Skocz do zawartości

EuroBasket 2009


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem, jak to się dzieje, ale Hiszpania... zaraz przegra z Wielką Brytanią. Mieli spokojną przewagę ok. 10 punktów i nagle Brytania zaczęła odrabiać. Przed chwilą wyszła na prowadzenie. Strasznie cienko. Czytałem gdzieś, że Hiszpanom się po prostu nie chce, są rozpuszczeni i wydaje im się, że powinni dostać mistrzostwo za same nazwiska. Jednak drugi słaby występ z rzędu wcale ich do mistrzostwa nie przybliża.

 

Turcja jest bardzo mocna. Jadą po Bułgarii bardziej niż my i nie wydają się tak zmęczni, jak Polacy. Turkoglu i Ilyasova nie zawodzą. Jutro już naprawdę będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Dobra, Eurobasket działa mi już na nerwy. Nie dość, że cały dzień wysłu(pipi)ę wrzasków słoweńskich kibiców okupujących puby pod moim domem, to jeszcze i w nocy. Na domiar złego godzinę temu zaczęli niemiłosiernie trąbić, a teraz się jeszcze chyba z kimś naparzają. Bydło. A najgorsze w tym całym ambarasie jest to, że jutro mam arcyważny egzamin. m_znudzony.gif

Odnośnik do komentarza

O niebo lepszy mecz polaków, niż z Bułgarią. W obronie wreszcie się coś działo, wymuszaliśmy straty i zbyt szybkie rzuty. W ataku prezentujemy się bardzo nowocześnie, zwłaszcza imponują sprawni, wysocy zawodnicy, biegający do kontry i równie szybko wracający do obrony. Dodatkowo, to, że pięciu zawodników miało co najmniej dziesięć punktów też jest świetną oznaką. Tempo jest mieszane, raczej gramy atak pozycyjny, chociaż zagrywek nie gramy zbyt często, ale kiedy tylko się da jest kontra i, co ważne, zazwyczaj skuteczna. Logan i reszta mniej klepała piłkę, dzięki temu więcej było szybkich akcji dwójkowych i ruchu. Jestem pod wrażeniem po takim sobie meczu z Bułgarią.

 

Fajnie, że nas w końcówce pocisnęli Litwini. Tak naprawdę, tylko raz dobrze z zoną press sobie poradziliśmy, ale to powinno zaprocentować w kolejnych meczach, kiedy będzie się można częściej spodziewać takiej obrony.

 

Mimo wszystko, jutro będzie ciężko. Spodziewam się, że w czwartej kwarcie mogą być kłopoty kondycyjne, bo chociaż mamy w większości nowoczesny model drużyny, jest to jednak zbyt wąska ekipa.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Ano, płytki skład może jeszcze się zemścić. Gdzieś w połowie drugiej kwarty pokazywali, ile punktów zdobyli rezerwowi, i po stronie Polski było zero. W obu meczach w sumie było chyba 6 zawodników, którzy coś robili, reszta grała krótko i nie pokazywała nic ciekawego. Tp był zaledwie drugi mecz, a obrońcy już zaczynali okazywać zmęczenie - za 10 dni może być ciężko. Gortat gra cały czas i biega od kosza do kosza, ale on do grania co dzień jest akurat przyzwyczajony. Natomiast zawodnicy polskiej ligi wydają się nieco odstawać kondycyjnie.

Odnośnik do komentarza

Dylewicz nie pojechał na Eurobasket bo Katzurin uważa, że Witka daje więcej drużynie wchodząc na minutę, dwie cztery, a Filipowi potrzeba minut do rozgrzania się, a takich minut nie ma dla niego.

 

Też zaczynam się obawiać o polskie siły fizyczne, bo zdecydowanie za długo grają Logan, Gortat i Lampe, żeby tak pociągnąć cały tournament.

Odnośnik do komentarza

Grecja 76

Chorwacja 68

 

Łotwa 51

Francja 60

 

Hiszpania 84

Wielka Brytania 76

 

Bułgaria 66

Turcja 94

 

 

Grecy zdecydowanie teraz grają najlepiej, Hiszpanie chyba jeszcze bardziej tragicznie niż z Serbią - tym razem Gasol ich uratował.

co do meczu Polaków: Litwini 4/18 za 3, dobrze że lepiej nie rzucali, bo by ciężko było, a wiadomo że potrafią.

nie mamy praktycznie rezerwowych i dzisiaj może to się przełożyć na wynik, o Marcina bym się nie martwił, ale Logan może nie dać rady.

widać, że mamy problem z wyprowadzaniem piłki i cały czas próbujemy biegać jak najszybciej do ataku, co się odbija na siłach już w trzeciej kwarcie.

po meczu z Turcją będziemy mieli dwa dni na odpoczynek więc może trochę odpoczną.

