Skocz do zawartości

Left 4 Dead 2


Dante

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Zależy jak kto gra, ja gram tylko w SP (Co-op na spicie) i widzę, że jedynka to gra wybitnie robiona pod MP i Co-op, w SP brakuje jej trochę elementu nieprzewidywalności, który moim zdaniem w L4D2 już powinien być ze względu na szerszą paletę special infectede i ulepszonym AI director.

 

Takie gry trzeba po prostu lubić bo każdy przyzna, że standardowym FPS'em to to nie jest.

 

Zacytuję sam siebie z ostatniej rozgrywki w co-opi'e: "Nie biegnij tam, nie biegnij... no ku@wa mówiłem żebyś tam nie biegł.." :potter:

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Powoli się zaczyna, 95/100 w Official Xbox Magazine. Mało wiarygodne jak wszystkie źródła ze wstawką "Official", ale zawsze to jakiś start.

 

An undisputable improvement over its predecessor in every way, and it steals its own crown as best co-op game on the Xbox. It's chainsaw-twirlingly good. [Holiday 2009, p.64]

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Takie trochę puste gadanie, jak dwójka może być słabsza skoro ma od cholery nowego stuff'u. Po prostu lokalizacja z jedynki i bohaterowie mogą się bardziej podobać niż te z dwójki, ale gadanie, że jest słabsza to zwyczajna głupota.

Odnośnik do komentarza

donsterydo - przepraszam bardzo za "puste gadanie", ale ten nowy "stuff" nie przypadł mi po prostu do gustu, więc co z tego, że jest nowy i jest go więcej? Wybacz, że mam inne upodobania, każdy człowiek powinien być przecież taki sam. Nie podobają mi się lokacje, bohaterowie, nowi special infected, nie ma już IMO takiego klimaciku jak w jedynce. Dodatkowe bronie nie spowodują natomiast, że polecę nagle do sklepu i wydam tylko z ich powodu 2 stówy.

Odnośnik do komentarza

Nie musisz. Są jednak ludzie w tym ja którzy kupią L4D2 (tym razem na pieca dla darmowych dodatków) i będą się przy nim bawili świetnie. Tytuł potrafi wciągnąć na tyle, że nawet jeśli jest to raczej mały krok do przodu to mi to wystarczy. Patent z poważniejszymi modyfikacjami tras jest tym urozmaiceniem dzięki któremu tytuł starczy na kolejne setki godzin.

Odnośnik do komentarza

Ale czemu lojenie patelnia zombie kojarzycie z DR? Ja wywnioskowalem ze zostala ona dodana w celu oszczedzania amunicji na pojedynczych zombie ktore gdzies sie tam kreca ma wyzszych poziomach trudnosci. W reszta w ilu filmach bohaterowie zabijaja zombiaki gitarami, itp.

 

Dante - masz moze filmik gdzie przedstawiaja zmienne trasy? W demie byla probka AI Dir 2.0 lecz te drogi (z 3) prowadzily "kilka krokow dalej" by dojsc do tego samego miejsca - chodzi mi o bar, uliczke za barem oraz plotek by dostac sie do kuchni. Malo znaczaca droga. Bo ja sobie to wyobrazalem mniej wiecej tak - ( | )

( - idziemy bocza droga autostrady przez pole kampingowe

| - prosto autostrada

) - prawa strona autostrady, tunelami pod mostem

Wyszlo inaczej z tego co widze po tym 1 przykladzie. W demie tez nie bylo widac zmiennych warunkow pogodowych

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Dante -pozostaje mi życzyć powodzenia z tymi darmowymi dodatkami, już do jedynki obiecywane były przeróżne, darmowe DLC (np. nowe bronie m.in. miotacz płomieni itp.) i nic takiego się nie pojawiło. Geniusze z Valve uznali, że jednak pozbierają to do "kupy" i wydadzą sequel. Szkoda, chyba już nigdy tak dużego, darmowego wsparcia gry po premierze, jak w przypadku TF2 na PC, nie zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Gra jest świetna.

 

Nie mam zamiaru odnosić się do tego czy to faktycznie L4D2 czy tylko 1.5, imo - ale tylko jeśli się jest fanem pierwszej części - gra w pełni zasługuje na 2 w tytule.

 

Kampanie są świetnie zrealizowane, finałowe walki lekko przemodelowano - nadal bronimy się do czasu nadejścia pomocy ale wszystko to teraz jest (jakby to ująć...?) "mocniej fabularnie zarysowane". Nie chce tu spoilować pisząc na czym te finałowe walki polegają bo odkrywanie tego samemu to spora frajda, napiszę tylko tyle, że widać wyraźnie iż twórcy nie poszli na łatwiznę na zasadzie "wezwij pomoc i broń się do czasu aż nadejdzie". Trza kombinować, być szybkim i generalnie gra w finałach wymusza kombinowanie - prawdę powiedziawszy nie moge sie doczekać zagrania tego z ekipą znajomych (Bawół, Kroolik, czytacie to? ;] ) na ekspercie, musi być sroga zabawa.

