Skocz do zawartości

przepisy na dobra jajecznice


Gość Siwy_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siwy_

Ostatnio wymyslilem cos takiego cos takiego:

 

1. Najpierw kroje kabanosy na male kawalki i wrzucam je na patelnie zeby sie podsmazyly

 

2. W miedzyczasie do jajek dosypuje wegety dla smaku i mieszam je

 

3. Jak kabanosy beda juz dobre to wlewam jajka na patelnie. Jak sie zetna to jajowa leci na talerz i tam dodaje do niej keczapu (wazny skladnik) i mieszam to

 

4. Do tego jeszcze tylko kilka rzodkiewek na zagryche i zarcie jest za.(pipi)iste, polecam :)

 

 

Z czym mozna jeszcze zrobic dobra jajecznice ? Jesli ktos poda przepis na lepsza od mojej stawiam e-piwo

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak można (pipi)a smażyć kabanosy? to tak jakby smażyć suszone grzyby.

 

Siwy nie chcę Cię obrażać, ale to cały Twój majstersztyk? Spróbuj wrzucić co się da na patelnię, podsmażoną kiełbasę, czosnek, warzywa na patelnię i dopiero to zalej jajkiem.

Edytowane przez Tori
Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

a czemu nie ? sa lepsze niz niesmazone, i imo o wiele lepsze od kielbasy

 

no majstersztyk to nie jest, chociaz mi i innym bardzo smakuje (sprobuj i ocen). ogolnie chcialem sie dowiedziec z czym inni robia bo niby danie jest jedno ale mozna je zrobic na bardezo wiele sposow (wczesniej rzadko gotowalem, a teraz jak musze sam to ucze sie robic te same dania na rozne sposoby bo ile mozna jesc to samo?). jakie warzywa sa dobre z jajowa ? czosnku nienawidze wiec to odpada. z pieczarkami bede musial sprobowac bo jeszcze nigdy nie robilem z grzybami. wiem ze szczypiorek ludzie dodaja, co jeszcze ?

 

dla ciekawostki dodam ze moja znajoma dolewa do jajek mleka :D, a na patelni podsmazyla cebule - nawet dalo sie zjesc, ale wole swoja :)

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Rozwalanie żółtek na początku smażenia jest największą jajecznikarską profanacją.

W sensie, że trzepiesz jajka?

 

 

 

No bo ja tak robię plus mleko bardziej puszysta jest wtedy jajówa, do tego cebula lub szczypiorek, jakaś kiełbaska czasem papryka lub kukurydza (a jak)

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Rozwalanie żółtek na początku smażenia jest największą jajecznikarską profanacją.

W sensie, że trzepiesz jajka?

 

 

 

No bo ja tak robię plus mleko bardziej puszysta jest wtedy jajówa, do tego cebula lub szczypiorek, jakaś kiełbaska czasem papryka lub kukurydza (a jak :P)

 

 

Tak robi się omlet ;)

 

Odmiany omletów:

 

* Francuskie - przyrządza się z masy jajecznej, a gorące dodatki np. szparagi, ziemniaki, wkłada się do środka usmażonego już i złożonego omletu.

* Hiszpańskie - do surowej masy jajecznej dodaje się różne składniki i smaży razem, a gotowy omlet podaje na talerzu w formie placka.

* Angielskie - żółtka i białka ubija się osobno i po częściowym usmażeniu na patelni, gdy wierzch omletu nie jest jeszcze ścięty, wstawia się całą patelnię do nagrzanego grilla lub piekarnika na 30 - 60 sekund.

 

Najdelikatniejszą odmianą omletu są suflety - do utartych żółtek dodaje się ubitą na sztywno pianę z białek i i zapieka w piekarniku.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra

Ja polecam metodę wbijania całych jajek (bez mieszania czy trzepania) i następnie mieszania samych białek, bez rozbijania żółtek.

Następnie po ścięciu się białek wyłączamy ogień pod patelnią, doprawiamy do smaku i rozwalamy żółtka, które smażymy dosłownie chwilkę.

Potem szybko na talerz.

Białko jest ścięte tak jak powinno, a żółtko się rozpływa - taką opcję lubię najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Ja polecam metodę wbijania całych jajek (bez mieszania czy trzepania) i następnie mieszania samych białek, bez rozbijania żółtek.

Następnie po ścięciu się białek wyłączamy ogień pod patelnią, doprawiamy do smaku i rozwalamy żółtka, które smażymy dosłownie chwilkę.

Potem szybko na talerz.

Białko jest ścięte tak jak powinno, a żółtko się rozpływa - taką opcję lubię najbardziej.

Jedyny słuszny sposób na jajecznicę <ok>

Odnośnik do komentarza

Jak wolisz, możesz ja nazwać jajecznicą po wilamowsku lub chłopsku.

 

 

 

PS. Stukasz jajko o jakiś ostry kant, łapiesz za 2 konce i oddzielasz dwie połówki skorupki od siebie, wtedy wszystko wylatuje w całości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Jajecznica z mlekiem czy śmietaną jest tylko ok. Za bardzo jednak czuć później ten smak mleka. Z innych przepisów testowałem z serem, który rozpuszcza się na patelni. Też nie jestem zachwycony. Dla mnie klasyk to jajka z boczkiem albo kiełbasą czy szynką a później szczypiorek już na talerzu. Żadnych innych dodatków.

 

W ogóle polecam też kanapkę dla biedoty. Jadłem to w Irlandii. Podsmażasz bekon na patelnii (ale taki prawdziwy), rozbijasz na to z jedno jajo i później całą zawartość ładujesz w chleb tostowy, który zginasz i jeszcze jak hamburgera. kozak!

Odnośnik do komentarza
Rozwalanie żółtek na początku smażenia jest największą jajecznikarską profanacją.

W sensie, że trzepiesz jajka?

 

 

 

No bo ja tak robię plus mleko bardziej puszysta jest wtedy jajówa, do tego cebula lub szczypiorek, jakaś kiełbaska czasem papryka lub kukurydza (a jak)

I smakuje jak biszkopt. Do wyje.bania, c'nie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Ludzie, jak rozbijać jajka żeby żółtko się nie rozciapciało - rzadko mi wychodzi. :/

 

Polecam ostry nóż, którym rozbijasz (przecinasz) skorupkę jajka w połowie.

Następnie wybicie jajka na patelnię powinno być z jak najmniejszej wysokości.

 

 

Co do dodaktów, to zgadzam sie z lukaszem, na patelni mięso (szynka, boczek), a na talerzu szczypiorek.

Klasyk :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...