Skocz do zawartości

Podcasty o grach wideo



Rekomendowane odpowiedzi

Podcasty audio są coraz popularniejsze na polskich stronach o tematyce gier wideo. Póki co IMO dalej są daleko za angielskimi takimi jak IGN Game Scoop czy Giant Bombcast, ale dają radę. Sam jestem współtwórcą jednego i tak mnie zainteresowało czy w ogóle takowych słuchacie i który uważacie za najlepszy. Ankieta jest dla polskich podcastów, ale możecie śmiało sypnąć i angielskim.

 

Dla tych co się nie orientują:

EPIC FAIL - http://www.onlinecenter.pl/Epic-Fail.html

Gramy na Maxa! - http://gramynamaxa.pl/

Konsolidacja - http://konsolowisko.pl

Polygadka - http://polygamia.pl

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza
Giant Bombcast zdecydowanie najlepsze ze wszystkich ze względu na dużą dawkę konkretnego humoru.

ListenUP ma czasami ciekawe informacje, ale Garnett ostatnio sam nie wie o czym mówi.

Game Scoop i Invisible Walls IMO lepsze. Szczegolnie ten pierwszy zabija klimatem i humorem!

Odnośnik do komentarza
Jeszcze jest coś takiego http://gekoni-warkot.pl/?page_id=22

Podcastów o tematyce growej raczej nie słucham ale popieram inicjatywę

 

A właśnie, czemu Gekoni-Warkot nie widnieje na ankiecie? Przez to karygodne niedopatrzenie nie mam teraz co zaznaczyć :/. Warkotu słucham już od dłuższego czas i powiem, że jest to naprawdę świetnie przygotowany program. Ekipa prowadzących jest spoko [choć lekko roztrzepana ;) ] no i możliwość uczestniczenia w audycji na żywo za pomocą ichniego czatu to udany bajer. Polecam odsłuchać kilku archiwalnych audycji, albo po prostu przyłączyć się do rozmowy w każdą niedzielę o godzinie 15.

Edytowane przez The True MiH
Odnośnik do komentarza
Jeszcze jest coś takiego http://gekoni-warkot.pl/?page_id=22

Podcastów o tematyce growej raczej nie słucham ale popieram inicjatywę

 

A właśnie, czemu Gekoni-Warkot nie widnieje na ankiecie? Przez to karygodne niedopatrzenie nie mam teraz co zaznaczyć :/. Warkotu słucham już od dłuższego czas i powiem, że jest to naprawdę świetnie przygotowany program. Ekipa prowadzących jest spoko [choć lekko roztrzepana ;) ] no i możliwość uczestniczenia w audycji na żywo za pomocą ichniego czatu to udany bajer. Polecam odsłuchać kilku archiwalnych audycji, albo po prostu przyłączyć się do rozmowy w każdą niedzielę o godzinie 15.

jak jestes takim wielkim fanem, to pisz do moderatora zeby dodal.

 

nie wspominając, że można napisać o nim posta

 

Co to jest podcast?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Podcast

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Stwierdzenie, że nazwa EPIC FAIL jest adekwatna do rzeczonej audycji byłoby wprawdzie przesadą, niemniej miejscami słaba jakość nagrań i wszechobecne reranie (gdzieniegdzie nawet zamerykanizowane) skutecznie odebrały mi ochotę na słuchanie. No i w większości nie rozumiem, o czym tam oni mówią, ale słuchacze to pewnie w większości hardkorzy (hardkorowie?), i to do nich audycja jest skierowana. Na plus natomiast mogę zaliczyć humor i barwę głosu prowadzącego.

Odnośnik do komentarza

Parę słów ode mnie. Podcastów słucham jak znajdę czas, czyli raczej rzadko, do tej pory w praniu sprawdziłem Polygadkę, Konsolidację i EPIC FAIL więc jako takie pojęcie o temacie mam :) Ogólnie fajna sprawa. Klimatycznie najlepiej wypada EPIC FAIL (choć jeden jegomość mnie irytuje i bynajmniej nie jest to Zeratul) ot nagrywane z jajem, co ważne, owy nabiał nie jest wciskany na siłę, 2gie miejsce dla Polygadki - jest miło, na końcu natomiast plasuje się HIV z ekipą. Jednakże we wszystkich audycjach jedna rzecz mnie irytuje, moim zdaniem jeśli ktoś pisze recenzje to powinien być przygotowany nie tylko merytorycznie, ale także winien posiadać warsztat pisarski na przyzwoitym poziomie. Analogicznie sprawa wygląda z podcastami. Panowie, środkiem przekazu jest Wasz głos (mniejsza, że mało który się do tego nadaje) ale zadbajcie o dykcję, tempo, zredukujcie "yyy" czy "aaa" o akcencie nie wspominając! Czasem przez niedbałą wymowę nie da się tego w ogóle słuchać, szybko, niezrozumiale, mało starannie artykułowane myśli. W tej konkurencji sprawa wygląda zupełnie inaczej - Polygadka>Konsolidacja>>>EPIC FAIL. Zaraz ktoś się przyczepi, że jestem jakimś purystą językowym czy coś, protestuję! Znów posłużę się analogią - to tak jakbym czytał recenzję z bykami ortograficznymi, anakolutami czy tez brakiem interpunkcji. Oczywistym jet, że język pisany rządzi się innymi prawami niż mówiony, ale trochę więcej profesjonalizmu w tej kwestii nie zaszkodzi ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ja słucham 3 z 5. EF, Konsolidacje i Polygadki. Każdy podcast trzyma poziom. Moim zdaniem nie ma jako takich przegranych czy wygranych. Epic Fail wygrywa klimatem (humorem et cetera) i sposobem prowadzenia, można powiedzieć że podcast ma ręce i nogi. In plus zaliczył bym też dużą ilość tematów, od wyników sprzedaży po wypowiedzi, opinie itd. Konsolidacja jest świetna pod względem tematów, dla mnie są bardzo ciekawe, coś a la Szara Strefa/Od Gracza dla graczy. Polygadka wygrywa jako-taką półprofesjonalnością (chłopaki mają kilkadziesiąt epizodów - więc dlatego), ale jest nudny, dla tego nie zawsze słucham do końca lub wogóle. I kilka słów o twórcach. Z konsolidacji ogólnie lubię słuchać Snajpera i Hiva, Kroolik trochę odbiega (umiejętnościami? sam nie wiem), ale to moje więc i tak się nie przejmie :P Z Epic Faila lubię słuchać Ryana i Zeratula, Max moim zdaniem jest trochę gorszy od nich, ale daję radę, z kolei ten BB w ogóle do mnie nie trafia, głupio zrobili że go wzięli do ekipy na stałe. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
niemniej miejscami słaba jakość nagrań

Jasna sprawa. To coś, co staramy się naprawić.

wszechobecne reranie (gdzieniegdzie nawet zamerykanizowane)

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nie mogę odpowiadać za Zeratula, ale staram się z paskudnymi nawykami walczyć. Mogę jedynie obiecać stopniową poprawę.

No i w większości nie rozumiem, o czym tam oni mówią

W takich sytuacjach nie obrazilibyśmy się na mail z przykładem. Jestem na przykład świadom tego, że czasem jadę niezrozumiałym technobełkotem lub zakładamy, że pewne rzeczy są oczywiste (gdy nie są). Bez konkretnego feedbacku ciężko jest jednak takie rzeczy poprawić.

Na plus natomiast mogę zaliczyć humor i barwę głosu prowadzącego.

Którego? ;)

 

jeden jegomość mnie irytuje i bynajmniej nie jest to Zeratul

U, kto taki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...