Skocz do zawartości

Ryu Ga Gotoku 4 (Yakuza 4)


Komandos

Rekomendowane odpowiedzi

Wow :o, w Australii w preorderze bedzie fajna wersja, sam bym taka chetnie kupil. Skladajac preorder w jednym z Australiskich sklepow za free dostaniemy gre Yakuza 3. :o

Szkoda, ze w Yakuza 4 Kuro Edition nie dali soundtracku tak jak w standardowej wersji Yakuza 3.

 

W Niemczech jest fajnie - Yakuza 4 Kuro Edition bedzie dostepne normalnie, bez potrzeby skladania preorderu, w innych krajach trzeba zamowic przed premiera zeby miec taka wersje. :)

 

l_i7a3lh_original.jpg

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych - od piątku na japońskim store wisi demo Ryu ga Gotoku Of The End. Po ograniu dema mam szczere nadzieje, że to tylko spinoff tak jak to było z Kenzanem. Nie wyobrażam sobie, że seria może pójść w tym kierunku. Obstawiam, że skończyły się pomysły i musieli machnąć coś na szybko, żeby w 2012 uderzyć z konkretnym tytułem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla zainteresowanych - od piątku na japońskim store wisi demo Ryu ga Gotoku Of The End. Po ograniu dema mam szczere nadzieje, że to tylko spinoff tak jak to było z Kenzanem. Nie wyobrażam sobie, że seria może pójść w tym kierunku. Obstawiam, że skończyły się pomysły i musieli machnąć coś na szybko, żeby w 2012 uderzyć z konkretnym tytułem.

Pewnie, że to jest spin-off , Nagoshi i jego ekipa nie jest chyba na tyle zwariowana by dać takie coś jako pełnoprawną część serii. Sam też ściągnąłem to demko i szczerze to dość ciekawe podejście do tematu zombi. Myślałem,że po prostu wybierasz postać i rozwalasz zgnilaków bez jakiejś fabuły itp akcji, a tu takie zaskoczenie. Choć szczerze to bardziej od RGG Of the end interesuje mnie fakt, czy Sega wyda Yakuza:Black Phanter w USA/Eu bo po sprawdzeniu swego czasu demka wprost nie mogłem wyjść z podziwu jak to przenieśli na PSP. Liczę, że może kiedyś Sega to wyda, bo szkoda by taki tytuł ominął nasze rynki. Zwłaszcza, że jest nieźle rozbudowany i od strony audio-wizualnej prezentuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zauwazylem, ze na polskim Playstation Store jest dostepny za darmo pakiet dodatkowych kostiumow do Yakuzy 4. :)

Troche mnie to zaskoczylo bo przeciez premiera gry odbedzie sie dopiero za tydzien czyli 18 marca, ciekawe dlaczego ten dodatek jest juz dostepny. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj gralem w demko i przyznam, ze jest troche slabe. Mogli dac cos na wzor demka trzeciej czesci - jakas czesc z questem z trybu glwnego, a nie tylko same walki. :)

Jest po prostu kijowe. Co ciekawe, demo fabularne tez bylo... na japonskim PS Store...

Mialem nadzieje, ze uda mi sie sprawdzic je w normalnej dla mnie wersji (anglojezyczny PAL - non-NTSC SD TV report in!), a tu dali mi zwykla bitke. Tak zle mysla o zachodnich graczach? ;-/

@Ping: Dzieki za cynk.

Odnośnik do komentarza

Na szczescie gralem w demo japonskiej wersji, wiec moglem wyprobowac rowniez tryb fabularny. :)

 

Co do japonskiego dema to pogralem w ping-ponga i przyznam, ze ciekawy :D tyle, ze jest jakis tudniejszy niz w Yakuza: Of The End. Mysle, ze w wersji z zombiakami zostal troche usprawniony i dlatego lepiej sie gra, mam nadzieje, ze w wersji europejskiej Yakuzy 4 bedzie wlasnie taki jak w Yakuza Of The End. :)

 

Premiera juz za tydzien ! :)

Odnośnik do komentarza

Z tymi darmowymi strojami to całkiem sympatyczny gest ze strony Segi. Choć raz dają coś za darmo jeśli chodzi o Yakuzę. Sam już je ściągnąłem ale z zakupem gry będę się musiał niestety wstrzymać bo czeka mnie zakup auta w najbliższym czasie więc nie ma kasy na gierki. Kto wie może do tego czasu cena pójdzie w dół na Zavvi.

