Jump to content

Detektyw Monk


maciucha

Recommended Posts

Już w ten piątek startuje ósmy, ostatni sezon na który czekam z utęsknieniem. Po 3krotnym obejrzeniu każdego z siedmiu sezonów powoli dostaję bzika czy Monkowi uda rozwiązać się

do końca sprawę zabójstwa Trudy

. Jest jeszcze jakiś freak który też wykreśla dni w kalendarzu i odlicza dosłownie godziny do startu?

Edited by maciucha
Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Well, here's the thing..." ;)

 

Kiedyś, kiedy na TVN leciał Monk (teraz zresztą znów puścili, a poza tym jeszcze można go jeszcze znaleźć na Universal Channel), spojrzałem czasem, ale przeważnie trafiałem na końcówkę. Jakieś trzy miesiące temu wziąłem dziada za kark i wpędziłem na dysk i migusiem, równolegle z Housem, nadrobiłem do 6. sezonu włącznie, jednocześnie rozpoczynając 7. Teraz, po dwumiesięcznej przerwie, wziąłem się z powrotem za oglądanie właśnie ze względu na 8 sezon. Premiera już w ten piątek !!! Zwiastuny podkręciły mi jaranie się o kilkaset procent :o

 

"Wipe. WIPE !!!"

Link to comment

Zapomniałeś jeszcze o "It's a gift and a curse" ;).

Tak spojrzałem na wikipedie i ostatnie dwa odcinki bedą połączone - tak samo jak w szóstym sezonie, więc coś jest na rzeczy.

W zasadzie to nawet mi szkoda, że to wszystko skończy się już 4 grudnia (ostatni odcinek), spędziłem z Monkiem kupe czasu i smutno mi będzie, no...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Po pierwszych trzech odcinkach ósmego sezonu jestem niesamowicie rozczarowany. Miałem nadzieję, że powrócą do stylu z pierwszych czterech sezonów a tu okazuje się że zrobili z tego ciapke dla półmóżdżków. Wszystko jest zbyt oczywiste, bez żadnych ukrytych znaczeń i aluzji - nie tego się spodziewałem. Mam nadzieję, że chociaż dwa ostatnie odcinki w których podjęta będzie sprawa Trudy zostaną zrobione w miare należycie.

 

PS. Trzeci odcinek 8 sezonu to absolutna TRAGEDIA - jak ktoś chce poczuć sporą dawkę zażenowania to polecam.

Edited by maciucha
Link to comment
  • 3 months later...

Dziś emisja ostatniego odcinka - na który po obejrzeniu przedostatniego (bez niespodzianki - jak narazie najlepszego w ósmym sezonie) czekam jak jasna cholera, kto oglądał ten wie dlaczego ;).

 

swoją drogą mam nadzieje na jakieś intrygujące tragiczne zakończenie czyli śmierć Monka

 

Edited by maciucha
Link to comment

Poniżej duży spoiler do ostatniego odcinka - nie oglądałeś nie otwieraj!

 

Jako fanatyk serialu - każdy sezon obejrzałem co najmniej 3 razy a swoje ulubione odcinki nawet po 5-6 razy, jestem lekko rozczarowany. Liczyłem na jakiś tragiczny wątek którejś z postaci, a tu wszystko skończyło się happyendem :/. Jedynie sama sprawa Trudy jest jako taka tragiczna gdyż, człowiek dla marnego stanowiska zniszczył Monka i odebrał mu 12 lat życia, zadał cierpienie i pozbawił ukochanej osoby. Przyczepiłbym się też do samego powodu zajścia w ciąże przez Trudy - które wydaje mi się strasznie wymuszone i nienaturalne. Gdyby wtedy była z Monkiem, który nie chciał dzieci (a raczej procesu tworzenia :D ) to byłoby to uzasadnione a nie gdy była 20-o letnią studentką :/. Migawki i wspaniała piosenka Randyego Newmana na koniec odcinka, były wspaniałe, nieliczne z tak wielu komicznych sytuacji, aż coś w środku mnie zabolało i wtedy tak naprawde zrozumiałem że to już koniec. Wspaniał serial, na który był już jednak czas aby się skończył.

Pozdrowienia dla wszystkich fanatyków Monka !

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.