Skocz do zawartości

Ryu Ga Gotoku 4 (Yakuza 4)


Komandos

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat to ze gra jest typowo japonska to dla mnie mega + bo jestem wielim fanem gier japonskich. Do tego zebym przechodzil gre bawiac sie w niej to nie trzeba mi mowic ( w Way of the samurai 3 mam juz ponad 35 godzin i tylko 5 zakonczen). Tylko czy te dwie czescie sa ze soba scisle powiazane fabularnie? Bo (jesli sie mylę to mnie poprawcie) w 3 jest tylko jeden protagonista a w 4 az czterech i ciekawi mnie jak to sie ma do siebie.

Odnośnik do komentarza

Czyli co...po prostu sprzedac je?Do niczego innego nie sluza?

Co do hostess to probuje zbajerowac Erene, ale suka jest strasznie kaprysna i ciezko mi w odpowiedziach utrafic co ja jara.Bylem u niej trzy razy, wydalem wagon szmalu, a wszystko co udalo mi sie dokonac to dwa serducha aprobaty :angry:

 

Kurcze...jestem juz w czwartym czapterze i nie mialem jeszcze ani jednego revelations, znaczy jeszcze nie spotkalem Macka :confused:

Mam nadzieje, ze to juz niedlugo, bo revelations sa moim zdaniem solą tej gry ;)

Hmmm, z tymi talerzami to wydaje mi sie, ze mozna je sprzedac - w trojce wszystkie sprzedawalem. Poki co nie widzialem zeby byly do czegos potrzebne, talerze do modyfikacji broni/akcesoriow ? To brzmi dziwnie, ale z diamentem tez jest dziwne - w jednym z questow dostejemy diament w jego opisie mozna przeczytac, ze nadaje sie do sprzedazy. Ja jednak pomyslalem ze go sobie ostawie bo moze przyda sie do modyfikacji broni/akcesoriow - bylem u Kamiyamy i okazalo sie, ze faktycznie - przydaje sie do stworzenia pewnego rodzaju broni. ;)

 

Na spotkaniach z Rio lub Erena nie mialem wiekszego problemu i juz dostalem od nich Fancy Card czyli druga wizytowke na ktorej sa informacje o hostessie.

 

Co do Revelations to pierwszy jest w czwartym chapterze w czesci z pewnej, wiec za niedlugo powinienes tam dotrzec. Akiyama ma trzy Revelations - mozna je bez wiekszego problemu znalezsc, w czworce poza wiadomosciami od Macka informujacymi o tych wydarzeniach mozemy spotkac ludzi rozmawiajacych o nich w poblizu tego miejsca.

 

Na oficjalnej stronie gry Yakuza 4 sa do pobrania cztery utwory, jest tam miedzy innymi Theme Song taki jak z intro gry tyle, ze z wokalem oraz motyw, ktory przygrywa podczas walki:

http://www.sega.co.uk/yakuza/index_uk.php#/yakuza-4-home

 

Szkoda, ze do Kuro Edition (ja taka kupilem) nie dodawali soundtracku z gry. W trojce byl nawet w normalnej edycji (mam), wiec tutaj mogli dac do tej specajalnej. W zasadzie poza metalboxem nie ma tam wiekszych bajerow - przeciez DLC mozna bylo pobrac za free jeszcze przed premiera gry, teraz jednak juz go nie ma na Playstation Store - ja sciagnalem pezed premiera i nawet nie korzystalem ze swojego kodu. ;)

Cos mi sie wydaje, ze DLC z Playstation Store dali za free dlatego, ze musialy byc jakies problemy z pobraniem dodatkowej zawartosci z kodu. :)

 

Mam pytanie, czy jesli nie gralem w zadna poprzednia czesc serii moge zakupic te czesc i bawic sie swietnie czy lepiej ogarnac poprzednie czesci?