Odnośnik do komentarza

Niebawem premiera Yakuza: Of The End a Japonia stoi w obliczu wielkiej kleski spowodowanej trzesieniem ziemi i tsunami. To co sie dzieje w tym kraju jest bez watpienia straszne, tak sie zastanawiam czy to co sie stalo bedzie mialo jakis wplyw na ukazanie sie gry w wyznaczonym terminie.

 

Przypomina mi sie sytuacja z gra o samolotach Propeller Arena, ktora miala sie ukazac na konsoli Sega Dreamcast. Nie zostala wydana - podobno ze wzgledu na ataki na World Trade Center z 11 wrzesnia 2001.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem, to nikt z japońskich developerów nie ucierpiał za bardzo podczas tej tragedii (chociaż parę eventów w nadchodzących dniach zostało tam odwołane), więc jeśli nowa Yakuza nie wyjdzie na czas, to tylko dlatego, że gry są pewnie w tej chwili jedną z ostatnich rzeczy, o jakiej myślą mieszkańcy KKW i mają niewątpliwie poważniejsze wydatki na głowie.

 

BTW - recenzja Y4 IGNu -

6.5

 

http://uk.ps3.ign.com/objects/143/14347894.html

Odnośnik do komentarza

Phi, też mi coś. Ja i tak będę się świetnie bawił przy RGG4, tak jak przy poprzednich trzech częściach. Ale imo 6.5 to stanowczo za niska ocena. No ale co mi do tego i tak nie czytam recenzji żadnych większych serwisów, a już tym bardziej nie patrzę na oceny, bo te już od dawna nie świadczą o poziomie danej produkcji.

Najlepsze :

The map in Yakuza 4 is a great example of this; it's super-dense and hard to read. When I want to go somewhere, I have to pause the game, cycle through the legend, and then map out in my head the turns I'll need to take to get to my destination. If I get in a fight along the way, chances are I'll come out completely discombobulated and have to restart the mapping process

Gość jest takim de.bilem czy po prostu to już ta nowa generacja graczy, którym trzeba we wszystkim pomagać bo sami nic nie umieją zrobić?Hmm...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

W Famitsu Yakuza 4 zostala oceniona 38/40, wiec bardzo wysoko.

 

Dla mnie ocena serwisu IGN nic nie znaczy - juz nieraz nisko oceniali gry, ktore dla mnie byly o wiele lepsze. :) Wiele sredniakow jest tam wychwalanych niewiadomo za co - moze ktos posmarowal, a w przypadku czwartej Yakuzy chyba wlasnie nie bardzo. :D

Gre Yakuza 4 zjechali za:

 

- sztywne ruchy postaci,

- czytanie tekstu z ''dymkow'',

- brak mozliwosci zaznaczania punktow na mapie glownej,

- te same Heat Actions co w trojce,

- stara mechanike gry.

 

Z plusow napisali, ze w grze jest cala masa rzeczy do zrobienia. :D

Mi osobiscie te minusy mi nie przeszkadzaja, w trzecia czesc zagrywam sie do teraz.

Jakos nie napisali o tym, ze w koncu dostaniemy pelna, niepoobcinana wersje gry - trzecia czesc zostala wykastrowana z kilku minigierek i miejscowek. W czworce w koncu to dostaniemy, wiec dla nas to bedzie nowosc. :)

 

Jedyne co mnie zastanawia to to jak bedzie wygladala gra czterema postaciami, czy nie bedzie przeskakiwania i czy ich historia jakos sensownie sie laczy - nie tylko na koncu. :)

Dla mnie najwiekszym plusem Yakuzy 3 (tylko w ta czesc gralem) jest jej niesamowity klimat - to w tej chwili jedyna taka ''japonska'' gra. Jak ktos nie lubi wlasnie takich ''japonskich'' klimatow to Yakuza raczej mu sie nie spodoba. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
- czytanie tekstu z ''dymkow'',

- brak mozliwosci zaznaczania punktow na mapie glownej,

- te same Heat Actions co w trojce

Jak dla mnie to nie są minusy. To po prostu szukanie negatywów na siłę. Szkoda, że recenzenci nie byli tak upierdliwi jeśli chodzi o GTAIV (pomijam już to, że obie serie nie mają praktycznie nic ze sobą wspólnego) może wtedy gra nie dostawałaby tak przehypowanych ocen bo imo 10/10 to nieporozumienie.

