Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

E, panowie - ja dzien po kupnie telefonu wgralem Omege v13.1

Wgrajcie sobie CM10 a nie ten Samsungowy szajs macie ;/.

Za przeproszeniem - po cholere ci az tyle ramu? o_O

 

A więc - ja 2 tygodnie od 2 tygodni po premierze jadę do dziś na Omedze. Dziś mam v31 (Jelly Bean) i jestem ogólnie zadowolony ale... jednak ramu zżera urządzenie dużo - poza tym więcej ramo - lepszy multitasking, nie trzeba zabijać aplikacji, chodzą w tle i tyle, jak w Windowsie. Różnicy w działaniu windy przy 1 gb ramu a 4 chyba nie muszę tłumaczyć.

 

I tak mam wywalone rzeczy samsunga bo na zwykłym romie zostawało 100mb ramu dla mnie ;-) Przesada.

 

CM10 to czysty android kompilowany ze źródeł ALE... niektóre sterowniki nie są dostępne, nie działa wyjście video itp, itd. Na starszych telefonach (z reguły mają już usunięte prawie wszystkie problemy) się to sprawdza ale ja uważam się za średniego Linuxowca i widzę różnicę w działaniu systemu np. Ubuntu BEZ sterownika nVidii (nie dają kodu źródłowego, brak akceleracji 3D, brak aliasingu i wszystkich trybów graficznych) oraz ZE sterownikiem (pełna akceleracja 3d itp), sterownik jest zamknięty i kodu nie ma podobnie jest do niektórych układów w komórkach. Mam na takim zestawie (Ubuntu 12.04, karta nVidii, XBMC) kompa do filmów i jeśli jest podobna różnica w działaniu Androida to się na to nie piszę - aczkolwiek nie testowałem CM10. Dla mnie komórka ma działać niezawodnie więc nie chce aż tak z nią eksperymentować.

 

Zobaczcie sobie Note2 - 2 gb ramu i sam Samsung skupia się w reklamach na otwieraniu wieli aplikacji przełączaniu między nimi itp. Z ramem jak forsą, im więcej tym lepiej, nie ma minusów dużej ilości ramu za bardzo :-)

 

A czuję się nieco oszukany bo po 5 miesiącach wychodzi liftingowana wersja niby najlepszego ich telefonu. Mogli więc od razu dać te 2gb szczególnie ze sami je produkują więc kosztów za bardzo to pewnie nie podbija. Szkoda po prostu i tyle.

 

Ale pomijając moje gnuśne narzekanie - polecam również Omegę BARDZO. A i Jelly Bean czy czysty czy omegę polecam - telefon chodzi wyraźnie płynniej Tak jak google się chwali - chyba mocno pracowali nad poprawą wydajności. Wszędzie piszą że to było założenie przy tej wersji. U mnie widać poprawę względem romu stockowego i Omegi 13.1, telefon szybciej reaguje po prostu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tam czytasz Lucek, ale ja już miesiąc ponad na CM10 śmigam i stabilność jest świetna. Więc nie wiem o co Ci chodzi ;/.

 

Problem z aparatem i jakością zdjęć - na forum.android.com.pl mocno na to narzekają. I druga sprawa, jeden gość opisywał problem z ciszą w słuchawce podczas rozmowy - CM10 ponoć nie radzi sobie z HDVoice, które wykorzystuje Play. Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy i czy też miałbym te problemy, ale jakoś nie widzi mi się usuwanie wszystkiego z telefonu tylko po to żeby sprawdzić czy będzie to u mnie działać czy nie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza

No ja czytałem podobne rzeczy również forum xda - problemem są właśnie: obsługa aparatów, czasem nie działający dźwięk (trzeba próbować z różnymi modemami), brak obsługi dodatkowych urządzeń/modułów (czasem fizycznie przyciski, radio FM czasem) i takie tam różne rzeczy piszą ludzie. TO NIE JEST WIEDZA EMPIRYCZNA ale takie ewentualne problemy zraziły mnie do testowania tego typu romów :-)

 

BTW, widzieliście specyfikację Nexusa 10? Wygląda bardzo ciekawie - ekran masakra ;-)

 

Ciekawe czy będzie opcja z modemem.

 

http://www.google.com/nexus/10/

Odnośnik do komentarza

O emulatorze DS-a nie słyszałem i w sumie mnie to nie obchodzi, mam prawdziwego :P.