Bierz trojke bo mozna ja kupic za dobra cene - jest swietna, pozniej czworke. ;)

Ja zaczynalem swoja przygode z seria Yakuza dopiero na Playstation 3 od trzeciej czesci. W zarowno trzeciej jak i czwartej czesci sa filmiki streszczajace historie z poprzednich gier. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Akurat to ze gra jest typowo japonska to dla mnie mega + bo jestem wielim fanem gier japonskich. Do tego zebym przechodzil gre bawiac sie w niej to nie trzeba mi mowic ( w Way of the samurai 3 mam juz ponad 35 godzin i tylko 5 zakonczen). Tylko czy te dwie czescie sa ze soba scisle powiazane fabularnie? Bo (jesli sie mylę to mnie poprawcie) w 3 jest tylko jeden protagonista a w 4 az czterech i ciekawi mnie jak to sie ma do siebie.

No to moim zdaniem nie masz sie nad czym zastanawiac.Najpierw kup i zagraj w trojke, a potem zaraz w czworke. Czy obie czesci sa ze soba fabularnie powiazane?Sa, choc moim zdaniem w niewielkim stopniu.Tak jak napisal Saptis w kazdej z czesci masz streszczonko poprzedniej.

Dlaczego zatem nie radze Ci zaczac od czworki, choc teoretycznie moglbys?Ano dlatego, ze osoba ktora w trojke nie grala moze miec drobne problemy (to zalezy oczywiscie od danego gracza) z czerpania pelnymi garsciami przyjemnosci obcowania z czwarta czescia.Moze mu po prostu zbyt wiele rzeczy przeleciec przez palce.Poza tym Y3 to wyrypana w kosmos gra!Decyzja nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Na Playstation Store pojawil sie juz pierwszy dodatek do gry i co najlepsze jest on zupelnie darmowy ! :)

http://blogs.sega.com/europe/2011/04/13/dlc-available-for-yakuza-4/

 

W jego sklad wchodza miedzy innymi dwie piosenki karaoke oraz item-packi. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Gram w ta gre juz 24,5 godziny, wciaz jednym bohaterem (z czterech w sumie dostepnych) tj Shunem Akiyama.Dojechalem do 19-go levelu rozwoju postaci,wiec brakuje mi jeszcze tylko jednego do jego wymaksowania i tym samym zdobycia wszystkich umiejetnosci w walce.Teraz, po zrobieniu tego i znalezieniu wszystkich trzech scenek revelations moge powiedziec, ze Akiyama to prawdziwa maszynka do bicia!Najbardziej podoba mi sie , kiedy w momencie posiadania Heat Gauge mamy niemilucha blisko sciany.Sprowadzamy go do przykleku i obkopujemy mu przy niewielkim udziale QTE naprzemiennie z obu glanow witryne!Cos niesamowitego! :D Wykonalem rowniez pietnascie z szesnastu zadan pobocznych .Co jedno to lepsze i ciekawsze.Zostalo mi jeszcze tylko ostatnie, najbardziej czaso i kapitalochlonne zwiazane z hostessami.Aha, licznik kompletnosci gry pokazuje mi...11,53%...

Tak jak w zeszlym roku juz po przejsciu 5-6 chapterow bylem pewien, ze Castlevania: Lords Of Shadow bedzie dla mnie gra roku 2010, tak w przypadku Yakuzy 4 jestem juz dzisiaj na milion procent pewien, ze jest to dla mnie gra roku 2011. Zadne Anczartedy, Kryzisy,Force,Dżirsy i inne Elejnory nie maja zadnych szans jej przebic.Nie zrobi tego nawet najnowszy MW3...

