Skocz do zawartości

EuroBasket 2009


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro meczem Macedonia - Grecja (16:30) rozpoczną się Mistrzostwa Europy koszykarzy.

Terminarz na jutro:

*

07.09, 16:30

Macedonia - Grecja

*

07.09, 19:15

Chorwacja - Izrael

*

07.09, 16:30

Rosja - Łotwa

*

07.09, 19:15

Francja - Niemcy

*

07.09, 18:15

W. Brytania - Słowenia

*

07.09, 21:00

Serbia - Hiszpania

*

07.09, 18:15

Polska - Bułgaria

*

07.09, 21:15

Turcja - Litwa

 

 

Grupy:

 

A

 

1 Grecja

2 Chorwacja

3 Macedonia

4 Izrael

 

B

 

1 Rosja

2 Niemcy

3 Łotwa

4 Francja

 

C

 

1 Hiszpania

2 Słowenia

3 Serbia

4 Wielka Brytania

 

D

 

1 Litwa

2 Turcja

3 Polska

4 Bułgaria

 

 

KADRA POLSKI

 

zawodnik/pozycja/cm/data urodzenia/miejsce urodzenia/klub

 

Michal Chylinski SG 1,95 22.02.1986 Bydgoszcz (POL)CLINICAS RINCON AXARQUIA (Spain-LEB Gold)

Filip Dylewicz PF 2,02 25.01.1980 Bydgoszcz (POL)PROKOM SOPOT

Marcin Gortat C 2,13 17.02.1984 Lodz (POL)ORLANDO MAGIC (USA-NBA)

Michal Ignerski SF 2,07 13.08.1980 Lublin (POL)CAJASOL SEVILLA (Spain-ACB)

Pawel Kikowski SG 1,93 27.04.1986 Kolobrzeg (POL)SKK KOTWICA KOLOBRZEG

Iwo Kitzinger SG 1,88 26.02.1985 Raciborz (POL)SEVEN 2007 ROSETO (Italy-Lega due)

Lucasz Koszarek PG 1,87 12.01.1984 Wrzesnia (POL)ANWIL WLOCLAWEK

Maciej LampeC 2,11 05.02.1985 Lodz (POL)KHIMKI MOSCOW (Russia-Superleague)

David LoganSG 1,84 26.12.1982 Illinois (USA)PROKOM SOPOT

Krzysztof RoszykSF 2.00 20.08.1978 Poznan (POL)TUROW ZGORZELEC

Robert SkibniewskiPG 1,83 19.07.1983 Bielawa (POL)BK PROSTEJOV (Czech Rep.-NBL)

Wojciech SzawarskiSF 1,95 02.08.1976 Lublin (POL)BASKET POZNAN

Szymon SzewczykC 2,09 21.12.1982 Szczecin (POL)LOKOMOTIV ROSTOV (Russia-Superleague)

Krzysztof SzubargaPG 1,78 05.07.1984 Inowroclaw (POL)ATLAS STAL OSTROW

Robert WitkaPF 2,07 27.07.1981 Przasnysz (POL)TUROW ZGORZELEC

Adam WojcikPF 2,09 20.04.1970 Olawa (POL)BASKET POZNAN

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Te mistrzostwa są w dobrym momencie. Marcin Gortat to pierwszy polski koszykarz, który liczy się w najsilniejszej lidze świata, i akurat, gdy zaczął być popularny, jest okazja go obejrzeć w TVP, a kto przyjedzie do Wrocławia - na własne oczy.

 

Gortat jest oczywiście najmocniejszym punktem naszej reprezentacji. W sparingach było widać, jak ogromna jest różnica między zawodnikami polskiej ligi a nim. Marcin dominuje pod każdym względem - defensywa, ofensywa, siła, charakter. Ale poza nim jest kilku dobrych zawodników. Maciej Lampe to dobry podkoszowy, Logan to dobry rozgrywający. Na ile stać reprezentację? Myślę, że nie można wykluczać miejsca w pierwszej czwórce.

 

Kto wygra? Kasę postawiłem na Grecję, bo był wysoki kurs (7 do 1). Jednak to było jeszcze wtedy, gdy nie było pewności, czy zagra Pau Gasol. Teraz już wiadomo, że Gasol zagra i, szczerze mówiąc, nie daję szans nikomu poza Hiszpanią. Dwa Gasole, Rubio, Navarro - każdy z nich może rywalizować o tytuł najlepszego zawodnika turnieju. A są jeszcze Fernandez, Reyes, Garbajosa...

