Skocz do zawartości

Podcasty o grach wideo



Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegosz
No i w większości nie rozumiem, o czym tam oni mówią

W takich sytuacjach nie obrazilibyśmy się na mail z przykładem. Jestem na przykład świadom tego, że czasem jadę niezrozumiałym technobełkotem lub zakładamy, że pewne rzeczy są oczywiste (gdy nie są). Bez konkretnego feedbacku ciężko jest jednak takie rzeczy poprawić.

Mnie chodzi o to, że ja się w tych nowych gierkach nie orientuję, a od pewnego czasu nie mam nawet konsoli. Sądzę jednak, że byle niedzielny gracz nie będzie miał problemu ze zrozumieniem przekazu (tak mi się wydaje).

 

Na plus natomiast mogę zaliczyć humor i barwę głosu prowadzącego.

Którego? ;)

No nie wiem, tego głównego. Pewnie chodzi mi o Zeratula.

Odnośnik do komentarza

A co z 'wideocastami'? Gorąco polecam Faktogram - wszystkie polygadko-podobne podcasty powinny sie od niego uczyc. Słucha się aż miło a np. w popularnej Polygadce jak tylko uslysze "dzien dobry panstwu, nazywam sie Piotr Gnyp.." momentalnie chce mi sie spac :). Merytorycznie poziom bardzo wysoki ale oprawa, głośność (jeden mowi glosno, drugiego prawie nie slychac) itd. beznadziejne - niestety.

 

Moja toplista castow:

- Gekoni-warkot ;)

- GNM

- Faktogram

- Epic fail

- Konsolowisko

- Polygadka

Odnośnik do komentarza
Najlepszy polski podkast? Zdecydowanie Ś.P. GameHot.pl [*] :)

O właśnie. Często słuchałem tego podcastu, szkoda, że już nie istnieje.

Teraz czasami słucham podcastów Zeratula, ale i tak wolę filmiki ;]

Do podcastów zniechęca czasami słaba jakość dźwięku, nieraz są stanowczo za długie i za dużo tam gadania tak na prawdę o niczym. Usnąć przez ten czas idzie...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Radio rządzi się trochę innymi prawami - Was nikt tak na prawdę nie kontroluje - możecie rozmawiać i dyskutować o wszystkim co Wam przyjdzie do głowy, podczas gdy zarówno GW jak i GNM MUSI brać pod uwagę opinię i krytykę programowego, ustawienia RCS`a w studio, to że nie możemy przekroczyć maxymalnego czasu na recenzje, to że podczas programu musi polecieć także kilka utworów ("co by ludzie nie posnęli"). To że w Warkocie możemy zrobić recenzję na 10 minut to i tak cud - nawet nie macie pojęcia ile musieliśmy walczyć z "muzycznym" układem radia. Audycja radiowa musi mieć meeega dynamikę - i dlatego nie możemy zbytnio dyskutować na temat gier (i też dlatego, że radia słuchają nie tylko sami gracze ale również "zwykli" zjadacze chleba - więc musi być to wszystko dla nich przystępne).

 

Zeratul ma oczywiście rację - przewaga podkastów co do dowolności treści w nich zawartych jest oczywista w porównaniu do radiowej audycji. Kwestią dyskusyjną pozostaje dynamika - osobiście jestem hipnotyzowany przez Piotra Gnypa i po 3 minutach z poligatką zaaaaaasypiam (oczywiście nie z powodu tego że gość gada głupoty, tylko dla tego że nie ma kompletnie speeda...).

 

To takie moje skromne zdanie . Pozdrawiam

Edytowane przez Octane PL
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Siemanko!

Właśnie powstał nowy podcast, pod egidą Gramy na Maxa czyli GnM+. Możecie go pobrać ze strony www.gramynamaxa.pl a w pierwszym odcinku przez ponad 2 godziny rozmawiamy o usługach internetowych konsol obecnej generacji. Sam nie wiedziałem, że w Japonii można przez wii zamawiać jedzenie, na szczęście był tam Damian, który opowiada nam wszystko z pierwszej ręki.

 

zapraszam do słuchania, Zeratul, myślę że spodoba Ci się GnM+, brak newsów i rozmowa nt. konsolowe:)

komentujcie proszę, chcemy rozwijać ten pomysł!:)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Siemanko!

Właśnie powstał nowy podcast, pod egidą Gramy na Maxa czyli GnM+. Możecie go pobrać ze strony www.gramynamaxa.pl a w pierwszym odcinku przez ponad 2 godziny rozmawiamy o usługach internetowych konsol obecnej generacji. Sam nie wiedziałem, że w Japonii można przez wii zamawiać jedzenie, na szczęście był tam Damian, który opowiada nam wszystko z pierwszej ręki.