 

a ja mam dylemat co brać - Yakuze 4 czy Motorstorm Apocalypse. Nigdy nie grałem w żadną yakuze ale od dłuższego czasu przymierzałem się pod tą sagę

Ja bym radził zacząć od starszych części najlepiej Yakuza 1 bądź 2 ponieważ są lepsze od trzeciej części na PS3 zwłaszcza jeśli chodzi o fabułę, a w dodatku można je kupić w dość dobrej cenie na allegro. Jeśli spodobają ci się te odsłony to możesz bez problemu atakować pozostałe części już na PS3. Imo lepiej chyba wydać mniej kasy i sprawdzić czy ta seria będzie ci pasować, a przy tym nie będzie najwyżej potem takiego żalu jak przy wydaniu 170zł w wypadku Yakuzy 4.

 

A skoro już jestem przy cenach to na Zavvi mają Yakuzę 4 w cenie ok. 146zł z przesyłką. To chyba najniższa cena jaką znalazłem w sieci.

Edytowane przez Paliodor
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
- brak mozliwosci zaznaczania punktow na mapie glownej,

Jak dla mnie to nie są minusy. To po prostu szukanie negatywów na siłę.

Biorąc pod uwagę, że zachodnie gry wyeliminowały ten problem 10 lat temu nie wiem jak możesz udawać, że jest to szukanie minusów na siłę.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

akurat ps2 sprzedałem wieki temu więc ewentualnie w rachube wchodzi zacząć serie od yakuzy 3 zamiast od razu rzucać się na yakuze 4

Hmm, w takim razie mogę tylko powiedzieć, że Yakuza 3 ma niższą cenę (do 90zł ją kupisz), były wycięte niektóre mini-gry, questy,hostess kluby :angry2: , a fabuła kręci się wokół Kazumy. Zaś Yakuza 4 to wyższa cena (bo to nowość), ale za to podobno obeszło się bez cięć takich jakie były w przypadku poprzedniej części. Grafika uległa lekkiej poprawie. A sama fabuła to dla mnie zagadka bo akurat tego aspektu "czwórki" nie zgłębiałem zbytnio wiem tylko, że jest ukazana z punktu widzenia czterech postaci, tak więc może być to ciekawy patent.

 

 

I dzięki dla tego kogoś, kto dał mi minusa za poprzedniego posta. Widać, że niektóre tytuły/marki to jakieś święte krowy, na temat których nie można mieć już własnego zdania.

 

Właśnie też mam pytanie. Czy nic nie stracą zaczynając grę od części trzeciej? Chodzi mi o kwestie fabularne.

Akurat w przypadku Yakuzy 3 jest o tyle dobrze, że twórcy byli na tyle uczynni, że dla tych którzy dopiero od tej części zaczynają przygodę z tą serią przygotowali dwa materiały streszczające wydarzenia z poprzednich dwóch części. Wyszło im to bardzo fajnie, można je przejrzeć z poziomu menu bądź też na samym początku gry, gdy Kazuma jest na cmentarzu i wspomina wydarzenia jakie rozegrały się w poprzednich latach.

W Yakuza 3 przewijają się postacie z poprzednich części, ale sama historia główna nie jest jakoś powiązana z tymi z Yakuza 1/2 więc wiele się nie traci. Choć z drugiej strony osoby grające w pozostałe części mogą wyłapać różne "smaczki" i drobne nawiązania do minionych wydarzeń. Bardziej już przydaje się znajomość faktów z Yakuzy1 w przypadku grania w drugą odsłonę.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ja nigdy w Yakuze 1/2 nie gralem a z trojka bawilem sie swietnie, wiec jesli ktos dopiero zaczyna przygode z seria to nie ma co sie martwic - mozna zaczynac i od Yakuzy 3.

 

A ocena IGNu to jakas paranoja.

Wszystkie te "bledy" wystepowaly tez w czesci trzeciej, a jakos nie przeszkadzalo to dla IGN wlepic jej ocenie 8.5.

 

IGN wlasnie stracil wszelka wiarygodnosc.

Ciekawe w takim razie dlaczego CoDow nie oceniaja uzywajac takiej samej logiki.

 

Ja tam w Yakuze 4 na pewno zagram - trzecia czescia jestem zachwycony, szkoda ze nie mam PS2 bo chetnie bym tez zagral we dwie pierwsze czesci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...