Skocz do zawartości

Router


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem laptopa,a co za tym idzie mam w domu dwa kompy i X360 podłączone do neta. W modemie mam tylko jedno wyjście Ethernet,co za tym idzie,ze jak chcę pograć na innym sprzęcie niz jest podłączony do neta,musza zmieniać kable. Jest to denerwujące. Ostatnio dowiedziałem się o czymś takim jak router. Mam teraz kilka pytań:

1. Jaki router polecacie?

2. Czy po jego kupnie będę musiał coś konfigurować? (X360 i PC)

3. Czy nei spowoduje to lagów?

4. MAm neta 6mb. Rozumiem,że jak podziele go na dwa odbiorniki,to podczas korzystania z nich równocześnie będę miał 3mb,tak? A jeśli będę korzystał tylko z jednego,to nie podzieli mi neta na dwa?

 

Przepraszam za takie ,,głupie" pytania,ale jestem zupełnie nieobeznany w tym temacie

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Dlink, Linksys - najlepiej kup router co zastapi Ci modem od razu, zebys nie mial dwoch skrzynek

2. Raczej tylko ustawic w karcie sieciowej automatyczne pobieranie IP

3. Nie

4. Sam mozesz skonfigurowac (zelezy to od modelu urzadzenia) jak lacze ma byc dzielone.

Odnośnik do komentarza
1. Dlink, Linksys - najlepiej kup router co zastapi Ci modem od razu, zebys nie mial dwoch skrzynek

2. Raczej tylko ustawic w karcie sieciowej automatyczne pobieranie IP

1. A jak to wtedy zrobić? Bo zawsze jak mam problemy z netem,to mnie o modem pytają(infolinia Dialog),boję się,że nie będą mi w stanie pomóc.

 

Odnośnik do komentarza

Kup router z ADSL i switchem, bez WiFi. Taniej Cię wyniesie. Chyba, że chcesz mieć bezprzewodowe połączenie, ale nie jestem pewny, czy da się to zrobić bez WiFi adaptera do X0 (podobno router z WiFi i client mode daje radę, ale pewności nie mam).

Odnośnik do komentarza

Ten u mnie spisuje sie znakomicie i jest wi-fi.

 

Switch przydaje sie np gdy w routerze masz juz za malo slotow powiedzmy na kabelki to wtedy do jednego portu w routerze podlaczasz switcha a w switchu sa kolejne porty ktore mozesz wykorzystać.To taka powiedzmy "przedłużka".Ja przynajmniej tak kiedys go uzywalem.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w Dialogu to dziala.W Asterze np za kazdy dodatkowy sprzet podlaczony do modemu trza extra zapłacić.Co jest q.rwa złodziejstwem w bialy dzien tak na marginesie.Jednak po podpieciu routera pod modem (niestety trza miec dwie skrzynki w domu, ale cos za cos) puscilem kabelki do kompa a ixa mam wi-fi (ale mozna i kabelkiem sie polaczyc) mozna powiedziec ze ich oszukalem.Podalem tylko adres routera i w ten sposob reszta sprzetu juz jest dla nich niewidoczna.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Podalem ci wyzej kilka postow.Dobra firma ,latwa konfiguracja , nie duza cena imo no i co dla mnie wazne bez zadnych problemow mozna przekierowywac porty co wiem ze czasem bywa klopotliwe.

Mozesz tutaj sie przyjrzeć cenom : link

Do setki sie zmiescisz.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...