 

Słówko o realizacji kampani. Hard Rain ze swoim nadciągającym co jakiś czas monsunem jest po prostu świetne, efekt jest tak rewelacyjny, że naprawdę brak słów żeby to porządnie opisać, trzeba w to samemu zagrać, żeby w pełni to docenić. Wesołe misteczko, supermarket czy wreszcie bagna też mają świetny klimat (jakoś najmniej spodobało mi sie przedzieranie sie przez Nowy Orlean, co bynajmniej nie znaczy, że to słaba kampania). Mimo wszystko mam jednak wrażenie, że klimat w pierwszej części był bardziej gęsty, jakoś tak bardziej do mnie przemawiały próby wydostania się z centrum miasta ogarniętego zarazą, no i chyba jednak fakt iż działy się one w nocy potęgował wrażenia; zaznacze jednak, że bynajmniej nie oznacza to iż klimat w 2 jest gorszy - jest po prostu inny. :]

 

Wtrące jednak słówko na temat tego czy to pełnoprawna kontynuacja. ;] W pierwszej części mieliśmy do dyspozycji 2 podstawowe bronie (+ pistolety) i 3 mocniejsze guny. W dwójce dodano jeden pistolet, 2 podstawowe bronie, 3 zaawansowane i 8 broni do melee. Za mało żeby zasłużyć na dwójkę w tytule? Mnie ta liczba w zupełności zadowala.

 

Nowe tryby zapowiadają się bardzo fajnie tyle tylko, że - i tu łyżka dziegciu w tym słoiku z miodem - zarówno te fajnie zapowiadające się nowe tryby jak i w ogóle jakiekolwiek tryby grania online są w tej chwili kompletnie niegrywalne z powodu lagów... po prostu koszmar, nie da sie grać i tyle. Nie wiem czego to jest wina, poszperałem troche po necie i ludzie na oficjalnym forum xboxa też na to narzekają. Może pomaga zmiana rodzaju serwera przed odpaleniem gry ale na razie nie ma tego jak sprawdzić bo nikt ze znajomych z mojej fl (Bawół, Kroolik... ;P) jeszcze w to nie gra. ;/ ;] Poczekamy, zobaczymy, na razie nie mam mowy o jakimkolwiek komforcie grania w jakikolwiek tryb.

 

A pomyśleć, że człowiek narzekał na lagi w Modren Warfare 2... to co tam było w porównaniu do L4D2 to była klasa światowa, tutaj mamy co najwyżej rozgrywki trampkarzy... Potworek i tyle.

Odnośnik do komentarza

Moje trzy grosze..

 

Jesli zagrywales sie w jedynke po nocach do upadlego to zakup dwojki to dla ciebie mus. Wszystkiego tu jest wiecej i lepiej. Lepsza grafa, specjalni common infected (inni na kazda kampanie), nowi i calkiem wymagajacy uncommon infected, ciekawe, zroznicowane kampanie, ktore maja nawet jakis ulamek fabuly,nowe bronie, w tym melee (pila + katana ftw!) nowe tryby itp. itd.

Jesli jedynka ci nie przypadla, daruj sobie.

Jesli nie miales stycznosci z l4d, pamietaj, ze demo nie oddaje w zupelnosci klimatu. Mowiac szczerze, samo demo mnie zawiodlo (dzien? seriously?), pograj u kolegi, obejrzyj filmik na youtube, cokolwiek, ale nie sugeruj sie demem.

 

Co do problemow z lagami to niestety istnieja w praktycznie kazdej grze na dedykowanym serwerze. Jesli sie ma dobre lacze to jest latwe rozwiaznie zeby hostowac gre nawet z hamburgerami, wystarczy zalozyc lobby tylko dla przyjaciol, nastepnie zamienic na local server i public lubby, po 2 -3 minutach lobby powinno byc full, na moim laczu wszyscy maja zielone pingi zazwyczaj.

 

Achivementy wydaja sie latwiejsze niz w jedynce, w dwa dni ponad 500gs, jedyny problem pewnie bedzie przejscie na ekspercie z wlaczonym realizmem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Na XBL powinno grać więcej osób w ogóle z uwagi na to, że konsolowa wersja powinna się lepiej sprzedawać, chociaż te 2 mln są zastanawiające, na X360 w dwa tygodnie więcej niż 1.1mln kopii nie sprzedano, więc wychodzi na to, że z 800tys-1mln musiałoby zejść na PC, a w to jakoś nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
więc wychodzi na to, że z 800tys-1mln musiałoby zejść na PC, a w to jakoś nie chce mi się wierzyć.

 

Bo?

 

Mam takie pytanie, gra ktoś w to konkretnie na XBL? Bo mam dylemat między kupowaniem na PC, a 360, bo z jednej strony tańsze na PC, a z drugiej strony na 360 może być więcej osób które znam, mniej randomu i acziwy  

 

Osobiście brałbym na PC, ze względu na sterowanie i wyższy poziom trudności, ale skoro więcej Twoich znajomych będzie gralo na x'ie, to weź tę wersję ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...