Skocz do zawartości

Ryu Ga Gotoku 4 (Yakuza 4)


Komandos

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera gry juz po jutrze, ale ja juz chyba dzisiaj skocze do lokalnego sklepu sprawdzic czy cos maja - czasami kupuje tam gry przed premiera. ;)

 

Wiadomo cos o innych miejscowkach niz Kamurocho ?

Cos czytalem, ze nie bedzie Okinawy, za to beda jakies podziemia pod miastem i dachy budynkow po ktorych bedzie mozna chodzic.

 

Na jednym z trailerow widac jakies magazyny i port z wielkim statkiem - bardzo przyponminaja Shenmue, zrobilem screeny:

 

Yakuza%204_Warehouse.JPG

 

Yakuza%204_Dock.JPG

 

Mam nadzieje, ze to miejsca do ktorych bedzie mozna wracac, a nie tylko miejscowki pojawiajace sie na chwile w trybie fabularnym. :)

Pojezdzilbym na tym widlaku (bedzie to mozliwe w Yakuza: Of The End) - najlepiej jakies wyscigi. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Olac ich recenzje, sami nie wiedza co pisza - dla mnie to nie jest recenzja.

 

- bardzo przyponminaja Shenmue

Dużo bardziej Mafie II ;)

Tak i GTA IV rowniez. ;)

Moze nie grales w Shenmue tylko w Mafie 2 dlatego tobie sie tak kojarzy. Shenmue to rowniez gra firmy Sega i Yakuzie jest do niej najblizej z gier obecnych aktualnie na rynku.

 

Dzisiaj udalo mi sie kupuc Yakuze 4 Kuro Edition, na dwa dni przed premiera. :) Super - bardzo sie ciesze, w koncu sprawdze te wszystkie minigierki, ktorych brakowalo w trzeciej czesci ! :)

 

1.JPG

 

2.JPG

 

4.JPG

 

Metalbox moze i fajnie wyglada, ale jakos za nimi nie przepadam - bardzo zle sie z nich wyciaga plyty, wyginaja sie na maksa - az strach, ze sie polamia.

Co do bonusow w tej edycji to jest zdrapka na dodatkowa zawartosc do pobrania, to samo mozna sciagnac za free z Playstation Store, wiec specjalnosc tej edycji polega w zadadzie tylko (lub az) na metalboksie. :) Podoba mi sie smok na pudelku, ale okladka pudelka normalnej edcji tez jest bardzo fajna. :)

Dowiedzialem sie, ze gra byla dostepna juz wczoraj.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ta edycja Kuro prezentuje się świetnie, samemu się nad nią zastanawiałem ale wydawać 200zł za samego metalboxa to stanowczo za dużo jak dla mnie. Może gdyby dali jakieś konkretne bonusy to bym się skusił. Mi wystarczy podstawowa w tym wypadku. Ważne, że okładka jest już lepsza niż było to w przypadku Yakuzy 3.

A tak z ciekawości to gdzie kupowałeś swoją sztukę i za ile cię to wyszło?

Odnośnik do komentarza

Gra kupiona w Media Markt w Niemczech, stad na okladce ten wielki, okropny znaczek +18 - gra jest oczywiscie taka sama jak wersja dla Polski czy UK. - wersja jezykowa angielska, zadnej cenzury - jest nawet znaczek z napisem Uncut. ;) W Niemczech jest dostepna tylko wersja Kuro Edition, nie ma standardowej, mialem cicha nadzieje, ze moze pojawi sie Ichiban Box - taki jak w Australii, ale niestety.

Kosztowala calkiem sporo bo 65Eur. czyli w przeliczeniu jakies 260 zl. - zawsze duzo sobie licza za metalboxy, ale co tam - dla mnie cena nie grala w tym przypadku roli, dla mnie ta gra to must-have. :)

 

Wczoraj troche pogralem i od razu widac nowosci wzgledem trzeciej czesci. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Gra kupiona w Niemczech, stad na okladce ten wielki, okropny znaczek +18 - gra jest oczywiscie taka sama jak wersja dla Polski czy UK. - wersja jezykowa angielska, zadnej cenzury. ;) W Niemczech jest dostepna tylko wersja Kuro Edition, nie ma standardowej, mialem cicha nadzieje, ze moze pojawi sie Ichiban Box - taki jak w Australii, ale niestety.

