Skocz do zawartości

EuroBasket 2009


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dzisiejsza druga połowa to było coś strasznego. Po prostu stanęli. Jedno podanie, stoją 10 sekund i nic nie robią, kończy się czas na akcję, nie wiedzą co zrobić, szybko rzucają albo podają na oślep, niecelnie, strata. Słowenia wcale nie zagrała jakichś przebojowych zawodów i naprawdę wypadało z nimi wygrać. O ile poprzednie mecze nie były jakąś wpadką, tak dzisiaj naprawdę zawód na maksa.

 

No nic, w środę rozjeżdżamy Hiszpanię i chyba są szanse na ćwierćfinał.

Odnośnik do komentarza

Postawiłem dziś tak:

 

 

 

 

polska slowenia 1

 

hiszpania litwa 1

 

turcja serbia 1

 

 

 

 

ale to samo zrobilem w drugim zakladzie tylko stawiajac na slowenie i dzięki temu tylko 5 zł jestem w plecy  <cwaniak>

 

 

 

 

Turcja z Serbią - świetny mecz, dobrze się to oglądało, Turkoglu psuł rzuty ciągle i jeden gostek trafił chyba 1 wolny na 10 prób...

 

 

 

 

Ale mimo tego w dogrywce wygrali, jakie emocję : D Teraz chyba każdy mecz będę obstawiał bo +10 do widowiska to dodaje ;]

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra, dzisiaj gramy z Hiszpanią o awans, będzie się działo.

 

Pewnie nas objadą.

 

Francja wygrała na razie wszystkie mecze, Grecja przegrała dwa, tak że wychodzi na to, że Francuzi są faworytami do mistrzostwa. Nie oglądałem wczorajszego meczu, ale był zacięty (Francuzi wygrali dwoma punktami), więc Grecji bym jednak nie skreślał.

Odnośnik do komentarza

lekcja koszykówki, niestety, od mistrzów.

 

starczyło nam sił, ambicji i umiejętności na dwa mecze. nie wiem ile jest prawdy w tych plotkach o kłótniach, imprezach itp, ale widać że wystarczy trochę lepszy przeciwnik i nawet nie nawiązujemy walki...

 

mamy młody zespół i liczę na lepszy występ w następnym turnieju.

 

teraz ćwierćfinały, szczególnie mecz niepokonanej francji z coraz lepiej grającymi hiszpanami zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Wynik 68 -90 mówi sam za siebie. Hiszpanie pokazali nam miejsce w szeregu.

Dużo strat, brak skuteczności - to u nas , a u Hiszpanów - fantastyczny Navarro , który świetnie rzucał za 3 pkt no i gwiazda NBA Gasol ( zresztą ciężko byłoby nam wygrać nawet z rezerwą Hiszpanów , nie oszukujmy się).

 

Pozamiatane.

Odnośnik do komentarza

Doceniam zwycięstwa nad Litwą i Bułgarią. To było minimum - ok. Ale nie można na tym poprzestawać, a reprezentacja Polski już w meczu ze Słowenią gra taką padakę, że to jest jak antykoszykówka. Typowo po "polsku". Pudłowanie spod samego kosza, w klarownych sytuacjach, błedy kroków... Cholera, trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.

 

Ale ja chcę głównie się odnieść do meczu, który trwa - z Hiszpanami. Mecz o wejście do czołowej ósemki, a jest to jak festyn albo mecz towarzyski. Polacy wyszli BEZ WIARY w zwycięstwo. Nawet trener odpuścił ten mecz. To się maluje i malowało na ich twarzach od początku. Na trybunach tyle ludzi, a siedzą z dupami jak w operze. ZERO DOPINGU. No kur. przyszli niedzielni kibice, bo "miszcz świata se przyjechał"? Nie rozumiem tego podejścia. Nawet amatorzy trąbek nie dają o sobie znać. Oni chyba tylko "se popaczeć przyszli".

 

Polska nie umie trafić z najprostszych pozycji. Nawet z czystych pozycji nie umie trafić. Za "dwa" skuteczność jaka? 20 procent? Kolesie sobie stoją niepilnowani i nie potrafią trafić z obwodu. Jedyna chyba szansa, żeby jeszcze coś ugrać to szalone rzuty Logana, jak to robi w Asseco Prokomie, ale jak widać nawet on jakiś taki przestraszony i praktycznie nie rzuca. Navarro ownuje trójczynami, jeden z moich ulubionych zawodników. Potrafi nawet przez ręce trafić.

