Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

No ja miałem 27, a jako że zrobiłem praktycznie wszystko to coś mi nie grało z wcześniejszymi wypowiedziami ziomków z Bioware, że w jednym przejściu można uzyskać 30.

 

A jak zacząłeś drugi raz tą samą postacią to mogłeś wybrać dodatkowego skilla przy imporcie, a potem następnego się nauczyć przez researcha, czy tylko jeden? Bo też mi coś nie gra z ilością okienek na kółku wybieraniu skilli (RB). Miałem jedno okienko puste.

 

Trochę zamieszałem, więc może wytłumaczę. Jak tworzysz nową postać to możesz wybrać jednego z odblokowanych skilli. Pytanie brzmi czy po wybraniu tego skilla możesz się później w trakcie gry nauczyć jeszcze jednego przez researcha, czy nie. No i czy przy imporcie też można wybrać tego dodatkowego skilla, czy tylko przy tworzeniu nowej postaci.

 

Chwilowo nie mam możliwości sprawdzić, bo męczę część pierwszą, żeby móc zimportować Sheparda renegata.

 

PS: 50k minerałów to trochę mało ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

A jak zacząłeś drugi raz tą samą postacią to mogłeś wybrać dodatkowego skilla przy imporcie, a potem następnego się nauczyć przez researcha, czy tylko jeden? Bo też mi coś nie gra z ilością okienek na kółku wybieraniu skilli (RB). Miałem jedno okienko puste.

 

Trochę zamieszałem, więc może wytłumaczę. Jak tworzysz nową postać to możesz wybrać jednego z odblokowanych skilli. Pytanie brzmi czy po wybraniu tego skilla możesz się później w trakcie gry nauczyć jeszcze jednego przez researcha, czy nie. No i czy przy imporcie też można wybrać tego dodatkowego skilla, czy tylko przy tworzeniu nowej postaci.

 

Możesz wybrać w researchu ale wtedy kasuje się skill który wybraliśmy na początku gry :/

Odnośnik do komentarza
Grę kupiłem dzisiaj w poznańskim Saturnie za 199 zł. Aktywowałem sieć Cerberusa - mogę ściągnąć za darmo pancerz ognistych smoków (czy jakoś tak) - to za Dragon Age, mogę ściągnąć dodatkową postać (najemnik Zaeed) i mogę ściągnąć misję w miejscu rozbicia Normandii. Natomiast nigdzie nie widzę możliwości (a jakoby wszyscy premierowcy mogą) ściągnąć dodatkowego pancerza i broni.

Nie wiecie gdzie to ustrojstwo się podziało?

Jeśli chodzi ci o to http://image.com.com...7597_screen.jpg to o ile mi wiadomo ten dodatek jest dostępny tylko dla preorderów na Gamestopie lub gram.pl ,ale Gooral mówi,że dostępny jest także dla preorderów z innych sklepów ;)

 

Sorki danielskii ...źle zrozumiałem :/

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

pograłem 4h i...

 

na +

- poprawione mankamenty techniczne ME1 czyli: brak doczytywania, jest płynniej, krótsze loadingi i urozmaicone fajnymi animacjami, większe zróżnicowanie lokacji

- mistrzowski design

- ładniejsza oprawa

- miażdżący klimat S-F dla maniaków tych klimatów must have!

- fabuła/dialogi/qesty

- muzyka! dla mnie 11/10, wspaniale buduje klimat

- ogromne uniwersum ME

- lepsza walka (ale i tak jest dosyć PC-owo)

- renderowane filmiki

- charakterystyczne postacie

- fajne smaczki: chomik, rybki, mini gry z hakowaniem, pijany Shepard itd.

 

na -

-brak Mako - mi się podobał

-uproszczone elementy RPG...wielka szkoda(nie ma broni ze statystykami ani zbroi)

-skanowanie planet za wolne

 

Grafika na mocne 9, grywalność 10-, dźwięk 10/10 :thumbsup: Ocena wstępna 9+ , killer!, killer! :diablo:

 

ps. ME2 na 50recek średnia 96%, prawdziwi konkurent dla U2

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi ci o to http://image.com.com...7597_screen.jpg to o ile mi wiadomo ten dodatek jest dostępny tylko dla preorderów na Gamestopie lub gram.pl ,ale Gooral mówi,że dostępny jest także dla preorderów z innych sklepów ;)

O to właśnie mi chodziło. No cóż, nie ma, to nie ma.

@Danielski - nie wiem czy łatwiej się gra postacią z jedynki ale mi łatwiej się gra. Na tyle łatwiej, że na pierwsze pięć strzałów z pistoletu po lekkim wycelowaniu weszło pięć headów.

Ciekawostką jest, to, że Zeratul stwierdził, że nie weszła mu 60poziomowa postać z jedynki. Ja miałem trzy sejvy z jedynki - 50, 59 i 60 poziom. Mogłem też wybrać tylko ten pierwszy. Gra wskazywała jakoby tylko on był poprawny. Czyżby powyżej 50 poziomu nie można było importować? A może dwa pierwsze powinny wylądować w koszu, bo gra bierze najniższy z nich, żeby za łatwo nie było? Nie wiem ale warto sprawdzić.

Co do gry - na razie trudno mi się przyzwyczaić do dubbingu i okrojenia statystyk, lokacje podobne do jedynki (choć nie tak ubogie), no ale najważniejsze jest jedno - to stary, dobry Mass Effect. :good:

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Wrażenia na gorąco po kilkugodzinnej sesji:

 

Na plus: To jest Mass Effect i znów piekielnie ciężko oderwać się od gry! Genialnie zrobiony początek gry, można powiedzieć że według receptury Alfreda Hitchcocka ("na początku powinno być trzęsienie ziemi"). Oprawa graficzna wyraźnie poprawiona, brak wrednego doczytywania tekstur. Różne stroje dla Sheparda i możliwość paradowania w różowym pancerzu. Import postaci z ME1 i wspaniałe uczucie uczestniczenia w prawdziwym sequelu, nie ściemniali w recenzjach. Różne drobne zmiany. I na koniec mimo wszystko polski dubbing który nie zachwyca, ale co ważne, nie drażni i nie psuje gry. Choć wady ma.

 

Na minus: "Jeszcze dziś w jedynce" czyli koszmarnie drewniany (teatralny?) głos polskiego Sheparda. Różnice w dubbingu i wyświetlanym na ekranie tekście. Pourywane końcówki wypowiadanych kwestii, co akurat dotyczy wszystkich gier z polskim dubbingiem. Drobne i niepotrzebne uproszczenia kierowane zapewne do graczy z USA. I na koniec sprawa z importem postaci. Miałem do wyboru tylko Sheparda 48l, a mam sejwa z początku drugiego przejścia z Shepardem na 50l.

 

Generalnie jest genialnie!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Właśnie przeszedłem po raz drugi. Tym razem jako renegat (co w polskiej wersji jest tłumaczone jako egoista, wolałem tłumaczenie z 1 części ;)).

Najbardziej podoba mi się to, że praktycznie każde zakończenie gry jest inne. Przejdę jeszcze wieeele razy aby odnaleźć wszystkie smaczki.

A ostatnia scenka i ogólnie całe zakończenie jeszcze bardziej napala na 3 część.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...