Kosztowala calkiem sporo - 65Eur. czyli w przeliczeniu jakies 260 zl. - tutaj zawsze duzo sobie licza za metalboxy, ale co tam - dla mnie cena nie grala w tym przypadku roli, ta gra to dla mnie must-have. :)

 

Wczoraj troche pogralem i od razu widac nowosci wzgledem trzeciej czesci. :)

Cena dość spora ale jak miałeś "ciśnienie" na grę to się nie dziwię. Ja muszę się jeszcze wstrzymać z zakupem swojej kopii bo mam inne priorytety, ale będzie to pierwsza gra jaką kupię, gdy uwolnią mi się fundusze.Szkoda, że demko Yakuzy 4 było takie sobie, zamiast walk wolałbym coś w stylu tego z Yakuzy3. Jak pograsz dłużej to podziel się wrażeniami.A właśnie, sprawdź czy są hostess kluby i możliwość prowadzenia swojego lokalu bo tego elementu mi strasznie brakowało w trzeciej części. W dwójce spędziłem przy nim całkiem sporo czasu i nie powiem fajnie im to wyszło.

Odnośnik do komentarza

Hostessy - jasne ze sprawdze, jak tylko bedzie mozna to wbijam do klubu. :P

Jak wiecej pogram to na pewno napisze co i jak. ;)

 

Co do dema to polecam zalozenie konta Playstation Network na Japonie - na tamtejszym Playstation Store jest demo Yakuza 4, w ktorym mozna sprawdzic rowniez Story Mode, gralem i jest o wiele lepsze niz europejskie gdzie jest tylko Battle Mode. Poza tym mozna tam rowniez pobrac demo Yakuza: Of The End - jest dosyc dlugie i badzo fajne, wiec warto zalozyc konto. :)

 

Intro do gry jest niezle, ale w trojce bylo lepsze, za to tak jak w poprzedniej czesci przygrywa do niego bardzo fajny (ale inny) utwor.

Szoda, ze do Kuro Edition nie dodali Soundtracku z gry, w trzeciej czesci byl dodawany nawet do normalnej edycji, a tutaj w nawet specjalnej go nie ma.

 

Intro czwartej czesci:

 

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Co do dema to polecam zalozenie konta Playstation Network na Japonie - na tamtejszym Playstation Store jest demo Yakuza 4, w ktorym mozna sprawdzic rowniez Story Mode, gralem i jest o wiele lepsze niz europejskie gdzie jest tylko Battle Mode. Poza tym mozna tam rowniez pobrac demo Yakuza: Of The End - jest dosyc dlugie i badzo fajne, wiec warto zalozyc konto. :)

jakis czasem temu juz sciagnalem demo 'of the end', ale granie bez znajomosci japonskiego mija sie z celem.

no i probowalem znalezc demo Yakuzy 3, ale nic z tego, nie umiem poradzic sobie w krzaczkach. nawet jak wpisuje nazwe w hiraganie to nic nie znajduje.

 

a przy okazji, bardziej ufam recenzentom z Eurogamer niz IGN - 8/10

Odnośnik do komentarza

Już dema Yakuzy nie ma na PSS japońskim, ani jednej ani drugiej, usuwają to strasznie szybko. No ale dzisiaj chyba premiera Ruy Ga Gotoku Of The End miała być :P W intrze zmienili muzykę względem japońskiej wersji. W oryginale był kawałek Butterfly City od Zeebry, ale w sumie to też pasuje, szkoda jedynie, że bez wokalu.

Odnośnik do komentarza

Gra kupiona w Niemczech, stad na okladce ten wielki, okropny znaczek +18 - gra jest oczywiscie taka sama jak wersja dla Polski czy UK. - wersja jezykowa angielska, zadnej cenzury. ;) W Niemczech jest dostepna tylko wersja Kuro Edition, nie ma standardowej, mialem cicha nadzieje, ze moze pojawi sie Ichiban Box - taki jak w Australii, ale niestety.

