Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca bo w samej recenzji Torba pisze "Historia nie błyszczy tak, jakbyśmy się tego spodziewali, choć w swe tryby wkręca momentalnie." Ale dalej jest mniej-więcej napisane czemu nie błyszczy itd. i w sumie dosyć sensownie wyjaśnione.

 

@estel fail

 

Nie chce mi się kopać tematu a konkretnie Twojego postu w którym mówiłeś, że nie jest wymagana znajomość I części bo wszystko zostanie wyjaśnione itd. Oczywiście jest to kłamstwem, praktycznie na samym początku recenzji zostajemy zachęceni do najpierw obeznania z pierwszym ME. Nie będę cytował zdań ale praktycznie jasno wynika, że ME "1" to obowiązek przed dwójką.

 

Zresztą hasło "Zagraj w jedyny prawdziwy sequel!" z początku tanie i naiwne, po przeczytaniu recenzji nabiera sensu.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Czy mówisz może o zdaniu (cytat z recenzji, pogrubienie moje):

 

"Nie chodzi nawet o kontynuację wydarzeń i wątków, bo historia rozwija się autonomicznie i prześledzenie jej ze zrozumieniem nie powinno nastręczać trudności - zwłaszcza że dostępna jest potężnie rozbudowana encyklopedia wyjaśniająca każde zagadnienie uniwersum(...)"?

 

Ja wiem, że żeby odkryć wszystkie smaczki powinna się, ba nawet trzeba, zagrać w część pierwszą. Nadal jednak obstaję przy wypowiedziach twórców, że w dwójkę można zagrać bez znajomości jedynki i można się przy tym dobrze bawić. Co recenzja Torby potwierdza.

 

Zanim zarzucisz mi kłamstwo albo szerzenie dezinformacji naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

Edit: I znalazłem moje posty, do których pijesz. Były aż na poprzedniej stronie. Cytując samego siebie:

 

Ponoć na początku jak nie importujesz żadnego save'a to załącza ci się filmik albo jakiś tekst tłumaczący co się właściwie stało w części pierwszej. W sumie tracisz dwie rzeczy:

 

1) możliwość zimportowania swojego Sheparda i podjętych decyzji z jedynki

 

2) możesz nie ogarniać kilku smaczków

 

Główną oś fabularną jedynki poznasz tak czy siak.

 

 

(developerzy potwierdzili, że przez dialogi będzie można ogólnie nakreślić co się w pierwszej części stało)

 

Po prostu wydaje mi się, że Bioware na pewno przedsięwzięło pewne środki, aby nowi gracze w tym uniwersum nie czuli się zagubieni. Tyle.

 

PS: Dałbym ci link do postu, w którym Chris Priestly się wypowiada na ten temat, ale Bioware przeniosło swoje forum na jakąś nową stronę i poprzednie posty zostały usunięte. Polecam jednak przejrzenie filmików dostępnych np. na GT czy IGN i weryfikację swoich poglądów.

 

Edit2: http://www.gametrailers.com/video/ces-10-mass-effect/60754

 

 

Pierwsze 15 sekund filmu.

 

I żeby była jasność, ja również zachęcam do skończenia pierwszej części, bo po prostu warto, żeby dostrzec wszystkie smaczki. Jednak jeżeli ktoś nie ma czasu/ochoty/możliwości to za dwójkę też się może zabrać i fabułę zrozumie.

 

 

 

Mini gry są spoko rozwiązane, ale ich minus tkwi w wysokiej powtarzalności połączonej z długim czasem rozwiązywania jednej gierki. Suma summarum szybko się nudzi.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam zarzut "naucz się czytać ze zrozumieniem". Spoko, nigdy nie miałem z tym większych problemów. Problemem jest, że każdy interpretuje to co chce na to co chce, szczególnie jeżeli chodzi o "forumowe posty".

 

Wiem do czego pijesz przy okazji podając przytoczony cytat. Tylko widzisz podajesz wyrwane zdanie pozbawione ogólnego sensu całej wypowiedzi. Na zasadzie jakiej ja podałem fragment, że niby fabuła nie błyszczy. Co również było by błędne (bo nie do końca o to chodziło Torbie) dlatego napisałem małe sprostowanie na temat dalszej wypowiedzi. Widzisz po przeczytaniu całego wątku w recenzji (no i całej recenzji) można wywnioskować, że jednak lepiej zagrać.

 

Albo jeszcze inaczej osobiście wnioskuję, że nawet trzeba zagrać dla lepszego odbioru. Tym bardziej jeszcze raz podkreślając, że mamy do czynienia z prawdziwym sequelem. Co nie raz zostało napisane.

 

No ale ok powiedzmy, że z ostatnim zdaniem w Twoim poście zgadzam się.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie będzie na bank. Za polkę zabrało się EA Polska a to są panienki z dobrego domu więc za dużo ku.rw i ch.ujów latało w głośnikach nie będzie. Dokładnie tak jak nie lata w DA. A już Wrexa na pewno nie s(pipi)ą jak ci artyści z CDP bo on będzie odgrywał marginalną rolę w dwójce.

 

Aha Klucznik gdzie ty mnie zapraszasz?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Bo na jednej się nie zmieściła :) To chyba te lepsze tekstury tyle ważą, ale ja tam się nie znam. Piszą w recenzjach że zmiana płyty jest tylko raz i że rozsądnie jest to pomyślane. Nie będzie żonglerki. Pamiętam co było z grą XIII na PC, 5 płyt CD i co chwilę prośba o inną.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie no jak obczaiłem trailer to z miejsca złożyłem preorder w thehut (podstawka w miarę tanio 180zł z przesyłką do Polski no i po angielsku), ciekaw tylko jestem czy dostanę mailem kod na zbroję bo na stronie nic takiego nie jest napisane, ale kij z tym.

 

Ciary po plecach przeszły od oglądania tych wszystkich scen :)

 

A tak na marginesie. Jak kogoś interesuje sprzedaż gier to ME2 ma szansę zanotować na premierze sprzedaż na poziomie 800 tys. - 1 mln (X360). W USA preordery cholernie mocno podskoczyły i na 10 dni przed premierą było ich prawie 400 tys.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...