 

zapraszam do słuchania, Zeratul, myślę że spodoba Ci się GnM+, brak newsów i rozmowa nt. konsolowe:)

komentujcie proszę, chcemy rozwijać ten pomysł!:)

 

pozdro!

Dzisiaj w drodze do pracy, przesłuchałem jedna audycję - jest nieźle, słucha się przyjemnie, temat był ciekawy (casual vs hc), tylko Panowie sprawiali wrażenie jakby się nieźle czegoś opili/opalili ;) GNM stanowi niezłą alternatywę dla EF, choć w moim przypadku podcast'ów jest i tak za mało, a przecież czegoś trzeba słuchać w drodze do roboty ;) Będąc stałym słuchaczem EF, Polygadki, Forumogadki (teraz dojdzie także GNM), raz na jakiś czas posiłkuję się innymi nagraniami: Konsolidacja jeszcze ujdzie (choć ostatnio nic nowego się nie ukazało) ale Clubcast to już "ostateczna ostateczność" - miałem wrażenie, że słucham jakichś dresów a nagranie odbywa się w remizie, bida z nędzą :down:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Słuchajcie, może nie jest to podcast, ale chyba warto o tym wspomnieć...

 

Jest sobie w Warszawie dzielnica Bemowo, która ma lokalną internetową rozgłośnię Radio Bemowo FM: LINK

 

W każdą środę w godzinach 22-24 ma miejsce audycja Gramofon.fm, która traktuje o gierkach właśnie. Od początku prowadzącym jest Grzegorz Helak, ja się tam pojawiłem kilka audycji temu i już tak zostałem :potter:

 

Co mogę powiedzieć? Mamy profesjonalny sprzęt, jesteśmy internetowym radiem, dlatego nawet Ogórek w Jarosławiu może nas posłuchać :potter: Polecam po prostu posłuchać dla próby.

 

Zapraszam na stronę audycji na Facebooku!

 

LINK

 

Dziś odpaliliśmy tam banalny konkurs, w którym można fajną nagrodę wygrać :)

 

Niedługo zaczniemy pewnie udostępniać audycję na mojej stronie, aby wypełnić brak regularnego podcasta.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Hej, wystartowaliśmy ostatnio z blogiem, na którym będziemy na pewno umieszczać obcięte z muzyki audycje, a także jakieś teksty od nas - recenzje, felietony. Polecam odwiedzać regularnie, załączyć gdzieś RSS, polubić nas na FB!

 

http://www.gramofonfm.blogspot.com/

 

A, dziś oczywiście, jak co tydzień, o 22 kolejna audycja!

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

żebyś nie trzasnął 4ego posta pod rząd to zarzucę:

 

http://najgorszy.wordpress.com/2011/04/15/najgorszy-podcast-15-versus-17/

 

najgorszy podcast 15 versus 17

 

Sprawdźcie ten epizod żeby posłuchać o Captivate, El Shaddai, Catherine, Dishwasherze, YS, Stalkerze, Mortal Kombat i Beowulfie. Parę innych rzeczy też się w nim schowało.

 

A co do nazwy odcinka – też jej nie rozumiem….

Edytowane przez Ari
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Forumogadka z Qbarem , tartakiem i sir Maikiem?

 

 

Jesli tak to sie zgadzam w stu procentach , ba, uważam, ze to najlepszy polski podcast w sieci.

 

Tartaq rozpier.dala poczuciem humoru, ale pozostali też daja ognia. Podcast powstał zupełnie nie w celach komercyjnych, typowa gadka "od graczy dla graczy", wygląda jak luxna gadka 3 kumpli o grach....i super sie tego słucha!

 

 

Jesli któryś z was panowie Tartaqu, Mike i qbarze to czytacie- to dzieki za support, swietna robota!

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

banner%202.3%20small.jpg

Pragnę zaprosić wszystkich graczy i malkontentów na cotygodniowe spotkania z nami - graczami.

Audycja Gramofon tworzona jest przez graczy i skierowana do graczy oraz wszystkich entuzjastów nowych technologi.

Jak co środę o 22:00 spotykamy się w studiu radia Bemowo.fm aby porozmawiać o tym, co ciekawego wydarzyło się w świecie elektronicznej rozrywki.

 

Dziś razem z Mateuszem Mikulskim porozmawiamy sobie o Halo z racji 10-lecia tej serii i jednocześnie odświeżenia części pierwszej przez studio 343 Industry.

Oprócz tego wrócimy do zeszłotygodniowego festiwalu Falcon który odbył się w Lublinie.

Serdecznie wszystkich zapraszmy!

player

 

W trakcie audycji jesteśmy dostępni pod nr gg:24263353 oraz na ryjowej stronie audycji

Facebook

 

Czekam również na wszelkie sugestie i wasze propozycje do programu pod adresem

Gramofon.fm@gmail.com

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...