Ogólnie lipa i żal d. ściska jak się patrzy na takie coś. Nie cierpię dziadostwa, a to jest dziadostwo.

Odnośnik do komentarza

No, nasza niemoc w ataku z każdym kolejnym meczem rosła i to doprowadziło ostatecznie do dwóch klęsk na pożegnanie. Jednak nie ma się co oszukiwać, ten występ był po prostu tym, na co stać polską koszykówkę. Nikt nie mówił, że jesteśmy lepsi. Własne trybuny mogły nam dać przewagę, ale nic z tego. Tym zawodnikom przede wszystkim brakuje doświadczenia w grze z silnymi rywalami. Póki graliśmy z równymi sobie było OK - były fajne akcje kombinowane, były udane wejścia pod kosz, rzuty za trzy, wsady, kontry. Ale kiedy rywal bardziej przycisnął w obronie, Polacy robili się bezradni. Bo oni po prostu nie grają z takimi rywalami na co dzień. Nie wiedzieli, jak tu ich rozklepać.

 

Tak więc występ, niestety, bez niespodzianek. Można było na niespodziankę liczyć, ale takiej nie sprawiliśmy. Jednak dwa zwycięstwa dają nam miejsce w Top 10 kontynentu i to nie jest zły wynik, jak na Polskę, naprawdę nie jest.

 

Ktoś wie, czy TVP ma zamiar transmitować jakieś mecze pucharowe poza finałem? Bym se może jutro obczaił w telwizorze mecz Francja-Hiszpania. Poza tym, faworyci ćwierćfinałów wydają się dość jaśni - Grecja, Rosja i Turcja, chociaż stawka jest naprawdę wyrównana.

Odnośnik do komentarza

Nasi są 3 klasy słabsi, dlatego ciężko znaleźć pozycje rzutowe. Nie ma przecież co rzucać przez ręce, bo wejdzie z 2/20, albo Gasol nas zgasi (dziś 3 bloki). Martwił mnie tylko brak jakiegokolwiek pomysłu, przerażenie było widać. Ale po połowie już wszystko było jasne, więc nie dziwię się że przewaga się jeszcze zwiększyła.

 

Szkoda, że Gasol tak obnaża Gortata, ale to tylko pokazuje, że może za wcześnie na pierwszą piątkę w NBA i warto z pokorą i zapałem powalczyć na treningach z Ewingiem oraz Howardem i March będzie jeszcze mocniejszy.

Odnośnik do komentarza

TVP i ich kanały (w tym TVP SPORT) są free to air, nawet ruszyli z nową platformą cyfrową i póki co mają tylko w ofercie FTA. Także wychodzą z słusznego założenia, że sport dla przeciętnego Kowalskiego obojętny (koszykówka) nie powinien być puszczany na głównej antenie za często. Babki moherowe się w(pipi)iają tylko, jest od tego kanał i tam leci wsio. 

 

Inną sprawą jest, że każdy ma albo polsat albo inną cyfrę w której za TVP SPORT trzeba płacić (w polsacie jest w najdroższym pakiecie...) to nikt tego nie ogląda, nie wiem jak z cyfrą czy nką, ale na polsacie każą sobie płacić za tvp sport, więc kino.

 

 

 

 

A Polacy przecież grali co mogli, Hiszpania jest po prostu najlepsza - stawiam na finał Hiszpania Turcja - o ile się nie spotkają wcześniej (co by było złe, tak jak teraz mecz Francja Hiszpania). Nie lubie Gasola strasznie, jak sobie rzucał w Lakersach to było okej, ale jak trafiał tutaj co chwila to już mnie (pipi)ica brała ;)

 

 

 

 

Teraz takie pytanie - w NBA za 3 punkty rzuca się z większej odległości, czy mi się tylko wydaje?

 

 

Odnośnik do komentarza

Linia jest bliżej, trumna ma nieco inny kształt, można kryć strefowo, kwarty mają po 10 minut, limit fauli wynosi 5... To istotne różnice, jest jeszcze kilka mniejszych.

