Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o Facebook Messengera:

 

Działają wam powiadomienia po 3g/H+? Kurde, mi nie przychodzą, chyba że połącze się z WiFi. Wtedy natychmiast przychodzą, nawet te zaległe.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

myslicie ze warto pobawic sie w rootowanie itd itp (nie znam dokladnej terminologii) i na Samsungu Galaxy S + zainstalowac andka 4 albo czystego 2.3.4? Ostatnio chodzi mi coraz gorzej, nie wiadomo w sumie dlaczego, a to dla mnie powazna decyzja bo przez to najpewniej strace gwarancje (tel na abonament w orange), aktualnie mam na nim 2.3.6.

Odnośnik do komentarza

SGSA po pewnym czasie muli na andku 4. Możesz spróbować wgrać i zobaczyć a w razie co powrócić do 2.3. Gwarancje nie koniecznie możesz stracić. Wgrywasz oficjalnego i dodajesz na gwarancję. Ja wgrywalem bez nabijania licznika. Decyzja należy do ciebie. A root zawsze może się przydać. Zawsze rootowałem smartfony póki nie kupiłem Nexusa.

 

Edytowane przez ziobrovski
Odnośnik do komentarza

apropo nexusa, ostatnio sie napalilem na kupno pierwszego tabletga w zyciu - nexus 7 i mysle intensywnie czy kupic czy nie :P hmm, a czy przypadkiem Advance to nie jest cos innego niz Plus? mowie o modelu samsung galaxy s

 

Jest fajny, jest też nowy, 4rdzeniowy Acer, wersja z 8gb kosztuje 699 a  16gb 799 i ma miejsce na kartę SD. Model A1-810. Na razie jeszcze nie idzie go zrootwać ale miał premierę z 2 tygodnie temu więc pewnie się coś pojawi. Działa fajnie, to jest 8" 4:3

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

w takim razie co zrobic z tym moim s + ? zostawic jak jest, czy zainstalowa czystego androida? ;P a co do czekania, czekac i tak musze bo aktualnie mnie nie stac :) do konca wakacji powinienem miec pieniadze i wtedy zobacze, moze akurat do tego czasu wyjdzie ten Nexus 7 II i wtedy sie zobaczy... Modul 3G sie przydaje w tablecie? pytam, bo chyba tylko modele 32gb nexusa maja ten modul, a on jest sporo drozszy

Odnośnik do komentarza

@Rayos - kumplowi aktualizowalem splus do 4.1.2 dziala do dzis bez lagow, problemow nie bylo. Root ci nie potrzebny chyba ze chcesz podkrecac procesor itp. no i titanium backup ale jak do teraz zyles bez niego to dasz rade. Ja bez pelnego recovery nie umiem juz funkcjonowac. :)

Odnośnik do komentarza

Zależy. Z tego co czytałem to jak się pokłócisz to i tak uznają gwarancję w Europie - telefon jest twój a root go nie psuje. Chyba że go np spalisz przez podkręcanie i ci to udowodnią. Takie jest stanowisko Unii w tej sprawie, na pewno dotyczy zwykłych konsumentów. Jak się zepsuje tak, że nie będzie opcji nic przywrócić to i tak wymieniają płytę więc masz nowy soft wtedy, bo masz wymienioną pamięć rom. 

Odnośnik do komentarza

Kto tu sie zna na s2 i zglebil ja dokladnie? :)

 

Mam od kumpla

 

gt-i9100 / android 4.0.4 / modem I9100XXLQ6 / jadro 3.0.15-1056084 dpi@dell168 #3 / numer wersji IMM76D.XWLPW

 

Tel po gwarancji wiec moze byc root. Pytanie - co za rom i kernel mozecie polecic no i modem ewentualnie? Kolega to szary user telefonu, raczej ja mu bede wrzucal caly soft, moze byc cos bazowane na stocku zeby sklep play itd. hulalo dobrze.

 

Czy do tel. nalezy wrzucic najpierw custom recovery a potem rom po uprzednim full wipe i cache jak na s3? Czy bootloader wgrywac przez odina?

 

Bede wdzieczny za nakierowanie mnie co po tylu latach istnienia s2 na rynku wrzucic zeby miec sprawdzony, stabilny i szybki soft.

Odnośnik do komentarza

Zdazylem uceglic ale juz ogarnalem, najadlem sie strachu. Wrzucilem oficjalnego 4.1.2 bo na 4.0.4 uzytkowanie recovery to pewny brick, usuniety brand, root po wgraniu kernela philza i mam titanium backup i pelna kopia na extsd z poziomu custom recovery. Wszystko pieknie smiga, czasem mam wrazenie, ze plynniej niz s3. Wszystkie gry hulaja az milo, nova 3 czy most wanted rowniez. Z obsluga filmow w slusznych formatach nie ma problemow. Poweramp daje rade.

Odnośnik do komentarza

Tel po gwarancji wiec moze byc root. Pytanie - co za rom i kernel mozecie polecic no i modem ewentualnie? Kolega to szary user telefonu, raczej ja mu bede wrzucal caly soft, moze byc cos bazowane na stocku zeby sklep play itd. hulalo dobrze.

 

Czy do tel. nalezy wrzucic najpierw custom recovery a potem rom po uprzednim full wipe i cache jak na s3? Czy bootloader wgrywac przez odina?

 

Bede wdzieczny za nakierowanie mnie co po tylu latach istnienia s2 na rynku wrzucic zeby miec sprawdzony, stabilny i szybki soft.

Omega AOKP v12 @Dorimanx (modyfikowany Siyah)

modem można zostawić stockowy tj. LS9 ale jak na polskie warunki wg mnie najlepiej sprawdza się MS2

 

Na telefon wgrywasz CWM przez Odina, robisz wipe (chociaż nie ma potrzeby, bo aroma przy instalacji i tak zapyta) i to wszystko. Jako, że jest to AOKP to znajomy będzie musiał się przyzwyczaić, bo opcje są znacznie bardziej rozbudowane. Z drugiej strony jeśli jest mocno zielony, to wystarczy mu powiedzieć aby nie grzebał w STweaks oraz zakładkach ROM Control i Performacne Control a wtedy telefon nie będzie się różnił od stockowego androida.

Jedynym niedopracowanym elementem jest (było? może już naprawili) włączanie WiFi, które nie zawsze działa z poziomu rozwijalnego menu (skróty systemowe) więc aby je włączyć trzeba rozwinąć menu, kliknąć i przytrzymać przycisk wifi tak aby system wszedł w zakładkę z sieciami i tam kliknąć trzy razy na przycisk on/off.

ROM jest stabilny jak skała, nie puchnie jak RR, wprowadzone tweaki bardzo ułatwiają działanie (lepszy klient YT, bardzo szybki fix dla GPS) a zmodyfikowany gov daje dłużej pożyć baterii.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy modem na SGS2? Dziewczyna ma ale czasem ginie (nie słychać jej), teraz jest tylko oficjalny 4.1.2 bez roota nawet ale zmieni się to niedługo i będę podmieniał modem pewnie, sieć play.

 

Ktoś chętny na SGS3? Śmiga dobrze, po wymianie szybki, troszkę jest pod nią kurzu i lekko poobijana ramka. A oprócz tego żadnych wad - zmieniam na S4 ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...