Odnośnik do komentarza

...To nie było miłe.

 

Co by nie mówić, poznaliśmy teraz dość dokładnie miejsce Polaków w szeregu, które znajduje się przed Litwą (bez kilku podstawowych graczy) a Turcją. Komentatorzy zwalali wynik na zmęczenie i słabą grę Polski, ale moim zdaniem to egocentryzm. Turcy po prostu są lepsi. Mieli większe umiejętności i - w większości przypadków - przewagę fizyczną. To nie tak, że nagle wszyscy Polacy zaczęli grać gorzej, po prostu nasza gra nie wystarczała, bo Turcja grała bardzo szybko, pewnie i precyzyjnie. Przycisnęli nas pod deskami, nie mieli problemów z przedzieraniem się pod kosz, a w obronie nie dawali nam miejsca, zmuszając do złych zagrań. To jest ekipa, która będzie się liczyć w walce o medale.

 

Tymczasem Hiszpania walczy jeszcze ze Słowenią. Na ekranie mam w tej chwili remis. Postawiłem dzisiaj, nieco oportunistycznie, na Słoweńców, więc liczę, że zdołają przesądzić mecz na swoją korzyść.

 

Słowenia, Hiszpania i Serbia - z nimi prawdopodobnie będziemy grać w sobotę, poniedziałek, środę. Żaden z tych rywali nie jest nie do pokonania, ale też żaden nie wydaje się wyraźnie słabszy od nas. Żeby wejść do ćwierćfinału, wypadało by wygrać jeden mecz, a żeby nie trafić tam na Grecję - ze dwa. Obiektywnie patrząc, to może być jednak dość trudne.

Odnośnik do komentarza

Nawet Hedo nie musiał się specjalnie wysilać do czwartej kwarty, środkowy i silny skrzydłowy Turcji zjedli nasze wieże. Gortat świetnie w ataku (21 punktów), ale dzisiaj w obronie nie powalczył. Słabo graliśmy, za dużo nasi robią błędów w rotacji po zasłonach.

 

Widać było, że Turcja jest silniejsza i nie mamy za bardzo argumentów na ich.

Odnośnik do komentarza

Mieli dużo zapasu Turcy w tym meczu. Wtedy, kiedy trzeba było zamknąć sprawę wrzucili wyższy bieg i było po meczu. Mimo wszystko nie było źle po naszej stronie, chłopaki po prostu wystraszyły się lepszego rywala - przecież tam większość zawodników to gwiazdy, albo co najmniej solidni zawodnicy w Eurolidze, no i mają Hedo. W obronie za dużo popuszczania i wypada się zapytać dlaczego nie graliśmy strefą, jeśli przeciwnicy nie trafiali trójek? Najgorszy aspekt, to jak wspomniał ogqozo, walka pod tablicami, gdzie zostaliśmy potraktowani przez Turków jak kebab - najzwyczajniej w świecie nas zjedli. Być może dlatego nie zdecydowaliśmy się na strefę, bo wtedy to byłoby już całkiem źle.

 

Komentatorzy mnie rozbrajali z zwalaniem winy na sędziów i zmęczenie.

 

Turcja spokojnie o podium może powalczyć.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Uwaga, przerzucam się na koszykówkę i teraz będę z wami tu pisał swoje mądrości!

 

 

 

 

Turkoglu z Gortatem w Orlando gra to powiedział chłopakom jak go zatrzymać, to jasne!

 

 

 

 

A tak serio - pięknie, że na Hiszpanów trafiliśmy, będzie co oglądać. Mecz z Litwą jakiś taki drętwy mi się wydawał, ale z Turasami ładnie to wszystko wyglądalo - czekam na Hiszpanie, to będzie coś : ]

 

 

 

edit: ten co-komentator to tak jakoś amerykańskim akcentem zajeżdża, czy mi się tylko wydaje? :D

 

 

 

 

Fajny klimat ogólnie tworzą ci panowie, pie.rdolą 3 po 3, ale od tego są. Chociaż i tak nic monologu Szpaqa nie przebiję ; ]

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zaczynamy drugą fazę. Tradycyjnie o 18.15 gramy z Serbią. Serbowie pokonali Hiszpanów, ale przegrali ze Słoweńcami, więc w sumie trudno powiedzieć, czy są bardzo mocni, czy tylko średnio mocni. Podobnie jak my, Serbia ma jednego zawodnika z NBA, centra, który jednak nie jest rezerwowym, a zawodnikiem podstawowej piątki (i jest uważany za najsłabszy punkt swojej drużyny). Jak dzisiaj przegramy, to będzie niedobrze.