Kosztowala calkiem sporo - 65Eur. czyli w przeliczeniu jakies 260 zl. - tutaj zawsze duzo sobie licza za metalboxy, ale co tam - dla mnie cena nie grala w tym przypadku roli, ta gra to dla mnie must-have. :)

 

Wczoraj troche pogralem i od razu widac nowosci wzgledem trzeciej czesci. :)

Cena dość spora ale jak miałeś "ciśnienie" na grę to się nie dziwię. Ja muszę się jeszcze wstrzymać z zakupem swojej kopii bo mam inne priorytety, ale będzie to pierwsza gra jaką kupię, gdy uwolnią mi się fundusze.Szkoda, że demko Yakuzy 4 było takie sobie, zamiast walk wolałbym coś w stylu tego z Yakuzy3. Jak pograsz dłużej to podziel się wrażeniami.A właśnie, sprawdź czy są hostess kluby i możliwość prowadzenia swojego lokalu bo tego elementu mi strasznie brakowało w trzeciej części. W dwójce spędziłem przy nim całkiem sporo czasu i nie powiem fajnie im to wyszło.

Są. Jest możliwość prowadzenia klubu. Hostess nie może odwiedzać Saejima.

 

Szkoda, że przesunęli "of the end", miałem kupować na premierę a tu taka niespodzianka.. Trochę kopii trafiło do obiegu, jednak zdobycie własnej graniczy z cudem. Mam tylko nadzieję, że ze względu na treści przedstawione w grze, nie skasują jej całkowicie. Wtedy byśmy mieli drugą najdroższą grę na PS3 po NBA Elite 11 (tak, kilka egzemplarzy się zachowało i schodzą za ogromne pieniądze).

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że przesunęli "of the end", miałem kupować na premierę a tu taka niespodzianka.. Trochę kopii trafiło do obiegu, jednak zdobycie własnej graniczy z cudem. Mam tylko nadzieję, że ze względu na treści przedstawione w grze, nie skasują jej całkowicie. Wtedy byśmy mieli drugą najdroższą grę na PS3 po NBA Elite 11 (tak, kilka egzemplarzy się zachowało i schodzą za ogromne pieniądze).

 

Nie no to już by przesada była, Segi chyba nie stać na taką stratę. Po po prostu przesuną premierę o jakiś czas jak Motorstorm: Apocalypse. Dla większości z nas to i tak nie robi różnicy, a jak komuś bardzo zależy to grę pewnie zdobędzie z jakiegoś źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Są. Jest możliwość prowadzenia klubu. Hostess nie może odwiedzać Saejima.

No to świetnie, dzięki za info Ping.

Tak przeglądam forum na temat Yakuzy na stronie Segi i z tego co widzę, obeszło się bez drastycznych cięć za co trzeba pochwalić Segę, bo to co zrobili w przypadku trzeciej części to była paranoja.

A co się tyczy Yakuza of the end to myślę, że jest to tylko czasowe zawieszenie premiery. Wątpię by Sega skasowała ten tytuł, gdy jest on już gotowy. Inną sprawą jest to czy doczekamy się jej premiery poza Japonią bo jakoś spin-offy (Black Phanter,Kenzan) nie mają szczęścia do wydań poza Japonią.

Odnośnik do komentarza

Troche juz pogralem i moge napisac jakie nowosci znajduja sie w czwartej czesci gry Yakuza. :)

 

Zaczne od tego, ze fabularnie zrobilem tylko ze trzy misje, tak to krece sie po miescie, zberiam kluczyki i patrze co tam nowego wrzucili.

Znalazlem miejscowke, w ktorej mozna pograc w Shogi - przypomina mi to szachy - gra sie na planszy jakimis japonskimi znaczkami na zasadach przypominajacych wlasnie szachy, tylko troche to bardziej skomplikowane.

