Jump to content

Marvel


Guest Mr. Blue

Recommended Posts

Guest Mr. Blue

Dokonań Marvela nie ma nawet co komentować...

 

Więc do rzeczy, jestem na etapie poprzedzającym Civil War i czytam sobie różne serie bez ładu i składu, co jest dość pokręcone.

Czy wie ktoś, jak należy czytać serie Marvela? Czy jest, np. jakaś linia czasu na któej zaznaczane są odpowiednie publikacje które odnoszą się do danej daty w uniwersum 616 - nastym? teraz, kiedy Civil War dosięga wszystkich, chciałoby się czytać to bardziej miarowo...

Link to comment
  • 3 years later...
Guest ragus

Z drugiej jednak strony weź pod uwagę to, że dzięki temu mogą skupić się na wydawaniu samych dobrych zeszytów.

 

Bo z tego co spojrzałem, to wybrane komiksy są na poziomie.

Link to comment
Guest DonSterydo

Taa w pierwszym lepszym kiosku. Pewnie nie wiesz ale nigdzie tego dostać nie można. gdzieniegdzie jakieś pojedyncze sztuki. Drugi zeszyt podobno będzie szedł już praktycznie tylko do prenumeratorów.

 

Szkoda, że nie idą cyklem takim jak w innych krajach, tam w czwartej książce jest absolutny klasyk, kolekcja Birth of Venom, kiedy Spiderman miał najlepszą kreskę :)

 

Chyba będę polował na wybrane numery, skoro kolekcja jest tak mocno poszukiwana przez fanów, to mam nadzieję, że się utrzyma do końca.

Edited by DonSterydo
Link to comment
Guest DonSterydo

Wysłałem dzisiaj siostrę do pobliskiego saloniku prasowego (Szczecin) i babka jej powiedziała, że jeszcze pierwszy numer u nas nie wyszedł i nie jest pierwszą osobą, która się o to pyta O_o

 

Nie no dystrybucja pierwsza klasa -_-

Link to comment

Mogli się trochę bardziej postarać - pamiętam, że Dobry Komiks w mojej małej mieścinie był praktycznie dostępny w każdym większym kiosku, a tutaj nie dość, że z dostępnością bardzo słabo, to jeszcze na dodatek na stronie wydawnictwa nie ma żadnej wzmianki o tej kolekcji.

 

3 dychy jeszcze bym przełknął, ale 50? Sporo. No ale pierwszy numer sprawdzę.

Na booklips pisali, że następne numery będą po 40zł, a nie 50zł - co wydaje mi się nie jest zbyt wygórowaną ceną.

Link to comment
Guest DonSterydo

Nie no narzekanie na cenę jest żałosne: średnio 5 zeszytów w twardej oprawie i na papierze kredowym - normalna cena, żeby nie powiedzieć, że tanio. Pomijam już fakt, że w tej kolekcji ma wyjść spooooro klasyków, które na Amazonie chodzą za naprawdę niemałe pieniądze (pierwsze wydania).

 

7d1410788de9a3cb8f425bb12bd8b50a.jpg?1345647725

Edited by DonSterydo
Link to comment

jak tak przeglądam tą listę to całkiem postarali się z doborem tytułów. balans pomiędzy dość aktualnymi seriami związanymi niejako z tym co się dzieje w ekranizacjach kinowych i klasycznymi historiami zachowany. największy kąsek z tego co widzę to "secret wars", ale wiele miesięcy w przód.

Edited by tk___tk
Link to comment
Guest DonSterydo

Dzwoniłem teraz do wydawnictwa bo chciałem zamówić pierwszy numer, ale bezpośrednio u nich to musiałbym zapłacić 40 zł + 6 zł. Powiedziałem kobiecie, że w Szczecinie tego dostać nie można i podobno jeszcze do nich nie dotarło. Powiedziała, że będą się starać o zwiększenie nakładu i że rozsyłali 16 tego miesiąca. 21 na innym forum czytałem, że mają w tym tygodniu z magazynu rozkładać po salonikach, może przez weekend albo w poniedziałek w końcu będzie. Jeszcze do Ruchu zadzwonię i zasięgnę języka :P

 

Co do serii, to dla mnie wypas. Jest tego tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Birth of Venom, Marvel Zombies, Planet Hulk, Dark Phoenix, Weapon X, Civil War, Karaven's Last Hunt - wszystko w twardej oprawie? Dla mnie bomba.

Link to comment
Guest DonSterydo

Siostra dzisiaj jeszcze też do Empiku dzwoniła i nie mają pojęcia o co kaman... Za dystrybucję odpowiada Ruch i dlatego jeśli gdzieś się pojawią komiksy to w kioskach ruchu i salonikach Inmedio. Jeśli nie będę miał wyboru, to będę zamawiał pojedynczo od wydawnictwa. Chętnie bym prenumeratę wciągnął, ale jestem w trakcie opłacania kolekcji "Świat jest matematyczny" (140zł miesięcznie) i nie chcę dowalać kolejnego stałego wydatku :P

Edited by DonSterydo
Link to comment
Guest DonSterydo

Jakie 50 zł. Każdy numer będzie kosztował 40 zł. W każdym numerze jest jakieś 5 wydań zeszytowych, to jest 8-10 zł za numer. Tyle kosztuje komiks i to gorszej jakości.

Edited by DonSterydo
Link to comment
Guest DonSterydo

Swoją drogą, to od dawna nie jestem w obiegu, kilkanaście lat temu skończyłem przygodę z komiksami i jak dzisiaj zacząłem przeglądać internetowe sklepy, to muszę przyznać, że za smarka żyłem w złotej erze komiksów kiedy mogłem sobie w kiosku pod blokiem kupić co tydzień jakiś nowy numer Transformers, Spiderman, Spawn, X-men, Superman czy co tam chciałem.

Link to comment
Chociaż lepsze to, niż te trzy wydania batmana przed premierą TDKR po 90zł każdy, z czego jeden zawiera szajs.

 

ano egmont daje du.py - mają prawa chyba do wszystkiego co z batmanem, a jak wydadzą jeden tom rocznie to dobrze. kolejna tura poszukiwań zakończona fiaskiem. spotykałem się z wyrazem kompletnej dezorientacji na twarzach sędziwych pań ekspedientek w kioskach bądź też konsternacją i stwierdzeniami, że nie jestem pierwszym który o te komiksy pyta u bardziej ogarniętych sprzedawców. sprawdzałem również osiedlową księgarnię (bez skutku), a w akcie desperacji znalazłem się w końcu w sklepie z grami planszowymi gdzie spotkałem przemiłe małżeństwo z dzieckiem, które poinformowało mnie, że obeszło wszystkie kioski na osiedlu z podobnym wynikiem jak ja. sprzedawca z zaawansowanym trądzikiem na twarzy (widać obeznany w temacie) potwierdził zaś rewelacje dostarczone nam już dzisiaj przez donsterydo.

 

podsumowując - hachette chu.j

Edited by tk___tk
  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...