Odnośnik do komentarza

Na Playstation Store pojawil sie juz pierwszy dodatek do gry i co najlepsze jest on zupelnie darmowy ! :)

http://blogs.sega.com/europe/2011/04/13/dlc-available-for-yakuza-4/

 

W jego sklad wchodza miedzy innymi dwie piosenki karaoke oraz item-packi. ;)

Świetne info, dlc całkiem fajne i co najważniejsze całkiem za darmo. Jednak ta zakładka w meny gry dla zawartości do pobrania nie jest na pokaz ^^

A co się tyczy samej gry, to nie mogłem wytrzymać i ją kupiłem jednak prędzej. Szczerze nie żałuje tej decyzji, miło po raz czwarty odwiedzić Kamurocho, tym bardziej, że dodano nowe miejscówki (podziemny pasaż i dachy budynków), a także że nic wartościowego nie zostało wycięte z gry, Póki co łażę po mieście i sprawdzam co też nowego dodali, zbieram pomału kluczyki i rozglądam się za sub questami. Muszę przyznać, że popracowali troszkę nad ruchami postaci, tekstury na postaciach i ciuchach również są ciut lepsze, ale największe brawa należą się ekipie Nagoshiego za świetnie zrobione kałuże i mokrą nawierzchnię gdy pada deszcz. Wygląda ona bardzo dobrze. Nowe postacie, w tym wypadku Akiyama bo to nim póki co gram wypadają świetnie od razu spodobał mi się ten bohater. Miałem już pierwszy kontakt również z tym młodym detektywem w czasie jednej scenki i też może być całkiem fajny. Ogólnie jestem zachwycony i nie pozostaje mi nic jak liczyć na to, że gra sprzeda się na tyle dobrze, że Sega zdecyduje się na wydanie spin-offów serii RGG jak Black Phanter, Of the End bądź też co mało prawdopodobne Kenzan.

Odnośnik do komentarza

Filmiki swietne! :) A wlasnie...jeszcze jedna sprawa ktora mnie nurtuje jesli chodzi o hostessy.

Wczoraj dobrze mi sie z Noa gadalo (czytaj:trafialem w jej zachcianki i oczekiwania), ze udalo mi sie dopelnic do konca drugi zestaw serduszek.Zaskutkowalo to tym, ze zaprosila mnie na randke. Poszlismy cos przekasic, ona opowiedziala o jakims natrecie niewazne...Po pozegnaniu wrocilem spowrotem do Jewel liczac, ze cos dostane, a tu...wyskoczyl nowy rzadek serduszek! :o Pytanie: ile tych rzadkow serduszek jest maksymalnie?

Pytanie nr 2: Czy grajac Akiyama mozna zagrac z Rio w ping ponga? :D

Odnośnik do komentarza

Sa dwa rzedy serduszek, czyli razem dwadziescia sztuk. :)

Po ich zapelnieniu dostaje sie:

 

fancy card - druga wizytowke, tym razem z danymi hostessy

 

Pozniej bedzie druga randka poza klubem:

 

przed lub po randce bedzie subquest zwiazany z hostessa - mozna w nim zarobic 10.000 EXP.

 

 

Z Ryo jak i z pozostalymi hostessami mozna pojsc do Hot Springs i pograc w ping-ponga. Gralem z Rio dwa razy: raz na easy - wygralem, a raz na normal - przegralem. ;)

Na normal jest praktycznie tak samo, tyle, ze na dwa punkty przed wygrana dla nas przeciwniczka nagle zaczyna dobrze grac - odpowiada na odbicia heat scina.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Na liczniku mam juz 49 godzin gry, niebawem zaczynam grac druga w kolejnosci postacia - Saejima.

 

Akiyama zrobilem 14 z 16 sub-stories, wytrenowalem trzy hostessy i umawialem rowniez sie z trzema, pogralem jeszcze w troche gierek - dosyc duzo czasu spedzilem w klubie Sega - zlapalem wszystkie nagrody w Ufo Catcher, pogralem w Boxceliosy, poza tym lowilem ryby, chodzilem na masaze (mam juz wszystkie).

Chcialbym ukonczyc gre w jak najwiekszym stoponiu - podejrzewam, ze nie bedzie to 100%, ale zobacze ile uda mi sie zrobic. Udalo mi sie zdobyc trofea za m.in: Shogi, Mahjonga, ubrania hostess, Pachinko - bez zadnych talizmanow czy wspomagaczy zdobylem 8300 punktow. Jak na jedna postac 49h czasu gry to bardzo dlugo, a zostaly jeszcze trzy, zobaczymy jak bedzie z nastepna. ;)

 

Poki co gra sie na prawde swietnie !

