Skocz do zawartości

Fullmetal Alchemist


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kiedy wszystkie tomy mangi wyjdą w Polsce...

Bo co innego czytać skany w internecie, a zupełnie inny odbiór jest mając tomik w łapkach, czując zapach tuszu drukarskiego oraz słysząc szelest kartek. (Na razie kupione mam pierwsze trzy tomy, resztę domawiam sukcesywnie po trochu ;) )

Odnośnik do komentarza

Jeden z najlepszych shounenów jakie czytałem, a zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o fantasy. Poza kilkoma małymi zgrzytami (choćby śmierć Enviego - mam nadzieję, że nie muszę tego umieszczać w spoilerze), to historia jest spójna i dobrze poprowadzona.

Gdyby manga miała ładniejszą kreskę, a niektóre wątki zostały głębiej poruszone, to spokojnie mógłbym ją postawić obok mojego ulubionego Berserka.

 

Jeśli zostały tylko dwa rozdziały, to w 107 być może zobaczymy śmierć

Ojca

. Wtedy 108 byłby swego rodzaju epilogiem. Już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

 

Rozdział bardzo dobry. Poza wyznaniem Greeda wszystko mi się podobało. Nie mówię, że nie pasowało to do jego charakteru. Po prostu wyszło trochę banalnie i tandetnie.

Tłumaczenie za to słabe. Od kiedy to bohaterowie serii dla młodzieży rzucają co chwilę "fuckami"?

 

Edytowane przez Grigori
spoilery kurwa. umawialiśmy się że z mangi ukrywamy.
Odnośnik do komentarza

 

Rozdział bardzo dobry. Poza wyznaniem Greeda wszystko mi się podobało. Nie mówię, że nie pasowało to do jego charakteru. Po prostu wyszło trochę banalnie i tandetnie.

 

 

Też nie przypadło mi to do gustu.

Chciałbym żeby Al już nie wrócił bo pasowałoby to do powagi tej serii, ale gdzieś podświadomie wiem, że czeka nas happy end.

 

Odnośnik do komentarza

Ciężki WTF. Nie no, jedno z lepszych anime ever. Po kruchym początku, od już kilkunastu odcinków jest znakomicie. I na dodatek się idealnie zgrali z autorem mangi, żeby zakończyć opowieść prawdopodobnie w tym samym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Ofiarami są tylko ci, co wiedzieli Prawdę. Też mi się wydawało, że powinno być 5 osób, w tym Płomienny, ale on tylko dlatego, że ktoś kiedyś wspominał o nim jako kandydacie na Ofiarę; Prawdy nie wiedział. Ale chyba nie było to nic rozstrzygającego. Może są jakieś dwie inne osoby, których nie poznaliśmy, które działały na rzecz Ojca, podobnie jak Złotozęby Alchemik? A może nie musi być 5 Ofiar?

Odnośnik do komentarza

Raczej musi być te pięć osób, żeby plan ruszył dalej, pewnie jedną jest Hohenheim. Po openingu widać, że coś niewesołego czeka Mustanga, więc też by się nadał na ofiarę. Jednak rzeczywiście tej bramy z prawdą nie otwierał wcześniej, chociaż biorąc jednak pod uwagę z kim poszedł w bój chyba już się domyślam co się stanie.

Odnośnik do komentarza

To co się domyślasz przeczy openingowi, więc wniosek domniemany upada na skutek braku przesłanki domniemania.

Na początku sądziłem, że opening to jeden wieli spoiler, ale teraz myślę, że to co tam widzimy już się ziściło i Mustang został zawrócony na właściwą drogę. Mam taką nadzieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...