Skocz do zawartości

R.U.S.E.


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Śmieszą mnie teksty że na konsoli w RTS sie nie gra... od czasów PSX już były dobre RTS i dobrze się grało na padzie... najlepszy z najlepszych RTS Warzone 2100 na przykład. Na PC moze szybciej i wygodniej ale to nie oznacza że na konsolach źle. Jak się ustawi dobrze klawiszologię to się gra super i tak jest z RUSE na padzie (MOVE nie mam)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Gra jest super!! Moim zdaniem najlepszy RTS na konsole. Przy okazji mam zagadkę do rozwiązania, gdyż mam już 19 lvl w 1vs1 rankingowy i spotkałem już wielu gości. I ich niektóre pomysły zadziwiają, zaskakują ale też śmieszą. Bo spotkałem z 50 graczy i nich ok 30 używało lotnictwa. I 28 z nich na moją ofensywę czołgową (wzmacnianą obowiązkowo zwiadem, niszczycielami czołgów, mobilne AA + inne zależności od sytuacji), próbuje zatrzymać samolotami STRATEGICZNYMI! WTF? Mało tego że moim czołgom najwyżej rysują lakier to w dodatku tracą swoje samoloty na moich AA. I to 90% ludzi tak robi, którzy używają lotnictwa! Czy nie grali w singla?

 

A tak inna sprawa czy ktoś kupił DLC "Rising Sun" czy coś takiego? Bo japońce mają za(pipi)iaszczą piechotę i przebijają nawet ruskich w produkcji masówek. Szkoda tylko że ta strona jest niedostępna na rankingowych. Żałuję też że gra dość kiepsko się sprzedała i ciężko kogoś znaleźć na rankingowych. Ale zachęcam, bo jak mówiłem ciężko znaleźć lepszego RTS na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Gra jest super!! Moim zdaniem najlepszy RTS na konsole. Przy okazji mam zagadkę do rozwiązania, gdyż mam już 19 lvl w 1vs1 rankingowy i spotkałem już wielu gości. I ich niektóre pomysły zadziwiają, zaskakują ale też śmieszą. Bo spotkałem z 50 graczy i nich ok 30 używało lotnictwa. I 28 z nich na moją ofensywę czołgową (wzmacnianą obowiązkowo zwiadem, niszczycielami czołgów, mobilne AA + inne zależności od sytuacji), próbuje zatrzymać samolotami STRATEGICZNYMI! WTF? Mało tego że moim czołgom najwyżej rysują lakier to w dodatku tracą swoje samoloty na moich AA. I to 90% ludzi tak robi, którzy używają lotnictwa! Czy nie grali w singla?

 

A tak inna sprawa czy ktoś kupił DLC "Rising Sun" czy coś takiego? Bo japońce mają za(pipi)iaszczą piechotę i przebijają nawet ruskich w produkcji masówek. Szkoda tylko że ta strona jest niedostępna na rankingowych. Żałuję też że gra dość kiepsko się sprzedała i ciężko kogoś znaleźć na rankingowych. Ale zachęcam, bo jak mówiłem ciężko znaleźć lepszego RTS na konsolach.

 

Fakt R.U.S.E to dobry RTS. Mam i gram online :thumbsup:

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Niemcami można grać, Move działa i to dobrze - polecam

 

A co do atakowania innych krajów. Singiel w całości opiera się na froncie zachodnim (i Afryce) z punktu widzenia Aliantów. Operacje są z góry narzucone, a jedynie sposób zrealizowania celów jest dowolny. Dodali trochę fantastyki jak (Spojler) incydent z Ruskimi i użycie artylerii nuklearnej.

 

(Koniec spojlera)

Operacja jak np. D-day i mapa całej Normandii. Historii nie da się zmienić. A multi to chyba już podejrzewasz (np. Amerykańce vs. Brytole). Do gry dodali też Operacje (dodatkowe misje - niektóre są coop. jeden dowodzi lotnictwem a drugi czołgami). I oczywiście bitwy losowe. Grę polecam i uważam że najlepszy RTS na konsole.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jedynie co mi się nie podoba w grze to to że czołgi ciężkie są zbyt często używane. Powinny być przynajmniej droższe, a nawet może ich rzeczewiste wady jak np. zbyt duża waga - zapadają się w trudniejszym terenie, mosty muszą być zmocnione jak chcą przejechać (lub ogólnie nie mogą jak Maus - nie było takiego mostu w Europie by utrzymało takiego olbrzyma