Z minusow wymienic moge poki co przegiety poziom trudnosci w ostatnim masazu (hardcore) i nierowny poziom w ping-pongu juz na poziomie normal - hostessa cala rozgrywke gra jak na easy, a na dwa punkty przed koncem ''budzi sie'' i zaczyna odbierac odbicia heat i zaskakujaco dobrze grac, a nasza postac niewiadomo dlaczego wybija poza stol.

Zauwazylem, ze podczas grania w Pachinko nie nabija czasu gry - bylem tam jakas godzine, a naliczylo mi zaledwie dwie minuty, ktore potrzebowalem na dojscie do salonu.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj będe miał Yakuze 3, bo z tego co czytałem w tym temacie to wolę przejść 3 na spokojnie żeby nie stracić smaczków w 4 :D

Wiecie może ile trójkę przejdę bez spieszenia się, z robieniem pobocznych questów itp? Tak mniej więcej. I czy pod względem mechaniki gry/grafiki itp czwórka różni się od trójki mocno?

Aha i jeszcze czy w Yakuzie w ogóle można zmieniać ubrania/stroje? tak z ciekawości pytam

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

Yakuze 3 robiac subquesty i troche grajac w minigierki mozna przejsc w okolo 70 godzin, ale wszystko zalezy od tego ile kto spedza czasu na zwiedzaniu miasta, szukaniu kluczykow i graniu wlasnie w minigierki. :) W tej grze nie ma co sie spieszyc, warto korzystac ze wszystkiego co oferuje, a jest tego na prawde bardzo, bardzo duzo. Ja w trojce na liczniku mam ponad 70 godzin i jeszcze wszystkiego nie poprzechodzilem - zostal mi turniej w koloseum.

 

Co do strojow to glowna postac sama sie przebiera na pewnym etapie gry, pozniej mozna zmieniac stroj, ale sa tylko dwa do wyboru plus opcja bez koszulki. Jesli chodzi o grafike to w czworce od poprzedniej czesci nie zmienilo sie az tak duzo. W czworce wszystko jest bardziej przejzyste, tekstury wyrazniejsze i dokladniejsze, wydaje mi sie, ze jest nieco inny kontrast - na moje oko to czworka jest troche jasniejsza i dla mnie to plus. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Okej dzięki za odpowiedzi, po pierwszej sesji w trójce mam już przegrane 4 godziny, a na liczniku zaledwie 1.4% ukończone. Myśle, że nim przejdę trójkę to czwórka będzie dużo tańsza :P

Mam jeszcze pytanie co do długości rozgrywki, czy czwórka ze względu na to, że gra się czterema postaciami jest dłuższa czy rozkłada się to równomiernie mniej więcej i trwa tyle co trójka?

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

Okej dzięki za odpowiedzi, po pierwszej sesji w trójce mam już przegrane 4 godziny, a na liczniku zaledwie 1.4% ukończone. Myśle, że nim przejdę trójkę to czwórka będzie dużo tańsza :P

Mam jeszcze pytanie co do długości rozgrywki, czy czwórka ze względu na to, że gra się czterema postaciami jest dłuższa czy rozkłada się to równomiernie mniej więcej i trwa tyle co trójka?