 

Kto jeszcze będzie się liczył? Myślę, że Francja z Tony'm Parkerem, Litwa, mimo wszystko Grecja, może jeszcze Turcja, może Polska. Niemcy, Brytania i Rosja grają bez największych gwiazd i trudno od nich oczekiwać wiele, ale Rosja już raz zrobiła niespodziankę, więc kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza

na eurobasket została zgłoszona dwunastka:

 

Michał Chyliński

Marcin Gortat

Michał Ignerski

Łukasz Koszarek

Maciej Lampe

David Logan

Krzysztof Roszyk

Robert Skibniewski

Szymon Szewczyk

Krzysztof Szubarga

Robert Witka

Adam Wójcik

 

TERMINARZ POLAKÓW: (mecze we wrocławiu)

07.09.2009 vs BUŁGARIA 18:15

08.09.2009 vs LITWA 18:15

09.09.2009 vs TURCJA 18:15

 

ciekawi, ciekawi. ostatnio kosza na poziomie nie było w TV (od finałów) więc chętnie pooglądam i pokibicuje:D

poziom jest wyrównany, nie liczę na cuda, ale awans do mistrzostw świata (miejsce w 6) dla naszych, niesionych dopingiem, myślę że jest w zasięgu.

jest dobry trener, lider no i publiczność więc może medal;>

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Wielka Brytania 59

Słowenia 72

 

Polska 90

Bułgaria 78

 

Świetny mecz. Trochę się podpalili chłopacy w pewnym momencie, ale ogólnie super.

Podkoszowi rzucają, obwodowi rzucają, logan podaje, jeszcze tylko trochę w defensywie, a najbardziej przy zbiórkach powalczyć i będzie dobrze.

 

Trochę statystyk: (link)

Gortat 16pkt 10zb 5bl

Logan 23pkt 9as

Lampe 17pkt 5zb 4bl

Ignerski 22pkt (4/7 za 3)

Koszarek 8pkt 7zb 7as

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Bilety na Polskę zeszły już dawno, próbowałem kupić jakiś miesiąc temu, wyprzedane.

 

Bułgaria pokonana, ale spokojnie, to słabeusze. Tak naprawdę tylko pierwsza kwarta wyglądała przyzwoicie. Rzucili 32 pkt. w ciągu 10 minut i nieco spuścili z tonu. Gortat wygląda jak bogaty wujek z Ameryki. Nie tylko pod względem gry. Jak ktoś ładnie zagrał, to Gortat podchodził i chwalił, jak ktoś głupio sfaulował, to Gortat pouczał. Zobaczymy, jak Marcin wypadnie, gdy stanie naprzeciwko równych sobie (tzn. graczy NBA).

 

Pozytywnie zaskoczył mnie Ignerski, natomiast nieco zawiódł Logan. Zauważyłem pewną prawidłowość: otóż obie drużyny miały po jednym importowanym czarnym i obaj grali bardzo podobnie - mieli duże, jak na Europę, umiejętności, ale wydawali się niezbyt przejmować pozostałymi zawodnikami. Pozostali zawodnicy - nie licząc Lampego - raczej odgrywali role statystów.

 

W typowaniu na razie jedna pomyłka, stawiałem na Litwę, ale dość zdecydowanie wygrała Rosja. Jednak trzeba się z nimi liczyć nawet bez Kirilienki. No nic, jutro mecz z Litwą i wypadałoby też ich pokonać.

Odnośnik do komentarza

To była Łotwa :P

 

Wielkie gratulacje dla Polski, obawialem sie tego meczu, ale rozpoczelismy Eurobasket bardzo dobrze. Tez szykowalem sie na ten mecz, ale nie dosc, ze poszly wszystkie bilety, to jeszcze nauka na aplikacje wazniejsza jakby nie bylo ;) Jestem pod wrazeniem atmosfery. Czasy Euroligowego/Suproligowego Slaska wrocily :)

http://www.youtube.com/watch?v=V0_rkM2K5jc

Obylo sie bez wiesniackich syntezatorow i atmosfery rodem z wiejskiego festynu jak na siatkowce. Lubie siate, ale nie w polskich festyniarskich halach.

Ciekawe jak jutro zagramy z Litwa... I ciekawe, czy TVP (ssijcie!) pokaze hymny druzyn.

