Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
5 godzin temu, SetoPL napisał:

Dzięki. Nie miałem pobranej Jap wersji. Przy okazji jest coś w grze na co zwrócić mocno uwagę żeby jej nie zepsuć albo jakiś element który można olać? emoji4.png

Staraj sie byc maksymalnie aktywnym, bufuj staty ile mozesz, smialo polecam stronke z odpowiedziami na pytania z neciku, rozwijaj Persomony, staraj sie miec jak najwiekszy pakiet i roznorodnosc czyli ogien wiatr, leczenie, buffy debuffy, itp.Rozwijaj Confidanty rownomiernie, plus do personomon i znakomite historie poboczne.

Aha, z takich rzeczy absolutnie niezbednych, to na pewno sidequest od Caroline, rob od razu jak tylko masz mozliwosc, i ksiazki z bibilioteki czy inne, bo jadac do szkoly mozesz czytac i jeszcze wiecej wycisniesz z pojedynczego dnia.

W grze jest banalny sposob na grind Person, polecam zajrzec na stronke zeby zobaczyc, ktora ma jaki skillset jak jest najbardziej rozwinieta, bo czesto i gesto sie okaze ze taki dokoksowany Berith czy Bicorn jest lepszy niz jakis Angel.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Staraj sie byc maksymalnie aktywnym, bufuj staty ile mozesz, smialo polecam stronke z odpowiedziami na pytania z neciku, rozwijaj Persomony, staraj sie miec jak najwiekszy pakiet i roznorodnosc czyli ogien wiatr, leczenie, buffy debuffy, itp.Rozwijaj Confidanty rownomiernie, plus do personomon i znakomite historie poboczne.
Aha, z takich rzeczy absolutnie niezbednych, to na pewno sidequest od Caroline, rob od razu jak tylko masz mozliwosc, i ksiazki z bibilioteki czy inne, bo jadac do szkoly mozesz czytac i jeszcze wiecej wycisniesz z pojedynczego dnia.
W grze jest banalny sposob na grind Person, polecam zajrzec na stronke zeby zobaczyc, ktora ma jaki skillset jak jest najbardziej rozwinieta, bo czesto i gesto sie okaze ze taki dokoksowany Berith czy Bicorn jest lepszy niz jakis Angel.
A o jaką stronkę chodzi?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Hm a nie tylko podczas lekcji? Na egzamie nigdy nie udało mi się wywołać ankiety z podpowiedziami.

Jestem już pod końcówkę. Szkoda tylko, że początki wymagały bardzo dobrego zarządzania SP, przedmiotami leczniczymi itp. Także walki z bossami miały kilka etapów i w każdym z nich trzeba było znaleźć jakiś słaby punkt. W drugiej połowie gry problem itemów odpada dzięki SP Adhesive 3 (mam miliard potionów od wszystkiego i w ogóle nie używam), większość bossów wystarczy tłuc fizycznie, rzucać ATK up/DEF up i mieć Personę z repellem, aby przeciwnik ładnie obrywał od własnych ciosów. 

Ostatni boss na jedno posiedzenie :( Najfajnieszy fight był z wuefistą jednak.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
16 minut temu, _Red_ napisał:

Ostatni boss na jedno posiedzenie :( Najfajnieszy fight był z wuefistą jednak.

Kolega rzecz jasna najtrudniejszy poziom trudnosci jak bialy czlowiek ?

Ja zeby pokonan wuefiste zuzylem 22 potiony po 200hp dla kazdego czlonka druzyny

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

egzaminy to sa inne wariacje pytan na lekcjach, ale nie kazdy bedzie studiowal japonska architekture, a darmowy knowledge zawsze sie przyda.

ok 3 zamek, zaczyna sie czeste one hitowanie druzyny ;p

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Masorz napisał:

 

Dawno egzaminów nie miałem, to mogłem pojebać coś.

W każdym bądź razie na poprzednich znałem już odpowiedzi na pamięć.

W każdym razie. Bez bądź.

Wiem wiem czepiam się :)

 

Ja mam około  8 godzin przegrane, a  to jeszcze trwa "tutorial'. Gra na razie prezentuje się bardzo dobrze. Moja dziewczyna jak zobaczyła postacie jak z mangi od razu marudziła, ale  jak przedstawiłem wątek WFisty od razu zmieniła ton wypowiedzi

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie dostałem możliwość przygotowania się do pierwszej kradzieży. Gra mnie dosłownie przytłacza:) tyle możliwości i weź tu się za coś złap.

Robić od razu wf czy na spokojnie inne aktywności i w ostatni dzień go? Gram na hard

 

Podczas walk kiedy zdobywam nowe persony dostaje tyle samo expa co za inne działania /?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
3 godziny temu, SetoPL napisał:

 Gra mnie dosłownie przytłacza:) tyle możliwości i weź tu się za coś złap.

Robić od razu wf czy na spokojnie inne aktywności i w ostatni dzień go? Gram na hard

 

Podczas walk kiedy zdobywam nowe persony dostaje tyle samo expa co za inne działania /?