 

Humble Bundle for Android 4 - polecam. http://humblebundle.com/

Naprawdę dobre gierki, z czego większość zalicza swoją premierę na Androidzie. Warto kupić i pokazać developerom, że opłaca się im robić gry na Androida. Za 20 zł można mieć takie perełki, jak Machinarium czy Superbrothers. No i oczywiście pamiętajcie, że kupując gierki w HIB można je również ściągnąć na PC/Mac/Linux :).

Odnośnik do komentarza

@Lucek - instaluj smialo chlopie Omege i nie sluchaj malkontentow. Telefon dziala szybciej, stabilniej, zzera mniej pradu a poza tym wszystko po staremu. Zadnych zwiech przy grach nie uraczylem, czasem potrafi sie cos przyciac ale to IMO nieuniknione.

 

Czy wie ktos jak ogladac filmy flashowe na stronach innych niz Yotube? Nie dzialaja mi na zadnej przegladarce. Co mam poinstalowac zeby wszystko smigalo?

Odnośnik do komentarza

Jak masz omegę spróbuj przeinstalować samego falsh playera - mialem to samo (nie dzialal flash pomimo obecnosci przeciez apliakcji). Po reintalacji dziala w FireFoxie i stockowej przeglądarce. Innych nie używam raczej.

 

Ja sam dzialam na Omedze i polecam. Ja nie testowałem romów kompilowanych ze zrodelek jak CM10 czy innych.

Odnośnik do komentarza

kurde wlasnie przeczytalem ze google wypuszcza Nexus 4 od wtorku dostepny w uk cena £279, a parametry ma lepsze niz sgs 3 :woot: widac ze jak chca to mozna puscic telefon w przyzwoitej cenie ;) tylko szkoda ze to lg :) i jednak dla mnie to 4,5 cala to maks ale pewnie kwestia przywyczajenia bo 2 znajomych ma sgs 3 i w sumie nie narzekaja na wielkosc ale to juz zalezy od osobistych preferencji

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, ja LG bym się nie bał. Moja dziewucha ma LG Swift Black i pomimo utopienia go w kiblu telefon chodzi cały czas sprawnie, ma śliczny wyświetlacz i na jakość wykonania nie można narzekać.

 

Co do Nexusa to wygląda obiecująco, ma lekko szybszy procek, 2gb ramu (to co pisałem i co jest wadą SGS3 w wersji i9000) no i nie będzie taki drogi ale... ma też wg. mnie kilka minusów: brak przycisku home (fizycznego) to dla mnie wada bo jako osoba która przeszła z iphone'a ten jeden przycisk lubię :-) a z poważniejszych wad to wg. mnie mało miejsca - 8gb i brak slotu na kartę. Dla mnie to totalne uwalenie telefonu bo nie chce trzymać wszystkiego w chmurze i streamować np. muzyki. Wolę mieć ją na jakimś nosniku a 8gb na wszystko to bardzo malutko :/

 

Lepiej zainteresuj się SGS3 w nowej wersji i9305, może nie tak tani ale masz minimum 16gb + 32gb karta za 100 zł max więc naprawdę duuuuużo przestrzeni na pliki. Albo, skoro piszesz że 4.8 cala to za dużo to może Xperia T? Chyba zbliża się do twoich preferencji jeśli chodzi o wielkość.

Odnośnik do komentarza

Nexus 4 bedzie tez w wersji 16gb, kurde teraz zaluje ze pozbylem sie SGS2 ;) bo w sumie mial wszystko czego potrzebowalem plus idealna wielkosc wyswietlacza hehe takie zycie najwyzej kupie go raz jeszcze :D

 

duzy minus jak dla mnie androida to te (pipi)e reklamy w darmowych appkach imo powinna byc opcja kupna zeby tego badziewia sie pozbyc ;)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ale przecież ten NEXUS ma slot na karty SD wiec o czym mowa :)

 

Ten nexus NIE MA slotu na kartę SD a największa wersja to 16gb - malutko.

 

Można jeśli będzie drogi w Polsce kupić za granicą ALE... pamiętajcie że często w Europie cena w USD = się tyle samo tylko w EUR + w Europie jest VAT - w USA jako takiego VATu nie ma, jest podatek stanowy a ceny w internecie podawane są BEZ TEGO PODATKU. Nie jest on duży ale nasz VAT europejski to już sporo. W polsce 23%, w niemczech chyba 19%. Nie wiem ile w Austrii np.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...