Skocz do zawartości

przepisy na dobra jajecznice


Gość Siwy_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kasandra

Moim zdaniem jajecznica na olejach roślinnych traci cały swój urok.

 

Widać smalec powoli wraca do łask. Nie tylko w Polsce.

 

A propos smalcu, wrzuciłem do "Studenckich przepisów" przepis na domowy smalec. Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Ja niedawno odkryłem łój wołowy.

Wygląda jak bielszy smalec, ale nie je.bie przy smażeniu.

Co prawda masło moim zdaniem jest najlepsze do jajek, ale łój i smalec kosztuje z kilka razy mniej.

 

 

Z olejów roślinnych do smażeniu bardzo dobry jest olej kokosowy.

Chyba jedyny olej do smażenia, jaki używam.

Oliwa do smażenia, a tym bardziej jajek, IMHO jest słaba i niesamowicie droga (zwłaszcza extra virgin tłoczona na zimno)

Odnośnik do komentarza

Masło po cholere masło? Ja krobie kanapki to naprawdę nie wiedzę różnicy czy z masłem czy bez. Bez podobno zdrowiej.

 

Do jajek rzucam trochę smalcu czy tego co się napatoczy.

 

Kiedyś poj.ebany wkręciłem się po baku i piwach w makłowicza i dodałem do jajecznicy wszystko co było w lodówce + pól litra wina swojskiego. Masakra z tego wyszła. Nie daló się jeść, a mozę by było zjadliwe gdyby nie to wino...

Odnośnik do komentarza

Na teflonie mozna bez podstawy.

 

Teraz używam PAM do smażenia, albo na wodzie czy oliwie z oliwek. Jak nie byłem takim frikiem zdrowego żywwienia do smażyłem na maśle boczek, kiełbasę i do tego wrzucałem białka, jak się scieło to żółtka. Do tego elegancko chlebek z masłem, ale takie żarcie mimo, że diabelnie smacznie odbiło mi się na zdrowiu i jeszcze rok temu miałem trudności z wchodzeniem po schodach:)

 

A po pijaku i paleniu też miałem niezły wkręt. O 5 rano wstałem i zrobiłem jajecznice na oleju kujawskim, wódce i żółtym serze xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak można na maśle smażyć boczek i kiełbasę, dość długo się je podsmaża a masło pali się momentalnie(jak na maśle to tylko same jajaka).Co do pomidorów to mogą być zwykłe, jak są zbyt wodniste wystarczy wydrążyć sam środek (wypić czy cuś) i nie smażyć ich za długo to wtedy się nie rozciapią.

To ja skrobnę mój ostatni patent:

Wyciągamy z zamrażalnika jakąś mrożonkę warzywną(np.Hortex), rzucamy na patelnię z rozgrzanym olejem i smażymy na full ogniu przez 5 minut ciągle mieszając i podrzucając.Przyprawy dajemy na koniec wedle uznania (wiadomo sól pieprz, może być ostra papryka, imbir, ja polecam świeżo wyciśnięty czosnek), zgarniamy na bok patelni, na drugiej połowie na maśle rozbijamy jajka i jak się zetną to mieszamy wszystko razem i finito.Szybko, treściwie zdrowo i na temat.Do samych jajek polecam curry(przyprawa w proszku) tylko kontrolnie bo curry jest bardzo intensywne.

No i stare dobre jajka z dużą ilością duszonej cebuli rządzą(byle nie na maśle :)

Odnośnik do komentarza
Gość LoganOldschool

Grigori, co do tych pomidorów, to racja. Strasznie wodnista jest po zwykłych :) A mi ostatnio coś strzeliło do głowy i dodałam kukurydzy i papryki.. (no i ofkoz cebulke) i nawet dobre wyszło.

 

Próbowałem tak ostatnio - jest nieźle !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...