Pamietaj o kalendarzu i o tym, ze nie kazdy dzien bedziesz mial do pelnego wykorzystania. Od razu oblataj co otwarte, wszystkie kina, sklepy, zajrzyj do bibilioteki, do przychodni, im wiecej tym lepiej, na Shibuyi co niedziela obowiazkowy soczek, jak ktos przysle eska z prosba o pomoc to wal smialo, bo masz gwarantowany confidant. 

Jesli chodzi o sam poczatek gry to polecam zlapac pare person z roznych styli i je boostowac, grind jest banalny bo potworki w pokojach takie same, szybko zlapiesz Weak chaina, i smialo pare leveli na persone w kilka godzin rzecz jasna przed kazda wizyta w palacu obowiazkowa doktorka, potki na heal bo leczac marnujesz SP ktore jest niezbedne.

 Wizyta w zamku kroi niemal caly dzien  wiec wykorzystuj maksymalnie, pozniej wyboostowanych zawodnikow z  jakims confidantem kroic ( zwracaj na ta uwage ) no ale tutaj to juz pilnuj sam bo mozesz sie sparzyc.

Spoiler

Na samym poczatku gry bedziesz musial wykonac fuzje  2 person i stanowczo odradzam Arsene, od razu zlap 2 randomy i zmieszaj bo Arsene jako chyba jedyny w early ma rozsadny Death Damage.

 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
3 godziny temu, SetoPL napisał:

Arcana boost daje exp dla tej persony co stworzę?

Rozumiem, że warto mieć persone na każdy żywioł?

Jeśli persona ma większy lvl niz ja to nie mogę z niej korzystać?

Tak dokladnie. Ja sobie wydropilem Angela bez zadnego skilla ataku, tylko jakis smieszny instakill ktory zawsze pudluje, i co sie naklalem zanim nagrindowalem te 5 lvl to tylko sasiad wie.

Tak dokladnie, ogolnie jak grasz wyzej niz normal i nie masz nic zeby zrobic weak, to lipton nie gra. Na szczescie niektore persony maja po rozwiniecu 2 rodzaje zywiolow, a laczac w fuzji mozesz przepisac skille, wiec tragedii nie ma.

 Doslownie przed chwila pokonalem minibossa za 10 tysiecy pieniadza, spamujac Wind na Weak, wiec warto. Powiem ci ze straszny problem mam z Death, no juz zrobilem 3 persona tej klasy i nie ma zadnego ataku tylko jakies debuffy, chyba serio trzeba bedzie kupic tego Arsene :yao:

Polecam jeszcze wszystkie niebiesko-czarne skille, czytaj oslabienie defence,attack pojedynczego przeciwnika, szalenie sie przydaje do walki z bossami lub subbossami, nawet na normalnym.

Tak, nie mozesz, gralem przed chwila to nawet nie zobaczysz jak wyglada.

 

Coz, czwarty palac, gra jest mega ciezka juz,jak jest 3-4 przeciwnikow,czesto rzucaja dmg na kazdego czlonka druzyny, czesto ktos lapie criticala czyli zaraz druga dawka i wszyscy leza:yao:

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Na początku jest trudno, pałac szkolny może trochę przytłoczyć a potionki kończą się szybko. Dodatkowo sporo przeciwników, których trzeba pokonać (by np. dostać klucz) ma wyższy level (czerwona poświata).

 

Nie żałuj lekarstw (np. adhesive bandage, najlepszy stosunek HP do ceny na tym etapie gry). SP zostawiaj tylko do uderzania w czułe punkty podczas walki.

Potem jak już się wyposażysz w solidne akcesoria regenerujące, a postacie nauczą się fajnych technik (Baton pass, follow-up itp.) to pójdzie gładko od około 4 pałacu.
Aha gram na normalu, bo zapomniałem wcześniej odpowiedzieć. Było w sam raz, nawet w ostatnim dungeonie fabularnym raz udało mi się zginąć, bo scenariusz zakładał nagłe otoczenie mnie przez 3 demony, które rzucają na starcie brainwash - postacie same się wybiły wzajemnie. Super dizajn kurwo, a savea miałem sprzed 40 minut.

 

Z innych porad:

- szkoda czasu na part-time job poza tymi, które odblokowują pewne dalsze wydarzenia

- jak brakuje Ci kasy, sprzedaj Soma (50k Yen na początku daje radę). Do końca gry nie użyłem ani jednej sztuki z 4 uzbieranych

- rozwijaj więzi z confidantami, w dalszej kolejności podnoś skille społeczne

- rób szybko pałac, potem masz kilkanaście dni na punkt powyższy

 

103h i zaraz zrobię ostatniego (mam nadzieję) bossa. Gra mega, dawno tyle nie wysiedziałem przy jednym tytule, a tu zaraz czeka w kolejce niegrane od dawna World of Final Fantasy.

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

widzisz to wiele zmienia, od 3 palacu masa potworkow wali dmg na kazdego czlonka, jak ktos wylapie criticala to zaraz leci powtorka i ogolnie nie jest rozowo. Taki Angel jak ma ponizej 1/4 hp to u mnie zawsze robi selft destruct co jest rownoznaczne z wczytaniem gry. A grindowalem raczej sporo, pierwszy palac 14-15 lvl z tego co pamietam.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...