Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczością / grafiką


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie tyle większy dystans od telewizora tylko akceptacja tego co jest na akranie.

 

Wyczytałem w poście nr 3, że marudzisz na coś co nazywasz rozmazaniem obrazu w nowym POP. A to nazwyklejszy w świecie blur mający dodać nieco filmowego charakteru grom i jednocześnie będący sztuczką graficzną stosowaną przez twórców by dalekie obiekty nie wymagały szczegółowych tekstur. Inaczej mówiąc na konsolach jest dosyć ograniczony LOD - czyli poziom jakości obiektów umieszczonych w dużej odległości od gracza.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

a wiec może użyłem złego słowa - rozmazany rzeczywiście nie jest odpowiednim słowem. zamieszczam screena mimo iż nie jest zbyt dobrej jakości

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0309/beztytulu3e09.jpg

 

jest to zdjęcie całego ekranu nie jest to jakiś wycinek, postać księcia jest na pierwszym planie i jest dość spora. już nie będę narzekał i się czepiał, wstawiam screena jako ciekawostkę bo myślę ze nie wygląda to poprawnie, zwróćcie uwagę na cienie i ogólny zarys postaci a teraz dodajcie do tego dość bujne w tej grze plenery na co poniektórych miejscówkach i uwierzcie mi ze wszystko wygląda podobnie, jeśli i u Was wygląda to w ten sposób proszę tylko o potwierdzenie nie krytykę...

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo, tyle, ze myslalem, ze to tak powinno wygladac ;p

 

Dzisiaj podlaczylem konsole kablem HDMI i wybralem rozdzielczosc optymalna - od razu widac roznice w jakosci obrazu, z tym, ze pojawily sie czarne pasy na gorze i na dole. Poza tym wyskakuje komunikat, ze nie mozna wyswietlic obrazu z odswiezaniem 50Hz. Za pierwszym razem, jak ustawilem rozdzielczosc optymalna, to obraz migotal, ale teraz juz jest ok, tylko nie wiem, o co chodzi z tym komunikatem.

Odnośnik do komentarza
Mam tak samo, tyle, ze myslalem, ze to tak powinno wygladac ;p

 

Dzisiaj podlaczylem konsole kablem HDMI i wybralem rozdzielczosc optymalna - od razu widac roznice w jakosci obrazu, z tym, ze pojawily sie czarne pasy na gorze i na dole. Poza tym wyskakuje komunikat, ze nie mozna wyswietlic obrazu z odswiezaniem 50Hz. Za pierwszym razem, jak ustawilem rozdzielczosc optymalna, to obraz migotal, ale teraz juz jest ok, tylko nie wiem, o co chodzi z tym komunikatem.

Masz monitor?

Odnośnik do komentarza

hej,

 

ja mam ciężką rozkmine bo....kupiłem wczroaj t240hd i obraz nie ejst zadowalajacy... ogolnie krawędzie sa troszke rozmyte i wszystko nie jest ostre, mam wrażenie że występują smugi, używam kabla hdmi (tym samym łączyłem xboxa z LCD 37cali full hd samsunga i wszystko bylo super) moze gdzies cos w ustawieniach zmienic? jakies rady?

Odnośnik do komentarza
hej,

 

ja mam ciężką rozkmine bo....kupiłem wczroaj t240hd i obraz nie ejst zadowalajacy... ogolnie krawędzie sa troszke rozmyte i wszystko nie jest ostre, mam wrażenie że występują smugi, używam kabla hdmi (tym samym łączyłem xboxa z LCD 37cali full hd samsunga i wszystko bylo super) moze gdzies cos w ustawieniach zmienic? jakies rady?

A jaką rozdzielczość ustawiłeś przez HDMI?

Odnośnik do komentarza
1080p

A masz pasy na górze i dole ekranu? W końcu twój monitor nie obsługuje natywnie 1920-1080 tylko 1920-1200 więc (jeśli obsługuje wyświetlanie 1:1) powienien dodać czarne pasy po 60 pikseli.

Jeżeli obraz ci rozciąga na cały dostępny ekran monitora to już wiesz dlaczego jakośc nie jest zadowalająca. Nie dośc że rozciąga to jeszcze skaluje 1080 do 1200 powiedzmy "linii" (posługując się terminologią, którą uzywano przy opisywaniu parametrów kineskopowych telewizorów).

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Gdybym jeszcze mógł zobaczyć zdjęcia porównawcze z tych obydwu wyświetlaczy Samsunga na tej samej scenie z np. GTA IV to może bym mógł się wypowiedziec na temat tego czy coś jest nie tak. Jedną z opcji jest również niepoprawne skalowanie do 1080p przez HDMI (prędzej po VGA a różnie to bywa) i takie wiksy się dzieją.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.