 

Poza tym bylem jeszcze w jakies lazni czy jakuzi - nie wiem jak to nazwac, ale Akiyama ma tam okazje wskoczyc wlasnie do jakuzi i troche sobie posiedziec, odprezyc sie - to chyba odnawia energie. Pozniej w tym samym miejscu mozna pograc w ping-ponga z hostessa. Przegralem, ale gralo sie calkiem fajnie, dodam, ze zasady sa jak w normalnym ping pongu, ale sama rozgrywka jest nieco urozmaicona - nie bede jednak spoilowal. :D

 

Krecac sie po miescie, niedaleko Rugujo i West Parku spotkalem jakiegos bezdomnego czlowieka, prosil o cos do picia, wiec skoczylem po browarka i mu dalem. Ucieszyl sie i powiedzial, ze jesli kiedys bede mial klopoty w tej okolicy to mi pomoze. Po jakims czasie trafilem w tamtejszej okolicy na jakiegos oprycha, wywiazala sie walka, a przed nia pojawil sie bezdomny, ktoremu pomoglem - pokazal sie QTE w ktorym on rzucil mala buteleczke z jakims alkoholowym napojem, nacisnalem szybko kolko, Akiyama zlapal butelke, wypil i dostal powera (nie wiem czy tylko Heat czy jeszcze energie), do tego byl troche podpity. Swietna sprawa, podobala mi sie ta akcja. Chodzac niedalko tej wiekszej ulicy z samochodami - znajdujacej sie na poludniu mapy zauwazylem schody prowadzace w dol, cos jakby do metra - juz byly w trojce, ale nie dalo sie tam wejsc. W czworce mozna - jest tam podziemny pasaz ze sklepami (w jednym mozna cos kupic) i barem z bilardem. Z tego miejsca mozna jeszcze przejsc do innej nowej lokacji - duzego, podziemnego parkingu, podoba mi sie, jest dosyc szczegolowy i klimatyczny. Po wyjsciu na powierzchnie szukalem kluczykow - obok Millenium Tower, przy schowkach stal jakis gosciu, pogadalem z nim i powiedzial co i jak z kluczykami, Dal mi detektor kluczykow - dziala na zasadzie ''cieplo zimno'' i wydaje dzwiek z odpowiednia czestotliwoscia gdy jestesmy w poblizu kluczyka. Postanowilem jednak jeszcze z niego nie korzystac - lubie sam ich szukac. :)

Pochodzilem jeszcze po kilku restauracjach i tutaj tez sa nowosci - jesli cos zamowimy to na liscie pokazuje sie ''ptaszek'', wiec wiadomo co juz zamawialismy. Przydatne jesli ktos chce zrobic 100% w grze. Dodatkowo w menu gry jest zakladka Challegnes gdzie jest sa wypisane poszczegolne rzeczy do zdobycia - np. ile juz mamy kluczykow, w jakie minigierki gralismy, co jeslismy itp.

Znalazlm jeszcze miejsce, w ktorym mozna pograc w Pachinko, czyli te japonskie ''kulki''. Zupelnie nie wiem o co tam chodzi, musze to jeszcze rozkminic, ale ciekawe. ;)

 

Gralem jeszcze w kregle, darta i Boxcelios. Niby to juz bylo w poprzedniej czesci gry, ale tutaj jest jeszcze fajny bonus - Boxcelios to druga czesc gry - troche inna, ale fajna, do tego w wymienionych grach (bilarda i golfa jeszcze nie sprawdzalem) sa rankingi online gdzie mozna sprawdzic najlepsze wyniki innych graczy i zmiezyc sie z nimi (wynikami, a nie graczami bezposrednio). W Boxcelios 2 jestem w top100, a w darcie w top 20. ;)

 

W glowynm menu gry jest nawet opcja 2Player, w ktorej mozna grac w dwie osoby w darta, bilarda, kregle i golfa. Nie sprawdzalem jak to dziala, ale zeby to odblokowac trzeba najpierw zdobyc trofea w tych wlasnie grach. W trojce tez byl 2Player mode, tyle, ze do sciagniecia za oplata.

Bylem jeszcze na masazu, ale nie wiedzialem na poczatku o co tam chodzi, cos pomieszalem i dlugo tam nie zabawilem. <_< Musze to jeszcze sprawdzic. :P

W roznych miejscach miasta sa stoja osoby z niebieska strzalka nad glowa, ktore podpowiadaja rozne rzeczy o samej grze - obsludze itd., to taka instrukcja obslugi - fajna i przydatna. Za rozmowe z tymi wlasnie osobami dostejemy XP, a same wiadomosci mozna pozniej przegladac w menu.

