty tak narzekasz na te ząbkowane krawędzie.

 

 

nie wiem jak Tobie ale mi sie to wogóle nie podoba, w koncu ma to byc hd tak? a poza tym to u Ciebie ta gra wygląda tak samo jak na moim screenie ??

Odnośnik do komentarza
nie wiem jak Tobie ale mi sie to wogóle nie podoba, w koncu ma to byc hd tak? a poza tym to u Ciebie ta gra wygląda tak samo jak na moim screenie ??

A co ma wspólnego rozdzielczość do włączenia przez twórców danej gry antyaliasingu?

 

PS: Tak Dead Space ma bardzo widoczne ząbki bo jak juz wspomniałem silnik tej gry nie jest na tyle wydajny by utrzymać AAx4 (nawet AAx2) plus tą jakość całej reszty w 30 klatkach. Patrząc z drugiej strony medalu taki fallout 3 ma włączony w wersji na X360 AAx4 właśnie i tam nie uświadczysz ząbków, które ci tak bardzo obrzydzają granie.

 

A poza tym robisz z igły widły. nie spotkałęm dotychczas kolesia, który przez ząbki nie mógłby grać.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

no tak ale od początku pytałem czy u Was ta gra wyglada tak samo, nikt tego nie potwierdził wiec miałem uzasadnione podstawy do tego by podejrzewac ze u mnie jest cos nie tak. co do fallouta 3 to masz racje wygląda to slicznie i nie ma mowy o jakis problemach. postaram sie jeszcze zdobyc zdjecia z prince of percia bo ta gra tez sprawia mi problemy i na wejsciu spytam czy POF obsługuje AA ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jezu ale masz problemy. Buuu straszne brak AA! I co ja teraz pocznę przecież się grać nie da! Daj se siana.

 

PS: Fallout 3 nie wygląda ładnie dlatego, że ma zastosowany AAx4 tylko dlatego, że tekstury są "oblepione" wręcz efektami robionymi na shaderach i całość prezentuje się świetnie. Mylisz pojęcia i czepiasz się obecności ząbków.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

jesli nie masz ochoty odpowiadac na czyjes posty bo nie chcesz sie znizac do ich poziomu z powodu nie wiedzy na jakis temat i checi jej poszezenia po przez korzystanie z forów takich jak to, to przeglądaj posty odpowiadające twojemu poziomowi i wysokiemu mniemaniu o sobie - mistrzu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.