 

Shagohad: wystarcza jak na polskie warunki :) Czesto bywam na meczach PLK, jeszcze niedawno moja druzyna - Polpak Swiecie dobrze grala - i widze co sie dzieje ;) Nie ma takeigo boomu jak byl w latach 97-2002. Na szczescie koszykowka w Polsce sie odradza, nawet pomimo dzialan Wierzbowskiego i Ludwiczuka.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to Logan zagrał świetnie. Miał mało strat, odważnie wchodził, rozprowadzał piłkę (9 asyst!), rządził grą i rzucił najwięcej, 24 punkty. Ignerski świetny na dystansie, Lampe niezły, Gortat odstraszył wszystkich blokiem. Bułgarzy bali wchodzić pod polską tablicę dzięki Hammerowi. Szkoda tylko, że trochę błędów w obronie, ale to się zweryfikuje jutro. Cieszy mnie skuteczność za trzy, trafiliśmy chyba 11 razy, a to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza

Chorwacja 86

Izrael 79

 

Francja 70

Niemcy 65

 

no łotwa, łotwa, nie wiem skąd się to wzięło, bo wynik kopiowałem z jakieśgo livescora czy livesportsa, bo mi siadła transmisja.

btw łotwa całkiem całkiem grała i do ostatniej kwarty dawali radę.

na razie bez niespodzianek.

 

----

apropo niespodzianek to do przerwy.

Serbia 38

Hiszpania 23

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

W tym turnieju jest jeden faworyt. Który właśnie dostaje baty (w sumie już dostał, teraz są dożynki) od zespołu uważanego raczej za średniaka. Nawet się wzięli za granie w tej czwartej kwarcie, ale kiedy przegrywają dwudziestoma punktami, to sobie mogą. Wygląda na to, że może być ciekawiej, niż się wszyscy spodziewali.

Odnośnik do komentarza

Nie wyglądało to najgorzej, ale zadowolony nie jestem. W ataku w większości padaka, okropnie dużo głupiego klepania piłki, z którego niewiele wynikało. Jak już chcą chłopaki kozłować, to przydałoby się więcej zasłon, ale ogólnie to powinno być zdecydowanie więcej podań i ruchu. Parę akcji faktycznie fajnych (jak ścięcie z obwodu Ignerskiego i fajne podanie z low-postu Gortata, albo alley-oop do tego ostatniego) i tak powinno to wyglądać przez większość gry, a nie sporadycznie tylko. Fajnie, że biegają do kontry. Największym mankamentem jest to, że nie mamy rozgrywającego. Logan to typowa dwójka, przydałby się ktoś, kto nie ma ochoty na zdobywanie punktów i robi to tylko, kiedy ma ku temu okazję, a przez większość czasu obsługuje podaniami partnerów i nie klepie tyle piły. Najlepszym graczem w ataku był zdecydowanie Ignerski, bardzo ekonomicznie zagrał.

 

W obronie katastrofa. Nie wiem co można zrobić, żeby wyglądało to lepiej, bo z Loganem jeździli okropnie, ale jak zszedł, to jeszcze gorzej było. Bułgarzy spod kosza bardzo łatwo zdobywali punkty, a to, że Gortat miał dużo bloków świadczy tylko o tym, jak dziurawa jest obrona z przodu, a szczerze mówiąc to dziurawa była niemalże wszędzie. Ciężko będzie z Turkami, a mecz z Litwą chyba trzeba spisać na straty - chociaż kto wie, jesteśmy w końcu gospodarzami turniej i przewaga dopingu publiczności może robić różnicę. Poza tym, mamy najłatwiejszą grupę, więc spoko, gdyby udało się to wykorzystać.

Edytowane przez Blok
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Polska is for real. To bardzo przyjemne oglądać, jak odjeżdżamy na 20 punktów Litwinom. Jeszcze niedawno taki zespół jak Litwa był poza naszym zasięgiem. Z drugiej strony, Litwini wypadli dziś słabo, zwłaszcza w ataku. Lepsza defensywa Polaków (zwłaszcza pod koszami) w połączeniu z nieskutecznością Litwinów zarezultowała dość spokojną przewagą. Pod koniec meczu rywale zaczęli dużo biegać, odrobili co nieco, ale to były ich ostatnie podrygi. Bardzo dobry występ i pozostaje tylko walczyć jutro o zwycięstwo z Turcją.

 

P.S. Tak podglądam na internecie mecz Francji z Łotwą (Łotwa prowadzi) i dochodzę do wniosku, że Grecja jest jednak naprawdę mocnym pretendentem. W sumie mają łatwą grupę i jeszcze się okaże, ale wyglądają na razie całkiem mocno na tle rywali. Dla mnie byli nr. 2 od dawna, a po wczorajszym "występie" Hiszpanów...

Odnośnik do komentarza

No świetnie, świetnie. Mecze naszych dostarczają dużo emocji z 2 powodów: głupie przestoje oraz świetna skuteczność. Skubańce te Lampe i Gortaty, no nie powiem, choć Marcina rywal na początku solidnie obrabiał. Ignerski wiedział kiedy się włączyć, fajnie i szybko i z polotem rozgrywał Szubarga. Nie można grać idealnie, ale taki poziom wystarczy na spore wojowanie w tym turnieju.

 

A jutro Turcja z Hedo Turkoglu:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...