 

Pogralem juz ponad trzy godziny i jak na razie jestem zachwycony, Akiyama jest bardzo fajna postacia, w samej grze jest duzo nowosci. :)

Ta gra (3 i 4) jest niedoceniona, jest niesamowicie rozbudowana, ma fajna fabule i swietny klimat. Podobaja mi sie przerywniki - sa swietnie zrealizowane, postacie sa wiarygodne, ekspresyjne i realistycznie sie ruszaja - wszystko wyglada naturalnie. Recenzja stronki IGN to dla mnie jakies kpiny i moim zdaniem nie mozna jej nazwac recenzja bo w zasadzie nic tam nie napisali. Ja w powyzszym tekscie wiecej napisalem. :D Ocenili gre gorzej niz trojke pomimo, ze juz od dawna bylo wiadomo, ze czwarta czesc bedzie oferowala o wiele, wiele wiecej i tak wlasnie jest, widac to juz od poczatku. Gdyby to bylo GTA czy COD to od razu daliby 9, moze nawet 10 na dzien dobry....

 

Jesli ktos sie jeszcze zastanawia to niech leci do sklepu po gre bo jest kapitalna ! Nie ma co sie martwic nieznajmoscia poprzednich czesci - ja sam zaczynalem od trojki. W obydwu grach sa filmiki streszczajace wydarzenia z poprzednich gier.

 

 

 

EDIT:

Na swoim blogu napisalem jeszcze conieco o grze, link znajduje sie w mojej sygnaturce ponizej - zapraszam ! :)

Edytowane przez saptis
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Po twoim wpisie widać, że spodobała ci się ta seria. Naprawdę narobiłeś mi "smaków" by jak najszybciej zaopatrzyć się w Y4.

I kolejny plus za to, że dodali już na starcie opcję gry w mini gry na dwóch bez konieczności płacenia za takie coś. Oj postarała się Sega przy tej części.

 

Zdecydowanie warto w tą część zainwestować. Ja nabiłem ponad 60 godzin, a wciąż mam masę rzeczy do zrobienia. Wprawdzie typowych subquestów jest mniej niż w trójce (coś ponad 60), ale każda z postaci zajmuje się teraz czym innym. Akiyama np. prowadzi hostess-bar (masa zabawy ze strojeniem dziewczyn, które potem sprawdzimy na przykład grając kazumą). I praktycznie nic nie zostało wycięte.

Edytowane przez Roger777
Odnośnik do komentarza
Akiyama np. prowadzi hostess-bar (masa zabawy ze strojeniem dziewczyn, które potem sprawdzimy na przykład grając kazumą)

A więc tego też nie wycięli tak jak miało to miejsce w Y3, świetnie. Najchętniej to już bym sobie pochodził po Kamurocho i poobijał troszkę gęby oprychom itp ale jeszcze troszkę muszę się wstrzymać. Najwyżej zacznę grać w Yakuzę 3 w zastępstwie ^^

Odnośnik do komentarza

Ja już grę skończyłem.

 

Grałem 3 dni non-stop (łacznie z nocami) tak mnie gra wciągneła :). Wszystko co miało zostać napisane już zostało napisane , sytuacja jest tutaj podobna do Yakuzy 3 albo innych części aka takie gry trzeba po prostu lubieć , czuć ten klimat - inaczej ciężko jest zrozumieć jej fenomen.

Tytuł jak najbardziej godny polecenia , świetna fabuła , klimat , miejscówki , zadania , dialogi , postacie ... wszystko do siebie idealnie pasuje. Mi akurat nie przeszkadzało że gra jest "niby" podobna do Yakuzy 3 ponieważ przy Yakuzie 3 również fenomenalnie się bawiłem , napisałem niby bo uważam iż w grze zmieniło się na prawdę sporo rzeczy (wszystkie te nowe "patenty" jak choćby prowadzenie klubu Hostess Shun'a Akiyamy - cudo). Cóż mogę jeszcze napisać - jak dla mnie ta gra to fenomen jeżeli chodzi o dzisiejsze czasy , chociaż nie każdemu przypadnie do gustu. Szkoda że nie ma tego jak stwierdzić ponieważ demo jest biedne. Jeżeli ktoś interesuje się Japonią , kulturą u nich i innymi tego rzeczami to jest gra dla niego bez dwóch zdań :).