 

Z wczorajszych wydarzeń w drugiej grupie: Francja i Grecja nadal spokojnie pokonują rywali.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy mecz polaków na tym turnieju. Wreszcie dużo się działo w obronie i w ataku było sporo pomyślunku, kiedy nie dało się wyprowadzać kontr. Trochę zawiódł trener, nie zmieniając zawodników wtedy, kiedy było to konieczne. No, ale znalazł w końcu optymalny skład, który doszedł Serbów na dwa punkty. Wówczas, niestety, brakło spokoju po stronie naszego rozgrywającego, podpalił się nietrafioną trójką, później parę zbyt szybkich akcji i było w zasadzie po meczu, chociaż nie bez emocji prawie do samego końca.

 

Jestem naprawdę zaszokowany postawą naszej drużyny, która jeszcze parę lat temu była po prostu na samym dnie w Europie. Ze wszystkich sukcesów i zmian, jakie się ostatnio w polskich sportach zespołowych dokonują, ta mnie najbardziej zaskakuje i cieszy.

Odnośnik do komentarza

Postęp na przestrzeni ostatnich lat cieszy, no ale fakt jest taki, że po prostu przegraliśmy i nasze szanse na ćwierćfinał wyglądają miernie. Słoweńcy grają tutaj bardzo dobrze, a Hiszpanie będą musieli się zmotywować na spotkanie z nami, bo już więcej nie mogą przegrywać. Możemy coś z tego wygrać, ale dla mnie to wygląda tak, jakbyśmy już odpadli.

 

Co do meczu, to nie chwaliłbym tak bardzo. Zawiodła mnie przede wszystkim ostatnia kwarta, gdzie można to było spokojnie odrobić, gdyby tylko nie grać tak źle.

Odnośnik do komentarza

No ładny mecz, nigdy prawie nie oglądam kosza, jak już to końcówki - tym razem cały mecz no i pięknie się to oglądało (jak Logan do Gortata rzucił [alley-oopa?] - piękna paka : D).

 

 

 

 

Miło się na to patrzy, człowiek by chciał jednak żeby wszystko Polacy wygrywali, a wiadomo jak jest z nami, paru zawodników całej drużyny nie wyciągnie. Szkoda mi Wójcika bo zawsze go lubiłem i nawet kozakiem był jeśli chodzi o naszych grajków a teraz musi grzać krzesełko : D

 

 

Odnośnik do komentarza

Co Wy, smarki, możecie wiedzieć o komentowaniu koszykówki ;] Nieodżałowany Wojciech Zieliński to był komentator !

Tu PEKAES Pruszków - Bennetton Treviso, jak komentował:

Warto zobaczyć całość, złote czasy i wielka popularność koszykówki w Polsce :)

 

Co do dzisiejszego meczu, to przegrany na własne życzenie. Nalezy jednak pamietać, że cele zakładane już osiągneliśmy. Każde następne zwycięstwo będzie niespodzianką.

 

EDIT: Naszlo mnie na szukanie różnych rzeczy zw. z polską koszykówką na youtube i dla tych co nie widzieli, legendarny rzut Krzykały:

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Ale z czym masz problem?

 

http://sport.tvp.pl/plan-transmisji-internetowych-sporttvppl/do-obejrzenia-na-sporttvppl

 

Sprobuj jeszcze tu - masz czarno na bialym, tylko klikasz: http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=koszykowka

 

Dzisiejszy mecz to zenada, kompromitacja i nie wiem jak to jeszcze mozna nazwac. Kur. jak amatorzy. Zal d. sciska jak sie na takie cos patrzy. W pewnym momencie naliczylem 11 akcji BEZ PKTU ! 11 akcji, czyli TEORETYCZNIE 22 pkty stracone. Kroki, pudla spod samego kosza, a jak Gortatowi przy domniemanym wsadzie pilka Gortatowi wyleciala jak lecial sam na kosz, to juz w ogole czarna rozpacz. Nie ogladam juz tej pseudo koszykowki, bo nie lubie dziadostwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...