 

Co do drabinki:

 

Zwycięzca pary Hiszpania-Francja zagra w półfinale ze zwycięzca pary Turcja-Grecja.

 

Czy mi się wydaje, czy po jednej stronie drabinki są wszystkie cztery najsilniejsze drużyny tego turnieju?

 

Dzisiaj o 21 mecz Hiszpania-Francja, jutro o 18.15 mecz Turcja-Grecja.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem, że tutaj nawet taki temat jest.

 

 

A Polacy przecież grali co mogli, Hiszpania jest po prostu najlepsza - stawiam na finał Hiszpania Turcja - o ile się nie spotkają wcześniej (co by było złe, tak jak teraz mecz Francja Hiszpania). Nie lubie Gasola strasznie, jak sobie rzucał w Lakersach to było okej, ale jak trafiał tutaj co chwila to już mnie (pipi)ica brała ;)

 

 

Tak dawał popalić, jednak mnie bardziej wyprowadzały z równowagi rzuty Navarro. Co ciekawe nie rzuca on technicznie, mi facet za rzuty w takim stylu zwracał uwagę. No, ale jest strasznie skuteczny.

 

Szkoda meczu z Serbią, a nawet Słowenią. Według mnie były one do wygrania, jednak zabrakło skuteczności w ataku, a straty też były znaczne. Szkoda także MŚ 2010. Polacy przez cały turniej jak na poziom naszej koszykówki grali bardzo dobrze. Można być z nich dumnym, dobrze to rokuje na przyszłość. Zespół jest młody, musi się zgrać, a będą sukcesy. Ponadto powinni zrobić więcej miejsca dla rodaków w naszej lidze, no bo gdzie mają się uczyć? Polski Związek mam nadzieję nie wywali trenera i da mu czas.

 

EuroBasket dalej trwa i czekaj nas coraz lepsze mecze. Drużyny się rozkręcają, a Hiszpania na bank wygra z Francuzami.

Odnośnik do komentarza

Hiszpania rozjechała Francuzów, którzy do tej pory byli jedyną niepokonaną drużyną. Zmiażdżyli ich, jak wczoraj Polskę. No cóż. Są na gazie, grają na miarę swoich możliwości, chyba już nic ich nie zatrzyma, aczkolwiek nadal trzymam kciuki za Grecję.

Odnośnik do komentarza

Była męka, ale Grecja dała radę. A już jutro grają z Hiszpanami w przedwczesnym finale. Obawiam się, że nie wyrobią. Hiszpania, mimo początkowego odpuszczania sobie, wydaje się kroczyć prostą drogą po złoto. Cóż. Tak miało być.

 

W finale zagrają też Serbowie albo Słoweńcy. W grupie wygrali Słoweńcy, ale Serbowie są teraz dużo lepsi, grają od kilku meczów naprawdę świetną koszykówkę. Szanse IMO stoją gdzieś tak 50-50.

 

Nota bene, oglądając ćwierćfinały nie dało się nie odnieść wrażenia, że Polacy nie mieli szęścia w rozkładzie grup i może nieco zbyt surowo ich oceniamy. Co prawda Słowenia walczyła o zwycięstwo aż do końca, a Turcja nawet przegrała, ale ogólnie widać, że wszystkie cztery drużyny, które nas wyprzedziły, były naprawdę mocne. Mecze z Rosją czy Chorwacją mogły dla Polaków wyglądać o wiele lepiej, choć to oczywiśie tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj finał Serbia - Hiszpania, ale coś czuję, że to Hiszpanie będą na tym meczu dyktować warunki. Teraz idą jak burza i trudno będzie ich zatrzymać. Dobrze grają zarówno w obronie jak i ataku. Jedan Serbowie także mają szansę, ponieważ od paru meczów pokazują, że mają pomysł na grę.

Odnośnik do komentarza

Sam w to nie potrafie uwierzyc ! :)

Pierwsze wrazenie, wchodze patrze a tam caly spodek ludzi 85% hiszpanow, troche litwinow i serbow, wszyscy slowency wyszli i poszli opijac przegrane 3 miejsce.

i czasami zdarzalo sie tak, ze targali dobre bilety na final ze zlosci, ze ich reprezentacja przegrala, jak sie chcialo dogadac to mozna bylo bilet za darmo albo 10-20zl wyzydzic. Ale wspomnienia niesamowite !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.