Odnośnik do komentarza

świetna gra. od razu widać, że była tworzona z myślą o konsolach. sterowanie padem może nie jest idealne bo o to trudno ale w boju sprawdza się na prawdę dobrze. brakuje trochę selektywnego zaznaczania jednostek w tłumie. R2 zaznacza te w promieniu jaki widzimy i można go zwiększym lub zmniejszyć ale żeby wysupłać z tłumu np. 5 jedn.piechoty, 2 czołgi i jeepa zwiadowczego za jednym zamachem to się nie da. tak jak ktoś wcześniej pisał mi również zdarza się pomylić trójkąt z kółkiem (tym pierwszym otwieramy i zamykamy menu produkcji) a kółkiem wykonujemy deselect na jednostkach i można omyłko skasować produkcję. ale słyszymy przy tym odpowiedni dźwięk i można się szybko poprawić. kwestia wprawy. kluczem jest tu odpowiednie operowanie zoom'em, zarówno by połapać się w sytuacji na polu bitwy (brak minimapy) jak i przy zaznaczaniu jednostek.

co do samej taktyki to wypowiem się więcej jak ukończę scenario bo nie mam jeszcze dostępu do wszystkich jednostek. jak na razie duże znaczenie odgrywają lasy i miasta, gdzie oddział piechoty może z zasadzki zdziesiątkować czołgi, poza tym zasłaniają one pole widoku jednostkom i można się je wykorzystywać jako osłonę. no i jest jeszcze tutyłowe RUSE, które sporo nam pomaga ale myślę, że pazurki pokazuje dopiero w multi. jak tylko ukończe grę nurkuje do sieci, może będą chętni na forumową ustawkę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

świetna gra. od razu widać, że była tworzona z myślą o konsolach. sterowanie padem może nie jest idealne bo o to trudno ale w boju sprawdza się na prawdę dobrze. brakuje trochę selektywnego zaznaczania jednostek w tłumie. R2 zaznacza te w promieniu jaki widzimy i można go zwiększym lub zmniejszyć ale żeby wysupłać z tłumu np. 5 jedn.piechoty, 2 czołgi i jeepa zwiadowczego za jednym zamachem to się nie da. tak jak ktoś wcześniej pisał mi również zdarza się pomylić trójkąt z kółkiem (tym pierwszym otwieramy i zamykamy menu produkcji) a kółkiem wykonujemy deselect na jednostkach i można omyłko skasować produkcję. ale słyszymy przy tym odpowiedni dźwięk i można się szybko poprawić. kwestia wprawy. kluczem jest tu odpowiednie operowanie zoom'em, zarówno by połapać się w sytuacji na polu bitwy (brak minimapy) jak i przy zaznaczaniu jednostek.

co do samej taktyki to wypowiem się więcej jak ukończę scenario bo nie mam jeszcze dostępu do wszystkich jednostek. jak na razie duże znaczenie odgrywają lasy i miasta, gdzie oddział piechoty może z zasadzki zdziesiątkować czołgi, poza tym zasłaniają one pole widoku jednostkom i można się je wykorzystywać jako osłonę. no i jest jeszcze tutyłowe RUSE, które sporo nam pomaga ale myślę, że pazurki pokazuje dopiero w multi. jak tylko ukończe grę nurkuje do sieci, może będą chętni na forumową ustawkę?

 

zgłaszam się!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Widzę że coś się ruszyło w temacie. Jest już ponad pół roku po premierze więc mogę co nieco powiedzieć. Z grą spędziłem ze 200godzin i nie mam uczucia znużenia. Mnogość trybów zabawy, dodatki zapewniają nieprzerwany strumień wyzwań. Jeśli ktoś lubi robić platynki to tutaj jest dość hardcorowo. UWAGA ta gra to multiplayerowy potwór; graczy nie brakuje w trybach nierankingowych i zawsze kogoś znajdziecie zaś w rankingowym polecam weekendy i nie jest źle. W grę gra dużo amerykanów i tu też trzeba brać pod uwagę różnicę czasu -6h do -9h. BARDZO WAŻNE GRA JEST ŚWIETNIE ZBALANSOWANA POD WZGLĘDEM JEDNOSTEK. Właściwe wykorzystanie jednostek zapewnia zwycięstwo każdym przeciw każdemu. Tryb single jest tutorialem do Multi i nie polecam podjeżdżać do multi bez przejścia trybu story. Jeśli kupując grę myślicie ekonomicznie to jest tytuł dla was. Setki godzin zabawy, wiele dodatków(niektóre for free), oddani grze gracze, zbalansowany system.

 

W późniejszym terminie umieszczę poradnik do gry.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...