 

60h+ na liczniku (wątek główny skończony) , gra skończona w całości: 7,52% :).

Odnośnik do komentarza

Niezle. :) Chyba nie robiles misji pobocznych tylko glowne bo widze, ze masz bardzo malo procent ukonczonej gry :)

Ja zrobilem moze ze trzy misje glownego watku, a na liczniku mam okolo 12 godzin. ;) Chodze po miescie, zbieram kluczyki, zwiedzam, dosyc duzo czasu spedzilem w klubie Sega - gralem w Boxceliosy i Ufo Catcher - zlapalem juz wszystkie nagrody. :)

 

Wlasnie sprawdzilem i mam gre ukonczona w 16%. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Znalazlem miejscowke, w ktorej mozna pograc w Shogi - przypomina mi to szachy - gra sie na planszy jakimis japonskimi znaczkami na zasadach przypominajacych wlasnie szachy, tylko troche to bardziej skomplikowane.

shogi faktycznie przypomina szachy i z tego co pamietam, powstalo troche wczesniej niz one.

nie koniecznie oznacza to, ze szachy wzorowaly sie na shogi, bo raczej zarowno shogi i szachy wywodza sie z indyjskich gier.

anyway - u nas kazdy wie co to szachy, a kazdy japonczyk wie co to shogi i mahjong (ktory u nas kojazy sie tylko z wersja dla jednego gracza, polegajaca na znajdowaniu dwoch takich samych kamieni). mysle ze wlasnie dlatego, ze malo kto kojarzy te gry i ich reguly, wycieto je z europejskiej wersji w trojce.

 

Poza tym bylem jeszcze w jakies lazni czy jakuzi - nie wiem jak to nazwac, ale Akiyama ma tam okazje wskoczyc wlasnie do jakuzi i troche sobie posiedziec, odprezyc sie - to chyba odnawia energie.

moze to onsen czyli naturalne gorace zrodlo? bardzo japonska forma odprezania sie.

sa tez sztucznie podgrzewane, ale nie pamietam jak sie nazywaja.

widzialem to w Of The End.

ciekawostka przy okazji - ludzie z tatuazami nie maja wstepu do publicznych onsenow.

 

Pozniej w tym samym miejscu mozna pograc w ping-ponga z hostessa. Przegralem, ale gralo sie calkiem fajnie, dodam, ze zasady sa jak w normalnym ping pongu, ale sama rozgrywka jest nieco urozmaicona - nie bede jednak spoilowal. :D

widzialem ping-pong w demo Yakuza Of The End. pewnie w czworce jest ten sam.

 

ping-pong erotyczny ;)

 

 

Znalazlm jeszcze miejsce, w ktorym mozna pograc w Pachinko, czyli te japonskie ''kulki''. Zupelnie nie wiem o co tam chodzi, musze to jeszcze rozkminic, ale ciekawe. ;)

pachinko to gra typowo losowa

 

ogolnie z tego co napisales zmany raczej kosmetyczne, ale fajnie wypelniaja niedociagniecia z trojki.

osobiscie wlasnie ogrywam trojke (skonczylem jakos za szybko, 32h i 24%, wiec tluke premium).

z czworka jeszcze troche sie wstrzymam.

Odnośnik do komentarza

Osobiście odpuściłem sobię Yakuzę po drugiej części. Wizja ponownego śmigania po tym samym mieście (lenistwo twórców, aż wylewa się z ekranu), wcielenia się po raz kolejny w daremnego Kazumę i męczenia się ze sztywnym, niezmienionym od wieków system walki nie wydaje mi się specjalnie zachęcająca. Fabuła, klimat i żywotność to jedno, ale schematyczny oraz szablonowy gameplay są dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...