Naprawde ciezko odpowiedziec na Twoje pytanie. Zobacz...Saptis napisal, ze 49 godzin zajmowal sie tylko jedna z czterech postaci.Mi to zajelo niecale 30 godzin, przy czym Saptis praktycznie wymaksiorowal Akiyame do cna.Ja co prawda wykonalem wszystkie 16 substories, ale za to kompletnie nie zajmowalem sie minigierkami w postaci Pachinko, salonu gier Sega, baseballu, ping ponga,rzutkow, karcianek, bowlingu itp. Nie ukonczylem rowniez dodatkowych zadan zwiazanych z romansowaniem z hostessami.Byc moze zostawie sobie te frukta na drugie przejscie gry. Nastepna postac tj Taiga Saegima zapowiada sie na rownie zmudna w pozytywnym tego slowa znaczeniu do rozpracowywaniu postacia.Gram nia juz ponad 3 godziny i charakter rozgrywki i klimat nieco sie zmienil, jednak pewne rzeczy pozostaly niezmienne, tj kilkanascie substories do zrobienia, doprowadzenie postaci do 20-go levelu, odnalezienie trzech revelations itp.Znam jednak osoby, ktore brzydko mowiac olaly wiekszosc pobocznych aktywnosci (substories) i cala gre ukonczyly w dwadziescia kilka godzin...Z trzecia czescia jest podobnie. Mozesz sie brzydko mowiac po niej "przeleciec", a mozesz robic wszystko co ona oferuje i skonczyc ja tak jak kolega Saptis pisze tj w ok 60-70 godzin...

Odnośnik do komentarza

Ja tez juz posiadam Yakuze 3 i mega mi sie podoba. Co prawda poczatek jakos mi nie pasowal do tego typu gry, ale byl nawet ciekawy.

chodzi mi o prowadzenie sierocinca

. Teraz wreszcie jest "come back" i ciekawi mnie co bedzie dalej. Najbardziej to podobaja mi sie postacie, szczegolnie ci kolesie co podczas cutscenki kiedy

wracalismy do Kamurocho i do nich wszystkich dzownilo "Headquaters". Oni tam byli tak charyzmatyczni, takie twarde skur.wiele : ten gosc w restauracji, albo (nie pamietam imienia) ten co tych swoich podwladnych prał po ryjach bo mial taka ochote.

. Mam tylko pytanie czy, po przejsciu watku fabularnego bede mial mozliwosc free roamingu?

Odnośnik do komentarza

Masaze sa w Love In Heart znajdujacym sie na wschodniej czesci mapy (zaznaczony na fioletowo), niedaleko klubu karaoke. :) Ostatni masaz to totalny hardcore - juz kilka razy probowalem go przejsc, ale dalem sobie spokoj, trzeba klepac w przyciski z predkoscia swiatla, szkoda mi pada.

 

Co do Saejimy to nie wiem bo jeszcze nie zaczalem nim grac. ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj fabula tej gry (mega!!) doprowadzila mnie juz do trzeciej postaci tj detektywa Tanimury.Troche mnie to zaskoczylo, bo zamierzalem jeszcze porobic Taiga Saegima troche rzeczy, a mianowicie doprowadzic swojego apprentice`a do mistrzostwa MMA, wygrac wszystkie turnieje MMA w Coliseum, tudziez wykonac brakujace substories.Zwlaszcza to ostatnie postawilem sobie za punkt honoru. Chce zrobic wszystkie misje poboczne wszystkimi postaciami za pierwszym podejsciem. Na drugie pozostawie sobie minigierki (obledna ilosc i jakosc!), oraz kontynuacja i dokonczenie romansow z hostessami oraz zwiazanymi z nimi questami.Mam pytanie zatem do tych co gre ukonczyli: czy w pozniejszym czasie bedzie jeszcze mozliwosc powrotu do grania Saegima?

Odnośnik do komentarza

Co prawda nie przeszdlem jeszcze gry, ale czytalem, ze w pozniejszym etapie gry mozna dowolnie wybierac postac. :)

Grajac jakis czas temu doszedlem juz do etapu z Saejima, ale postanowilem wrocic i pozdobywac Akiyama co tylko sie da i pokonczyc misje poboczne - glownie hostessy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Co prawda nie przeszdlem jeszcze gry, ale czytalem, ze w pozniejszym etapie gry mozna dowolnie wybierac postac. :)

No dobrze, ale czy mozna wowczas porobic brakujace substories?Zostaly mi cztery z podobno pietnastu do zrobienia Saegima. Na tym zalezy mi najbardziej...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...